Skocz do zawartości
Gmeru

2012: LCD Sony KDL-55HX955 i KDL-65HX955

Rekomendowane odpowiedzi

Uff, dobrze że nie czekałem na ten tv. Nie ma 46 cali a 55 to dla mnie dużo za dużo (biorąc pod uwagę warunki oglądania). Ciekawe też jaką cenę ustalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru nie rob mi balaganu w glowie w tym roku mialem kupic hx 850 i co?kupa-bede musial czekac na 4k i cholera znowu wszystko wymieniac na 4k,bluray,ampli,no i tv a nie dlugo pewnie ps3 bede musial zmienic bo juz odstaje ze sprzetem a co dopiero bedzie jak wejdzie 4k a co wiaze sie z tym na pewno dojda jeszszce wszelakie inne bajery zwiazane lub powiazane z ta technologia!!!!dobrze jakby przyjechal na testy!!!ciekawe czy byloby co kalibrowac :glare: .a byla mozliwosc zabawy w menu albo cos tego soniaka

Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój 84'' zejdźmy na ziemie :) gdzie to stawiać gdzie już 65'' to gigant nawet w sklepie a co dopiero w mieszkaniu, chyba ze ktos ma warunki i wielkie salony to co innego i przede wszystkim na prawdę spory zapas gotówki :P

Na pewno musi byc miazga jeszcze z zapuszczonym materiałem 4k to juz na pewno zrywa beret i już żadne tradycyjne FullHD nie zrobi żadnego wrażenia :)

Mnie natomiast troche martwi brak 46HX950, a moze pojawi sie z czasem mam taką cichą nadzieje.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony mogloby zrobic wkoncu cos z ta ramka bo chyba jest najszersza do spolki z philipsem

Do ramki nie mam zadnych zastrzezen ale za to jaka podstawa jest odpustowa to szkoda gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie mam żadnych zastrzeżeń ani do ramki ani do podstawy, ramka jest mniej więcej taka jak w HX850, jak dla mnie to jeden z najładniej wyglądających ekranów na rynku ale wiadomo o gustach sie nie dyskutuje inni wolą bez ramkowce zupełne ala najnowsze LG, Samsung.

Podstawa w nowoczesnym pomieszczeniu uważam wyglądać będzie rewelacyjnie, tak artystycznie, ale co tam wygląd ;) nie mogę się doczekać i zobaczyć jak ten ekran świeci, albo na razie wysłuchać wstępnych opinii Gmeru, nie mówiąc o recenzji :D na którą juz czekam z ogromną niecierpliwością.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu nie mam żadnych zastrzeżeń ani do ramki ani do podstawy, ramka jest mniej więcej taka jak w HX850, jak dla mnie to jeden z najładniej wyglądających ekranów na rynku ale wiadomo o gustach sie nie dyskutuje inni wolą bez ramkowce zupełne ala najnowsze LG, Samsung.

Podstawa w nowoczesnym pomieszczeniu uważam wyglądać będzie rewelacyjnie, tak artystycznie, ale co tam wygląd ;) nie mogę się doczekać i zobaczyć jak ten ekran świeci, albo na razie wysłuchać wstępnych opinii Gmeru, nie mówiąc o recenzji :D na którą juz czekam z ogromną niecierpliwością.

z mojej strony to byla tylko sugestia ze fajnie by bylo jakby ta rameczka troszke schudla przeciez wiadiomo ze polowe sprzedazy samsunga to chwyt na cienka ramke,a sony wprowadzajac taka ramke do swoich produktow chyba stalby sie za dobry na tle konkurencji oczywiscie mowie tu o wyzszych modelach.wygladalyby tak samo extrawagancko jak i samsung plus lepszy obraz ktory juz sony posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej strony to byla tylko sugestia ze fajnie by bylo jakby ta rameczka troszke schudla przeciez wiadiomo ze polowe sprzedazy samsunga to chwyt na cienka ramke,a sony wprowadzajac taka ramke do swoich produktow chyba stalby sie za dobry na tle konkurencji oczywiscie mowie tu o wyzszych modelach.wygladalyby tak samo extrawagancko jak i samsung plus lepszy obraz ktory juz sony posiada.troche mi ta podstawa nie pasuje jakby troche mieszala style.

