Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Przeleciałem przez stronę panasa i widzę ze omawiany tu ST50 w wersji 46" nie występuje? Trzeba będzie wybrać G/GT30, ale fakt faktem, za dnia przy nasłonecznieniu jest kiepsko, myślałem że coś poprawili w tej materii (mam starego S10), ale jak gmeru piszę że nadal pdp jest daleko za konkurencją, to co wybrać do 3k zł? Chyba rzucę się na EX500. W jednym pokoju już mam mrok (projektor), ale w jasnym salonie takie coś nie przejdzie :_beczy:. Sorki za podczepienie do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest za konkurencją w porównaniu do LCD z dobrym filtrem, ale między ST50, a S10 jest i tak duża przepaść w tej materii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś tam drgnęło - dobrze wiedzieć ;). Wygospodarowałem trochę miejsca na ścianie i z miejsca zapaliła się żarówka nad głową, pojawił uśmiech na twarzy, dzięki potencjalnej zmianie 42 na 46 calisze. Tylko jeden problem - do filmów, gier służy rzutnik, więc czy warto do samej kablówki (oraz od czasu do czasu ps3) iść w sam obraz. Za dnia obnażą się wady pdp (słońce od 12.00), nadrobi to obróbka SD, ale ogólnie LCD z matową matrycą sprawi się mimo to lepiej.

Maciej, o green ghostingu nic nie piszecie, czy ten problem został już zażegnany? Słyszałem że w tv z obsługą 3D fosfor inaczej się zachowuje, co podobno minimalizuję to wstrętne zjawisko, widoczne głównie podczas giercowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny dylemat, jak masz projektor to możesz kupić i 42" LCD. Rozmiar jest taki, że i SD nie będzie źle się prezentować. Co do tych matryc matowych to sam nie mam przekonania. Ekran jest owszem czytelniejszy, ale zdecydowanie nie daje wrażenia tak dobrej czerni (absorpcyjnej) jak szkło z dobrym filtrem. Też, na takiej matowej matrycy obraz moim zdaniem wygląda trochę "plastikowo"

O green ghostingu nie piszemy, bo nie jest tak ewidentny. Bardziej tłucze po oczach banding (szczególnie w 50Hz), kiedy wszystko w ruchu rozwarstwia się na różne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak ale wierz mi są jeszcze lepsze tytuły i takie wybrałem do 3D ; ) (bo za to ja odpowiadałem;) ) Wszystko już zbadane z 3D. Wyżej trochę opisałem. Sony i Samsung odskoczyli tutaj Panasonicowi i LG bardzo! A wymienione firmy pod tym względem idą łeb w łeb.

A możesz sprawdzić Żółwka Sammy 3D?

Sony na nim miał mega crosstalk - ciekawe czy już go nie ma?

A tak przy okazji wpadłem do RTV-EURO-AGD i było demo 3d na ES8000 - dla mnie ten tv ma dalej problemy z crostallkiem.

Aż nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ST50 jest w tej kwetii gorszy.

No bo chyba Panasonic nie cofnął się w stosunku do serii vt/gt20 w kwestii crosstalku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Żółwika ;)

Ja mam wrażenie, że to wszystko jest wina materiału a nie telewizora. Skoro Legend of Flights posiada prze mega zarówno głębię jak i efekty wychodzenia i na wszystkich telewizorach wygląda właściwie tak samo tzn. , że jest referencyjnie przygotowany. A skoro żółwik twoim zdaniem wygląda raz tak raz tak to coś tu nie gra z materiałem. No bo jak to inaczej wytłumaczyć?

ST50/VT50 jest gorszy tylko pod względem jasności, która jest kilka razy niższa niż na Samsungu/Sony. LG z kolei tak samo jasny jak Samsung/Sony ale tragiczna jakość (rozdzielczość) w stosunku do wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plazmach i pasywach żółwik nie ma crosstalku.

tylko na sonym miał mega crosstalk.

co dziwne właśnie widziałem go na hx750 i jakby crosstalku nie było. czy hx750 to jest tegoroczny czy zeszłoroczny model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 hx to model na rok 2012 czyli najnowszy

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprawdzić Żółwka Sammy 3D?

Sony na nim miał mega crosstalk - ciekawe czy już go nie ma?

A tak przy okazji wpadłem do RTV-EURO-AGD i było demo 3d na ES8000 - dla mnie ten tv ma dalej problemy z crostallkiem.

Aż nie jestem w stanie sobie wyobrazić że ST50 jest w tej kwetii gorszy.

No bo chyba Panasonic nie cofnął się w stosunku do serii vt/gt20 w kwestii crosstalku?

