Skocz do zawartości
tomalla88

Avatar 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Film widziałem już 2 razy (Multikino Sopot, 3D) i cóż mogę powiedzieć? Jurassic Parki, Star Warsy i inne Władcy Pierścieni się chowają =)

Jedyny mankament to to iż 2h40min to stanowczo za mało, za każdym razem miałem ochotę zostać na kolejny seans =D

W głowie rodzi mi się karkołomny pomysł aby pofatygować się do IMAX'a i w związku z tym prosił bym o jednoznaczną odpowiedź: IMAX cyfrowy w Łodzi czy analogowy w Poznaniu?

Nie byłem w Łodzi,ale w Poznaniu obraz nie powala na kolana...tak jak napisałem już na początku wątku-czekam na wydanie blu-ray,bo w 3D i kolory i ostrość tła pozostawiają wiele do życzenia.

Być może w Łodzi wygląda to lepiej.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W głowie rodzi mi się karkołomny pomysł aby pofatygować się do IMAX'a i w związku z tym prosił bym o jednoznaczną odpowiedź: IMAX cyfrowy w Łodzi czy analogowy w Poznaniu?

Wybieram się do analogowego z Warszawie i wtedy będę mógł dać Ci definitywną odpowiedź, ale już teraz czuję, że raczej cyfrowy w Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem w 2 i 3 D. jestem pod dużym wrażeniem :D

ale chciałbym jeszcze zobaczyć w takim czymś avatar'a ...

Nie chciałbyś. To ma rozdzielczość porównywalna z wyświetlaczem telefonu komórkowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem w 2 i 3 D. jestem pod dużym wrażeniem :D

ale chciałbym jeszcze zobaczyć w takim czymś avatar'a ...

To coś ma rozdzielczość 640x480. Niektóre telefony mają więcej ;). Ba, wyświetlacze w nowoczesnych aparatach cyfrowych potrafią mieć większą rozdzielczość. Normalnie do Avatara to faktycznie "cudo". Po zbóju fest efekty będą. Vot marketing :P.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Prowadzicie tu ciekaw dyskusję. Można się dowiedzieć sporo rzeczy. Jednak nikt nie odpowiedzial wprost i wyczerpujaco na postawione przeze mnie pytanie. Dlaczego "strobo", "juder", "rwanie" czy jak to nazwiecie jest mniej zauważalne w IMAXIE niż w innych kinach. Być moze coś przegapiłem, ale pomimo przenieniesienia tematu staram się czytać go uważnie.

A ten typ przesuwu taśmy też pomaga zminimalizować efekt strobo.

Jakoś mnie to nie przekonało. Czyzby zasada wyświetlania (długość czasu wyświetlania) pojedynczej klatki w analogowym IMAXIE była inna niż w przypadku projektora 35mm? Cytowane zdanie właściwie niczego nie tłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie twierdzę, że efekt strobo w IMAXie jest mniejszy niż w innych kinach. Za to efekt strobo przy projekcji 3D w IMAXie (a na pewno tym cyfrowym) jest mniejszy niż w "normalnych" kinach (z jednym cyfrowym projektorem). Prawdopodobne wyjaśnienie zamieściłem w tym poście: http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=...st&p=192625

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po projekcji AVATARA.Chciałbym sie z wami podzielić swoimi odczuciami.Powiem tak: oglądam regularnie wszystkie większe produkcje filmowe od lat.Jedne są lepsze drugie gorsze,bardziej mi się podobały lub mniej, ale po seansie AVATARA czuję sie tak jak się czułem po seansie starych GWIEZDNYCH WOJEN lub INDIANY JONESA gdy miałem 8,10 lat.Wychodziłem z kina i przez dobre dwie godziny dochodziłem do siebie.Nie mogłem myślec o niczym innym. W sumie nie wiem dlaczego tak jest z AVATAREM,bo fabuła raczej standart.Ale jest to podane w taki sposób że ciężko się temu oprzeć i łykam to w całości.Swiat,postaci,przesłanie... nie mam pytań.Tylko przeraża mnie myśl, że znów będe musiał czekać 20 lat na takie odczucia.

Naprawde polecam wszystkim którzy jeszcze się wahają czy się wybrać na seans( a są tacy??)

I to tyle.Ide oglądać GWIEZDNE WOJNY. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie się na to wybieram i jestem zdezorientowany. Czy IMAX w Wawie jest tylko sztuk jeden (na Sadybie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Sadyba.

Ale warto.

Już to napisałem - ale powtórzę - jest lepiej niż na pokazie 3D w zwykłej sali.

