Skocz do zawartości
Gmeru

2012: LCD Sony KDL-55HX955 i KDL-65HX955

Rekomendowane odpowiedzi

Ok w końcu telewizor zamówiony. Będzie w PN więc w tygodniu powinno być testowo :) Porównamy też trochę do Phila, który także wpada w PN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie interesuje mnie co wyniknie z tego porównania. Są to dwa topowe modele i wydaje mi się że będą one w podobnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciekawość zżera ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru Ty masz fajnie bo juz sie HX950 i Philem bawiłeś :) to juz mniej więcej zapewne wiesz na co stać jednego i drugiego, starcie 1vs1 będzie najlepsze i wtedy będzie widać co i jak, w każdym razie chyba najbardziej wyczekiwany test przeze mnie w tym roku :D.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeden był w innym miejscu drugi w drugim to mimo wszystko ciężko. 950 zalatywała mocno 920 (chodzi o sam obraz) a Phil znowu sprawia wrażenie jeszcze trochę innego. Więc starcie koło siebie będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście HX950 warto też odnieść się do HX850. Różnica w cenie przy 55' będzie nie mała, więc fajnie błoby wiedzieć czy warto dopłacać... Co wcale nie jest takie oczywiste, co dobitnie wyszło przy porówniach Panasonica serii ST/VT50.

Korci mnie ten Philips jak jasna cholera, tylko cena odstrasza narazie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 - fajniutko się prezentuje u tego gościa, bo chyba nie twoje foty :) ?, btw. mierzyłeś może jaka jest różnica w poborze energii z wł. i wył. Ambi ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 - fajniutko się prezentuje u tego gościa, bo chyba nie twoje foty :) ?, btw. mierzyłeś może jaka jest różnica w poborze energii z wł. i wył. Ambi ?

Mój jest taki sam.Nie mam tylko takich wypasionych kolumn jak ten gość.Nie mierzyłem poboru energii ,bo nie mam miernika.135 wat jest na maxymalnych ustawieniach (z Ambilight)- ale ja często korzystam z trybu oszczedzania energii,Jest bardzo stonowany.Na pewno bierze więcej niż edge led.Wczoraj na N3premiumHd o 20-tej oglądałem koncert Take That.Boski a głośniki wbudowane w tv dały czadu....

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 950 beda juz w przyszlym tygodniu, w poniedzialem bedzie oficjalna prezentacja 950 w store sony oczywiscie za zamknietymi drzwiami :-) i poczatkowa cena bedzie w granicach 13300-13500 wraz z 5 letnia gwrancja oczywiscie mzoe troszke da sie zjechac z ceny ale na poczatku bedzie ciezko, Takze panowie do testow zapraszam :-)

Lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dobra wiadomosc 55 cali kosztuje nie 13500 jak to bylo pierwotnie zalozone, tylko 12500 oczywiscie jesli placimy od reki lub karta - razem z 5 letnia gwarancja. Na razie jest bardzo malo szt. generalnie po 2 egz. na dany sklep SC przynajmniej u mnie w miescie, ale to wiadomo dopiero poczatek jest wiec dopiero sie rozkreci. I Tez uzaleznione jest jak sie bedzie sprzedawal ten model.

lolek

Edytowane przez lolek126
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego za info, jestem cholernie ciekawy jak świeci 950 względem 850, zapewne trochę bardziej kontrastowo.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze u ciebie tez juz jest ten model w sklepie ewentualnie moze gdzies niedaleko ciebie jesli mieszkasz kolo duzego miasta i nie ma u ciebie CS, takze warto podejsc i sie przekonac samemu, a mysle ze ten kto ma kase to dolozy i kupi 955, a ten kto nie ma to kupi 850. Kwestia tylko taka kto powiedzmy powie prawde, ze jest lepszy ale nie stac go i kupuje 850 , a kto powie ze nie oplaca sie bo nie widzi zadnej roznicy co jest jak dla mnie oczywiscie nie molziwe. A to dlatego bo widac jest roznice, a kwestia wzgledna czy to jest odpowiednik roznicy w cenie miedzy jednym a drugim modelem.

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś by kupił HX950 jakby był w 46'' :) bo raczej 55'' oglądać z 1,6m to przegięcie np. w moim przypadku.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie chyba ze tylko filmy z bluray to jeszcze by to na upartego przeszlo ale tez jak dla mnie szkoda oczu.Pozdro.

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tak drogiego TV w rozmiarze 46'' to nieporozumienie. To jest ekran dla zamożnych i wymagających klientów.

Myślę że to słuszna decyzja firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamożny i wymagający klient nie ma Twoim zdaniem zielonego pojęcia o zasadach oglądania tv, i będzie wpatrywał się w 55 cali z 1.6 metra? Gratuluję poczucia humoru! Pomysliłeś zamożnych z nowobogackim - bo zamożni posiadacze 46 calowych tv wiedzą w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamożny i wymagający klient nie może oglądać tv z 1.6 m odległości od niego bo posiada mieszkanie lub dom gdzie te wartości odległości tv od miejsca oglądania są znacznie większe.Zamożny i wymagający klient więc nie zakupi tv w 46 calach.Warunki które posiada zmuszają go do zakupu tv o znacznie większej przekątnej.W 46 calach niewiele ujrzy.....

