Skocz do zawartości
apolosa

neo pdp in 2010 - TX-P50VT20E i TX-P65VT20E

Rekomendowane odpowiedzi

a tak z ciekawości w jaki sposób ps3 generuje tryb 3d np. w GT5? są to pełne 120 klatki 1080p? po 60 na każde oko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wałkujemy wszystko w jednym temacie... jutro robię porządek bo temat o Panasonicu już jest na forum a tutaj jeszcze o PS3.

Co do PS3 to zapewne nikt nie będzie w stanie powiedzieć co generuje a na pewno nie generuje tego co piszesz bo by nigdy tego nie pociągnęło. Po GT5 widać, że coś tu nie gra a samo 3D jest średnie w stosunku do tego co oferują w tej chwili gry na PC chociaż ludziom może się to podobać (pierwsze wrażenie). Jeszcze nie dawno była mowa, że konsole obecnej generacji nie są w stanie pociągnąć 3D a tutaj nagle mega tytuły w 3D. Coś mi tu zalatuje kombinacją w stylu 1080p na wielu pudełkach a w rzeczywistości to upscal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogodziłem z kolorem. Pociesza mnie jedynie fakt, że jak to już ktoś napisał, wpada on w brąz. W moim przypadku to akurat + bo będzie pasował bardziej do mebli :).

Pozostaje tylko dylemat 42" czy 46". Jednak to jest tysiak więcej... No cóż to jednak już mój problem. Na pewno się tu jeszcze zgłoszę po zakupie :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie w moim salonie zagościł Panasonic TX-P46VT20E.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak go "wygrzać" ?

Co prawda niby już nie trzeba ale lepiej dmuchać na zimne.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam - JanicQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co wygrzewać.

pewnie Ci co wygrzewali poprzednią generację panasów później narzekali na utratę czerni (bo tv chodził na tak niskich nastawach że luminoform nie wypalił się wystarczająco).

wg mnie oglądać można od początku na normalnych ustwawieniach - czyli np. tryb THX.

i jedyne czego pilnować to by obraz był zawsze na całym ekranie i nie oglądać non stop jednego kanału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co wygrzewać.

pewnie Ci co wygrzewali poprzednią generację panasów później narzekali na utratę czerni (bo tv chodził na tak niskich nastawach że luminoform nie wypalił się wystarczająco).

wg mnie oglądać można od początku na normalnych ustwawieniach - czyli np. tryb THX.

i jedyne czego pilnować to by obraz był zawsze na całym ekranie i nie oglądać non stop jednego kanału.

Ja wygrzewałem poprzednie generacje (PV60, S10) i nie narzekam.

Teraz nowa też chodziła ponad sto godzin bez przerwy na ustawieniach poniżej 50%, bez żadnego logo (zoom1).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko do pmcomp'a.

Pisałeś wcześniej coś o wygrzewaniu na sygnale z szumem .

Możesz mi dokładniej wyjaśnić o co chodzi i ile czasu tak wygrzewałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko do pmcomp'a.

Pisałeś wcześniej coś o wygrzewaniu na sygnale z szumem .

Możesz mi dokładniej wyjaśnić o co chodzi i ile czasu tak wygrzewałeś ?

Ten "szum" to po prostu robaczki z tunera analogowego gdy nie ma zestrojonego kanału. Niestety ten Panas wyłącza się po pewnym czasie odbiotu takiego sygnału. Potem wybrałem Discovery HD w opcji zoom1 (bez logo) i z tym kanałem TV chodził ok. 100 godzin na nastawach poniżej 50%.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale po co wygrzewać.

pewnie Ci co wygrzewali poprzednią generację panasów później narzekali na utratę czerni (bo tv chodził na tak niskich nastawach że luminoform nie wypalił się wystarczająco).

wg mnie oglądać można od początku na normalnych ustwawieniach - czyli np. tryb THX.

i jedyne czego pilnować to by obraz był zawsze na całym ekranie i nie oglądać non stop jednego kanału.

zgadzam się.

