Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie brawa za ten test jest na prawde PRO i bardzo dobrze sie go czyta. Oby tak dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikogo nie zdziwiło to, iż tylko jedna firma mogła ten test wygrać na tym forum, co było do przewidzenia ;)

Na przyszłość możecie zmienić nieco punktację: bo jeśli 4 pkt za wygląd są liczone na równi z 4 pkt za jakość obrazu, to raczej nie jest miarodajny test IMO - tu nie forum wizaż o wzornictwie a hdtv, gdzie pierwsze skrzypce grają kontrast oraz black level. Taka mała uwaga.

A tak widzą to za granicą:

ratings_sheet_image_6_22_2.jpg

Jak widać: Wzornictwo 10%, Obraz 35%, Opłacalność 40% ważności branej pod uwagę. Test z AVForums podałem post wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przeczytaj cały test ze zrozumieniem a potem licz punkty. Widać, że nie czytałeś (w tak krótkim czasie wszystko wyliczyłeś i przemyślałeś?nieźle...) a zrobiłeś jak większość: przeczytałeś punkty. Z tych czterech ekranów HX850 jest najlepszym wyborem! I nic tego nie zmieni. Najlepszy telewizor uniwersalny. Panasonic jest najlepszy ale tylko i wyłącznie nocą i tylko jakością obrazu i z bardzo kiepską płynnością, słabym designem czy średnim wyposażeniem i siecią. A ty wrzucasz usilnie tabelki plazm :))))))))))))))))))))))))))))) Proszę już przestań to robić. Dla mnie miarodajny jest tylko ten test bo osobiście w nim uczestniczyłem przez cały tydzień i widziałem jaki sprzęt jest i jak jest wszystko mierzone przez Maćka K. Na świecie znajdziesz masę takich tabel. AVForum czy inne strony zagraniczne nie są żadnym wyznacznikiem bo jeżeli jest podejście najlepsza jakość to zawsze tylko plazma. A telewizor jest dla ludzi i to jest moim zdaniem błędne podejście!!!!! Ma być telewizor ogólnie najlepszy.

To jest test telewizora a nie TYLKO JAKOŚCI OBRAZU. Dlatego z tych 4 bez zawahania wygrywa HX850 i to jest oczywiste dla kogoś kto przeczyta i ZROZUMIE co czyta od dechy do dechy. Więc poczytaj na spokojnie, wysil komórki a potem w razie co PYTAJ a nie pisz bzdur o niemiarodajności.

Pomyśl też jak mega trudno wykonać takie porównanie i ile odpowiedzi jest np. co do LG czy Samsunga. Nie miej klapek plazmy bo plazma jest naprawdę rzadko wybierana (5% w rynku na ten moment więc test jest dla tych 95% a nie tylko 5%....)

EDIT: Samsung 6500 wyżej od HX850? hahahahahahahah. Ciekawe jak im to wyszło. I ty się czymś takim sugerujesz? Może napisz do nich jak im to wyszło skoro są dla Ciebie wyznacznikiem? Daj znać na forum. Albo ST50 design 8 i HX850 8. Też ciekawe.

Jak widzisz można by baaaaaaaaaaardzo długo dyskutować o tym CNEcie. A co do punktacji to pewnie, że się jeszcze nad nią popracuje. Takie uwagi są potrzebne i dzięki za nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak widzą to za granicą:

ratings_sheet_image_6_22_2.jpg

Ja pierdziu, a Ty dalej się podniecacie tą tabelką? To jest jednowymiarowe porównanie i mówi tylko część prawdy. Po to się naprodukowaliśmy z tekstem, żeby napisać wszystkie za/przeciw. To, że HX850 zdobył najwyższą notę znaczy że jest najbardziej uniwersalny, a nie że zapewnia najlepszą jakość na filmach po ciemku (jak testuje cnet). Równie dobrze można by w tabelę wpisać modele samochodów, zamiast "Picture Quality" dać "Speed", "Acceleration", i wybrać ferrari f430 do rajdu paryż dakar, bo przecież najwyższe noty :D :D Rozumiesz alegorię?

