Skocz do zawartości
PeterMac

MEGA-TEST: LCD LED 3D Sony Bravia KDL-46HX850 (profesjonalna kalibracja)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio w Sony Centre przecenili model hx920.

Mam teraz spory problem z tym co wybrać hx850 czy dołożyć do hx920.

Proszę o pomoc.

Jak chcesz 55'' to się zastanów jednak nad HX920. HX850 ma fatalny vertical banding (pionowe pasy) co mnie dobija z dnia na dzień coraz bardziej. Koledzy piszą, że przy 46'' tego nie widać... A wracając do HX920 to widziałem, że 65'' zeszło do 15 koła - może ten wybierz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos vertical banding dodam jeszcze, że przy okazji pobytu w galerii handlowej wstąpiłem do Sony Center i zapytałem czy spotkali się z uwagami klientów w tym temacie. Więc pierwszy pan sprzedawca zasugerował, że to prawdopodobnie wina mojego kabla HDMI :) Mówię mu, że kurcze raczej chyba nie bo zapłaciłem prawie 200zł za kabel - odpowiedź była: " jak by pan zapłacił 200 $ to byśmy inaczej rozmawiali" hehe także muszę kupić nowy kabel ;p Poruszony tymi poradami wstąpiłem na drugi dzień do drugiego SC. Tam z kolei pan się pytał czy coś kombinowałem z ustawieniami. Ja mu na to, że owszem, nawet kalibrowałem tv. Dodałem oczywiście, że nie sam :) (pozdro Maciek). No pan mi powiedział, że taką kalibrację to by on mi przez telefon zrobił i ona na pewno nic nie dała :) I jeszcze do tego wszystkiego leciał mecz na ich 55'' w Sony Center i vertical banding tam aż kipiał no ale panowie nic nie widzieli... Dali mi wizytówkę do serwisu i chyba zadzwonię i poproszę jednak do domu. Co prawda jeżeli jest tak na wszystkich egzemplarzach 55'' to nic nie pomogą. Ale jak mi powiedzą co tam na ekranie widać - bo chyba to zauważą... - to zaniosę na piśmie do tych SC a swoją drogą to nie wiem czy oni tacy mało rozgarnięci czy tak mają nawijać klientom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo oni specjalnie tak mają nawijać albo takich specjalistów zatrudnia Sony :) dla niektórych to tylko praca a nie pasja, no cóż żal wstyd za takich :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba na tej samej planszy, i na upartego w HX920 widać minimalnie 3 ciemniejsze pasy

920

http://www.flickr.co...unt/6300428944/

850

http://img28.imagesh...39/38122602.jpg

no może i fakt, coś tam widać... ale powiem Ci szczerze, że mnie dobijają te pasy masakrycznie... mecze i trawa to jedno ale jak ktoś lubi programy np. na discovery gdzie są różne pejzaże, niebo... no niebo jest najgorsze... Człowiek jest przyzwyczajony, że niebo to coś krystalicznie czystego a na moim 850 niebo jest brudne od pasów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65HX929

284119.jpg

HX925

hx9252.jpg

Z tego co piszą na AVSForum zdarzają się takie właśnie gorsze egzemplarze, ale są takie na których jest ten efekt mało widoczny, identyczna sytuacja jest w HX850.

I am glad that you have a set that is free of this problem, finally someone does.

Well I'm happy to report that my new set is banding free...

U mnie na szczęście problemu nie ma ale ekran mniejszy 46'' a jak jest to w na prawdę minimalnym stopniu ideału nie ma w żadnym TV.

Co jeszcze ciekawego, piszą ze efekt bandingu z czasem sie zmniejsza, nie wiem ile w tym prawdy

http://www.avsforum....0#post_21870784

Warto poczytać...

A tu np Samsung 65ES8000

44194.jpg

Wniosek z tego taki ze większość LED'ów na to cierpi w wiekszym/mniejszym stopniu nie zależnie od marki czy sposobu podświetlenia EdgeLED czy FullLED, wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, przekątna tez tu swoje zapewne robi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewne pytanie, oglądałem wielokrotnie hx850, zestawiałem z wt50..Wg mnie sony jest lepszy ale to moje osobiste odczucie.

Pytanie odnośnie konkurencyjnej strony www bez "polska".

Po teście hx850 w wadach Kiki zaznaczył : brak głębszej czerni...na moje pytanie odpowiedział,że...

"Głęboką czerń ma tylko z obecnych LCD LED Philips PFL 7007, 8007.I to jest naszym wzorem do porównań."

Jak to interpretować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam szczęście, na moim 46" nie ma nawet tego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie konkurencyjnej strony www bez "polska".

Po teście hx850 w wadach Kiki zaznaczył : brak głębszej czerni...na moje pytanie odpowiedział,że...

"Głęboką czerń ma tylko z obecnych LCD LED Philips PFL 7007, 8007.I to jest naszym wzorem do porównań."

