Skocz do zawartości
apolosa

neo pdp in 2010 - TX-P50VT20E i TX-P65VT20E

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jetem posiadaczem Plazmy TX-P50VT20 3D, i chcę podzielić się z wami wrażeniami po 150 godz. użytkowania

jeśli chodzi o jakość obrazu SD lub HD , to jest żyleta i naprawdę jestem zadowolony, co do 3D to wszystko też OK, przyjemnie się ogląda w okularach i z pewnością 3D to inny wymiar, jedyna wada to , że długie oglądani męczy organizm na różne sposoby , nie wiadomo jak potoczą się w przyszłości losy nowej technologi 3D

jedyną wadą jaką zauważyłm jest efekt GG (Green ghosting ) opisałem to w tym temacie : Odwiedź moją stronę

proszę by ktoś z Was mający ten sam model zobaczył na swojej plazmie czy też ma takie objawy podobne do tych na tym linku :

może jest na forum osoba posiadająca , lub mająca dostęp do tego modelu plazmy TX-P50VT20

i by mogła potwierdzić czy i u niej występuje ten problem co i u mnie

dzięki i pozdrawiam

EDIT:

znalazłem sam przyczynę ,

winę klatkowania i efektu GG ponosi funkcja : Intelligent Frame Creation

może za kilka lat ta funkcja się przyda

Intelligent Frame Creation : automatyczna kompensacja liczby klatek na sekundę i eliminowanie drgań w celu uzyskania płynnego i wyrażnego obrazu

po wyłączeniu tylko tej funkcji VT20 śmiga aż miło i jakość jest naprawdę powalająca

reszta funkcji czy jest włączona lub wyłączona nie zakłóca poprawnej pracy plazmy

@kowal801 serdeczne W!ELK!E dz!ęki Twoje rady m! pomogły

m!łego oglądan!a ...

Edytowane przez gutosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, temat się trochę uspokoił, ja chętnie zobaczyłbym testy Samsunga C7790 (3D) i jak się ma w porównaniu do Panasonica VT20,

pytanie też, gdzie i za ile najtaniej można kupić 65VT20 ?

Widziałem na alle.. już za 17.199 zł, czy będzie taniej ?

P.S. Nikt nie wspomniał, że 50VT20 jest obecnie wyznacznikiem jakości zarówno na areadvd.de (Referenzklasse), jak i u Vincenta z hdtvtest.co.uk (Referenz class).

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic 65" VT20E jest nieosiągalny w tej chwili w Polsce ( mi przynajmniej nie udało się go zlokalizować ) . Dzwoniąc po różnych sklepach to najbardziej prawdopodobną datą pojawienia się u nas jest wrzesień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar tam nie próbowałem , maila wysłałem - ale zadzwonię jeszcze w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tygodniu dam znać bo w końcu będę mógł zestawić 50" z Kuro (przytargam go do domu) i się sam przekonam jak to naprawdę jest. Bo już tyle opinii, że nie wiadomo komu wierzyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w tygodniu dam znać bo w końcu będę mógł zestawić 50" z Kuro (przytargam go do domu) i się sam przekonam jak to naprawdę jest. Bo już tyle opinii, że nie wiadomo komu wierzyć....

NOOOO to będzie bardzo ciekawe porównanko face to face :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawie się właśnie Panasem i powiem od razu co mnie uderza: MIGOTANIE w okularach jest nie do zaakceptowania. Po 10 minutach można spokojnie zejść. Sam efekt fajowy. Ale zasada działania bardzo męcząca. Do tego obraz jest dużo ciemniejszy w okularach a sama plazma już jest dość ciemna.

Dziwne też, że dochodzi z ekranu bzyczenie, które cały czas słyszę. Jest to słyszalne! W ogóle (na gorąco opinia) to już się wyleczyłem z tego ekranu. Tylko Soniacz nie ma migotania więc do 3D chyba trzeba mieć drugi ekran jak ktoś ma Pioneera któregoś. Bo ja swojego na pewno nie zamienię na VT20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie załamuj ludzi ;) (np. mnie ) , którzy pokładali w tym sprzęcie dużo "nadziei" .

Miałem niestety możliwość obejrzenia tej 50" tylko w sklepie gdzie było wyjątkowo głośno więc jeżeli miało miejsce bzyczenie to go nie wychwyciłem , a też trudno bawić się okularami w takim miejscu zbyt długo.

Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy ...

Edytowane przez szorko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawie się właśnie Panasem i powiem od razu co mnie uderza: MIGOTANIE w okularach jest nie do zaakceptowania. Po 10 minutach można spokojnie zejść. Sam efekt fajowy. Ale zasada działania bardzo męcząca. Do tego obraz jest dużo ciemniejszy w okularach a sama plazma już jest dość ciemna.

