Skocz do zawartości
Gmeru

2012: LCD Sony KDL-55HX955 i KDL-65HX955

Rekomendowane odpowiedzi

superowo :-) bedzi episany czy video? pozdrawiam

lolek

Pisany i zapowiada sie długa lektura :)

Mam pytanie czy jest już ten model hx955 w saloanch Sony Center ???

Tak, kilka dni temu była premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedż dziś udam się do salony Sony i obejrzę go jak odbiera i czy jest jakaś promocja może na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do M. Kopera..... czy podczas testu mozecie sami naocznie zobaczyc ( wyliczyc ) ile ma stref podstwietlenia ten model? Bo w jednych SC nie wiedza w wogole , w innych mowia ze tyle co rok temu czyli 156, w innych mowia ze 196 ze tak mowiono im na jakims szkoleniu. Na infolinii oczywiscie nie wiedza. Jak mozecie to prosze o sprawdzenie ... dzieki i czy efekt halo jest porownywalny do tego z 920 czy troszke mniejszy? Bo to ze jest to wiadomo bo widzialem na oczy wlasne ale teraz ciezko juz porownac z 920 bo juz nie ma w SC. A to jest jeden z mankamentow tej technologii wiec zapewne i wam to wyjdzie tylko kwestia w jakim stopniu....

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jest już ten model hx955 w saloanch Sony Center ???

W Warszawie prawie ze w kazdym jest ten model do zobaczenia i warto zobaczyc, bo jesli chodzi tylko o aspekt wykonania i prezencji to jest to na bardzo wysokim poziomie. Obraz to juz kwestia co komu sie podoba i na czym zalezy.

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do użytkowników HX955. Może ktoś wkleić zdjęcie swojego pilota? Obojętnie jakiej jakości byle było zdjęcie : ) Dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak z ciekawosci sie spytam jak w kleic bezposrednio tutaj zdjecie, bez potrzeby resjestracji np na fotosik.pl .

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo widzę, że ktoś chciał pomóc :) ale problem z hostem; ) Prośba nadal aktualna bo chciałbym zobaczyć zdjęcie od użytkownika.

Ale to co podrzucił Play raczej wystarczy. Nie popsuł się ale chciałem coś sprawdzić ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No inny bo nie ma tego czerwonego klawisza pod kołem dlatego właśnie chciałem jeszcze luknąć na kogoś bo... zapomniałem zabrać z naszej kanciapy pilota do domu ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak tez myślałem, wg. specyfikacji pilot jest dokładnie ten sam co do HX850 czyli z oznaczeniem RM-ED047, strzeliłem fotkę swojego, sorki ze w worku ;) ale go nawet nie macałem tylko od razu Harmony :).

20121215803.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że Sony w najdroższej topowej tak drogiej serii mógł się bardziej przyłożyć do wykonania pilota.To nie jest najważniejsze ,ale powinno być w znacznie lepszej klasie.

Jak tam Marekk30 opisz wrażenia z wycieczki do Sony Center i obcowania z Sony HX955.Pamiętaj wszak o tym że w warunkach domowych tv inaczej świeci niz przy świetle jarzeniowym w markecie i na sygnale tylko z blu ray.A może go już kupiłeś?

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też tak myślałem, że HX850 to to samo i na 99% tak jest.

Jeden i drugi pilot to nie jest sprzęt do tej klasy ekranów. Szkoda, że minęły czasy gdy piloty w topowych sprzętach były metalowe, podświetlane itd. Philips ma chociaż parę bajerów ; ) No ale to tylko pilot więc już bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj test na 100% :) No w sumie jutro bo pewnie za jakąś godzinę ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmianka z 3D jest ;)

Co do samego testu mogę tylko napisać: te zaledwie kilka punktów na korzyść Sony przeważyło ze względu na duuużo lepszy wygląd i wykonanie (monolityk powala), pełne Smart TV bo Philips tutaj jest naprawdę jeszcze daleko do tyłu chociaż nadrabia pomału czy mega dobrą płynność której Philips może po prostu pozazdrościć. To są za poważne rzeczy żeby nie można było tego nie zauważyć. Pilot z żyroskopem czy ambi tego nie wyrówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem więc się zgadzam.Tylko ta mega czerń jest jeszcze kusząca na korzyść 9607 i obsługa większej ilości formatów. Ale za to problemy z płynnością to duży minus.

