Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

no to skoro plazmy juz tyle lat sa na rynku i przy takim modelu,mozna smialo stwierdzic ze upadek plazm jest bliski?

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj Gmeru jeszcze nikt taki nisko nie ocenił ST50/VT50 hehe. Judder, Banding??? Przecież na avforums piszą że jakość z BD jest powalajaca bez IFC. St50/Vt50 to najjasniejsze plazmy na chwile obecną i bandingu również nikt przed wami nie stwierdził. Zróbcie taki test aby każdy wiedział o co c'mon:

1. Jakosc w dzień, powiedzmy nasłoneczniony pokój i wyniki 2D, 3D

2. jakość przy kameralnym a-la salonowym oświetleniu i wynik 2D, 3D

3. Jakość bez światła, w ciemności 2D, 3D

oraz piszcie czy myslicie o ST czy VT i jaki tryb.

No strasznie Wasze spostrzeżenia się kłócą z wszystkimi innymi dostepnymi testami. Poczytajcie O SBS, 50 hz w Sony 850 na avforums i powiedzcie co Wy o tym sadzicie.

pozdr,

P.S Po co chcecie poprawiać plynność na VT50 (testujecie go?) i z jakiego źródła, rozumiem że chodzi o eliminacje błędu 50hz bo chyba nie z BDP?

Jest Judder i przy teście "łeb w łeb" wyraźnie było widać przewagę np Sony w płynności. Nowy tryb pracy IFC - pośrednie daje przewagę serii 50 nad 30, ale brakuję trochę do konkurencji nadal.

Brak bandingu na plazmie to prawie jakby nie stwierdzić migotania :) Ten problem jest i będzie obecny. Przy 24Hz problem nie będzie się rzucać w oczy, ale przy 50Hz jest tragicznie (słynny problem 50Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maciek, czyli rozumiem ze VT50 nawet z Bluray ma widocznie słabszą płynność niż HX850 a oglądając 50hz tv to jest jednym słowem tragedia, chyba że włączymy IFC na pośredni lub wyżej a wtedy teatr i też nie do oglądania. W VT30 pośrednie ustawienie IFC również jest o ile pamiętam.

Reasumując VT50 to banding, judder, migotanie,ciemne 3D, IR, 50hz bug etc.?

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Wiedziałem, że będzie burza. Ale to tak jest jak się czyta czyta i czyta a samemu się nie widziało. Teraz się widziało łeb w łeb (ciekawe czy na AVS forum stawiali tak 4 koło siebie bo mam wrażenie, że chyba nigdzie nie ma takiego testu jak ten).

Tylko pamiętaj. O LCD też możesz napisać o bugach: podświetlenie, kontrast, kąty itp. Więc....

Film Posejdon. Początek. Mega szybki ruch kamerą i na plazmie dramat. Artefakty spore. O_O. Nawet na minimum. A że jestem totalnym maniakiem i szajbusem na tym punkcie więc zabolało mnie to mocno. Pod względem płynności żaden z TV postawionych nie miał startu do HX850. Oczywiście mówię o płynności.

img3905vn.jpg

Banding? Pierwsza tablica Maćka i widać to było. Nie ma łagodnych przejść tonalnych. Brakuje takiej opcji jak ma np. HX850 do wygładzania tych przejść.

I nie chodzi tutaj o chwalenie bo każdy dobrze wie jaką plazma ma czerń i kąty. Wiadomo. Mistrz (w nocy oczywiście). Ale te rzeczy mocno wkurzają. Pomijam, że od razu powidok było widać w momencie niesprzyjającym. Więc bez rewelacji.

Ale nie ma co się martwić. Popastwimy się nad wszystkimi. Okazuje się, że jest nad czym ; )

I na koniec: więcej wiary w nasze testy a nie: "bo na AVSForum napisali...". I co z tego, że coś tam napisali? Maciek ma taki sprzęt a warunki są takie, że ten test uważam w tej chwili za najbardziej miarodajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat" The equivalent setting for Blu-ray, 24p Smooth Film, got gradually more nauseating the higher you pushed it up the settings, and we’d advise leaving it off in all circumstances. The VT50 simply doesn’t need any additional help with Blu-ray disc.

Overall, the Panasonic VT50B possesses fantastic video processing capabilities with the extraordinary dynamic range and handling of Blu-ray making it stand out from just about every other TV we’ve tested.

