Skocz do zawartości
apolosa

neo pdp in 2010 - TX-P50VT20E i TX-P65VT20E

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie martwi tylko ta czerń bo nikt mi nie odpowiedział w końcu czy faktycznie jest tak dobrze jak w Kuro, ale w sumie to już nie ważne, bo TV przywiozą w poniedziałek :)

Mam nadzieję, że dobrą podjąłeś decyzję.

To w końcu jakiej wielkości kupiłeś TV, 50 czy 65 cali i ile za niego dałeś?.

Jak nacieszysz się telewizorem to napisz jakie są Twoje wrażenia.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że dobrą podjąłeś decyzję.

Ja też. Poczytałem kilka poważnych testów i recenzenci są zgodni, że pomiarowo czerń jest trochę gorsza od Kuro, ale różnice są śladowe. W sumie nigdy nie mam w 100% wyciemnionego pokoju jak do projektora, więc powinno być dobrze. W Samsungu niestety poziom czerni był nie akceptowalny

To w końcu jakiej wielkości kupiłeś TV, 50 czy 65 cali i ile za niego dałeś?.

65, bo 50 mam teraz, więc czas przyszedł na upgrade :) Kosztował 15 tyś z groszami, ale wziąłem na 20 nieoprocentowanych rat.

Jak nacieszysz się telewizorem to napisz jakie są Twoje wrażenia.

Ok, do szczęscia brakuje mi jeszcze działającego procesora video, bo niestety Edge się rozsypał ostatecznie i muszę go wymienić na iScana Duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maxiuca gratuluje zakupu, fajnie musi takie 65" wyglądać B) Ja przez cały rok nie byłbym w stanie tyle uzbierać bo i z czego takiej mini rentki :huh: można liczyć na krótki opis jak opadną emocje? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Poczytałem kilka poważnych testów i recenzenci są zgodni, że pomiarowo czerń jest trochę gorsza od Kuro, ale różnice są śladowe. W sumie nigdy nie mam w 100% wyciemnionego pokoju jak do projektora, więc powinno być dobrze. W Samsungu niestety poziom czerni był nie akceptowalny

65, bo 50 mam teraz, więc czas przyszedł na upgrade :) Kosztował 15 tyś z groszami, ale wziąłem na 20 nieoprocentowanych rat.

Ok, do szczęscia brakuje mi jeszcze działającego procesora video, bo niestety Edge się rozsypał ostatecznie i muszę go wymienić na iScana Duo

W takim razie gratuluję zakupu. Ja jak będę wymieniał swoją kurę to też na 65 - 70 cali lub projektor.

Ja skorzystałem z "Upgrade Program" i wymieniłem VP50 na Duo i jestem bardzo zadowolony.

Czeka mnie jeszcze zakup oprogramowania do kalibracji Calman 4, z którym współpracuje DUO a cała kalibracja odbywa się automatycznie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może jakie oznaczenia mają te TV we stanach? Szukam VT20 i nigdzie nie znajduje takich modeli. Za to pełno jakichś G25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

helcik,

VT25 bodajże w USA to się nazywa

andsie1,

Też chce na Duo wymienić, tylko nie mogę się zebrać, zwłaszcza, że ostatnio głównie Blu-ray już tylko oglądam, więc poprawa jakości w tej sytuacji jest wiele mniej zauważalna.

Ale jak w końcu się zbiorę i będę miał cały tor sygnału skompletowany to sobie zrobię porządną kalibrację.

Którą wersję Calmana chcesz kupić? Home czy Expert? Może jakaś zrzuta w warszawskim gronie? Ja mam w pracy takiego profesjonalnego X-Rite Hubble, więc można by porządną kalibrację zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Home, bo jest tańsze a posiada wszystkie funkcje droższej.

Home kosztuje 199 dolarów.

http://www.spectracal.com/purchase.aspx#

Żeby w pełni wykorzystać to oprogramowanie to trzeba mieć DUO

Pozdrawiam,

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w modelu TX-P65VT20E edytować ustawienia parametrów kanałów DVB-S. Nie ma nawet opcji kasowania wybranych kanałów :-( Wkurzam się bo wszystkie kanały HD się sypią...