Chyba nikogo nie zdziwiło to, iż tylko jedna firma mogła ten test wygrać na tym forum, co było do przewidzenia ;)

Z takimi tekstami to uciekaj do konkurencji, która nie argumentuje niczym swoich ocen. Następnym razem dostaniesz zaproszenie na test i zobaczymy jak będziesz oceniał :)

EDIT: Samsung 6500 wyżej od HX850? hahahahahahahah. Ciekawe jak im to wyszło. I ty się czymś takim sugerujesz? Może napisz do nich jak im to wyszło skoro są dla Ciebie wyznacznikiem? Daj znać na forum. Albo ST50 design 8 i HX850 8. Też ciekawe.

Gmeru PNE6500 to plazma nie LED ;)

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Sorx. Tym bardziej. Wolę spojrzeć na telewizor jak 95% populacji czyli czy będzie dla mnie odpowiedni a nie tylko jakość obrazu czyli plazma w nocy. Ja jestem w tych 5% (mam plazmę i proja) ale test jest dla wszystkich....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla ogrom włożonej pracy, zdaje sobie sprawę że musiało kosztować to czasu oraz nerwów.

Jednak warto w podsumowaniu wydać po dwie oceny - dla casuali (przeciętnych Kowalskich) oraz Kinomanów. Dla tych pierwszych Sony będzie najlepszym wyborem, natomiast drudzy odbiorcy, którzy stawiają za cel jedno (Picture Quality), będą również usatysfakcjonowani - nawet kosztem zasłaniania rolet czy żaluzji ;) W takiej recenzji owca zastanie nietknięta i nawet wilk będzie w pełni syty, dzięki czemu nie będzie problemów typu - plazma super ale tylko w nocy, lcd mniej super, ale jaki uniwersalny i za dnia i wieczorkiem. Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można by w tabelę wpisać modele samochodów, zamiast "Picture Quality" dać "Speed", "Acceleration", i wybrać ferrari f430 do rajdu paryż dakar, bo przecież najwyższe noty :D :D Rozumiesz alegorię?

Lub nie wybrać f430 do „24h Le Mans”, bo według osoby tworzącej tabelkę f430 jest wyjątkowo brzydki.

Niestety to jest odwieczny problem tabelek i punktacji.

LG 47 LM760s: Cena od 5990,00 do 7438,00 zł

Sony 46HX850: Cena od 5579,99 do 6772,80 zł

Samsung 46ES8000: Cena od 6598,00 do 7799,00 zł

Panasonic 50 ST50: Cena od 4269,00 do 5981,80 zł

Skoro są punkty za zużycie energii to może powinny być też za cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie LCD zwłaszcza HX850 jest najbardziej uniwersalny - w dzień i w nocy świeci super, plazma jak zawsze pazur pokazuje dopiero w ciemnych warunkach i odrobinę pobije HX850. Co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś kupi HX850 abo ST50 (ew. VT50) to będzie tak samo zadowolony, to bardzo dobre telewizory. Samsungi w ostatnich latach do mnie nie przemawiały, masówka bez dokładnego dopracowania jakości obrazu, jest ok ale mogłoby być lepiej. LG skreślam za pasywne 3D.

Miałbym pytanie do testujących, bo jak rozumiem do testów posiadaliście 46" egzemplarz, czy widoczny był na nim defekt "vertical banding"? W moim 55" modelu HX850 jest on widoczny. Sprawdzałem prócz swojego 3 inne egzemplarze i posiadały defekt podobnie jak u mnie, w mniejszym lub większym stopniu. Wada jest dokuczliwa w trakcie oglądania meczy lub gdy tło jest jasne a kamera wykonuje ruch horyzontalny. Jest to drażniący efekt, który raz zauważony pozostaje w naszej pamięci i na siłę go szukamy w każdej scenie.

