Skocz do zawartości
tomalla88

Avatar 3D

Rekomendowane odpowiedzi

robajk,

nie krzycz proszę. Poza tym na koszt produkcji składa się też koszt postprodukckji. Reklama jest droga, ale na pewno nie kosztowała 750 mln dolarów, więc z miliardem to bardzo grubo przesadziłeś.

Tu masz do poczytania na ten temat: http://www.thewrap.com/article/true-cost-a...ar-11206?page=1

Kamery wyglądają na dwie lekko rozebrane F35 - coś koło 230000USD jedna :)

No i dobre spostrzeżenie, z tym że do Avatara używano głównie F950 a w końcowej fazie zdjęć F23.

F35 teraz do Trona używają.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE :D,Ja juz widzielem :),w sobote bylem w kinie,dla mnmie super,film bardzo ciekawy od poczatku do konca,swietne efekty 3D noi te kolory,naprawde robi wrazenie POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HEHE :D,Ja juz widzielem :),w sobote bylem w kinie,dla mnmie super,film bardzo ciekawy od poczatku do konca,swietne efekty 3D noi te kolory,naprawde robi wrazenie POLECAM :)

Cieszymy się że już "widzieleś", ale może coś więcej ponad to co napisałeś? Bo wiesz, te argumenty które podałeś to tak trochę zabrzmiały jak wypowiedź przedszkolaka po obejrzeniu Reksia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i napisz w jakim mieście widziałeś czy IMAX, czy cyfrowy czy zwykły, jak okular(czy głowa nie boli) itp , co za i przeciw

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
HEHE :),Ja juz widzielem :(,w sobote bylem w kinie,dla mnmie super,film bardzo ciekawy od poczatku do konca,swietne efekty 3D noi te kolory,naprawde robi wrazenie POLECAM :)

Cóż więcej może napisać skoro w IMaxach dopiero jutro jest pokaz przedpremierowy. Pewnie pociągnął z netu Avatar.2009.TELESYNC.XviD jak reszta baranów.

Ja przed chwilą akurat byłem w Warszawskim IMAxie żeby kupić 6 biletów i powiem że niestety 6 miejsc obok siebie nie ma szans kupić do końca tego roku! Na wszystkie seanse zostały tylko pierwsze 2 rzędy oraz po 2-4 miejsca boczne w dalszych. A jak wiadomo efekt 3D najlepszy jest jednak po środku widowni. Więc kupiłem bilety dopiero na 2go stycznia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam zarezerwowany bilecik na niedziele 27.12. Sam środeczek kina, tylko odpuściłem sale platinum w multikinie, chyba lepiej mieć większy ekran :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bilety na 26.12 IMAX Poznań-miejsca najlepsze z możliwych:)Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć (może jakiś link) jak jest sformatowany obraz dla potrzeb ekranów IMAXowych?

Jakieś screeny porównawcze kadrów z klasycznych sal i IMAXa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowali na HD, w IMAXach jest 1.78:1, więc bez screenów na 99% wersja nie-IMAX jest "przycięta".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,co do postu<Vasco>to BARAN sam jestes i tez pewnie ciagniesz a co to ja juz nie wnikam

A co do reszty pytan to film widzialem w kinie ^VUE^cinema(mieszkam w UK),nie wiem czy obraz byl cyfrowy ,wydaje mi sie ze tak(na bilecie pisalo digital),co do okularow to sa plastikowe, szkielka sa przezroczyste,a z boku jest napis REAL D 3D,sam ekran troche dziwny bo polokragly(okolo 1metr wklesniety)co do efektow 3D to malo tych<wychodzacych z ekranu>ale za to,to co wglab robi wrazenie, siedzialem troche blizko bo w 5 rzedzie(trzeba bylo sie glowa nakrecic)jedynie tylek od siedzenia bolal :) bo prawie 3godz seansu

Co do samego filmu to ja bym porownal go z takim <westernem>z przyszlosci,opowiada on o <dzikusach>ktorzy zyja zgodnie z przyroda i bronia swojego kawalka miejsca na ziemii, przed ludzmi bardziej cywilizowanymi ktorzy dysponuja lepsza bronia i technika, co jak sie okazuje nie zawsze pomaga

To sa tylko moje przemyslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto strona z imdb gdzie są podane formaty.

avatar

Jestem ciekaw co jest lepsze czy 3D z imaxa czy 3D digital? Spotkałem się z opinią, że imax wcale nie jest lepszy. Chyba chodziło o analogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rejestrowali na HD, w IMAXach jest 1.78:1, więc bez screenów na 99% wersja nie-IMAX jest "przycięta".

To chyba wybiorę się najpierw do IMAXa, ale pewnie tak jak w przypadku Dark Knighta zaliczę też normalną salę.

Pytanie tylko co wybrać w jej przypadku: 2D czy 3D :)

Myślę, że sporo freaków będzie chciało zaliczyć wszystkie wersje i rozprawiać potem na forach :)

A tak na poważnie to ciekawe, który format (2.35:1 czy 1.78:1) był przez Camerona traktowany jako "desire framing"?

Avatar po 5 dniach wyświetlania na świecie ma już 300 milionów dolarów przychodu.

BOX OFFICE

Jestem pewny, że miliard $ pęknie.

Pytanie, czy będzie tylko leciutko ponad, czy szykuje się jakiś wyskok?

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba wybiorę się najpierw do IMAXa, ale pewnie tak jak w przypadku Dark Knighta zaliczę też normalną salę.