?:) Więc spróbujcie na off.

P.S Gmeru Wy macie ST50 a nie VT50??? Dla pewności, bo to jednak 2 rózne konstrukcje. Ogólnie super test, pomysł, tylko proszę uczciwie napiszcie jak w dzien a jak w nocy, to ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ST50, Maciek ma VT50. Zresztą napisał test do Audio Video (jest teraz w kioskach) więc zna go na wylot. A oba praktycznie tak samo obrabiają płynność. Mówimy teraz tylko o płynności. Na off masz mega judder. Tak to ja nie umiem już oglądać filmów z Blu-ray'a.

3D też blade przy Samsungu i Soniaczu. LG pominę minutą ciszy :D

Dzień i noc ok ale plazma w dzień nie istnieje ze swoimi zaletami. No taka prawda i nie ma co się oszukiwać. W dzień to bym nawet 3D nie odpalał. Tego typu telewizory nie nadają się do oglądania w ciągu dnia. Chyba, że telewizji SD i HD z satki. Ale filmów nie obejrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jakbyś dał rade wrzucić fote "Angels and Demons" za dnia z tych 4 ekranów, wiesz o co mi chodzi :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Sledze watek vt50 na avforums, jak wiadomo wyspiarze mają hopla na punkcie tv, jakosci itd. Nikt, ale to kompletnie nikt jeszcze tam nie narzekał, ba, nawet nie zauważył judder'u z BDP na VT50. Chciałoby się powiedzieć what the f**k? Slepi czy jacy:)? Coś mi tu nie gra. Gmeru, nie zrozum mnie źle, ja wam wierze bo nie mam powodu aby wam nie wierzyc ale wierząc wam musze przestac wierzyć avforums, avsforum, hdtvtest.co.uk, whathifi a przede wszystkim hdportal i jego najbardziej dokładnym, najobszerniejszym testom. VT50 posiada THX Bright Room wychwalany wszedzie pod niebiosa, doskonały THX Cinema do ogladania bez światła oraz THX3D do ogladania bez swiatła. Zgadza mi się co piszesz o 3D z plazmy w dzień, to się pokrywa, reszta wrecz przeciwnie. Hmm, dziwne, dziwne.

P.S Chciałbym aby tak było bo cena, wygląd:) 55HX850 jest extra jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juddera nie ma nawet na minimalnym ustawieniu. Ale przy tym jest MEGA TEATR i artefakty przy bardzo szybkich ruchach. Jak ktoś lubi teatr to będzie się "jarał" jak dziecko ultra płynnym obrazem ale z dziwnym zachowaniem przy szybkich ujęciach kamery z prawo na lewo albo na odwrót ; ) O to nam chodzi...

Wszystkie LCD w teście nie mają takiej czerni jak ta plazma w nocy. Ale wydaje mi się to oczywistą oczywistością. ST50 jest pod tym względem gorsze od VT50 ale nie jakoś drastycznie. Maciek mówił, że w wyliczeniach są nie duże różnice.

Pokój nie ma okien więc niestety ale testu za dnia nie będzie. Ale za to jest światło hehe. Ale to nie to samo. Tylko zastanawiam się po co taki test miałby być? Plazma to taka technologia, że nie da się jej zmienić. I kropka. I tak od Kuro nic lepszego pod względem czerni nie ma w nocy. A, że go mam to dobrze wiem jak słabo świeci w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, dopoki tworcy filmowi uzywaja 24p do przekazania swoich wizji to to sie wlasnie liczy, interpolacja nie wchodzi w gre, nawet najmniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ktoś kto wymyślił 24p jest dobrym..... :ninja: :ninja: :ninja: Po co to komu? Same problemy : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite. Sledze watek vt50 na avforums, jak wiadomo wyspiarze mają hopla na punkcie tv, jakosci itd. Nikt, ale to kompletnie nikt jeszcze tam nie narzekał, ba, nawet nie zauważył judder'u z BDP na VT50. Chciałoby się powiedzieć what the f**k? Slepi czy jacy:)? Coś mi tu nie gra. Gmeru, nie zrozum mnie źle, ja wam wierze bo nie mam powodu aby wam nie wierzyc ale wierząc wam musze przestac wierzyć avforums, avsforum, hdtvtest.co.uk, whathifi a przede wszystkim hdportal i jego najbardziej dokładnym, najobszerniejszym testom. VT50 posiada THX Bright Room wychwalany wszedzie pod niebiosa, doskonały THX Cinema do ogladania bez światła oraz THX3D do ogladania bez swiatła. Zgadza mi się co piszesz o 3D z plazmy w dzień, to się pokrywa, reszta wrecz przeciwnie. Hmm, dziwne, dziwne.