U mnie:

Zdjęcia 10% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/a...651d68.jpg.html

JW http://zapodaj.net/0...482a8a.jpg.html

Włączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie 5 http://zapodaj.net/c...b7e9ad.jpg.html

Zdjęcia 20% szarego

Wyłączona Dynamiczna Kontrola LED i podświetlenie maks http://zapodaj.net/0...af1546.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości kilka pytań:

1 - czy tylko "archaiczna" noga w ST50 jest obrotowa? inne tv mają te dziwne kabłąki nieobrotowe?

2 - czy mieliście kontakt z hx750 który chyba nie ma tego pseudo local dimmingu jak hx850 i wskaźnik hz 200 (w stosunku do 800 w hx850). jako że te dwa aspekty bardzo pomogły wygrać hx850 to czy to znaczy że hx750 byłby na poziomie samsunga?

3 - tak z ciekawości z jakiej odległości ocenialiście 3d? bo jeśli robiliście to z 3-3,5m (czyli z odległości z jakiej w zasadzie normalnie się ogląda tv 46 calowy) to jakim cudem tak bardzo wam przeszkadzała utrata rozdzielczości w LG?

4 - czy samsung rzeczywiście wg was ma tak niski crosstalk skoro dostał taką dobra ocenę za 3d?

Skoro są punkty za zużycie energii to może powinny być też za cenę?

no i za rozmiar. 4 cale przy cenie o 25-35% niższej to jest duża zaleta.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnę wspomnieć, że tutaj mieliśmy do czynienia z najwyższymi (flagowymi) modelami telewizorów - oprócz oczywiście panasonica (ST a VT to prawie to samo) i także LG. Przypominam, że są jeszcze modele 860 i 960. 960 różni się w dużym stopniu od 760 m.in. poprawą skalowania obrazu, samym obrazem - jego jakością itp. Dlatego chcę zwrócić uwagę, że gdybyśmy postawili obok siebie hx-a 850 z 960 od LG różnica byłaby może tylko w 3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że tak. Ale wszystkiego nie da rady a tutaj chodziło by zabrać telewizory z tej samej półki cenowej lub bardzo zbliżonej. Dla wielu 300 zł to już jest spora różnica. Będziemy dalej testować i porównywać. Pierwsze koty za płoty z takimi dużymi testami. Cenne są uwagi jak np. te z punktami itp

Z całym szacunkiem dla ogrom włożonej pracy, zdaje sobie sprawę że musiało kosztować to czasu oraz nerwów.

Jednak warto w podsumowaniu wydać po dwie oceny - dla casuali (przeciętnych Kowalskich) oraz Kinomanów. Dla tych pierwszych Sony będzie najlepszym wyborem, natomiast drudzy odbiorcy, którzy stawiają za cel jedno (Picture Quality), będą również usatysfakcjonowani - nawet kosztem zasłaniania rolet czy żaluzji ;) W takiej recenzji owca zastanie nietknięta i nawet wilk będzie w pełni syty, dzięki czemu nie będzie problemów typu - plazma super ale tylko w nocy, lcd mniej super, ale jaki uniwersalny i za dnia i wieczorkiem. Peace

Będziemy dopracowywać się. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny test. Po jego przeczytaniu śmiało mogę stwierdzić, że nie żałuję kupna ST50 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że moja ulubiona strona idzie w takim kierunku. Oby tak dalej! Dobrze Panowie, że zaczęliście działać razem. Tego właśnie było tutaj trzeba. W końcu można poczytać polskie porządne testy na poziomie. Wynikiem testu nie jestem zaskoczony. Wiadomo, że hx850 & st50 są najrozsądniejszym wyborem dla odpowiednego odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym pytanie do testujących, bo jak rozumiem do testów posiadaliście 46" egzemplarz, czy widoczny był na nim defekt "vertical banding"? W moim 55" modelu HX850 jest on widoczny. Sprawdzałem prócz swojego 3 inne egzemplarze i posiadały defekt podobnie jak u mnie, w mniejszym lub większym stopniu.

