Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

wyjaśniam Maćkowi, dla mnie ta super płynność Sonego była w moim subiektywnym odczuciu nienaturalna. Ale nie chodziło mi o to, że obraz wyglądał nienaturalnie, tylko o to, że przyzwyczaiłem się do mojego TV na tyle, że płynność obrazu Sonego nie wzbudzała mojego zaufania. Moje oko mnie oszukiwało, mówiąc mi, że coś jest nie tak z tym obrazem. Dlatego potem napisałem, że jestem pewien, że po dłuższym obcowaniu z TV Sony przyzwyczaiłbym się do takiej innej (dla mnie obcej) płynności :-) Czyli używając słowa "nienaturalna" w odniesieniu do super płynności Sony, nie miałem na myśli stwierdzenia, że jest zła, tylko że nie jestem do niej przyzwyczajony i jakoś ciężko mi się jest przestawić, że tak powinno być lepiej...Taka quazi "teoria względności" Areckiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy super płynny obraz oczywiście bez efektu teatru niż skaczący dokuczliwie z judderem podczas ruchu kamery i wmawianie sobie ze tak jest ok, to ze ktos widzi nadpłynność to dlatego ze przyzwyczaił sie do takiego z przeskokami. To ze w kinach występuje judder to żaden argument ze tak jest naturalnie i tak powinno zostać to tylko świadczy o problemie jaki występuje przy kręceniu materiału w 24 klatkach i nic sie z tym nie robi. Takie jest moje zdanie :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak jest nadpłynność to będzie efekt teatru.

i wg mnie tego się nie da wyeliminować.

udowadnia to próbka hobbita w 48hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam efekt teatru nie przeszkadza póki jest minimalny... a taki na maxa to odrzuca na kilometr i już lepiej jest włączyć starego, dobrego Judderka ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g CNET TOP3 TV's to ST50 jakosc-cena, VT50 i E6500. Sony HX850 jednak za nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego że oni oceniają jakość w idealnych warunkach do oglądania czyli w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości kawałek textu z przyszłego testu odnośnie energii.

Zużycie energii

Zmierzyliśmy zużycie energii. Procedura była prosta: tryb żywy kontra normalny kontra wszystkie opcje ECO odpalone. Do tego dwa typy obrazów: jasny i ciemny. Pokazaliśmy także zdjęcia telewizorów stojących obok siebie na trybach ECO. Widać że zbytnia przesada z ECO (LG) powoduje wyjątkowo ciemny obraz jest totalnym nieporozumieniem. Warto zachować pewien umiera bo inaczej można by tak naprawdę oglądać czarną plamę ; ) Wtedy na pewno będzie 6W ; )

43856582.png

55665299.png

sonye.png

sonym.png

samsungd.png

samsungk.png

panasonico.png

panasonic.png

I na koniec porównania trybów ECO na każdym z TV. Jak widać firma Sony zrobiła to najlepiej. Mamy najmniejszy pobór energii względem najlepszego obrazu pod względem jasności. Na zdjęciach każdy z TV ma odpalone tryby ECO na maxa.

isdsc2779.jpg

isdsc2784.jpg

isdsc2789.jpg

isdsc2790.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a będzie zużycie energii w trybie tv skalibrowanego do oglądania nocnego?

w sumie w żadnym tv nie używam trybu eco bo te tryby to są dla marketingu (pewnie dlatego lg tak przesadził by pochwalić się że w trybie eko zużywa nawet tylko 26wat - w ten sposób na papierze jest lepszy 2 razy od innych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać nic ująć, Soniak pozamiatał w LED'ach, kolory tez najbliżej Panasa czyli np.dachówka jest pomarańczowa a nie prawie czerwona jak u Samsunga, kolor skóry tak samo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dwa waty w tą czy w tamtą nie mają żadnego znaczenia w omawianych ledach. Zastanawia inny fakt: plazma to jakaś porażka pod tym względem. Nie mam pytań. A podobno miały ciągnąć dużo mniej w 2011-2012. 4-5 telewizorów led = jedna plazma :huh: :huh: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac

fanboizm to choroba - próbowałeś to leczyć?

jak można oceniać tv wg zdjęć - zwłaszcza takich które były robione na ustawieniach standardowych by pokazać zużycie prądu - żenada

GMERU

1. będzie jakiś test porównawczy crosstalku? np. w Killzone 3 ?

2. czy będzie też porównanie jak wygląda obraz pod kątem np. 30 stopni - niektórzy mają rodziny i nie wszyscy oglądają na wprost.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 stopni to czerń będzie fioletowa, kolory wyblakłe. Nie da się oglądać 850 przy tym kącie. Ten TV mega fajnie świeci ale musisz siedzieć na wprost.