Mój przyjaciel "wygrzewał" 65VT20 przez 2 miesiące w trybie Dynamicznym i nic się nie wypaliło :-)))))

Ale to było niezamierzone ekstremum.

Ja uważam, że wystarczy ustawić na tryb THX od razu.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E to oznaczenie dla Europy

B - dla Britain (Wielka Brytania)

A - oznacza bezprzewodowy moduł (Wi-Fi) z możliwością wgrywania bezprzewodowo softu.

O konwersji 2D do 3D w modelach 50 i 65 cali nikt z Panasa oficjalnie jeszcze się nie wypowiedział.

Bzdura kolego bzdura -sprawdziłem oba telewizory mają moduł Wi-Fi dołączany, żaden nie ma wbudowanego modułu.

Coraz większymi krokami zbliża się upgrade oprogramowania telewizorów (tylko modeli EA) :D !!!!

Ilość wypowiadanych komentarzy na forum nie świadczy o wszystkowiedzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz większymi krokami zbliża się upgrade oprogramowania telewizorów (tylko modeli EA) :D !!!!

Dziwne to oznaczenie. Dotychczas druga literka na końcu oznaczała kolor korpusu.

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=bg&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fforum.setcom.bg%2Findex.php%3Ftopic%3D41495.5%3Bwap12

Jak rozszyfrować skrót model Panasonic?

przykład-TX-P65VT20ES

T - TV

X - kontynentalne przeznaczenia

X - Europa

H - na Bliskim Wschodzie, Azji, Australii i Nowej Zelandii

C - Ameryka Północna i Południowa

P - w osoczu

65 - rozmiar ekranu w calach

V - z serii

Z - Płaska konstrukcja

V - flagowy serii

G - najwyższej serii

X - Seria budżetu

U - Seria budżetu

C -

S - pierwszą serię

- Seria Base

T - sub-series

T - 3D serii zmontowane / VT20 i GT20 /

X - serii profesjonalnych czysto japoński, składane i korygowane ręcznie / VX100 /

2 - Rok modelu:

1 - 2009

2 - 2010

3 - 2011

0 - określa kolor i design / stand /:

0 - Czarny / G20 - w państwach G25 e /

1 - Szary / G21 /

2 - / G22 /

3 - / G23 /

4 - / G24 /

5 - Black / G25 /

Y - regionalne funkcje / wbudowany tuner /:

Y - Europa DVB-T / C (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT2Y

E - Europa DVB-T / C (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT2E

L - Europa irlandzkiego ponad 300EURO brytyjskiej DVB-T (MPEG2 i MPEG4-AVC (H.264)) TX-P65VT20L

B - w Wielkiej Brytanii TX-P65VT20B

B - Brasil TC-P65VT20B

S - Singapurze, Indonezji i Philipinnes TH-P65VT20S

P - Arabia Saudyjska TH-P65VT20P

K - Azja - TH Malezja-P65VT20K

- Australia TH-P65VT20A

Z - Nowa Zelandia TH-P65VT20Z

T - Tajlandia TH-P65VT20T

M - Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Liban, Syria TH-P65VT20M

C - Chiny TH-P65VT20C

H - Hong Kong TH-P65VT20H

D - Indie, Nepal TH-P65VT20D

R - Iran TH-P65VT20R

W - Tajwan TH-P65VT20W

U - Stany Zjednoczone TC-P65VT20U

X - Meksyk TC-P65VT25X

TX-P R 65V10 - Rosja, Ukraina, Białoruś, Kazachstan

TX-P F 65V10 - Francja

S - kolor korpusu:

- - Nie ma sensu czarny / czarny /

W - biały / biały

S - srebrny / srebrny

Edytowane przez slimak
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwszy post na forum

Wiem ze temat byl juz wielokrotnie poruszany ale wole zapytac przed tak waznym zakupem

Czytajac forum i testy zagraniczne zdecydowalem sie na zakup Panasonic TX-P65VT20E z tym ze do tej pory bylem posiadaczem 30 paru calowych lcd-ekow wiec wielkosc ekranu fascynuje mnie i przeraza za razem :)