Na takiej jednolitej planszy da się zaobserwować vertical banding w 46", ale nie przeszkadza on podczas oglądania. To kwestia rozmiaru. Im większy rozmiar ekranu tym wady się uwypuklają.

Jednak warto w podsumowaniu wydać po dwie oceny - dla casuali (przeciętnych Kowalskich) oraz Kinomanów. Dla tych pierwszych Sony będzie najlepszym wyborem, natomiast drudzy odbiorcy, którzy stawiają za cel jedno (Picture Quality), będą również usatysfakcjonowani - nawet kosztem zasłaniania rolet czy żaluzji ;) W takiej recenzji owca zastanie nietknięta i nawet wilk będzie w pełni syty, dzięki czemu nie będzie problemów typu - plazma super ale tylko w nocy, lcd mniej super, ale jaki uniwersalny i za dnia i wieczorkiem. Peace

Dla casuali i dla kinomanów... chyba marnie brzmi ten podział :) Bez przesady, jest tabelka przy każdej cząstkowej ocenie (chyba zauważyłeś?), każdy może sobie porównywać to co go interesuje.

tak z ciekawości kilka pytań:

1 - czy tylko "archaiczna" noga w ST50 jest obrotowa? inne tv mają te dziwne kabłąki nieobrotowe?

2 - czy mieliście kontakt z hx750 który chyba nie ma tego pseudo local dimmingu jak hx850 i wskaźnik hz 200 (w stosunku do 800 w hx850). jako że te dwa aspekty bardzo pomogły wygrać hx850 to czy to znaczy że hx750 byłby na poziomie samsunga?

3 - tak z ciekawości z jakiej odległości ocenialiście 3d? bo jeśli robiliście to z 3-3,5m (czyli z odległości z jakiej w zasadzie normalnie się ogląda tv 46 calowy) to jakim cudem tak bardzo wam przeszkadzała utrata rozdzielczości w LG?

4 - czy samsung rzeczywiście wg was ma tak niski crosstalk skoro dostał taką dobra ocenę za 3d?

1. Chyba tak

2. Długo testowałem HX750 wcześniej i on posiada coś takiego jak frame dimming, czyli wygaszanie "niestrefowe". Aktywuje się je o dziwo funkcją dynamicznego kontrastu, a przynajmniej tak to z moich testów wynika. Funkcja pogłębia czerń zmniejszając podświetlenie w danej chwili (i prawdopodobnie kompensując jasne sceny zwiększeniem przepuszczalności światła przez matrycę). Nie zwiększa to średniej kontrastowości sceny tak jak przy lokalnym przyciemnieniu, ale powiedzmy, że oszukuje oczy i działa dosyć sprawnie, więc Sony HX750 też by wyszedł zwycięsko z porównania versus ES8000.

3. Z różniej, od 1m do 2,5m ;)

4. Tak

Pragnę wspomnieć, że tutaj mieliśmy do czynienia z najwyższymi (flagowymi) modelami telewizorów - oprócz oczywiście panasonica (ST a VT to prawie to samo) i także LG. Przypominam, że są jeszcze modele 860 i 960. 960 różni się w dużym stopniu od 760 m.in. poprawą skalowania obrazu, samym obrazem - jego jakością itp. Dlatego chcę zwrócić uwagę, że gdybyśmy postawili obok siebie hx-a 850 z 960 od LG różnica byłaby może tylko w 3D :)

Dla nas była tu wyznacznikiem raczej cena produktów, aniżeli ich umiejscowienie na półce producenta. Co do LG LM960 to jest to produkt bliźniaczy do LM760/860. Tak samo matryca IPS, podobne funkcje poprawiania płynności i kalibracji. Największa różnica między nimi to podświetlenie (Edge vs Full LED). Także różnica na pewno by była, ale matryca IPS i pasywne 3D nie zdobyło by raczej dużo wyższej oceny w testach. Bardziej ciekawi mnie jak sprawdziłyby się nowe Philipsy :)

Lub nie wybrać f430 do „24h Le Mans”, bo według osoby tworzącej tabelkę f430 jest wyjątkowo brzydki.