Żółwika Sammy 3D właśnie zamówiłem z ebay'a :) takze za pare dni sprawdzę na HX850.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie ile calowego HX850 kupić 46" czy 55"? TV oglądany będzie początkowo z 270cm a potem jak zawiśnie na ścianie to z 300cm. Obecnie mam 40" i jest za mały takie mam wrażenie. 46" z kolei wydaje mi się, że praktycznie nie odczuje, a jak odsunę na 300cm to proporcjonalnie wyjdzie jak bym dalej miał 40"... :) Dlatego biorę mocno pod uwagę 55" i ze wstępnych "wyliczeń" i przymiarek chyba byłby najlepszy, lecz mam obawy czy nie będzie za duży i zacznie mi bardziej przeszkadzać niż sprawiać radość ;)

Swoją drogą myślałem jeszcze o plazmie 50ST50 z racji niskiej ceny... Ale jak w dzień mam mieć niejasny obraz to niestety odpada, co zresztą potwierdziło się podczas różnych własnych spotkań z plazmami - jasność w dzień to porażka. Z kolei w LCD LED Samsung ma zawsze dość mizerne matryce, przekolorowane, duży clouding itd. Jeszcze jest Panasonic DT50 ale jest droższy od HX850 o tysiaka i w dodatku niekoniecznie ma lepszy obraz. Tą prostą dedukcją wybór padł na HX850 :) Martwią mnie tylko słabe kąty ale mam nadzieję, że nie będzie gorzej niż mam teraz w swoim wysłużonym aczkolwiek jednak bardzo udanym modelu Samsunga A656.

P.S. Czekam na więcej testów porównawczych HX850 w tym temacie, aby utwierdzić się w wyborze ;)

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy ten test ? Ludzie czekaja w tym tyg trzeba kupic tv! Euro tuż tuż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam Żółwika ;)

leci od czasu do czasu na CANAL+ 3D - teraz niestety non stop french open

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym Was poprosić o kilka "plansz testowych" lub filmików? Wybieram się przetestować 55HX850 do Sony Centre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko puszczane z Blu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym chyba plansze testową obrazującą czerń, kolory, chciałbym od razu wybrać TV z minimalnym cloudingiem i bez bad pixeli itp. niż potem bawić się w reklamacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad pixel to musiałby być jakiś mega pech. A cloudingu niezobaczysz na sklepie. Nie ma szans...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plansza do sprawdzania cloudingu (posiada cztery piksele w lewym dolnym rogu zapobiegające automatycznemu wygaszaniu obrazu)

clouding.jpg[/img]

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55HX850 kupiony, jutro dowiozą :hura: Miejmy nadzieję, że TV się sprawdzi i będzie długo służył oraz cieszył oczy dobrym obrazem :) Zdam relacje jak trochę potestuję.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem i czekałem na jakiś większy test, lub uchylenie chociaż rąbka tajemnicy odnośnie porównania tych TV, ale coś się doczekać nie mogłem więc zamówiłem ST50E, zobaczymy co z tego wyniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki test to ze 2 tygodnie bitego pisania po paru dniach testowania i kalibrowania. Sorry. Rzuciliśmy się na głęboką wodę. Robi się. No chyba, że ktoś woli 100 fotek ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, nie mam do nikogo o to pretensji, żeby coś było rzetelne to jednak trochę czasu trzeba na to poświęcić. Mam nadzieję, że wyboru nie będę żałował, bo już od dłuższego czasu byłem na ten model zdecytowany i ten test miał mnie tylko upewnić w przekonaniu, że to będzie dobry wybór ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Judder i przy teście "łeb w łeb" wyraźnie było widać przewagę np Sony w płynności. Nowy tryb pracy IFC - pośrednie daje przewagę serii 50 nad 30, ale brakuję trochę do konkurencji nadal.

Brak bandingu na plazmie to prawie jakby nie stwierdzić migotania :) Ten problem jest i będzie obecny. Przy 24Hz problem nie będzie się rzucać w oczy, ale przy 50Hz jest tragicznie (słynny problem 50Hz).

czy to oznacza że ST50 ma falsecontouring (banding) na gorszym poziomie niż był w serii 20 i 30 ?

czy IFC pomaga na ten problem (bo w serii 20 prawie go eliminował)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawdźcie powyższe modele a szczególnie HX850 testem szarości http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration np. CalMAN Fields / 10 Step Grayscale chodzi o jakość podświetlenia matrycy. Mam model 55" i zauważyłem niefajne ciemniejsze paski (najbardziej w piłce nożnej HD, w filmach praktycznie niezauważalne) i teraz jak nie spojrzę to je widzę i nie mogę tego wyeliminować ;) Czy to się kwalifikuje do wymiany? Czy po prostu obecne Edge Led tak mają...

Zdjęcia 10% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/a...651d68.jpg.html

JW http://zapodaj.net/0...482a8a.jpg.html

Włączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie 5 http://zapodaj.net/c...b7e9ad.jpg.html

Zdjęcia 20% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/0...af1546.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podświetlenie w ledach skutecznie mnie do nich zniechęca. Te niedoskonałości zawsze są, mniej bądź bardziej widoczne ale są. W tej materii plazma nie ma sobie równych. Jestem w stanie się zgodzić że ładny obraz, dobra czerń ale w nocy oglądasz ciemne sceny i ZONK! Radość momentalnie mija. Osobiście wole wady technologii plazmowej, rzadziej widoczne i mniej denerwujące a czerń, kontrast i kolory a co najważniejsze super równomierne podświetlenie matrycy oglądając nocą film niesie wiele radości. Bo filmy ogląda się bez światła badź z kameralnym światłem, tak jak w kinie a nie na balkonie jak co niektórzy tu upatrują przewagę ledów. Koniec kropka:)

@gemini, ten problem występuje chyba w każdym 850 bo jest głośno o tym na avforums. Wszyscy narzekają że EURO2012 ujawniło kolejny feler modelu HX850.

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...