Ciągle nie ma idealnego rozwiązania.Zawsze są jakieś minusy i kompromisy.

Może i dobrze - jest się czym pasjonować i co śledzić.

Teraz trzeba jeszcze będzie sobie odpowiedzieć czy 850 czy o ponad 5,5 tys. droższe 955...?

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już to pisałem: najwięcej różnic można będzie zobaczyć przy nocnych seansach filmowych. Ale tak na co dzień to nie sądzę by HX955 mocno odskakiwał 850.. bo niby jak? Cała magia opiera się właśnie na filmach. A funkcje, SD itd są przecież takie same. 3D wyszło lepsze w 850 ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem więc się zgadzam.Tylko ta mega czerń jest jeszcze kusząca na korzyść 9607 i obsługa większej ilości formatów. Ale za to problemy z płynnością to duży minus.

Czy na prawdę większa ilość formatów plików jest taką zaletą w TV za kilkanaście tysięcy złotych? :) Rozumiem, że w budżetówkach to podstawa, ale obok zdania o czerni pisać o odtwarzaczu przy takich telewizorach? No litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą litościa to może nie przsadzajmy.... Za takie pienądze mamy ciągle z czegoś rezygnować...

Będę chciał coś podłączyć aby obejrzeć i "mój" wspaniały TV nie widzi tego-lekkie rozczarowanie,frustracja.

Za wszelką cenę dbanie o prawa wydawców i producentów a przy okazji utrudnianie życia normalnym użytkownikom nie jest do końca OK.

Ten kto chce być nieuczciwym i tak będzie(kopiowanie itp.).Większość chce kupić produkt i nie zastanawiać się potem dlaczego coś tam nie chodzi.

Bo na samym końcu wychodzi że i tak chodzi o kasę i wielcy tego świata nie dogadali się kto będzie czerpał z tego korzyści.

A cierpi jak zawsze użytkownik i tak nie tanich produktów.

Oczywiście nie jest to najważniejsze (formaty) ale po części tłumaczy sukces Samsunga-ludzie chcą produkt w przystępnej cenie , wszechstronny z którym póżniej nie będą mieli problemów (poza oczywiście usterkami) nawet kosztem jakosci obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzeba przyznać, że mogłoby w końcu to MKV być. I nie tylko. Coś czuję, że zmiany będą musiały w końcu nastąpić. Ciekawe co przyniesie linia 2013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku grudnia zakupiłem 65HX955 i chociaż nie jestem jakimś ekspertem od TV tylko zwykłym użytkownikiem to chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat odległości z jakiej ogląda się ten telewizor.

Przed zakupem długo zastanawiałem się jaką wielkość TV wybrac aby oglądać go z 4,5 metra i aby wrażenia z odbioru były jak najlepsze.

Po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw (różne artykuły w sieci na ten temat i testowanie przed zakupem w salonie) wybór padł na 65 cali i naprawde tego wyboru nie żałuje.

Obraz full hd z takiej odległości z bluray na tym tv to bajka i myśle że przy 55 calach wrażenie byłoby dużo słabsze.

HD w wersji z kablówki tez wygląda świetnie.

Co do obrazu w SD ta może faktycznie przydałoby się to oglądać z trochę większej odległości ale to nie jest dla mnie problem.

Przyszłość jest taka, że coraz więcej kanałów SD ma swoje odpowiedniki w HD i ten trend w kablówkach czy platformach satelitarnych cały czas ma miejsce. Za jakiś czas nie bedzie to stanowić problemu ponieważ po prostu znikną kanały SD i będą tylko kanały HD.

Tak więc eżeli ktoś zastanawia się jaką wielkośc tv wybrać to jeżeli tylko jest w stanie (finanse itp) to niech wybierze model o większym rozmiarze.

Ja tak postąpiłem i nie żałuje tego kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...