Teraz to dałeś takie PRO porównanie, że sam nie załapałem na początku o co chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich :)

Jak pewnie wielu z forumowiczów do zarejestrowania skłoniło mnie to, że stoję przed problemem zakupu telewizora, no więc czytam różnego rodzaju recenzje, które w zasadzie tylko powiększają mętlik w głowie ;) Zazwyczaj dlatego, że brakuje bezpośredniego porównania różnych dostępnych odbiorników danej klasy. Tak więc bardzo spodobał mi się powyższy test - dzięki za solidną robotę. Przeczytałem całość z wielkim zainteresowaniem - tym większym, że akurat wahałem się pomiędzy LG, Samsungiem i Sonym (no, może tymi z troszkę niższej półki, ale kto wie: jeszcze nie zdecydowałem). No i chyba już wiem co wybrać. Chyba ... :D

Kilka uwag, które mi się nasunęły po lekturze testu to:

1) W dziale "wyposażenie" nie wspominacie nigdzie o wyposażeniu samego telewizora. Mam tu na myśli jego "funkcje" a dokładniej - tuner satelitarny: zdaje się, że LG i Samsung go mają, natomiast brak go Sonemu i Panasonicowi,

2) Bardzo chętnie bym się zapoznał z porównaniem możliwości obsługi programów w każdym odbiorniku - czy nie ma tam jakichś "myków", które mogą być irytujące (np. za taki bym uznał właściwość Sonyego polegającą na rozseparowaniu programów analogowych i cyfrowych - to TV ma wiedzieć skąd ma pobrać sygnał dla danego programu, a nie użytkownik). Tutaj też - jak wygląda współpraca telewizorów z "nadawcami" (n-ka, cyfra+),

3) Jak wygląda ogólna "komunikacja" użytkownika z telewizorem - ogólnie pojęta czytelność i ergonomia menu. Wiem, że to często jest bardzo subiektywne odczucie, ale można też wyciągnąć też pewne ogólne wnioski: jak coś jest źle zaprojektowane to po prostu jest źle i koniec :D Dla przykładu: dla mnie Samsung został zdyskwalifikowany przez drobną rzecz: odczyt plików z pendrive-a. Otóż jeśli bedę musiał czekać 30 do 50 sekund za każdym razem gdy będę chciał z All Share wejść w tryb filmów, to chyba się "spienię" (i nie mówimy tu o jakimś braku wydajności sprzętu - po prostu spartolona przez programistów robota - Samsungowcy może kiedyś słyszeli co to "cache", ale postanowili omijać to-to szerokim łukiem). Moim zdaniem pod tym względem LG zakasowało konkurentów ...

4) Jak wygląda współpraca ze sprzętem na USB? Czy były jakieś problemy? Bo np. Panasonic (jakiś LED, nie plazma) uprzejmie mojego pendrive-a zignorował - ot tak sobie, po cichutku.

5) Ostatnia rzecz, ale chyba najważniejsza: ceny. Postanowiliście Panowie przetestować telewizory z "jednej półki", ale nie mogę się zgodzić z Waszym zaszeregowaniem. LG ma tu znaczącą przewagę. Po pierwsze testowaliście jak rozumiem model 47LM765S a nie 47LM760S? Otóż cena tego pierwszego to w tej chwili 5690 zł (ten drugi rzeczywiście wg ceneo to 5990, czy coś takiego), a warto wspomnieć, że w tym tygodniu można go mieć o dwie stówki taniej (dodatkowy bonus w jednym z dwóch chyba sklepów, w którym można go nabyć). Znacząco poprawia to stosunek ceny do jakości. Dodatkowo, zrobiliście Panowie błąd "systematyczny" porównując "gruszki z jabłkami" - bo też zauważmy, że za porównywalny z LG zestaw Sonyego czy Panasonica muszę zapłacić o jakiś 1000 złotych więcej (koszt czterech par okularów) a w przypadku Samsunga będzie to tylko jakieś 500 zł więcej ... OK, zgoda LG można wybrzydzać, że pasywne okulary to taniocha itd. ale mnie interesuje efekt końcowy: cała 4-osobowa rodzina ma siąść na kanapie i obejrzeć film w 3D ...