ST50 jest jednak lepszy, nareszcie sam mogłem sprawdzić, porównać. Kapitalna czerń, kolory, kontrast, idealnie równe podświetlenie. Najjaśniejsza plazma jaką widziałem. Tryby eco i zuzycie prądu mam gdzieś. To jakby kierowcy BMW powiedzieć aby sie przesiadł do Tico to mniej spali hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwie trzeba jednak powiedzieć, że w ruchu to ST50 (podobnie jak VT50) zdecydowanie przegrywa z HX850. Taka jest prawda, każdy ma swoje mocniejsze i słabsze strony - jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony72

A jak 3d w ST?

Nie mam gdzie zobaczyć ST ponieważ nigdzie go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narc, nie mogłem przetestować 3D ani na Sony ani na ST. Z tego co czytam na obu jest super z tym że na Sony jest znacznie jasniejszy obraz co jest plusem za dnia. Sony wyglada lepiej, wykonanie extra, wciąż nie widziałem VT50! Powiem tak, jeśli szukasz tv do oglądania głównie w dzień, popołudniu, wieczorem to moim zdaniem Sony lepszy wybór ale jeśli seanse filmowe to Panasonic+ ciemność= piorunujący efekt. Jest WOW.

Sam kurcze sie zastanawiam ale czekam na VT50 w moim miescie, potestuje, sprawdze powidoki, 50hz i czy nie ma paska z prawej strony panelu, jesli nie to łykam 50VT50. Mam taki układ ze dając kase moge potestować w domu przez dobę i ewentualnie wymienić na inny lub oddac. Pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac

fanboizm to choroba - próbowałeś to leczyć?

jak można oceniać tv wg zdjęć - zwłaszcza takich które były robione na ustawieniach standardowych by pokazać zużycie prądu - żenada

Ślepota to choroba - próbowałeś to leczyć? skoro nie dostrzegasz różnic nawet na samych zdjęciach, to np. ze Samsung przesyca mocno kolory na tle innych a chyba założeniem tego testu są właśnie ustawienia fabryczne standardowe gdyż tak większość będzie oglądać swój nowy tv, juz widze te kolejki po zamówienie profesjonalnej usługi kalibracji. Chyba nie doczytałeś ze napisałem wyraznie ze Sony pozamiatał na tle innych LED'ów nie pisalem ze gra lepiej od plazmy Panasa, tylko jeszcze pozostaje w Sony na + świecenie za dnia, płynność ruchu, pobór, no ale skoro nadal twierdzisz ze jest inaczej i to fanboizm z mojej strony to nie mamy o czym rozmawiać.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że będzie jednak kalibracja - widać gmeru nie wie co będzie miał w swoim teście. czyli kto jest ślepy? to już masz dwa schorzenia.

Tak - jest pro kalibracja. Dzielny Maciek Koper towarzyszy mi w bojach! Tylko czy nie pogubi się w wykresach?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Sony na + świecenie za dnia, płynność ruchu, pobór,

A co to ma wspólnego z jakością obrazu?

Dla niby oszczędnych.

Lekko licząc:

Sony 80W x 8 godzin x 365 dni x0,70zł = ~164 zł.

Panasonic 190W x 8 godzin x 365 dni x0,70zł = ~390zł

Różnica = 226zł.

Ile lat trzeba amortyzować zakup droższego o 1300zł (i mniejszego) TV by z ekonomicznego punktu widzenia jego zakup był uzasadniony?

Co ile lat zmieniacie TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@narc, nie mogłem przetestować 3D ani na Sony ani na ST. Z tego co czytam na obu jest super z tym że na Sony jest znacznie jasniejszy obraz co jest plusem za dnia. Sony wyglada lepiej, wykonanie extra, wciąż nie widziałem VT50! Powiem tak, jeśli szukasz tv do oglądania głównie w dzień, popołudniu, wieczorem to moim zdaniem Sony lepszy wybór ale jeśli seanse filmowe to Panasonic+ ciemność= piorunujący efekt. Jest WOW.

Sam kurcze sie zastanawiam ale czekam na VT50 w moim miescie, potestuje, sprawdze powidoki, 50hz i czy nie ma paska z prawej strony panelu, jesli nie to łykam 50VT50. Mam taki układ ze dając kase moge potestować w domu przez dobę i ewentualnie wymienić na inny lub oddac. Pozdr,

Co do porównania 3D w HX850 i VT50, to ten drugi zdecydowanie wygrywa. Dokładnie obejrzałem sobie 3D w HX850 w sklepie, a VT50 miałem w domu i ten pierwszy ma wg mnie znacznie większy crosstalk, który w dodatku dramatycznie wzrasta przy minimalnym odchyleniu głowy od pionu. Wtedy także kolory szybko się zmieniają na zimne lub na ciepłe. Natomiast nie mam porównania między VT i ST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałem że będzie jednak kalibracja - widać gmeru nie wie co będzie miał w swoim teście. czyli kto jest ślepy? to już masz dwa schorzenia.