sorry pomylka z tym cytowaniem samego siebie zaszla Edytowane przez zerga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[media=]

[/media]

Posiada 196 stref, czyli trochę więcej jak HX920, a podobnie jak HX900 :) spodziewałem się troszkę większej ilości.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabo. Toshiba ZL1 przy 512 strefach miała taki efekt halo, że szkoda mówić. A więc chyba plus dla posiadaczy HX850 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej Toshiba nie potrafi porządnie dopracować algorytmów strefowego wygaszania skoro przy tak ogromnej ilości stref były takie efekty w tym ZL1 - jednym słowem porażka zmarnowali potencjał tego ekranu, co innego Sony oni wiedzą jak to ma działać i przy tej ilości 196 może być całkiem niezłe, ale pewnie szału nie będzie, bodajże podobną ilość stref miał model HX900 a może nawet i taką samą :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a trzeba pamiętać, że ilość stref jest niestety taka sama przy różnych rozmiarach ekranu. Tak więc to co na 46 calowym HX900 było do przyjęcia na 55 i 65 calowym HX950 może nie być takie dobre. Algorytmy algorytmami ale o efekcie "halo" najbardziej decyduje jednak fizyczna ilość stref i to jest główny mankament pełnego podświetlenia led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lg 288 stref było w 55 calach a 240 w 47 calach .Więc to jest raczej nieprawda ze stref jest tyle samo w każdym rozmiarze.

Lepiej mieć mały efekt halo niż dokuczliwy clouding.Skoro wszyscy krytykują modele full led (na rynku jest ich poniżej 1% wszystkich tv i posiada je mniej niż 1% użykowników) dwukrotnie droższe niz edge czemu to sama firma uważa je za topowe.Podobno najlepszy europejski tv lcd według eisa to Philips 9707.Fachowcom nie przeszkadza efekt halo i bajońska cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sony ilość sterf prawdopodobnie pozostanie taka sama dla każdego rozmiaru. Co do dokuczliwego cloudingu to chyba masz na myśli np.Samsungi serie D8000 to sie zgadzam, bo w serii Sony HX85 z krawędziowym podświetleniem nie ma mowy o dokuczliwym cloudingu podczas oglądania, ba tam nawet ciezko doszukać sie jakiegokolwiek cloudingu nawet po wyłączeniu DKL, chyba jedynie malutkie latarki.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play, miałem na myśli modele Sony a nie LG więc to jednak prawda. Jeśli chodzi o clouding to temat wyczerpał Peter. W serii HX850 ten efekt został wyeliminowany, chyba że ktoś lubi katować się planszami testowymi - wtedy zawsze coś gdzieś znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na faktyczne dane techniczne od Sony.U Philipsa również pomiedzy 60 a 46 cali w serii 9707 rózna ilość stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[media=]

[/media]

EDIT

Amerykańcy juz mają :D

29z76kj.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale powiem wprost: trochę czasu będzie potrzeba.... 4K też już jest ;p MASAKRA O_O

isobraz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isdsc06979.jpg

isdsc06980.jpg

isdsc06981.jpg

isdsc06982.jpg

isdsc06983.jpg

isdsc06984.jpg

isdsc06985.jpg

isdsc06986.jpg

isdsc06988.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania wyżej hehe bo nie wierzę w to co widzę :o

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania wyżej hehe bo nie wierzę w to co widzę :o

:D no ba. Dzisiaj miałem okazję trochę dłużej się mu poprzyglądać razem z HX850 koło siebie. Wieczorem dam znać co i jak. Ale od razu mówię: nie ma wielkich różnic między 920 vs 950. Więc jak ktoś ma dobrą cenę na 920 to śmiało można brać. Albo czekać na nowy model : ) jak ktoś nie ma ciśnienia na nowy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) zwróć proszę szczególną uwagę na halo, bo to mnie ciekawi najbardziej czy ta większa ilość stref pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podobnie... nie tak samo ale też nie ma jakiś wielkich efektów poprawy. Halo jest i będzie. Stref musiałoby być ze 2mln jak crystla led...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...