P.S Chciałbym aby tak było bo cena, wygląd:) 55HX850 jest extra jak dla mnie.

Bez urazy, ale naucz się rozumieć te testy, które czytasz, bo wyciągasz błędne wnioski. Piszemy o judderze "naturalnym" powstającym ze względu na odtwarzanie 24 klatek na sek. a nie o jakimś dodatkowym problemie. Układy kompensacji ruchu w np. Sonym załatwiają dobrze sprawę poprawiając płynność na tyle że nie wygląda sztucznie. Dodatkowo poprawiając ostrość dynamiczną, która wypada nawet lepiej (przy 50Hz) niż w ST50. Co do THX Bright Room to sam go wychwalałem w teście dla AV, ale to wciąż dużo mniejsza jasność niż dają z siebie LEDy (prawie dwukrotnie). Jak czytasz test to skup się też na pomiarach, nie na samych komentarzach i zobaczysz, że testy wcale nie są sprzeczne.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Maciek masz racje że cos nie zrozumialem, powiem wiecej dalej chyba nie rozumiem. Oświeć mnie proszę jeśli chodzi o judder bo, piszecie że VT50/ST50 ma widoczny judder z BR i aby go wyeliminować uruchamiacie dodatkowy procesing 24.cinema smooth. On tworzy artefakty, pełna zgoda. I tu nie rozumiem, wszyscy recenzenci zalecają aby ustawic na OFF, wszyscy oprocz was. Wiec pytam bo nie rozumiem. Ja przede wszystkim skupiam sie na pomiarach i w/g nich, wszedzie Sony HX850 wypada słabiej, oprócz płynności, kolorów i jasnosci oczywiscie. Pierwsze dwa sa na poziomie VT50 a z jasnością i tak zjeżdżają do nawet 2-3 w testach.

P.S Strasznie nisko mnie oceniasz skoro myslisz ze nie wiem co to judder przy 24klatach:) Miałem VT30 i nigdy nie uruchamiałem 24p cinema smooth bo żadnego judder'a nie widziałem podobnie jak inni recenzenci i forumowicze na całym świecie.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ty wiesz co widzą wszyscy na świecie :D Błagam nie generalizuj. Nie każdy w testach to opisuje bo nie każdemu widocznie to przeszkadza. Skoro nie widzisz juddera to naprawdę nie masz doświadczenia żadnego. Czermu? Bo go właśnie nie widzisz. I jak widać nigdy tego nie zrozumiesz póki np. nie wpadłbyś do nas na testy zobaczyć o co kaman. Przepraszam ale jak można tego nie widzieć? Judder to przekleństwo Blu-ray'a. Zawsze jest i będzie jeżeli telewizor nie posiada układu poprawy płynności ruchu. Albo jeżeli go wyłączysz. Jak tak zrobisz na Panasonicu czy każdym innym telewizorze to obraz będzie skakać. Jak się przez parę lat napatrzysz na włączoną opcję to już nigdy nie będziesz mógł tego wyłączyć tak będzie to przeszkadzać. ps. Migotanie widzisz? :D

Na temat mojego Kuro i na temat juddera w nim napisano chyba książki. Tutaj to dopiero jest problem. Ale też fani tego mitycznego telewizora w życiu nie chcieli się przyznać bo albo nie kumali albo nie chcieli kumać. A jak już wyszło to znowu właśnie powstały poematy jak to ustawić by było w miarę ok. I w miarę jest ok ale judder jest spory i aż oczy bolą jak się szybko kamera przesuwa : (

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Maciek masz racje że cos nie zrozumialem, powiem wiecej dalej chyba nie rozumiem. Oświeć mnie proszę jeśli chodzi o judder bo, piszecie że VT50/ST50 ma widoczny judder z BR i aby go wyeliminować uruchamiacie dodatkowy procesing 24.cinema smooth.