Jak to interpretować?

Jak poczekasz jeszcze te pare dni to mamy PFL 8007 na celowniku do testów. Zobaczymy jak się prezentuje ;)

Oczywiście pisanie, że ma znacznie głębszą czerń mogę od razu zdmentować mimo że nie widziałem jeszcze telewizora na żywo. Matryca LCD nie ma technicznej możliwości zapewnić widocznie lepszego kontrastu natywnego, który oscyluje w okolicach 2500:1. Lepszy może być system lokalnego wygaszania, jednak PFL 8007 to telewizor edge led tak jak i sony, więc rzekoma przepaść jest nierealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Maciejem, ale nie kto inny tylko właśnie Maciej powinien w tym momencie dać po raz kolejny lekcję kalibrowania TV. Jak wygląda przed i po kalibracji. 90% ludzi czytających te wszystkie rzeczy nie wie o co w tym wsystkim w ogóle chodzi, natomiast myślę że 100% ludzi zauważy różnicę w obrazie przed i po kalibracji czy chociażby amatorskich ustawieniach w domu.

Także stwierdzenia, że coś jest idealne, czy lepiej się nie da lub coś jest wzorem do naśladowania są dla mnie bardzo krótkoterminowe przy dzisiejszym rozwoju TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i dziękuję za odpowiedź :)

Taka jeszcze sprawa aby nie zaśmiecać tego tematu, jak wygląda zestawienie hx850 z dt50?

Znów powołam się na konkurencyjną stronę

"Napisał kiki viewpost.gif

Nie czytałem tylko dostałem nowy egzemplarz z Panasonica ( poprawiony) który porównałem sobie obok Sony HX850.

Poprzednio była duża różnica teraz jest na tym samym poziomie.

Oczywiście w żadnym z tych modeli nie jest tak jak w Philipsie 7007"

I teraz co mnie zdziwiło "Kolor czarny w Panasonicu dt50 w nowych wersjach Poprawiono algorytmem na poziomie fabryki."

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie ostatni raz do posiadaczy modelu 55 cali w sprawie mojej "latarki" w lewym dolnym rogu. Czy wy tej przypadlosci nie macie, czy nie widzicie? Byc moze nie zwracacie uwagi na nia tak jak ja nie zwracam na banding ktory jest ostatnio opisywany. Tak jak pisalem psuje mi ona kompletnie wiekszosc scen wieczornych. Wyslalem zdjecia do serwisu w Warszawie. Odpowiedzieli zeby zglosic usterke online gdyz bezwzglednie tv nadaje sie do naprawy i przekierowali sprawe do serwisu w Krakowie, ktory laskawie prawie po 3 tygodniach po mojej interwencji wystawil mi opinie ze ten model tak ma i jest w 100% sprawny!!! Juz nie wspomne jaki usmiech wywolala u mnie pani z Sony dzwoniac po 2 tygodniach od zgloszenia by ocenic serwis od 1-10 czy naprawa zostala wykonana jak nalezy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie ostatni raz do posiadaczy modelu 55 cali w sprawie mojej "latarki" w lewym dolnym rogu. Czy wy tej przypadlosci nie macie, czy nie widzicie?

"Latarki" to dosyć ciekawe zagadnienie, bo spotkałem wiele HX'ów z rażącymi latarkami, ale równie dużo egzemplarzy pozbawionych problemu zupełnie. Zarówno małe jak i duże matryce. Wniosek - reklamować, może trafi się lepszy ;)

Panowie i dziękuję za odpowiedź :)

Taka jeszcze sprawa aby nie zaśmiecać tego tematu, jak wygląda zestawienie hx850 z dt50?

Znów powołam się na konkurencyjną stronę

"Napisał kiki viewpost.gif

Nie czytałem tylko dostałem nowy egzemplarz z Panasonica ( poprawiony) który porównałem sobie obok Sony HX850.

Poprzednio była duża różnica teraz jest na tym samym poziomie.

Oczywiście w żadnym z tych modeli nie jest tak jak w Philipsie 7007"

I teraz co mnie zdziwiło "Kolor czarny w Panasonicu dt50 w nowych wersjach Poprawiono algorytmem na poziomie fabryki."

:blink:

Nie no proszę Cię brak różnic pomiędzy DT50 a HX850? Przecież ten pierwszy to telewizor oparty o matrycę IPS LED, tak jak LG, który brał udział w ostatnim mega teście. Nawet po kalibracji obu wyświetlaczy (LG i Sony) różnice były ogromne przez różnice matryc - ich zalet i wad. Nie ma więc technicznie możliwości żeby te telewizory świeciły podobnie.

BTW Zeszłoroczne LCD panasonica słynęły np. z bardzo "rozjechanego" spektrum barw, bez możliwości korekcji. Ciekawe jak wygląda to w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są opinie na temat "konkurencyjnego forum".