Dziwne też, że dochodzi z ekranu bzyczenie, które cały czas słyszę. Jest to słyszalne! W ogóle (na gorąco opinia) to już się wyleczyłem z tego ekranu. Tylko Soniacz nie ma migotania więc do 3D chyba trzeba mieć drugi ekran jak ktoś ma Pioneera któregoś. Bo ja swojego na pewno nie zamienię na VT20.

A pisałem że nie taki idealny jest ten tv - mnie absolutnie ten tv nie zachwycił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,

nie pisz o 3D i omamach dźwiękowych ;) tylko o jakości obrazu i głębokości czerni. Czy jest tak samo jak w Kuro? A może lepiej? Ja się na wersję 65 cali napalam, więc opinia Twoja jest istotna. 3D mam w D, buczenie martwi ale trzeba będzie posłuchać. Może egzemplarz felerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to możemy się umówić bo ty akurat masz blisko ; ) Fakt, że w necie są zachwyty w wielu miejscach ale wiemy jak to często działa....

Oczywiście jak się samemu zobaczy to potem jest inna bajka. Oczywiście, że o 3D wspomniałem od razu no bo jednak mimo wszystko to ciągnie jako magnes a jutro przyjdzie czas na mocne testy. Zależy mi na opinii paru osób więc jutro telewizor obluka pmcomp, ty też będziesz musiał go live zobaczyć a za parę dni zabiorę go do Kuro czyli do Siebie (a logistycznie nie jest łatwo bo to bydle ma 50") bo sorry ale póki co stoi w "test roomie ;) " z innymi i to ciekawymi modelami bo Samsung C7000, LX900 i najlepszy z LCD Sony czyli HX900.

A, że oko jakieś tam już wprawne mam to jednak już widzę, że jest plazmowo, czy poziom Kuro? Trudno powiedzieć. A to znaczy, że o powaleniu to nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gmeru, ciekawe z tym migotaniem bo ja na początku nie widziałem, potem widziałem a teraz znowu nie widze, poważnie. Odnośnie 3D to oglądam w normal mode bo pro 1 i 2 nie moge uzyskac odpowiedniej jasnosci jak i w THX. Traktuje 3D jako gadżet bo kontentu nie ma zbyt wiele. Zależało mi na 2D i tu jestem mile zaskoczony. Wiadomo ze jesli ktos ma kuro to wymieniac sie nie opłaca ale ilu ma jeszcze kuro:) Teraz chce kupic kamerke do skype hd LOL a co mi tam. Bzyczenie na jasnych kolorach jest słyszalne ale w nocy i przy niskim nastawieniu volume. Dla mnie ten tv to bomba, jestem more than happy, super hd szczegółowosc, czarny jest czarny IMO, kolory super. Pilota mogliby zmienic bo niewiele sie rozni od tych z przed 5 lat. Pozdr,

Edytowane przez Tony72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle to możemy się umówić bo ty akurat masz blisko ; )

Chętnie, zadzwonię w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak tv? aż taka porażka w porównaniu z Kuro że nie ma żadnych wniosków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest test, porównywali Samsunga PN50C8000 kontra Panasonic TC-P50VT25 i wygrał ...

PN50C8000 vs. TC-P50VT25

i jako ciekawostka , bo temat dotyczy Panasów pojedynczy test Samsunga

Samsung PN50C8000 Review

Tak ale załwaście kalibracja na panasonicu jasność wyżyłowana na ponad 70 stopnij dla mnie to przesada dlatego może tak świeci kiepsko :blink:

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam tą kalibrację przeprowadzili , ale i tak przynajmniej w jasnym pomieszczeniu Samsung powinien mieć lepszy kontrast ze względu na ciemniejszą matrycę , na plus samsunga jeszcze można dodać bardzo dobre odwzorowanie barw ( niskie wartości delta )

Może ten Panas z rynku amerykańskiego jest jakiś inny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do posiadaczy tego telewizorka jak również do expertów wiedzących co i jak . Będe kupował ten telewizorek w nastepnym tygodniu . Nie wiem czym się różni model PANASONIC TX-P50VT20E od PANASONIC TX-P50VT20EA . Różnica to tylko ta literka '' A '' na końcu ale czym się w praktyce różnią w/w modele? . I drugie pytanko . Widziałem na fotkach w necie dwa rodzaje nóżek na których ten telewizor stoi . Na jednych fotkach był z taką jajowatą nóżką , na innych z taką prostokątną jak miałem w Pioneerze Kuro . Czy ktoś wie , czy można sobie wybrać jaką się chce nóżke do tego telewizorka ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...