Tak więc, stosunek ceny do jakości (umówmy się, że będzie to cena podzielona przez liczbę punktów) chyba da zwycięstwo LG-kowi - abstrahuję to oczywiście od sytuacji typu "deal breaker", np. dla kogoś nie do przyjęcia będzie słaby kontrast, albo zużycie energii, albo wygląd zewnętrzny (albo kaszana odwalona przez programistów ;)) W takiej sytuacji telewizor odpada w przedbiegach i tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowski test Panowie jednym słowem, chylę czoła przed Wami za poświęcony czas i pracę, teraz tylko patrzeć jak fora zagraniczne będą ten test czytać uważnie posługując się Google translatorem :D

Dlaczego w ocenach punktacji jest wymieniony model Panasa P42ST50 ? a nie 50'' :)?

Jedna malutka uwaga na przyszłość jakbyście wrzucali fotki sprzętu na imageshack'a w troszkę wyższej rozdzielczości.

Jeszcze na koniec sie przypomnę z tym demem Sony z różą z którego to krążka ?

Z całym szacunkiem dla ogrom włożonej pracy, zdaje sobie sprawę że musiało kosztować to czasu oraz nerwów.

Jednak warto w podsumowaniu wydać po dwie oceny - dla casuali (przeciętnych Kowalskich) oraz Kinomanów. Dla tych pierwszych Sony będzie najlepszym wyborem, natomiast drudzy odbiorcy, którzy stawiają za cel jedno (Picture Quality), będą również usatysfakcjonowani - nawet kosztem zasłaniania rolet czy żaluzji ;) W takiej recenzji owca zastanie nietknięta i nawet wilk będzie w pełni syty, dzięki czemu nie będzie problemów typu - plazma super ale tylko w nocy, lcd mniej super, ale jaki uniwersalny i za dnia i wieczorkiem. Peace

No Ty chyba żartujesz z tym podziałem, tak jakby taki HX850 nie nadawał sie dla kinomaniaków ceniących jakość obrazu, chyba masz tabelke zestawienie z AVForums ktorą sam zamieściłeś dla np. jakości obrazu w 2D, nie ma żadnej ulgi czy to LCD czy Plazma ocena jakości obrazu jest na równi traktowana, ahh ci zatwardziali fanboje plazm :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru & Maciek, bardzo dobry test. Gratuluję.

Mam pytanie do Gmeru,

Jak Twoim zdaniem wypada Panasonic VT 50 w stosunku do Kuro ?. Proszę o rzetelną ocenę.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że za porównywalny z LG zestaw Sonyego czy Panasonica muszę zapłacić o jakiś 1000 złotych więcej (koszt czterech par okularów)

..... ale mnie interesuje efekt końcowy: cała 4-osobowa rodzina ma siąść na kanapie i obejrzeć film w 3D ...

Tak więc, stosunek ceny do jakości (umówmy się, że będzie to cena podzielona przez liczbę punktów) chyba da zwycięstwo LG-kowi

47LM760S 5690zł + 4 pary okularów gratis = 5690 zł

P50ST50 4269zł + 4 pary okularów (1000zł) = 5269 zł

Do Panasonica pasują też okulary Samsung SSG-4100 85zł

P50ST50 4269zł + 4 pary okularów (340zł) = 4609 zł

Czyli o 1000zł mniej, a nie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47LM760S 5690zł + 4 pary okularów gratis = 5690 zł

P50ST50 4269zł + 4 pary okularów (1000zł) = 5269 zł

Do Panasonica pasują też okulary Samsung SSG-4100 85zł

P50ST50 4269zł + 4 pary okularów (340zł) = 4609 zł

Czyli o 1000zł mniej, a nie więcej.