EIDT: Ale i tak mamy w Polsce więcej ekranów IMAX niż w Nowej Zelandii :)

Chłopaki z WETA Digital musieli na projekcje testowe każdorazowo dymać z Wellington do Auckland (jedyna lokacja IMAXa w NZ) :D

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy raz film oglądałem w 3D w "normalnym" kinie w Jankach, potem wybrałem się do IMaxa (Wa-wa) sprawdzić różnicę (i ponownie napawać się przepięknym światem).

Musze powiedzieć, że byłem odrobinę zawiedziony: przede wszystkim tym, że nie wykorzystano potencjału ogromnego ekranu IMaxa (film był wyświetlany w "okienku" zajmującym ok. 3/4 - 4/5 pow. ekranu). Przypuszczam, że było to spowodowane konwersją filmu do formatu IMax (bo przeciez "Avatar" nie był kręcony kamerą IM). Ponadto sądzę, że straciłem boki obrazu, bo chyba tak właśnie przycięto film, by wyświetlać go na tym prawie kwadratowym ekranie.

Druga sprawa, choć to drobiazg - napisy w cyfrowym 3D są ZDECYDOWANIE lepsze niż w wersji IMax. W tej pierwszej są w kolorze ochry (?), pozycjonowane pod postacią, która właśnie mówi i - co dla mnie najwazniejsze - są odbierane bez problemu. Napisy w IMAKSIE sprawiały mi kłopot (traciłem ostrość widzenia) prawdopodobnie przez to, że są białe i lekko transparentne. No i zawsze centralnie. Szybkie sceny były lepsze w digital 3D, IMAX je rozmazywał.

(ps. siedziałem: Janki Cinema City R7 M15, Sadyba IMAX R5 M12)

Wielkie dzieki ze to napisales, bo bylem na seancie 3D w Silverscreenie i mialem zamiar sie wybrac do Imaxa na Sadybe. Wlasnie dla porównania i obejrzenia go drugi raz. Ale juz wiem ze tego nie zrobie. Po pierwsze przyciety ekran, po drugie napisy, jesli rzeczywiscie one sa biale i caly czas po srodku to Imaxowe wydanie to porazka.

Wole napisy w 3D, kolorowe, pisane różna czcionką i róznych miejscach, widzialem taki efekt pierwszy raz i jestem pod wrazeniem.

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAXowe wydanie nie jest żadną porażką. To gruuuba przesada.

Trochę się rozpisałem w poprzednich postach jak wypada ta wersja w porównaniu do 3D w zwykłej sali.

Sporo podobnych - korzystnych dla IMAXa - komentarzy miał maxiuca.

Żeby też nie mieszać ludziom w głowach z tym "przycięciem ekranu".

To nie jest żadne przycięcie, w IMAXie w Sadybie zauważyłem - ale to dopiero po projekcji, po zdjęciu okularów 3D i jak zrobiło się jasno - że projektor nie świecił równiutko od lewej do prawej krawędzi. Pozostały po prostu wąskie paski niewykorzystanego ekranu. Ale to nie jest żadne przycięcie kadru jakby ktoś mógł to tak odebrać. Ale maxiuca tego już w Łodzi nie zauważył. Może to jakaś kalibracja sali IMAX w W-wie? Nie, wiem. Ale to i tak detal bo ekran jest znacznie większy niż w zwykłej sali, projekcja 1:78:1 czyli lepszy format jeśli chodzi o odbiór 3D (bardziej wchodzisz w środek ekranu a nie rozglądasz się na boki), lepsze okulary, jaśniejszy obraz (bo lepsza powłoka ekranu) i duuużo mniejszy efekt strobo (judder) niż w zwykłęj projekcji 3D.

Dla mnie same zalety.

Co do napisów, cóż, było coś nie tak z nimi ale to była moja druga projekcja i delektowałem się głownie obrazem i akcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, iż śmiało można powiedzieć, że pierwsze miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów na świecie dla Avatara to tylko kwestia czasu. No chyba, iż jakiś kataklizm się wydarzy, wtedy co najmniej miejsce drugie =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własciwe pytanie nie brzmi "czy?", tylko "kiedy?".

Liczby mówią że jak na razie ma 4 miejsce w rankingu najbardziej kasowych filmów wszechczasów.

Ale do tytułu aktualnego króla niedaleko - Titanic na chwile obecna szacowany jest na 1800 mln USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram sie na poranny pokaz do Plazy w Poznaniu, mam do wyboru Orange Imax lub "zwykly" Silver Screen - ktora sale kinowa wybrac, bo czytam posty i jestem w kropce ?? Jedni bardziej chwala IMAXA, drudzy projekcje w zwyklym kinie.

Czy mozecie mi przyblizyc "za i przeciw" Imaxa oraz normalnej sali kinowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zwykłe kino":

+ lepsza separacja obrazów dla oka lewego i prawego

- mniejszy kadr (widzimy mniej obrazu niż w IMAXie)

- ciemniej, dla mnie wiele za ciemno

- mniejsze okulary, oprawki wchodzą w "kadr", dla "okularników" to zgroza

- większy efekt strobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe kino - zwykłe kino

IMAX - IMAX

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych opiniach dalej nie mogę się zdecydować na wybór kina.