A pytane brzmi czy odleglosc okolo 4 metrow od takiego tv bedzie wystarczajaca ? nie bede odczuwal zadnego dyskomfortu ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwszy post na forum

Wiem ze temat byl juz wielokrotnie poruszany ale wole zapytac przed tak waznym zakupem

Czytajac forum i testy zagraniczne zdecydowalem sie na zakup Panasonic TX-P65VT20E z tym ze do tej pory bylem posiadaczem 30 paru calowych lcd-ekow wiec wielkosc ekranu fascynuje mnie i przeraza za razem :)

A pytane brzmi czy odleglosc okolo 4 metrow od takiego tv bedzie wystarczajaca ? nie bede odczuwal zadnego dyskomfortu ?

pozdrawiam

Do SD w sam raz.

Do HD za daleko ... będziesz się przysuwał, zobaczysz :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to moj pierwszy post na forum

Wiem ze temat byl juz wielokrotnie poruszany ale wole zapytac przed tak waznym zakupem

Czytajac forum i testy zagraniczne zdecydowalem sie na zakup Panasonic TX-P65VT20E z tym ze do tej pory bylem posiadaczem 30 paru calowych lcd-ekow wiec wielkosc ekranu fascynuje mnie i przeraza za razem :)

A pytane brzmi czy odleglosc okolo 4 metrow od takiego tv bedzie wystarczajaca ? nie bede odczuwal zadnego dyskomfortu ?

pozdrawiam

4 metry to taka proporcja jak byś 32 cale oglądał z 2 metrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym się różni TX-P50VT20 od TX-P50VT20E bo cena jest większa o 400zł tego bez E, a jestem zainteresowany zmianą swojego LCD, i czytając opinie widzę, że nie ma się co zastawnawiać nad tym modelem, ale jeśli już mam kupić to pare stówek nie robi różnicy, kwestia czy jest sens :), dzięki za wyjaśnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

W związku z tym, że prawdopodobnie (jeśli kurier dojedzie :) ) dzisiaj u mnie w domu stanie vt20e 46" mam do Was pytanko. Gdzie znajdę jakieś informacje na temat kalibracji tego TV? Chciał bym od razy sobie ustawić go tak, żeby mieć z jakości obrazu jak najwięcej przyjemności. Oczywiście jak tylko pobawię się nim więcej umieszczę tu swoje spostrzeżenia w formie mini recki. Testować mam na czym, bo posiadam konsole PS3 i pakiet HD z UPC więc dostęp mam praktycznie do wszystkich materiałów/formatów jakie ten TV wyświetla.

Ps. Powiedzcie mi jeszcze jeśli można :). Jaki kabel HDMI kupić? Tzn. czy mam się rzucać na jakieś "uber wypasione" kable, czy wystarczy jakiś zwykły (taki np. jak mi dali do dekodera UPC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wklejam wyniki kalibracji z testu na www.flatpanelshd.com

Mode: Professional1

Contrast 36

Brightness: 0

Colour: 30

Sharpness: 0

Vivid colours Off

Eco-format Off

P-NR Off

Intelligent Frame Creation On/Off

16:9 overscan Off

R-gain +1

G-gain -2

B-gain +4

R-cutoff 0

G-cutoff 0

B-cutoff +2

Mogę też przesłać Ci wyniki kalibracji mojego p50vt20 (ale to najwcześniej sobota wieczór).

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie co jest lepsze Panasonic plazma 3D P42VT20 czy Panasonic plazma 3D P42GT20 .Chodzi mi o 3D i 2D obraz .

Czy w Panasonic plazma 3D P42VT20 lepszy luminofor .

Chodzi mi o obraz czerń i ogólnie.Bo Panasonic plazma 3D P42GT20 jest tańsze .Oraz czy okulary musz byc Panasa bo mam od laptopa 3D nividy .

