Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień zabawy w pokoju nad garażem i prawie skończone. Ekran 130 cali oraz ściany pomalowane farbą tikkurila . W pokoju po zasunięcie rolet całkowita ciemność. Powiem tylko tyle było warto 

 

IMG_20191031_115248.jpg

IMG_20191031_115321.jpg

IMG_20191029_161836.jpg

IMG_20191029_161604.jpg

IMG_20191029_161639.jpg

IMG_20191031_115212.jpg

Edytowane przez cris6
  • Plusik 2
  • Lubię 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały upgrade i zamieniłem Samsunga 55MU7002 na 65 LG C9 (przy okazji zmieniłem szafkę) i dodałem ustroje za kanapą.

W przyszłym roku jeszcze tylko zmiana Denona X520BT na Marantza 5013 (ewentualnie Onkyo NR686) i moje domowe kino będzie kompletne :)

 

IMG_20191120_150946-01.jpeg

IMG_20190401_165642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pearlzfan napisał:

Zrobiłem mały upgrade i zamieniłem Samsunga 55MU7002 na 65 LG C9 (przy okazji zmieniłem szafkę) i dodałem ustroje za kanapą.

Opisz troche wrazen ze zmian, szczegolnie jak ustroje wplynely na percepcje brzmienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Opisz troche wrazen ze zmian, szczegolnie jak ustroje wplynely na percepcje brzmienia :)

10 cali więcej robi robotę (siedzę ok 2,4 m od ekranu także wrażenia mam jak w kinie:), ale największą różnicę robi przejście z LCD na OLED. Plastyczność obrazu jest niesamowita, do tego kolory i zero color bandingu, który np w The Revenant w UHD na MU7002 był widoczny w wielu scenach.

Jeśli chodzi o ustroje (5cm głębokości, kanapa ok 25 cm odsunieta od ściany) to na pewno zredukowały pogłos (sprawdzałem prostą metodą klaskania i bez ustrojów było słychać charakterystyczne "brzęczenie"), do tego przy filmach/serialach "pogłębił się" efekt surround - tzn. ma się wrażenie że za Tobą jest więcej przestrzeni (także testowałem te same ścieżki filmowe tuż przed powieszeniem i po). Nie wiem jak to opisać i pewnie brzmi to dziwnie albo niedorzecznie, ale to chyba trzeba samemu sprawdzić na własne ucho, bo np jeden mój ziomek zajmujący się produkcją muzyki słyszał różnicę a drugi stwierdził, że świrujemy :)

Pewnie da się tu i ówdzie jeszcze coś poprawić (np wsadzić absorbery za fronty), ale ja jestem z końcowego efektu bardzo zadowolony i na te chwilę nic już nie będę usprawniał (no, może poza kalibracją C9 jeszcze;).

1 godzinę temu, Seba_Fan napisał:

Co to jest za szafa, tam gdzie jest centralny ?

Szafka 180cm, 3 komorowa, z 3 ruchomymi półkami i drzwiami z przydymionymi szybami z Ikei :)

Jedyne co w niej "poprawiłem" to tył -powycinałem w tylnej ściance dziury co by konsole i ampli z odtwarzaczem się nie grzały przy zamkniętych drzwiczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pearlzfan napisał:

dodałem ustroje za kanapą.

Piękne ustroje również na kanapie ;)

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać linka albo nazwę, bo ja kupiłem jedną ale mi się nie podoba, a widzę, że masz czarną na połysk lakier albo nie, ja szukam, czarny z białym na wysoki połysk lakierowaną z przodu. Znalazłem tylko brązowe z czarnym.

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Seba_Fan napisał:

Możesz podać linka albo nazwę, bo ja kupiłem jedną ale mi się nie podoba, a widzę, że masz czarną na połysk lakier albo nie, ja szukam, czarny z białym na wysoki połysk lakierowaną z przodu. Znalazłem tylko brązowe z czarnym.

