Skocz do zawartości
tomalla88

Avatar 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Byłem 25-12-2009 w Zabrzu w Multikinie na wersji 3D ( z okularami - okulary wygodne na nosie i uszach ) film super robi wrazenei , fabuła prosta i banalna ale efekty

i potem tez 25-12-2009 w Katowicach w Imax ekran 24 x 18 i tu dopiero zrywa kask

ale w imax nie wygodne okulary i co ciekawe po zdjeciu okularow ekran jest rozedrgany i niewyrazny

Wybieram sie jeszcze do WAWY ale jak przejdzie szał na bilety

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z żoną wróciliśmy. Helios Radom 3D Digital czyli z cyfrowa kopia z okularkami. Wizualnie miazga, najlepsza projekcja jaką w życiu widziałem. Fabularnie też daje radę, nie wiem o co koledze powyżej chodzi.... Kreacja świata i jego interakcja z postaciami 10/10.

Jednym słowem rewelka, z tegorocznych premier mój nr 1.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ignorancje ale co z okularnikami, gdy nosisz okulary to zakładasz te okulary 3D na swoje, no bo bez to niewiele zobaczę. W Imax-e jeszcze nie bylem z wspomnianego powodu, a jak czytam wasze posty to nabieram ochoty tylko, czy warto, czy nie będzie to rozczarowanie

Edytowane przez marchello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar to pierwszy film w życiu, po którym poczułem prawdziwy smutek, że to już koniec i trzeba wracać do realnego świata. Do teraz nie mogę uwierzyć że z takiej bajeczki Cameroon potrafił uczynić tak piękny, wzruszający i pełen przesłania film. Moja wrażliwość i wyobraźnia zostały nasycone w 110%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła - prosta i bez zaskakujących zwrotów itp itd - tylko tyle - daje rade ale wiadomo jak to sie skończy

Natomiast strona wizualna i dźwiękowa zajefajna i tyle - tzreba zobaczyć na wielkim ekranie najlepiej IMAX

Okluary zakładzasz na okulary swoje prawdziwe - chyabz emasz jakies naprawde duze - albo kup jednodniowe szkła kompaktowe i idz w szkłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, wiedziałem, że tak to się skończy.

Wyskoczyłem dzisiaj do Multikina we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim na Avatara 3D. Projekcja z okularami. Po kilkunastu minutach (jeśli nie po półgodzinie) reklam była zajawkowa produkcja Bagińskiego w 3D. I niestety stwierdziłem, że moja niewielka i na co dzień niezbyt dokuczliwa wada wzroku (oczopląs i astygmatyzm, gwoli ścisłości) nie pozwala cieszyć mi się efektami 3D. Musiałem się baaaaardzo koncentrować, żeby na Avatarze coś zobaczyć. Poza scenami statycznymi i całą sekwencją lądowania na Pandorze, niewiele z tego 3D do mnie dotarło. Śmieszne to uczucie, gdy cała sala robi "Woooowww", a ty myślisz "no tak, tu powinienem zobaczyć te nasiona przestrzennie" :(

W każdym razie film jest zrealizowany po mistrzowsku, nawet malkontenci się do obrazu nie przyczepią. Fantazja i bajka. I taka sama jest fabuła. Tu oczywiście zależy od gustu, ale nie spotkałem się jeszcze z opinią, że film jest zły. Dla jednych bardziej, a dla innych mniej fajny. Ale zawsze fajny.

Moim zdaniem - super, trzeba się przejść, nawet, jeśli sala jest pełna (nie wybierajcie ostatnich rzędów! Tam efekty wyglądają najsłabiej!) i trudno kupić bliet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem,byłem dziś w IMAX ie w Poznaniu....Rzeczywiście macie racje-pod względem technicznym film ekstra.Pewnie jest to wszystko co dziś można osiągnąć w 3D...mnie natomiast marzy się dzień,kiedy kolory i ostrość obrazu w 3D (zwłaszcza tła),będą takie jak na blu-ray:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha...dodam,że siedziałem w 6 rzędzie na środku i właściwie to nie byłem na sali kinowej,ale w centrum akcji.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również i ja święta zakończyłem na Avatarze w 3D. Byłem podobnie jak hr.susel wczoraj o 21 we Wrocławiu w Multikinie i jak dla mnie to obraz 10/10, dźwięk 10/10, fabuła 10/10, 3D niezłe choć wolałbym żeby przy szybkich ruchach obraz był bardziej wyraźny.