Pytanie tylko co wybrać w jej przypadku: 2D czy 3D :)

Myślę, że sporo freaków będzie chciało zaliczyć wszystkie wersje i rozprawiać potem na forach :)

Ja chce pójść do łódzkiego cyfrowego IMAXa, "normalnego" analogowego i na projekcje Dolby 3D, więc będziemy mieli o czym rozprawiać.

Jaki format docelowy tego filmu był to nie wiem, może ze styczniowego AC się czegoś dowiemy. Przeglądałem ogromy artykuł z ostatniego Cinefex, no ale tam wszystko tylko i wyłącznie o efektach i nic o zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej docelowy był 2,35:1, inaczej w normalnych kinach zarówno seanse 2D jak i 3D byłyby w 1.78:1 (poza tym, gdyby ten format byłby docelowy, to ciężko byloby wykroić z niego 2,35:1, odwrotnie to co innego). Myślę, że zdecydowano się zostawić format 1.78:1 w imaxach jedynie ze względu na niekorzystny format ekranów, aby nie raziło to pustką u dołu i góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chce pójść do łódzkiego cyfrowego IMAXa, "normalnego" analogowego i na projekcje Dolby 3D, więc będziemy mieli o czym rozprawiać.

A czy w łódzkim IMAXie na 100% dostali kopię cyfrową Avatara? To jest jedyny cyfrowy (z opcją cyfrową, bo zakładam, że analogowy projektor tez mają?) IMAX w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dostali cyfrową to tego nie wiem, jak pójdę to się okaże. Inaczej się nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to był już ktoś w IMAXie w Polsce?Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by tu dużo nie pisać pierwszy pojemnik z gazem i cala sala robi unik :) normalnie sie zestrachalem, no ale tak na sucho to tylko ten jeden pojemnik wylecial z ekranu :) troszke szkoda bo film naprawde ma potencjal , mam nadzieje ze bedzie to trylogia :)

no i co by tu nie mowic Neytiri , brzuszek ladny i [beeep]cia niczego :)

Edytowane przez Alcazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest Panasonic 3D z Arkadii? Bo chyba chodzi o pokaz 3D na TV, a nie o projekcję Avatara.

Ja w każdym razie idę jutro na projekcję w systemie Dolby 3D, a po sylwestrze na cyfrowego IMAXa w Łodzi i potem do analogowego IMAXa w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity film, niesamowita historia, niesamowita fabuła, efekty dźwiękowe i wizualne pierwsza klasa. Cameron odwalił kawał dobrej roboty. Jak jechaliśmy z powrotem zastanawialiśmy się co może w tym filmie spieprzyli. Nie było do czego się przyczepić. Połączenie świata ludzi i tych bajkowych też było takie płynne, nieprzesadzone. Myślałem, że będzie 3 godziny nudy a okazało się inaczej. Przed filmem wydawało się, że ten świat bajkowy to będzie jakiś pic na wodę a to tak ładnie razem zintegrowali, złożyli, że chciało się oglądać. Co mi tylko przeszkadzało to napisy, bo nie lubię napisów w 3D filmach, a że jestem teraz w PL to musiałem iść do kina z filmem z napisami a tak to pewnie bym podjechał na Manhattan do IMAXA na Avatara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest Panasonic 3D z Arkadii? Bo chyba chodzi o pokaz 3D na TV, a nie o projekcję Avatara.

Ja w każdym razie idę jutro na projekcję w systemie Dolby 3D, a po sylwestrze na cyfrowego IMAXa w Łodzi i potem do analogowego IMAXa w Wawie.

maxiu, Panasonic 3D w Arkadii to taki mały boxik, takie micro kino, w którym jest 103'' plazma i w którym puszczają ok. 10 minut filmików w 3D, w tym jest 2-minutowy trailer z Avatara. Oczywiście za darmo, pokaz możliwości systemu 3D w wydaniu Panasonica.

Warto odwiedzić, żeby zobaczyć, co będziemy mieć już za ok. pół roku.

Jest to ten sam testowy pokaz, który był na IFIE w Berlinie.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę nie na temat - dzisiaj przeczytałem że Ridley Scott chce swojego Robin Hooda zrobić w 3D. Pytam się tylko - jak to możliwe skoro jest już po zdjęciach?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja trochę nie na temat - dzisiaj przeczytałem że Ridley Scott chce swojego Robin Hooda zrobić w 3D. Pytam się tylko - jak to możliwe skoro jest już po zdjęciach?!

A to proste, każdy film, nawet ten najstarszy, można przekonwertować do 3D, koszt tego wynosi ok. 50-100 tys. $ za minutę filmu.

W tej chwili George Lucas przerabia swoje Gwiezdne Wojny, koszt na jeden film ok. 10 mln $.

Efekt nie będzie z pewnością taki, jak w filmach nagrywanych od razu w technice 3D, ale głębia i trójwymiarowość będą na pewno.

pozdr.

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może powiedzieć (może jakiś link) jak jest sformatowany obraz dla potrzeb ekranów IMAXowych?

Jakieś screeny porównawcze kadrów z klasycznych sal i IMAXa?

Dokładnie pozatym to w IMAX jest wyswietlany w 3D z dwóch projektorów , co ciekawe są to projektory 2K Chriestie ( więc sciema że jest to jakość jak z taśmy 65mm ) .

Prawdopodonie kompresja obrazu jest mniejsza niż w zwykłym kodeku zgodnym ze standardami DCI ( JPEG 2000) .

Używają systemu 3D z filtrami Polaryzacyjnymi .

Więcej możecie przeczytać logując się do http://ctmag.slaterelectronics.com/ w numerze z marca jest obszerny artykół z IMAX w wersji cyfrowej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...