Mam do wyboru Katowice albo Wrocław (120 km).

Poradźcie proszę czy lepiej wybrać się do kina Orange IMAX w Katowicach czy do któregoś z kin we Wrocławiu.

Chodzi mi oczywiście o dobre efekty 3d, dobre okulary, stosunkowo duży ekran itd.

Nie znam kin we Wrocławiu - które będzie najlepsze do zobaczenia tego filmu?

O Katowicach czytałem, że była tam jakaś plama na obrazie no i te niewyraźne napisy.

W Katowicach już są zarezerwowane dobre miejsca prawie do końca stycznia, a np. we Wrocławiu Korona wszystkie są wolne na 10.01.2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własciwe pytanie nie brzmi "czy?", tylko "kiedy?".

Liczby mówią że jak na razie ma 4 miejsce w rankingu najbardziej kasowych filmów wszechczasów.

IMAX w Wawie praktycznie do niedzieli wykupiony (pomijam godz.10.00 w dni powszednie:)

Czekam cierpliwie z brylami do 3D :)

P.S.

Moglibyśmy zrobić zbiorową wyprawę na seans z piwkiem pod pachą:)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem "po", IMAX w Poznaniu, uffff, pierwszy raz bylem wogole na projekcji 3D, jak dla mnie efekty 3D i sam film - rewelka - opad szczeki do ziemi :) , troszke za blisko siedzialem, ale i tak film powalil mnie na nogi, okulary OK, szczegolnie ze nosze korekcyjne i po wyrazanych wyzej opiniach, zdecydowalem sie na IMAXA, ze wzgledu wlasnie na okulary IMAX'owe, ktore nie przyslaniaja obrazu i komfort ogladania jest bardzo wysoki. Sam film ufff - sceny nocne w dzungli oraz atak ludzi na "drzewo" - powalaja, nie mowiac o dzwieku - podloga sie trzesie.

Polecam wszystkim jeszcze niezdecydowanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie ze Złotych Tarasów z sali 1 czyli ten największy ekran, super projektory Barco itd....

Jakość: jak tak mają wyglądać filmy w kinie to ja będę od teraz chodził też do kina;p Bardzo dobra ostrość, jasność itd. Idealnie = normalnie. No nie było w ogóle efektu judderu tylko niestety smużenie w związku z tym....

ciągle jeszcze bierze mnie na wymioty lol i na pewno wolałbym iść do kina na wersję 2D. Smużenie spore :) Cztery litery bolą jak cholera :( Dla mnie kino 3D to męczarnia. Nie łykam tego.... a w tym filmie nie było nic co zachęciło by mnie do przeżywania tego co czują moje oczy po 3h jeszcze raz... Zastanawiam się jak można iść na tą bajkę dwa razy "bo się tak podobał..." .... no właśnie.

No ja może zadziwię co poniektórych ale to film dla dzieci ; p Bardzo prosta fabuła, masa dziwnych rzeczy (wiem, że to film SF ale chodzi o budowę fabuły....) i na pewno nie kupię tego na BD. Zapewne dostaniemy do testów razem z panelami to się przyda chociaż tak jak na prezentacji IFA: gdzie tutaj jest 3D? Niby jest przestrzeń ale oczy bolą.... a jak już wiele razy pisałem nie łykam 3D filmów bez wielu efektów gdzie rzeczywiście coś leci z ekranu itd....

Straszny hype na ten film powstał i nawet ja się nabrałem.... ale już na płycie nie kupię. Przedszkole ze stworkami :rolleyes:

ps. siedziałem na samym środku sali bo zrobiłem rezerwację tydzień temu....

ps.2 Porównać to do Star Wars? Tytanika? Itd? Litości....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to do Tarasów chyba też się wybiorę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdź (tylko namierz pierwszą salę bo mieszają....) jestem bardzo ciekaw co napiszesz bo obraz był moim zdaniem naprawdę dobrej jakości (dźwięk w tym kinie powala bo jest najnowszy (nowe kino) to bez dwóch zdań, w brzuchu się przewraca ;p ). No i myślałem, że zostanę zaatakowany tym judderem a tutaj nie judder tylko smużenie. A nie byłem gdzie indziej na tym filmie i jak widać nie pójdę ale oceniam to co widziałem ; ) Dla mnie lepiej być nie musi a nie cierpię filmów w kinie właśnie przez żenującą jakość po opatrzeniu się na BD....

ps. Najbardziej podobała mi się reklama 3D Cyfry+... bravo za wyczucie na reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...