Skocz do zawartości
Gmeru

2012: LCD Sony KDL-55HX955 i KDL-65HX955

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, liczyłem na podobny poziom jak u Philipsa PFL 9706 tam ponoć efekt halo jest znikomy, przynajmniej tak napisał Maciej na swoim blogu

http://blog.skalibru...na-nagrode-eis/

Próbowałem wychwycić efekt używając dłuższej ekspozycji aparatu. Jak widać coś tam jest dookoła (w końcu musi być, bo nie ma kontroli podświetlenia każdego subpiksela z osobna), ale to „coś” nie jest zauważalne okiem!
Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiedzione nadzieje.Pewno nie da rady Philipsowi 9707 w potyczce.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testu jeszcze nie ma a tu już zawiedzione nadzieje i na pewno nie podoła TV.. o którym nic jeszcze nie wiemy, wyluzuj play :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm widać, że to szczyt szczytów w LCD a doskonały HX850 od razu wypada mniej kontrastowo jeżeli stoi z boku. HX950 jest mega nasycony i ma mega czerń. Kontrast wali drzwiami i oknami. Halo trochę widać bo moim zdaniem tego nie da się wyeliminować jeżeli nie będzie tyle ledów ile pixeli. Philips 9000 60" też ma halo. Od razu to zauważyłem jak w niedzielę się nim bawiłem. Czy większe czy mniejsze? Już samych stref ma trochę więcej chociaż to o niczym to nie świadczy (vide kiepowata Toshiba - wiadomo jaka....) To się dokładnie okaże jak będzie już model sprzedażowy. Miałem okazję obcować z totalną wersją preview. A już dawała mocno radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskudny ten efekt, takie halo jaka cena.

Na avsforum, USA są juz pierwsi posiadacze tych lcd i oceny są skrajne, od achów w pierwszych postach po bardzo średnie w ostatnich, wszystkich nie czytałem ale wychodzi na to że w stosunku do 920 to mamy do czynienia z pewną ewolucją, lepsze 3D, multimedia ale szału nie ma i typowe przypadłości full led'a sa widoczne jak na tym filmie. Najgorsze że są widoczne na wprost również bo pod kątem mi by nie przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HX950 to HX850 z podświetleniem Full LED. W HX850 praktycznie udało się wyeliminować "halo" a w 950, w pogoni z troszkę lepsza czernią temat powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że najlepszy z tych 3 jest 850. Dobra cena, najmniej widoczny efekt halo, dobre a nawet bardzo dobre jak na edge podswietlenie. Minusy to srednia czerń i kontrast, nie mówie słaba bo wygląda lepiej niz wynika to z parametrów. W pomiarach jest srednia. Wqrza natomiast pionowy banding w 55" o dziwo prawie niewidoczny w 46". No i latareczki po kątach jednak są ale malutkie w zaleznosci od kontentu na ekranie. Moim zdaniem firmy zrobiły już wszystko w techologii LCD i rewolucji raczej nie bedzie. Jest szansa na plazmę marzeń, takie połączenie samsunga z panasem ale i tu technologia ma swoje ograniczenia. OLED? Pogadamy za pare lat, najwczesniej 2-3 gdy juz dopracują i cena bedzie w miare przystepna w okolicach 10.000+PLN za 55" bo mniejszy to szkoda sobie głowy zawracac. Sam jade na 50VT50" z 3 metrów, 2D no nawet ok ale z kazdym dniem mniejszy:), 3D o wiele za mały!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketom - z tym kontrastem to według testu na digitalversus.com model HX850 posiada wyższy kontrast niż HX920 hmm, co można albo tłumaczyć tym ze HX850 jest nowszym modelem i jeszcze go może bardziej wyciągnięto, ciekawy jestem jaką wartość kontrastu osiągnie u nich HX950, na pewno musi być sporo znacznie wyższa od 850, skoro Gmeru od razu mówi ze kontrast jest znacznie lepszy, no zobaczymy ile u nich wypadnie :)

Najwiekszym błedem Sony jest to ze wprowadza HX950 tylko w 55'' i 65'' a niech ich licho hehe.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru orientujesz sie ile wejsc hdmi posiada ARC ( jedno lub wiecej ) i czy na tyle obudowy ktore jest widoczne wlasnie hdmi ( a wedle opisu na tyle obudowy jest tych wejsc 2 ) posiadaja ARC lub jedno z nich ? A moim skromnym zdaniem na pewno ten model bedzie duza konkurencja dla philipsa serii 9. Tylko tez trzeba zaznaczyc ze ich topowy model to 46 cali a ten jest 55 cali co tez nie jest bez roznicy na obraz.. Pozdrawiam.

Lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest identycznie jak w HX850, czyli 2 wyjścia z tyłu w tym jedno pierwsze z ARC, i dwa z boku.

Sony_HX850_35118056_12_540x406.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy HDMI to przyadkiem nie wejścia?:-) One wszystkie są z tyłu tylko dwa na panelu od spodu a dwa na bocznym. lolek a do czego będziesz wykorzystywał ARC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :) ze wejścia, o czym ja myślałem pisząc wyjścia :_bezradny:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale Peter, to byłoby coś - pomyśl np. o "nagrywaniu przez hdmi" :closedeyes: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest kolego tak jak piszesz na innym forum kolega juz odpowiedzial na to pytanie. A do czego bede uzywal ARC do przesylu audio tym samym kablem hdmi ktory bedzie szedl od amplitunera do tv. Dzieki temu nie trzeba kupowac kabla cyfrowego audio do przesylu dzwieku ogladajac cos z dekodera tv. Tylko trzeba miec kabel hdmi 1.4. Pozdrawiam

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kabel HDMI High-Speed ;) żadne tam 1.4.

Przy okazji ES8000 vs HX950 (z forum AVS)

79746.jpg

79529.jpg

Ciekawe tylko ktora to plansza ile ma %, ale pewnie 100% jasności bieli.

Ciekawa recenzja HX950

http://www.televisio...HDTV-Review.htm

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak donosi kalibrator : > podobno 950 dobrze ustawiony fabrycznie : )

Chyba czas organizować się do mega-testu.... Phil vs Sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co będzie można porównać na "żywca" na http://dominteligent...mu/?difrom=news a tu profil https://www.facebook...dominteligentny.

Byłem i telewizor wygląda naprawdę dobrze i wydaje mi się że lepiej świeci niż HX850, który również stał w pobliżu. Choć i tak największe wrażenia na mnie zrobił ten projektor VPL-VW1000ES z aktywnym 3D, obraz genialny mimo "tylko" skalowanego obrazu z Blu-Ray o rozdzielczości HD.

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce :) HX950 korzysta z najnowszej matrycy PVA / PSA od Samsunga, innej nowszej niz te w modelach 920/850 które były identyczne.

55HX820: FQLL550LT01

55HX850: FQLR550LT01

46HX920: FQLR460LT01

55HX950: FQLF550DT02

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten test? Człowiek z siebie skóre zrywa nie widziąc i watpiąc w możliwości hx950. Przy teście fajnie byłoby zobaczyć go obok hx850:) ohhhh co za ciekawość!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No biorę go za parę dni (koło 15). Mamy cały czas Hxa850 to się też postawi. Mam nadzieję, że do grudnia ogarniemy.

Akurat jak wejdzie do sprzedaży to będzie info co i jak : )Taki był plan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...