Tłumaczę raz jeszcze: nie piszemy o problemie z judderem jaki istnieje w niektórych tv wyświetlających sygnał 24p na 60Hz. Mówimy o braku płynności związanym z rejestrowaniem "tylko" 24 klatek. I tu wkraczają funkcje poprawy plynności, które w VT/ST 50 nie są najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę to dziwne co zrobiłem (bo tutaj mamy konflikt 24p z kamerą) ale na szybko nakręciłem moje Kuro. Polecam szczególnie 1:32 gdzie właśnie tam wszystkie ekrany się wykładają . Fakt, że nie wygląda to w 100% tak jak trzeba bo zarywa trochę (przez ten konflikt ramek) za mocno ale mniej więcej tak to przeszkadza. Identyko na Panasie. Nawet gorzej bo jak wszystko wyłączysz to skacze i tyle. Tylko zastanawiam się co tu udowadniać. Każdy kto ma telewizor niech wyłączy poprawiacz płynności na TV i włączy film BD. Dlatego zawsze polecałem telewizor z minimum "marketingowym 100Hz".

[media=]http://youtu.be/9XHkH5X8e_M[/media]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale z tego co czytam, jak narazie to HX850 kopie tyłki reszty testowanych modeli tak?

Macie może Tron w 3D? Bo moim zdaniem, byłby to świetny materiał do przetestowania zarówno głębi obrazu i ogólnie jakości 3D, a także do testu czerni, bo cały film to w sumie jedna czarna plama w różnych odcieniach :D

pozdrawiam

p.s. super, że robicie ten test, wreszcie będzie dobra podstawa do wyboru tv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie zostało to napisane :) A to dlatego, że jest już test na stronie więc chyba ciekawiej poczytać o innych niż ZNOWU o Sony? Wedle tego jak prosili użytkownicy forum :D

Na razie kopie tyłki pod względem płynności. To fakt. Ale reszta jest oczywiście różna. Każdy producent ma coś do powiedzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie o Sony jest na forum dużo. Z niecierpliwością czekam na ostateczne wyniki porównania, chociaż chyba mam już faworyta ;)

Byłaby jakaś szansa na tego Trona? Bo nie ukrywam, że mi się bardziej podobał jeśli chodzi o efekty od Avatara :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak ale wierz mi są jeszcze lepsze tytuły i takie wybrałem do 3D ; ) (bo za to ja odpowiadałem;) ) Wszystko już zbadane z 3D. Wyżej trochę opisałem. Sony i Samsung odskoczyli tutaj Panasonicowi i LG bardzo! A wymienione firmy pod tym względem idą łeb w łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zdradzić jakie tytuły? Czy mam czekać do testu, żeby była niespodzianka? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to żadna niespodzianka :D Referencja głębi i wychodzenia czyli Legend of Flights oraz HarryP część II bo on nie jest do końca dobrze zrobiony (tak żeby zobaczyć, że wszędzie crosstalk jest taki sam przez film...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osoby kalibrującej Pana Macieja dotyczące plazmy ST50, jak wypada jasność tego panelu po kalibracji, jedni piszą, że jest lepiej niż w poprzednich modelach, inni znów, ze ciemniej.

Jak to jest, ile cd/m2 przy kalibracji na dzień jest w stanie ten model uzyskać.

Przydałoby się też jeszcze zdjęcie porównujące te modele w świetle dziennym i wyświetlające jasny obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pedro, na hdportal.hr oraz avforums masz profesjonalne testy to sobie poczytaj. Zawarte są tam wszelkie wyniki pomiarów itd. Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osoby kalibrującej Pana Macieja dotyczące plazmy ST50, jak wypada jasność tego panelu po kalibracji, jedni piszą, że jest lepiej niż w poprzednich modelach, inni znów, ze ciemniej.

Jak to jest, ile cd/m2 przy kalibracji na dzień jest w stanie ten model uzyskać.

Przydałoby się też jeszcze zdjęcie porównujące te modele w świetle dziennym i wyświetlające jasny obraz.

"do osoby kalibrującej Pana Macieja"... to musisz się skontaktować z moją dziewczyną :) Co do ST50 - da się z niego wyciągnąć około ~130cd/m2, czyli trochę więcej niż w THX w zeszłorocznej serii.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...