To jest ta. Tylko zrezygnowałem z drzwiczek na środku i dołożyłem nóżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co pamiętam  o ustawieniu głośników surround (np. wg norm THX) to powinny one być umiejscowione ok. 0,5m powyżej uszu słuchacza.

Tu chyba jest sporo niżej.

 

Nie widzę na fotce głośników od Dolby Atmos (sufitowe). I tego brakowałoby do pełni szczęścia😀

 

Edytowane przez Deimos
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Deimos napisał:

Tylko z tego co pamiętam  o ustawieniu głośników surround (np. wg norm THX) to powinny one być umiejscowione ok. 0,5m powyżej uszu słuchacza.

Tu chyba jest sporo niżej.

True, ale nie dostałem zgody od "managerki przybytku" na wyższe stojaki/zawieszenie także muszę tą niedogodność przeboleć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, pearlzfan napisał:

To jest ta. Tylko zrezygnowałem z drzwiczek na środku i dołożyłem nóżki.

Dzięki popatrzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zmodernizowałem pomieszczenie. I na suficie od ekranu do przednich głośników od Dolby Atmos przykleiłem wykładzinę dywanową. Wykładzina znajduje się jeszcze na trzech ścianach. Tylna ściana była obklejona 2 cm styropianem i na to tapeta natryskowa - to jej nie ruszałem.

Oczywiście lampa bardzo rozjaśnia, ale wszystko jest zrobione w ciemnej czekoladzie.

Na podłodze pianomat (5mm) i na to dobrej jakości wykładzina.

PB300068.JPG

PB300066.JPG

PB300061.JPG

Na dolnym zdjęciu widać panel sufitowy z prawym tylnym głośnikiem od Dolby Atmos.  Panel jest na całej szerokości pokoju.Jak widać wszystko obłożone wykładziną dywanową, a od środka wygłuszone gąbką. Bo niektórzy idą na łatwiznę i dają tylko jakiś karton gips, lub płytę mdf zapominając o właściwym wygłuszeniu - co oczywiście robi z takiego ustrojstwa puszkę rezonansową skutecznie degradującą każdy dźwięk...

Biały sufit zostawiłem tylko na niewielkim odcinku za tylnymi glośnikami sufitowymi.

Wymiary pomieszczenia to 663 cm x 340 cm.

Cały sufit obklejony 2 cm styropianem i na to tapeta natryskowa.

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja pomieszczania zawodowa😎

ps. Bardzo mnie kusi migracja z GX200 na GX300 lub PL300... Ehh czy to się kiedyś skończy??😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RUSEK24 napisał:

No i jest 75xh9096

Dobry TV przy obecnie bardzo przystępnej cenie . No i rozmiar ma znaczenie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, który zapoczątkowałem 14 lat temu dalej ma się dobrze. Fajne uczucie. Niestety na konto axl2000 się już raczej nie zaloguję, nie pamiętam hasła a mail z którego było zakładane już nie istnieje :( 

Tak czy inaczej na BF dorwałem Dali Oberon Vokal w cenie odchodzącego już Zensora. Nie jestem osobą wymagającą i ten Oberon robi robotę jak jasna cholera w porównaniu do mojego starego Indiana Line Nota 740X co był cienki jak D węża.

Następne kroki to Dali Oberon 5 na front gdzie aktualnie stoją Indiana Line Nota 550X, które akurat są całkiem fajnymi kolumienkami i nowy amplituner zastępujący moją genialną dla mnie dźwiękowo lecz wysłużoną Yamahę RX-V661.

IMG_20201129_094117-01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/A1Jxy9em_gw

pokój 4x6m bez okien, ale jeszcze trochę pracy zostało

W dniu 20.11.2019 o 21:45, pearlzfan napisał:

10 cali więcej robi robotę (siedzę ok 2,4 m od ekranu także wrażenia mam jak w kinie:), ale największą różnicę robi przejście z LCD na OLED. Plastyczność obrazu jest niesamowita, do tego kolory i zero color bandingu, który np w The Revenant w UHD na MU7002 był widoczny w wielu scenach.