Mowa raczej o tym kto skalibruje zakupiony TV. Posiadacz Sonego wykorzysta jakąś część możliwości tego TV już fabrycznie, a na Samsungu będzie miał obraz w kolorach tęczy :unsure:

Co do porównania 3D w HX850 i VT50, to ten drugi zdecydowanie wygrywa. Dokładnie obejrzałem sobie 3D w HX850 w sklepie, a VT50 miałem w domu i ten pierwszy ma wg mnie znacznie większy crosstalk, który w dodatku dramatycznie wzrasta przy minimalnym odchyleniu głowy od pionu. Wtedy także kolory szybko się zmieniają na zimne lub na ciepłe. Natomiast nie mam porównania między VT i ST.

Patrz to my akurat mamy zupełnie różne odczucia po konfrontacji łeb w łeb. Panas za ciemny, crosstalk taki sam (właściwie brak, chyba że materiał z crosstalkiem). Co do okularów to spróbuj oglądać w tych od VT w dzień, będziesz miał stroboskop. Niestety coś za coś, migotanie albo możliwość kręcenia głową podczas seansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy materiał z crostalkiem?

najcześciej taki materiał z niby crosstalkiem (jak gra killzone 3 w 3d) na pasywach jednak nie ma crosstalku.

czyli coś nie halo chyba jest jednak z tv.

czy możesz podać przykłady takiego materiału?

Patrz to my akurat mamy zupełnie różne odczucia po konfrontacji łeb w łeb. Panas za ciemny, crosstalk taki sam (właściwie brak, chyba że materiał z crosstalkiem). Co do okularów to spróbuj oglądać w tych od VT w dzień, będziesz miał stroboskop. Niestety coś za coś, migotanie albo możliwość kręcenia głową podczas seansu.

Ja się tak zastanawiam czy czasami te super wyniki różnych tv nie wynikają z tego że dostaje się jakiegoś selecta.

Wg mnie coś takiego jednak praktykują producenci na rynku.

Przykład:

- test Gmeru sprzed kilku lat panas pv80 vs samsung ps50a656 - wynik testu był że samsung gra nieźle - prawie jak panas. ja kupiłem tego samsunga i obraz na nim był tragiczny - mój egzemplarz był gorszy od panasa pv60 który tez posiadam (tragiczna biel, kontrast i niesamowity falsecontouring w samsungu)

- testy VT20 na różnych forach - na początku nie miał żadnego falsecontouringu - a potem sprostowania że jednak ma (np. na avforums),

- mój Kuro 509 - kupiłem egzemplarz który zamówił sobie szef pewnego sklepu internetowego ale nie przypasiła mu plazma i zmienił na jakiś topowy lcd - dla mnie mój egzemplarz gra wybitnie, jakby pochodził z jakiejś lepszej partii.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja nie dostaję selectów i innych głupot, o których piszesz a zdanie mam identyczne. Wynika to z tego, że jedni mają jazdę na lcd inni są plazmowymi fanboyami lub fanatykami a trzecia grupa (która na szczęście jeszcze istnieje) to właśnie normalni, obiektywni ludzie, którym do głowy nie przychodzą takie rzeczy jak Tobie (selecty, spiskowe teorie dziejów itp...). Proste? Wiem, że dla niektórych proste odpowiedzi są nie do przyjęcia... ale tak właśnie jest.

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś.

"zdanie mam identyczne" tylko z kim?

bo są dwie sprzeczne opinie co do hx850: 3d lepsze niż w st50 i że nie lepsze.

poziom widzenia crosstalku chyba nie zależy od lubienia danej marki/technologii lub nie.

o przewadze jasności nie ma co dyskutować - w lcd jest dużo lepiej niż w plaźmie - zeszłoroczne sony miało pod tym względem super jasność ale ich crosstalk był tak wielki że pod względem 3d był to najgorszy producent wg mnie. ale w tym roku to raczej samsung jest najgorszy w kwestii crosstalku.

co do niby bzdur o selektach to są standardem w wielu obszarach - widać tego nie wiesz.

- np. w produkcji procesorów - wchodzący i7 3770k w partii przedprodukcyjnej podkręcał się lepiej niż pierwsza partia, a standardem jest że po pierwszej partii kolejne są jeszcze gorsze

- panas - opinia "forumowego kalibratora" - na początku jest lepiej a potem jakby gorzej, zresztą wiele osób co kupowało panasa później znajdowało w nim coraz więcej wad (np. zielone plamy na ekranie)

skoro inni mogą to czemu producenci tv mieliby robić inaczej ? są [beeep]mi? nie wiedzą że od pierwszych testów zależy sukces danego modelu?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też dać kilka przykładów na sytuację odwrtotną, kiedy wypuszcza się produkt nie do końca sprawdzony i dopiero później te problematyczne drobiazgi zostają usunięte. To tylko nasze domysły. Słyszałem też lansowane bardzo ostro teorie o "postarzaniu produktów". Czyli telewizory, które kupujemy w sklepie są w stanie już kilkuletnich. Dla mnie to jednak trochę "teorie spisku", których nie jesteśmy w stanie zweryfikować - dlatego szkoda czasu na takie dywagacje. Dziś w ogóle w temacie jakość wszyscy bez wyjątku spuścili trochę z tonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...