Skocz do zawartości
axl2000

"Pochwalcie" się swoimi zestawami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie to wygląda, ile cali i jaki projektor? Na moje oko będzie tam ze 120 - 130 cali.

Edytowane przez stanec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszły jeszcze podstawki granitowe. Ta pod Sub'a waży dobre 25kg. Czarny granit, bardzo gęsty :)

20150329_174336.jpg

Do poprawy zostają mi kable do ukrycia w listwach od Sub'a i Frontów. Nie chciało mi się już rozbierać listew, ale zrobię to w tym tygodniu. Nie lubię walających się kabli. Poza tym myślę, że do czasu wyprowadzki nic już nie będę zmieniał. Dla mnie jest naprawdę ok :)

pomiędzy tymi podstawami granitowymi a podłogą zastosuj pumeksy. Opisywałem patent na moim blogu. Odizolujesz granie od podłogi. Sama płyta i kolce Ci tego nie zapewnią.

Pozdro

Pokój kinowy projektu Erskine Group w budowie.

Zainteresowanych szczegółami zapraszam tutaj (http://goo.gl/fkx8px).

Głosniki czasem nie za wysoko?

Chyba, że fotele będa podwyższone.

Ładne :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod podstawkami z granitu są podklejone takie nóżki silikonowe. Granit nie dotyka podłogi. Wcześniej trzeszczały mi panele pod subem. Teraz tego efektu nie ma.

Wysłane z Note 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosniki czasem nie za wysoko?

W instalacjach kinowych głośniki powinno się montować w okolicach połowy wysokości ekranu. To nie jest stereo, tu chodzi o to, aby warstwa dźwiękowa i dialogowa była zgrana z wydarzeniami i aktorami na ekranie, a nie dobiegała spod ekranu. Również pozdrawiam i zapraszam do czytania, sala już prawie gotowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy tymi podstawami granitowymi a podłogą zastosuj pumeksy. Opisywałem patent na moim blogu. Odizolujesz granie od podłogi. Sama płyta i kolce Ci tego nie zapewnią.

Pozdro

Głosniki czasem nie za wysoko?

Chyba, że fotele będa podwyższone.

Ładne :).

Pozdro

Wracając do pumeksów - co to ma być podkładka z pumeksu pod całą podstawką, czy może małe kawalki w czterech rogach podstawki??? Chętnie bym zastosował u siebie. I jeszcze jedno - podstawki z różnego rodzaju kamienia (granit, bazalt polerowany, lub porfir) inaczej przenoszą (lub nie przenoszą) dźwiek na podlogę. U mnie najlepiej sprawdziły się z materialu o nazwie IMPALA. Moglem eksperymentować ponieważ mam kolegę ktory jest wlaścicielem zakladu kamieniarskiego i robi mi te podstawki z różnych materiałow na próbę. Za parę wychodzi mi 10 krotnie taniej niz gdzie indziej :). W tej chwili podstawki z kolumnami stawiam na stożkach z dość twardego silikonu. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje ukończenie jaskini :) Salka funkcjonuje od 28 grudnia i na dzień dzisiejszy uważam ją za ukończoną w 95%. Pozostało tylko dopieszczenie części "barowej". Audio zagrało pięknie praktycznie od początku i jedynie musiałem popracować nad ustawieniem tylnych surroundów. Obraz- bajka. JVC okazał się słusznym wyborem i z jasnością nie ma najmniejszego problemu (ciekaw jestem jak to będzie po kalibracji).

Na obecną chwilę salkę napędzają:

  • JVC DLA-RS49
  • Ekran Adeo 140'' Reference white
  • Denon 3100W
  • Teufel System 5 THX Select 2 w konfiguracji 7.2 (z 2 dipolami)
  • Oppo 103d
  • Zappiti, Dune Smart D1
  • Dekoder nc+.

Całość zarządzana poprzez Logitech Hub z ipada mini.

Cała koncepcja siedziała w mojej głowie od bardzo dawna i jestem bardzo szczęśliwy że udało się ją w większości zrealizować. W projektowaniu i urządzaniu byłem zdany sam na siebie więc tym bardziej cieszy mnie efekt końcowy.