Pozdrawiam

No i znalazlem roznica jest duza tak jak i cenna nie chodzilo mi o dodatkowe bajery ale o obraz i jest w obrazie roznica:

Panasonic zresztą widać zrozumiał, że może sprzeda na pniu to co wyprodukuje (seria VT), ale i tak nie będzie to sprzęt masowy, nie spopularyzuje w ten sposób 3D. Stąd tani GT20 będący modyfikacją niezwykle popularnej, taniej plazmy z panelem NeoPDP, o której producent wyraził się “jest za tania, patrząc na to co oferuje”, tym razem z dodatkiem obrazu 3D. Oczywiście cudów nie ma – pisaliśmy o tym samym panelu, ale patrząc na specyfikację od razu widać, że oba odbiorniki różni bardzo wiele… Kluczowe rzeczy GT20 dziedziczy po swoim kuzynie G20: filtr wysokokontrastowy nie jest w wersji PRO znanej z panelu VT20, także system odpowiedzialny finalnie za poziom kontrastu (Infinite Black) jest w wersji zwykłej, nie PRO. Nie ma co liczyć na lepszy luminofor, choć Panasonic w obu ekranach zastosował ten sam procesor obrazu Vreal PRo 5 3D. Moduł WiFi, którego brak, nie jest jakimś wielkim problemem, nowy GT20 zużywa natomiast mniej energii (143W średnio) od droższego VT20 (179W).

No i zamowilem Panasonic plazma 3D P42VT20 za 4986zl w komplecie 2 pary okularow i wieszak.

Edytowane przez radosc2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą:

Mode: Professional1

Contrast 54

Brightness: 0

Colour: 30

Sharpness: 6

Vivid colours Off

Eco-format On

P-NR Off

Intelligent Frame Creation Off

16:9 overscan Off

Balans bieli:

R-gain -7

G-gain -5

B-gain -6

R-cutoff -13

G-cutoff -10

B-cutoff -7

Zarządzanie kolorami:

R-odcień: +3

G-odcień: -12

B-odcień: -3

R-nasycenie: +9

G-nasycenie: +17

B-nasycenie: +7

Gamma: 2,6

Moje nastawy różnią się od tych podanych przez flatpanelshd. Mi ten obraz bardzo pasuje, ale sam musisz popróbować i ocenić.

Edit:

Według mnie do 3d nie trzeba go specjalnie kalibrować. Dynamic mode świeci na tyle jasno, że skutecznie rekompensuje przyciemnienie okularów.

Edytowane przez azooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko gdzie znajdę te nastawy balansu bieli i korekcje kolorów? Prze klikałem po menu chwile i nie bardzo mogłem znaleźć te opcje. To jest w jakimś menu serwisowym?

I jeszcze jedno szybkie pytanie. Jak włączyć tryb 24p? To się nazywa Prawdziwe Kino czy jakoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o szybką poradę bo mogę nie zdążyć z promocją :)

Zamierzam wymienić telewizor.

Mogę kupić Panasonic TX-P50VT20E 3D + DMP-BDT100 3D +Avatar za około 7100 lub

Sony 46HX800sam telewizor za 5999.

Który z tych telewizorów zadowoliłby mnie jeśli chodzi o sygnał analogowy ,"N-ki",oraz 3D

Z góry dzięki za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Panasonic. Od razu dostajesz w zestawie odtwarzacz bd 3D i avatara. Sony też jest dobry ale w tej sytuacji kupiłbym Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A gdyby oceniać tylko same telewizory .W przypadku Sony + podobne akcesorja do 3d przy pewnych układach cena zestawu Sony była by niewiele droższa.

Także proszę ocenić same telewizory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Mogę kupić Panasonic TX-P50VT20E 3D + DMP-BDT100 3D +Avatar za około 7100 lub

Sony 46HX800sam telewizor za 5999.

Który z tych telewizorów zadowoliłby mnie jeśli chodzi o sygnał analogowy ,"N-ki",oraz 3D

.....

Jeśli potrzebujesz telewizora do sygnału analogowego, a jak mniemam tak, skoro wymieniłeś go w pierwszej kolejności, to plazma lepiej się w tej roli spisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...