Edytowane przez Hys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przywieźli sprzęt :) i pojawił się pierwszy problem .Mam 2 kable hdmi oraz "N-ke".Podłączyłem kabel do turbodekodera oraz pierwszego

portu hdmi w telewizorze.Naciskam przycisk AV ,wybieram HDMI 1 naciskam ok i niestety obraz się nie pojawia .

Próbowałem na drugim kablu i jest to samo .

Proszę o pomoc co robię nie tak.

Edytka:

Sprawa się wyjaśniła ,trzeba było ustawić turbodekoder.

Edytowane przez vril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam swojego 46" od 2 tygodni i jedyne co jak na razie mnie w nim lekko drażni to jasność panelu... Ale tego nie przeskoczymy w plazmach :). Liczyłem się z tym i nie zamierzam teraz płakać. W nocy to jest po prostu obłęd. Oglądałem ostatnio Avatara i są momenty kiedy oczy się szklą na widok tych kolorków. W Mrocznym Rycerzu z kolei szczękę zbierałem w momencie ujęć nocnych miasta z lotu ptaka. Telewizor jest genialny. Ubolewam jedynie, że ze względu na moją wadę wzroku nie mogę się w pełni cieszyć z 3D, szczególnie po tym jak ostatnio zachwycali się tym moi znajomi, którzy wzrok mają bardzo dobry.. :/ Ale coś tam widzę i jest ok :)

Co do odgłosów bzyczenia.. Też na początku wydawało mi się, że będzie to nie akceptowalne, ale tylko przez pierwsze 2/3 dni kiedy w nocy się bawiłem na wyciszonym TV. Teraz nawet przy wyciszonym właściwie nie zwracam na to uwagi. A przy normalnym użytkowaniu oczywiście tego w ogóle nie słychać. Do słabszych stron zaliczył bym jeszcze pilota. Jest on owszem bardzo wygodny i poręczny, ale biorąc pod uwagę, że jest to model topowy, a przy tym cena jego też nie należy do najniższych, to już mogli się postarać choćby o jego podświetlenie. Sam pilot po prostu jest i jest wygodny. Niby o to chodzi, ale chciało by się czegoś więcej :D

Znalazło by się coś jeszcze, ale to są już raczej wady szukane na siłę.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego maxiuca jak wygląda sprawa Twojego TV?.

Telewizor już w domu, wisi na ścianie?.

Prosimy o opinie.

Pozdrawiam,

AndrzejS@.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może tego panasa z modułem Telewizji na karte HD - planuje w najbliższym czasie kupno tego modelu - są jakieś problemy z tym modułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV od poniedziałku w domu, na razie stoi na podstawce, na ścianie zawiśnie mam nadzieję w styczniu, tylko zastanawiam się czy nie zrobić przemeblowania i nie przywiesić go na innej ścianie.

Rozmiar daje radę, bez dwóch zdań te dodatkowe 15 cali daje dobry efekt. Czerń i kolory bardzo ładne, na razie bez kalibracji (oczywiście pierwsze co to trzeba było trym normalny zmienić na THX i od razu lepiej). Czerni troszkę do ideału brakuje, ale jest na tyle głęboka, że mogę to zaakceptować.

3D to tak jak myślałem bajer, który na wiele się nie nadaje. Efekt zbliżony do kinowego udało mi się uzyskać stojąc niecały metr przed telewizorem. Jednak dla 3D rozmiar jest najważniejszy. Chociaż Avatara się fajnie oglądało, przy czym całego mi się nie chciało, więc nie wiem jak okulary migawkowe na mnie zadziałają. W planach jest Coralina, może w czwartek uda mi się obejrzeć.

Generalnie to jestem zadowolony, jest to duży "upgrade" w stosunku do Samsunga (za to rodzice z Samsunga bardzo się ucieszyli :) )

Jedyne co denerwuje to ultra badziewny pilot i mało opcji (ja lubię mieć działanie wszystkich algorytmów "ulepszających" pod kontrolą).

Teraz jeszcze iScan Duo i jakiś player 3D (pewnie nowe Oppo, bo na razie 3D puszczam z grubego PS3, który, jak wiadomo, ma swoje ograniczenia).

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało entuzjastycznie opisałeś wrażenia z tego TV.

Ja się jednak wstrzymam z zakupem do przyszłego roku i poczekam na nowe modele Panasonica które mają być już z matrycami Pioneera.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko telewizor, nie ma się co podniecać :)

Właśnie obejrzałem Machete i wrażenia są fenomenalne, ale że mam "joba" to ciężko mi dogodzić w 100%. Zawsze znajdzie się jakieś "ale".