OK, cen Panasonica nie sprawdziłem :blush: więc tu masz całkowitą rację, chciaż ... pozycjonuje to ten telewizor na jeszcze niższej półce ;) Ale nie zmienia to faktu, że stosunek mozliwości i jakości do ceny będzie tu najlepszy.

Hmm, dotychczas nastawiałem się na LEDa, czyli trzeba jeszcze dorzucić do rozważenia plazmę :blink:

Edytowane przez mirolud

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również miałem możliwość wczoraj testować 55HX850. Miałem, gdyż za moją namową szwagier poszedł na całość i zamiast ES8000 kupił Sony. Warunek był jeden, LED a nie plazma bo dużo prądu żre, więc doradziłem jak mogłem. No i rzeczywiście TV w domu prezentuje sie pieknie, wykonanie doskonałe. Troche gruba ramka pod szkłem moim zdaniem ale ogólnie rewelka. Przed meczem ustawienia fabryczne, potem z flatpanels i na koniec z avforums. Te ostatnie moim zdaniem i szwagra są najlepsze. TV śmiga jak ta lala. Jest jasno, troche słońca w pokoju. Piwko i tak do meczu. Mecz sie zaczyna i w ciągu 2 minut zauważyłem [beeep]y vertical banding. Widoczny przy każdym ruchu kamery, raz go zobaczysz i cały czas go szukasz. Zmiana ujęcia na fajną laskę w tle i nie ma bandingu, powrót na boisko i znowu jest. Szczerze to troche mnie ciarki po plecach przeszły ale szwagier nie widzi, ja nie mówie bo uczulalem go na clouding o bandingu zapomniałem. Ogólnie wkurzająca przypadłość tego lcd-ka ale jak mówie zależy od tła i ruchu. Koniec meczu, nie wypowiadam sie o wyniku, światła gasimy zostaje mała lampka z tyłu za tv. Wrzucamy transportera 3 z paseczkami góra/dół.

Paseczki są całkiem nasycone czernią ale nie po kątach, po kątach masakra jak dla mnie. Wali latarka po rogach z tym że najmocniej w lewym kącie i burzy całą radość oglądania. Swiatło z lewego kąta jest widoczne również wyżej paska a do tego minimalna chmurka na lewo od środka.

Szwagier się pyta jak to zlikwidować bo jednak coś po chwili mu sie to nie podoba. No i jak to zlikwidować? Poza tym jakość obrazu naprawde super, kolory itd.

Moim zdaniem ten HX850 nie nadaje się do nocnych seansów dla filmożerców i koniec. Powtarzam po raz kolejny, do filmów plazma, Samsung/Panas ale plazma nie lcd.

ST50 ma idealne podświetlenie matrycy, fenomenalną czerń, kapitalne kolory, kontrast i w nocy przy nim Sony przegrywa zdecydowanie.

Jakość obrazu z Bluray na ST 50 jest niesamowita. Ja jednak w zyciu nie kupie lcd. To tv do ogladania vivy w dzien albo wiadomosci. Inaczej sie odbiera filmy, nie tak naturalnie jak na plazmach. Wady lcd są dla mnie nie do przyjęcia jako kinomaniaka a do wad plazm sie przyzwyczaiłem i praktycznie nie ma żadnych wad bo wiem jak ich unikać, np powidoki.

Pozdr,

Doceniam waszą prace w tescie i zgadzam sie z Maćkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, cen Panasonica nie sprawdziłem :blush: więc tu masz całkowitą rację, chciaż ... pozycjonuje to ten telewizor na jeszcze niższej półce ;) Ale nie zmienia to faktu, że stosunek mozliwości i jakości do ceny będzie tu najlepszy.

Panasonic pozycjonuje swoje Plazmy wyposażeniem i filtrami antyodblaskowymi na szybie, a nie jakością obrazu.

Jak będziesz używał TV w piwnicy bez okien to możesz kupić nawet Panasonic TX-P50UT50E za 3500zł. To dopiero stosunek jakości do ceny. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tony72 - odnośnie tych latarek czy ustawialiście ustawienia dla każdego źródła/wejścia z osobna ? akurat te z flatpanels to śmiech tam nawet nie włączyli DKL.