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktoś by kupił HX950 jakby był w 46'' :) bo raczej 55'' oglądać z 1,6m to przegięcie np. w moim przypadku.

Oglądasz 46" z 1,6m? Jak z takiej odległości wyglądają kanały SD? Nie dostajesz "białej" gorączki widząc poszarpane krawędzie czcionek w napisach itp?

Pytam bo od dłuższego czasu medytuję nad 65". Odległość maksymalna z jakiej oglądam TV to 3,3m a minimalna 2,5m. Do tej pory wydawało mi się, że o ile przy tym 3,3m byłoby w miarę OK to przy 2,5m miałbym już lekki dyskomfort.

A tutaj czytam, że Ty masz 1,6m do 46" czyli proporcjonalnie tak jakbyś 65" oglądał z 2,3m. Mógłbyś napisać parę zdań jakiej jakości materiały oglądasz (skąd sygnał TV itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamożny i wymagający klient nie może oglądać tv z 1.6 m odległości od niego bo posiada mieszkanie lub dom gdzie te wartości odległości tv od miejsca oglądania są znacznie większe

Jeśli nie cierpi na manię wielkości to niekoniecznie...

Zamożny i wymagający klient więc nie zakupi tv w 46 calach

No widzisz a jednak wielu zamożnych i wymagających zakupiło...

Warunki które posiada zmuszają go do zakupu tv o znacznie większej przekątnej. W 46 calach niewiele ujrzy

Zapewniam Cię, że wielu zamożnych ma celowo zupełnie inne warunki niż podałeś... i chętnie kupuje 46 calowe telewizory. Ci, którzy mają takie warunki jak napisałeś w większości kupują rzutniki, co osobiście bardzo popieram.

Najlepiej czerpać z autopsji...

Edytowane przez Xelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odległość od 3,5 do 4,5 m do tv i Philips 9607 w 60 calach jest zbyt mały do blu ray lub kanałów Hd.Do Sd może być ale jak zasmakujesz w dobrej jakosci obrazu to byle czego nie chcesz już oglądać.....Żona oglada tv często z boku przy 2 metrach i jej te 60 cali odpowiada.Problem zawsze tkwi w sygnale a nigdy w wielkości tv.Nawet jak jest ktoś wymagajacy to niekoniecznie zamożny i to kasa go ogranicza.Tv nigdy nie jest za duży.Na czarnym forum jest gość co kupił 80 cali i oglada z 3,5 -4,5metra i jest to pewno optymalne.Projektory mają ponad 100 cali i nikogo to nie dziwi....

Najlepiej czerpać z autopsji...

Nie jestem zamożny najwyżej tylko wymagający bardziej od innych w kwestii jakości obrazu..A tv 46 calowe niezależnie od klasy uważam po prostu za zbyt małe.I tak też uważa koncern Sony gdzie topowe tv to 55 i 65 cali.A rzutniki dla zamożnych to bardzo dobra idea.Popieram.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tv 46 calowe niezależnie od klasy uważam po prostu za zbyt małe

Wymagający użytkownik powinien wiedzieć, że wielkość wybranego tv uzależniona jest od odległości oglądania. Jeśli wszystko zaprojektowałem pod 1.8 - 2 metry od ekranu to nie wstawię przeciez tv 65 calowego bo będę musiał kręcić głową w czasie oglądania (vide pierwszy rząd w kinie). Twierdzenie, że zamożny i wymagający użytkownik ZAWSZE przeznacza do oglądnia ogromny salon jest nieuprawnione. Natomiast jeśli chodzi o jakość i klasę, róznica między 46 a 55 czy 65 cali jest żadna no chyba, że na minus tych większych (bardziej widoczny efekt halo ze względu na takaką samą ilość stref przy większym panelu, lub widoczny czasami vertical banding, kórego na 46 calach nie ma).

I tak też uważa koncern Sony gdzie topowe tv to 55 i 65 cali

Tylko, że "uważa tak" dopiero od tego roku... 900, 920 były także w 46 calach a obecna zmiana wynikac może kwestii finansowych firmy oraz sprytnej polityki uniknięcia konkurowania z innym topowym produktem w 46 calach czyli HX850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamożny i wymagający klient nie ma Twoim zdaniem zielonego pojęcia o zasadach oglądania tv, i będzie wpatrywał się w 55 cali z 1.6 metra? Gratuluję poczucia humoru! Pomysliłeś zamożnych z nowobogackim - bo zamożni posiadacze 46 calowych tv wiedzą w czym rzecz.

Jasne.

Postaw obok siebie TV 46'' i 55''. Poogladaj chwilę.

Jak dla mnie przy tak drogich i zaawansowanych TV mniejsze znaczenie ma czy kupimy najlepszy TV z Sony, Philipsa, czy Panasonica. Większe natomiast ma czy kupimy 46'' czy 55 czy 65".

Różnice w reprodukcji obrazu przez te urządzenia są , ale nie ogromne, natomiast 10'' różnicy w wielkości tworzy pomiędzy nimi przepaść.

I mówię to jako praktyk, bo miałem już 42, 52 a teraz 55''. I nie ma możliwości żebym następnym razem kupił mniejszy TV. Większy natomiast z chęcia.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...