Czekać już mi się nie chciało, bo jak sam wiesz w ten sposób można w nieskończoność czekać. Ale Ty masz bardzo dobry ekran, więc możesz spokojnie wyczekiwać. Mi już ten Samsung bokiem wychodził, cena i możliwość kredytowania była dobra, więc nie było nad czym się zastanawiać.

Tak czy inaczej jestem w 100% z zakupu zadowolony. Myślę, że znowu ze dwa latka mi posłuży, a może nawet dłużej, bo następny krok to będzie jednak projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten klocek waży ok. 50 kilo, tak się zastanawiam jak to będzie stabilnie wisieć na ścianie działowej... (też myślę o takich rozmiarach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na specjalnych kołkach.

Ja mam ściany z YTONG-u na której wisi 50 calowa kura.

Kupiłem specjalne kołki wkręcane i wszystko jest OK.

Jak kupię 65-kę to też będzie wisieć na takiej ścianie.

Pozdrawiam,

AbdrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może tego panasa z modułem Telewizji na karte HD - planuje w najbliższym czasie kupno tego modelu - są jakieś problemy z tym modułem?

Ja testowałem i niestety nie wiem dlaczego na kanałach HD Panasonic gubi się i rwie obraz - to samo wystepuje z trzema różnymi modułami - TNK, Polsat, Cyfra

Może to problem dostrojenia bo np Polsat HD chodzi na transponderze 12265, a Panasonic pokazuje nawet po ręcznym programowaniu 12264. Możliwości edycji nigdzie nie znalazłem...

Edytowane przez Hys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie .Czy po przez port USB można podłączyć dysk twardy zewnętrzny i po przez media player

odtwarzać filmy typu avi,divix z tego dysku.

Jeśli tak to co robię źle.Mam dysk WD My Passport 500gb gdy podłączę go do telewizora przez USB

ten go nie wykrywa,pendrivy wykrywa normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Jeśli tak to co robię źle.Mam dysk WD My Passport 500gb gdy podłączę go do telewizora przez USB

ten go nie wykrywa,pendrivy wykrywa normalnie.

Dysk pewnie sformatowany w NTFSie. Trzeba jakimś narzędziem przeformatować na FATa 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że dyski zewnętrzne jako pamięć masowa mogą współpracować z tym modelem -chodzi mi o odtwarzanie filmów .

Dzwoniłem dziś do Panasonic Polska i pan trochę był zakręcony ale twierdził że po USB tylko mogę odtwarzać filmy z pamięci typu flash

natomiast z dysków twardych już nie ponieważ te dyski są w tym modelu wykorzystywane do zapisu-odczytu materiału z telewizora.

Czy jeśli zmienię format zapisu na Fat32 to telewizor będzie widział ten dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Od jakiegoś czasu próbuje uruchomić tryb PIP/PAP i przy różnych konfiguracjach za każdym razem wyskakuje mi komunikat o jakiejś tam niezgodności.

Oczywiście czytałem instrukcję i wiem, że da się to zrobić jeśli sygnał jest podpięty przez kabel antenowy (RF) np. Jednak jak mam uruchomianą zwykłą telewizję to nie mam nawet opcji obraz w obrazie itp. Z kolei np. jak mam uruchomiony sygnał z PS3 przez HDMI i próbuje wybrać funkcję PIP/PAP to wyskakuje wyżej wymieniony komunikat.

Jakieś rady? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie .Czy po przez port USB można podłączyć dysk twardy zewnętrzny i po przez media player

odtwarzać filmy typu avi,divix z tego dysku.

Jeśli tak to co robię źle.Mam dysk WD My Passport 500gb gdy podłączę go do telewizora przez USB

ten go nie wykrywa,pendrivy wykrywa normalnie.

posiadam VT20 w wersji 42cale i tv bez problemu wykrywa mój dysk zewn. na usb. Oglądam pliki *.mkv, *.avi bez żadnych problemów

Ważne jest aby sformatowany był w systemie plików exFAT, ponieważ partycji ntfs VT20 nie odczyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Właśnie tak zrobiłem i działa :)

A jak to jest z napisami bo mi coś nie chcę ich czytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...