Ogólnie nie można tego filmu nie zobaczyć.

Gorąco polecam!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także zaliczyłem wizytę w IMAX. Trzeba przyznać, że jest to dobre rozrywkowe kino. Niesamowite efekty komputerowe, szczególnie w 3D!! Fabuła dobra, ochorna środowiska się kłania ; p Ciekawe jak ta pozycja zostanie wydana na bluray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja na BD będzie zapewne 2 płytowa. Film+dodatki. Pewnie za jakiś czas od wydania wersji normalnej ukaże się wersja rozszerzona. Film pierwotnie miał trwać ponad 3 godziny. Marzy się obraz w 1:78 ale pewnie będzie w 2:35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film zaliczony w multikinie. Sam film podobał mi się, nawet się momentami wzruszyłem. Co do efektów 3D, tak jak ktoś wcześniej wspomniał w scenach szybkiego ruchu niezupełnie się to sprawdza. W sumie jednak podobało mi się w 3D i ciężko byłoby mi teraz zaakceptować ten sam obraz w 2D. Moja siostra która widziała ten film wpierw w 2D a później w 3D twierdzi, że woli 2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieci ukazała się już wersja HD ;):D :D :D :D

9lg6x7ky.jpg

Pierwszy raz widzę TS w HD :D

I pomyśleć że masa ludzi ściąga taki shit, zamiast iść do kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie Avatar rozwalił totalnie, wcisnął w fotel i przeniósł w odległy, magiczny świat (zwłaszcza ostatnie półtorej godziny). Oglądałem w systemie Dolby 3D w kinie Bałtyk w Łodzi. Niestety projektor, który tam mają ma za małą jasność (albo lampa nie świeci z odpowiednią mocą w celach "oszczędnościowych") na tak duży ekran i na 3D (gdzie do każdego oka dociera tylko połowa światła a dodatkowo jeszcze okulary też "zabierają" trochę światła). Nie zdziwiło mnie to jakoś bardzo, bo w wielu innych salach kinowych doświadczyłem tego samego. Właściwie to oprócz IMAXów nie miałem jeszcze przyjemności oglądać seansu 3D z poprawną jasnością. Obawiam się, że w Polsce jak to w Polsce będzie to standardem...

Tak czy inaczej nie mogę się doczekać seansu w IMAXie cyfrowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Niestety projektor, który tam mają ma za małą jasność (albo lampa nie świeci z odpowiednią mocą w celach "oszczędnościowych") na tak duży ekran i na 3D (gdzie do każdego oka dociera tylko połowa światła a dodatkowo jeszcze okulary też "zabierają" trochę światła). Nie zdziwiło mnie to jakoś bardzo, bo w wielu innych salach kinowych doświadczyłem tego samego. Właściwie to oprócz IMAXów nie miałem jeszcze przyjemności oglądać seansu 3D z poprawną jasnością.

Obawiam się, że jest to przypadłość obecnej technologii 3D z okularami polaryzacyjnymi i polaryzacjami poszczególnych obrazów dla każdego oka osobno.

Dopóki nie będziemy mieli prawdziwej technologii 3D (bez okularów) to tak będziemy mieli. Z tego też powodu obecne 3D traktuję jako ciekawostkę do zobaczenia od czasu do czasu a nie jak rewolucję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się rewelacyjny drugi weekend w amerykańskich kinach. Ponad 70 baniek w trzy dni i ok. 210-220 mln łącznie w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Avatara we wrocławskim Cinema City i muszę powiedzieć, że film podobał mi się. Fabuła ok bez żadnych niespodzianek. Obraz bardzo dobry (może poza szybkimi scenami). Miło było się przenieść do tak pięknego świata. Jak dla mnie mogą powstać kolejne części. A i tak wszyscy się bali tej piosenki śpiewanej przez panią Lewis a jednak okazało się, że motyw piosenki parę razy się przewinął (dobrze wkomponowany) a cała piosenka się dopiero w napisach pojawiła.