+ zejście do piwnicy
  • Lubię 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci, że jak dla mnie to R E W E L A C J A ! Idę pochwalić wyczyn na funpage :DDDD A jak patrzę na wszystkie figurki itd to jaram się podwójnie :DDDD CUDO! I mój klimat w 101%.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gmeru za uznanie :) Zapraszam, jeśli będziesz w okolicy :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas. Gdzie dorwałeś tego Hana Solo??? I pytanie o ekran, 140" i JVC daje radę z tym gainem? Jaki tryb lampy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hana solo robi na zamówienie człowiek na allegro. Odlew z barwionej żywicy. Jvc z tym ekranem spisuje się bardzo dobrze. Lampa świeci co prawda w trybie high ale umiejscowienie projektora we wnęce między pomieszczeniami zredukowalo halas do minimum.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pokój ! A figurki i Han Solo w karbonicie to już kompletny wypas. Wielkie gratulacje !

Jeżeli mógłbym coś podpowiedzieć, to spróbuj ustawić suby w 1/4 i 3/4 (alternatywnie 1/3 i 2/3) szerokości ściany frontowej. Dzięki temu uzyskasz kolosalne poprawienie jakości basu. Po kalibracji Audyssey możesz uzyskać niemalże liniową charakterystykę w pomieszczeniu. I co najważniejsze, nie tylko dla ciebie, ale i większości widzów.

Powodzenia i dużo radości z seansów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa i sugestie. Z ustawieniem subów może być problem, bo z tego co kojarzę, to dolna część ramy ekranu wisi niżej niż góra suba. Po powrocie do domu przysunę je do ekranu i przeprowadzę ponownie kalibrację audissey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje ukończenie jaskini :) Salka funkcjonuje od 28 grudnia i na dzień dzisiejszy uważam ją za ukończoną w 95%. Pozostało tylko dopieszczenie części "barowej". Audio zagrało pięknie praktycznie od początku i jedynie musiałem popracować nad ustawieniem tylnych surroundów. Obraz- bajka. JVC okazał się słusznym wyborem i z jasnością nie ma najmniejszego problemu (ciekaw jestem jak to będzie po kalibracji).

[/td][/tr][/table]

Tylko ZAZDROŚCIĆ !

Piękny SALON !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ostro skrytykowało mnie za ampa. Amp zaadoptowałem z poprzedniego zestawu i inwestycję w nowy odłożyłem na później. Jaki zatem amp, Waszym zdaniem, byłby najlepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób ostro skrytykowało mnie za ampa. Amp zaadoptowałem z poprzedniego zestawu i inwestycję w nowy odłożyłem na później. Jaki zatem amp, Waszym zdaniem, byłby najlepszym rozwiązaniem?

Denon 4200 bądź 6200

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowym AVR wstrzymaj się do jesieni , powinien pojawić się nowy dekoder AC-4 . Ale znając życie to będzie Onkyo , nie Denon :)

Pomieszczenie , BAJKA !!! Kalibracja już była ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azoo pokój piękny, tylko pogratulować osobnego pomieszczenia na kino. Sprzętem się nie przejmuj nie wszystko od razu można mieć. Pomału ale do celu, niestety ale kino domowe to nie to co stereo cd,wzmak i 2 kolumny ale masa różnych rzeczy które wpływają na całość...;-) Z amplitunerami jest tak, dzisiaj kupujesz a za rok już twój sprzęt przestarzały i wyszedł jego następca. Co chwilę coś nowego wymyślają jak nie HDCP2.2. DTSx, Hdmi 2.0, Dolby Atmos, Dolby vision, AC4 inne pierdoły które jeśli byśmy chcieli na bieżąco mieć to by człowiek nic innego nie robił tylko co chwilę amplituner zmieniał..... ;-) Jak masz chęć to kupuj amplituner w obecnej chwili z możliwie najnowszymi bajerami, aby mieć na parę lat spokój. Ponieważ za czym powychodzą filmy z konkretnymi rzeczami i będą dostępne ceny dla kowalskiego to jeszcze trochę czasu minię. Tak jak to jest z 4k, od dwóch lat trąbią aby kupować TV, projektory itd. a na ryku Polskim do dnia dzisiejszego nie ma ani jednego filmu.

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...