U mnie latarki nie są widoczne na filmie z czarnymi paskami nawet w nocy w modelu 46'' o vertical bandingu juz tez pisałem ze nie jestem w stanie go dostrzec podczas oglądania choćbym nie wiem jak sie wpatrywał na obraz czy to jasne tło czy ciemniejsze szare, podczas ruchów kamerą podczas meczu specjalnie sie gapiłem w murawę przez dluzszy czas czy widze jakieś przejścia różnice świecenia na ekranie - nic.

Nie neguje możliwe ze 55'' ma te przypadłości. Co do kątów to jak najbardziej czerń pod kątami sporo traci i zaczyna wpadać w szaro/fiolet ot taka technologia i nic tego nie zmieni, na wprost jest niemal idealna.

Jak juz tak mówimy o wadach to jesteś w stanie łatwo zaakceptować migotanie 50Hz na plazmie bo mnie oczy bolą jak na to patrze dłużej u kuzyna, czy tez upierdliwy judder na filmach psujący radosc z oglądania.

Jesteś tez w stanie zaakceptować cholerne sie ich grzanie w ciepłe dni to dodatkowy kaloryfer w mieszkaniu w mniejszym pokoju taki ekran + amplituner pokroju Onkyo i trzeba poważnie myśleć o klimatyzatorze, co nie zmienia faktu ze plazma jako taka do nocnych seansów filmowych pod wzgledem obrazu bedzie lepsza i wcale temu nie zaprzeczam.

Trochę jest tak ze wyciąga sie zaraz szybko niedoskonałości LCD'ków a poważne braki wady plazmy niektórzy starają sie ukryć i pisać ze problemu nie ma albo wcale nie są dokuczliwe bo to kompletna bzdura!.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz tak mówimy o wadach to jesteś w stanie łatwo zaakceptować migotanie 50Hz na plazmie bo mnie oczy bolą jak na to patrze dłużej u kuzyna, jesteś tez w stanie zaakceptować cholerne sie ich grzanie w ciepłe dni to dodatkowy kaloryfer, co nie zmienia faktu ze plazma jako taka do nocnych seansów filmowych bedzie lepsza i wcale temu nie zaprzeczam.

w zimie grzanie plazmy jest zaletą.

producenci lcd wzieli kasę za to że tv mniej zużywa a dzięki niższej cenie plazmy masz gratis darmowy kaloryfer. :)

nie wiem ile masz lat ale jak tak bolą cię oczy od plazmy to wogóle byłeś w stanie oglądać coś na CRT? plazma migocze z 10razy mniej niż CRT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac

Sam jesteś posiadaczem testowanego tutaj HX850, więc twoje opinie świadomie bądź nie, nie będą do końca obiektywne.

Błędna sprawa to branie pod uwagę jak dany TV zachowuje się w różnych warunkach. Czyli co zimą gdzie po 15.00 robi się szarówka, a od 16.00 już ciemno, plazma to najlepszy zakup, ale latem (czyli teraz) zmiana, bo słońce za oknem i jakoś tak widno do 21.00, tak więc o tej porze roku lcd ma przewagę? Dlatego najlepszy sposób to podział na pewne grupy docelowe - osoby ceniące wyłącznie obraz, potrafiące dostosować pokój aby wydobyć 100% potencjału TV (czy w takich warunkach LED ze swoimi wadami ma rację bytu?), oraz inni dla których ważna jest elastyczność (oglądamy o 8 i 24), multimedia, wyposażenie, wygląd, dobra widoczność wiosną za dnia, podczas oglądania Poloni 1 i Vivy.

Myślę że podczas oceny końcowej warto odseparować niedzielnego oglądacza od hardcorowego użytkownika, który upaja się kadrami podczas seansów ;). Nie można wrzucać wszystko do jednego wora - "Mamy kapitalny kontrast, ale konkurencja ma tvn player i fajowy pilot, taki z podświetlanymi psztyczkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...