Wybudowałem pokój z ekranem projekcyjnym niecałe 110 cali. Siedzę jakieś 4m od niego. Proporcje więc podobne jak u Ciebie. I tak się zastanowiłem przez chwilę czy cała ta zabawa budowlana była potrzebna, czy może było lepiej znaleźć mniejszy pokój, zawiesić oled 77 cali i siąść bliżej? Miałeś kiedyś jakieś porównanie, czy tą różnicę w rozmiarze ekranu da się odczuć? Wiadomo, że nikt nie przyłoży głowy do laptopa, ale budowanie hali pod 400 cali też nie da wiele więcej. Interesuje mnie w jakim zakresie mieści się użyteczność dużej przekątnej. Dokąd i odkąd warto inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokój 4x6m bez okien, ale jeszcze trochę pracy zostało
Wybudowałem pokój z ekranem projekcyjnym niecałe 110 cali. Siedzę jakieś 4m od niego. Proporcje więc podobne jak u Ciebie. I tak się zastanowiłem przez chwilę czy cała ta zabawa budowlana była potrzebna, czy może było lepiej znaleźć mniejszy pokój, zawiesić oled 77 cali i siąść bliżej? Miałeś kiedyś jakieś porównanie, czy tą różnicę w rozmiarze ekranu da się odczuć? Wiadomo, że nikt nie przyłoży głowy do laptopa, ale budowanie hali pod 400 cali też nie da wiele więcej. Interesuje mnie w jakim zakresie mieści się użyteczność dużej przekątnej. Dokąd i odkąd warto inwestować.
TV 65" nie da wrażenia kina. Bzdura i tyle. Miałem projektor + ekran 100". Teraz mam TV 82", siedzę bliżej, ale co z tego jak tęsknię za projektorem. Docelowo planuje JVC + ekran 130". Tylko to daje wrażenia kina.
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2021 o 20:55, cinemahd napisał:

https://youtu.be/A1Jxy9em_gw

pokój 4x6m bez okien, ale jeszcze trochę pracy zostało

Wybudowałem pokój z ekranem projekcyjnym niecałe 110 cali. Siedzę jakieś 4m od niego. Proporcje więc podobne jak u Ciebie. I tak się zastanowiłem przez chwilę czy cała ta zabawa budowlana była potrzebna, czy może było lepiej znaleźć mniejszy pokój, zawiesić oled 77 cali i siąść bliżej? Miałeś kiedyś jakieś porównanie, czy tą różnicę w rozmiarze ekranu da się odczuć? Wiadomo, że nikt nie przyłoży głowy do laptopa, ale budowanie hali pod 400 cali też nie da wiele więcej. Interesuje mnie w jakim zakresie mieści się użyteczność dużej przekątnej. Dokąd i odkąd warto inwestować.

Rozmiar ekranu to jedna sprawa dobrej klasy projektor vs Oled to druga.

Sam przez dłuższy czas nie chciałem bawić się w robienie pokoju pod HT bo to całe dość skomplikowane przedsięwzięcie (w porównaniu do wrzucenia TV do pokoju), na które nie miałem ochoty. 

Przyszedł COVID, czas się znalazł i efekt jest bez porównania.

Jeden z Oledów 65" jest 1.85m od moich oczu (bliżej się już nie da, bo jest u podstawy łóżka) i nie ma porównania jeżeli chodzi o rozmiar do 133" z 2.6m w dedykowanym pomieszczeniu.

Jeżeli chodzi o rozmiar to są to sprawy prostej kalkulacji z uwzględnieniem perspektywy. Jeżeli dobrze pamiętam 133" z 2.6 to tak jak bym wsadził 100 cali w miejsce mojego Oleda 65 także różnica postrzegalnego rozmiaru obrazu jest spora.

Do tego nie ma porównania jeżeli chodzi o jakość obrazu między moim PJ a Oledem na korzyść PJ. PJ daje znacznie bardziej naturalny obraz, spokojniejszy z bez porównania lepszą płynnością i ruchem i nieporównywalnie mniej męczący.