Kawałek wątku znajdziesz TUTAJ.

Nawet jak ustawisz dwa takie same TV obok siebie np dwa HX850 to będą one trochę inaczej świeciły co dopiero dwóch innych producentów z innymi matrycami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi w powyzszym poscie o roznice obrazu pomiedzy telewizorami fabrycznie, tylko po kalibracji (aczkolwiek na czarnym forum i tak ich nie kalibruja). Rzecz w tym, ze gdy skalibrujesz dwa HX850 to beda wygladac identycznie. Podczas testow skalibrowanego ES8000 tez dawalo sie odroznic od sonego jedynie pod katami i w miejscach gdzie niedomagal (czerniach). Na wprost wygladal tak samo, bo oparty jest o ten sam typ matrycy. Gdy stykaja sie natomiast dwie rozne technologie to ewidentne roznice pozostana zawsze.

Przesledzilem watek z ktorego pochodzil cytat. Autor pisze, ze nie ma roznicy w czerniach (kontrascie) miedzy sony a panasonic, a wlasnie pod tym wzgledem roznica jest najwieksza pomiedzy matryca IPS a xVA. Cytowana wypowiedz mozna wsadzic miedzy bajki.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSA ale to rodzina naturalnie xVA ;). Dokładnie jak piszesz jak można nie widzieć różnic miedzy nimi :) jakieś bajki tam piszą z palca.

---

btw. Track ID już działa

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolejny kwiatek z konkurencji? :)

"Nie każdy jest takim profesjonalistą jak Ty.

W Polsce są sami profesjonaliści. Chorzy lepiej wiedzą niż lekarze, kibice lepiej niż sędziowie itd.

Nigdy nie twierdziłem że jestem profesjonalistą więc złośliwe uwagi proszę zachować dla siebie.

Telewizor dostał za czerń taką samą notę jak Panasonic WT50 , który postawiłem obok i nie widziałem różnic czerni która ucieka w szarość.

Sony ma najlepszą matrycę LED - to znaczy jaką ? Bo Sony nie produkuje matryc.

Matryca jest FQO made in China - AUO

TBumacz Google

Tu masz zdjęcia matrycy.

Płynność ruchu jest taka sama lub lepsza w Philipsie, Panasonicu, Loewe więc proszę nie opowiadać fałszywych wiadomości.

Przejścia tonalne są takie samu lub lepsze w Loewe, Panasonicu, Philipsie, w wybranych modelach Toshiby i Sharpa.

Faktem jest bezsprzecznym że to bardzo dobry telewizor."

By: KIKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę sporo tych kwiatków których nawet się nie chce komentować, pisząc o czerni (zupełnie inne matryce) i ruchu pogrążył się i tyle.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 46hx850 panel: FQLR460LT01 - S-PVA; (SAMSUNG) - with Local Dimming

Sony 46hx820 panel: LSY460HQ01 - FQLL460LT01 - S-PVA (SAMSUNG) -

Note that the panels in models 850 and 920 are the same!

Sony 46HX920 - FQLR460LT01 - S-PVA (SAMSUNG) - with Local Dimming

To są matryce Samsunga nie AUO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaus71 - ruch w Philips masz w ostatniej recenzji Gmeru jak wypada wg. kiki jest tak samo albo nawet lepiej jak w Sony :blink: (no to widać jak testował), co do czerni to odniosłem się do WT50 gdzie to zupełnie inne matryce i będą zupełnie inaczej się zachowywać, on napisał ze nie widział różnic :blink: nie wiem co on napisał o Philips bo nie mam dostępu do ich płatnych "testów", komentuje to co zacytował kolega award od nich.

RHJG - dokładnie tak, HX920/850 mają te same matryce by Samsung/Sony.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja piszę o ruchu?

poza tym trudno mi oceniać upłynniacz. Gmeru lubi upłynnianie to i je bardzo dobrze ocenił - ja np. jak jest efekt teatru to upłynniacz jest dla mnie nie do zaakceptowania.

w panasie jest niby delikatny (w serii gt20) ale dla mnie robi sztuczny obraz i wolę mieć judder niż isaurę.

jeśli sony jest też tak "delikatny" jak panas to sorki ale upłynniacz nadaje się dla mnie wtedy do wyłączenia (no chyba że do sportu).

kwestia gustu.

czy ocena Kikiiego jest stronnicza? prawdopodobnie tak bo sprzedaje Panasonic'i.

ale czy ocena Gmeru jest obiektywna? skoro lubi upłynniacze to chyba też nie.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upłynniacz upłynniaczowi nie równy, nikt raczej nie lubi teatru i tez wybrałbym naturalnie z dwojga złego judder zamiast teatru.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wg mnie nie ma fizycznej możliwości by upłynniacz nie robił efektu teatru.

hobbit 48hz wygląda jak isaura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to polecam najlepiej przetestowanie na własny oczy.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...