Oledy mam w domu od 4-5 lat więc wiem dokładnie o czym mówię. Jestem wielkim fanem Oledów ale dedykowany setup z porządnym PJ jest bez konkurencyjny dla mnie na tą chwilę.

Do tego w dedykowanym pomieszczeniu dźwięk może rozwinąć skrzydła. Pomimo, że w sypialni miałem dobrej klasy 5.1.4 z pełnoprawnymi sufitowymi głośnikami to jednak w niededykowanym pomieszczeniu zawsze są jakieś kompromisy, których nie trzeba robić w dedykowanym pomieszczeniu. 

110 z 4m to nie jest raczej coś co mnie osobiście by interesowało. W takim wypadku też bym się zastanowił na Oledem z bliższej odległości i być może sobie głowy nie zawracał jak by się dało przy tym poprawnie dźwięk zaimplementować. Tak jak mówiłem jest to kwestia projektu i kilku prostych kalkulacji.

Przez całe życie mam bardzo prostą zasadę. Kupuję największy ekran na jaki mnie stać i jaki uda mi się zmieścić w dostępnej przestrzeni. Nigdy jeszcze nie byłem niezadowolony z takiego podejścia.

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebna. Twoja opinia:
"Do tego nie ma porównania jeżeli chodzi o jakość obrazu między moim PJ a Oledem na korzyść PJ. PJ daje znacznie bardziej naturalny obraz, spokojniejszy z bez porównania lepszą płynnością i ruchem i nieporównywalnie mniej męczący.'
Lekka przesada. Z projektora może być mega obraz jak na projektor. Ale lepszy od oleda? Nie sądzę. Inny. Też super. Ale nie lepszy. Lepsza płynność? Lepsza jakość?No.... Subiektywnie u mnie inne zdanie. Kino to kino. Tv to tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sebna napisał:

Przez całe życie mam bardzo prostą zasadę. Kupuję największy ekran na jaki mnie stać i jaki uda mi się zmieścić w dostępnej przestrzeni. Nigdy jeszcze nie byłem niezadowolony z takiego podejścia.

Popieram :)

Oglądam projekcję z JVC na ekranie 128" (21/9, szerokość ekranu 3 m) z odległości 3,5 m (środek pokoju)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

@sebna. Twoja opinia:
"Do tego nie ma porównania jeżeli chodzi o jakość obrazu między moim PJ a Oledem na korzyść PJ. PJ daje znacznie bardziej naturalny obraz, spokojniejszy z bez porównania lepszą płynnością i ruchem i nieporównywalnie mniej męczący.'
Lekka przesada. Z projektora może być mega obraz jak na projektor. Ale lepszy od oleda? Nie sądzę. Inny. Też super. Ale nie lepszy. Lepsza płynność? Lepsza jakość?No.... Subiektywnie u mnie inne zdanie. Kino to kino. Tv to tv.

Każdy ma inne priorytety. Dla mnie jest tak jak napisałem.

Płynność ruchu na Oledzie jest bardzo słaba (mówię o ~24fps) na x7900 jest bardzo dobra. To jest w miarę bezwzględne porównanie.

Reszta to kwestia co kto woli. Ja wole obraz z x7900.

Jeżeli chodzi o zmęczenie, które powoduje Oled to zgaduję, że głównym czynnikiem jest brak płynności, który powoduje u mnie i u żony stosunkowo szybkie zmęczenie (szczególnie w przypadku 65" z 1.85m). Na projektorze możemy oglądać bez końca bez takiego zmęczenia. Ostatnio zrobiliśmy sobie maraton i oglądnęliśmy 2 odcinki seriali i dwa i pół filmu (w tym jeden 3d) czyli ponad 6h i zero zmęczenia oczu i głowy, które na Oledzie zaczynają się pojawiać i doskwierać już po 30 - 45min a po 2h mamy zazwyczaj totalnie dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...