Ogólnie seans mi się podobał i odbywał się w małej sali, która była cała pełna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma robiła wywiad do gazety z IMAX to technicy jej powiedzieli że co do lamp to podobno najlepiej świeca z rana(pierwsze projekcje) potem jak się rozgrzewają to traca od 10-30% mocy w zależności czy byly filmy długie,

ale nie znam nikogo kto widział ten sam film na rannym seansie i wieczornym

Te lampy maja podobno taką moc że jakby włączyli bez osłon to widac by było na księzycu :unsure: , może kiedyś bedzie możliwość sprawdzenia tego (IMAX w dobudówce domu i prom kosmiczny w garażu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obawiam się, że jest to przypadłość obecnej technologii 3D z okularami polaryzacyjnymi i polaryzacjami poszczególnych obrazów dla każdego oka osobno.

Dopóki nie będziemy mieli prawdziwej technologii 3D (bez okularów) to tak będziemy mieli. Z tego też powodu obecne 3D traktuję jako ciekawostkę do zobaczenia od czasu do czasu a nie jak rewolucję.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoim zdaniem. W IMAXach analogowych nie ma tego problemu, ale tam lampy są bardzo mocne a ekrany są zrobione z użyciem srebra i przez to odbijają więcej światła.

Kolega który był ze mną na Avatarze, był kilka dni wcześniej w Cinema City na "Opowieści wigilinej" i mówił, że to była dość mała sala i jasność była o wiele lepsza, czyli da się.

Tak samo w IMAXach cyfrowych podobno jasność jest nieporównywalnie większa niż w normalnych kinach cyfrowych (250% jasności).

Technologi 3D bez okularów nie doczekamy się jeszcze bardzo długo.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie ma co płakać, że są okulary bo to jest właśnie kolejny etap w rozwoju technologii w domach na dużych ekranach i bez okularów nie da rady póki co. Okularami będziemy się jarać przez najbliższy czas :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu głównego, taką formę walki z piractwem to należy popierać z całego serca. Wystarczy zrobić film tak dobry, żeby nikt go nie chciał oglądać w dziadowskiej kopii i po problemie :unsure:.

Oczywiście to w formie żartu, ale prawda jest taka, że właśnie ten czynnik najprawdopodobniej przełoży się na sukces kasowy, gdyż ludziska tłumnie udają się do kin, zamiast decydować się na pół i ćwierć srodki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki sprzed kilku minut.

Po 10 dniach wyświetlania film zarobił na świecie ponad 615mln $!!!!!

A po nowym roku premiery w takich krajach jak Chiny, Włochy, Argentyna i Urugwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlawekR,

Zgadza się, na pewno też kupię sobie płytę Blu-ray z tym filmem (oczywiście na pewno w USA) i już mam rezerwację na pokaz w cyfrowym IMAXie w Łodzi. Na wszelki wypadek na pierwszy seans, jeżeli z tymi lampami to prawda :unsure:

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyniki sprzed kilku minut.

Po 10 dniach wyświetlania film zarobił na świecie ponad 615mln $!!!!!

A po nowym roku premiery w takich krajach jak Chiny, Włochy, Argentyna i Urugwaj.

To tylko potwierdza, to co napisałem wcześniej :unsure:. "Zabezpieczenia antypirackie" w postaci konieczności obejrzenia filmu na odpowiedniej jakości sprzęcie 3D, to ja popieram w 100%. Niech pompują kasę w jakość, a nie w wynalazki pokroju HDCP. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w Multikino w Malcie w Poznaniu, wszysttko git, ale dla mnie obraz trochę za ciemny, no i obsługa włączyła światło na salo na końcówkę i go.. było widać :unsure:. Ale ogólnie wrażenie jest gitara, ani razu nie patrzyłem na zegarek normalnie podróż w inny świat i jak wyszedłem z kina prosto na mase ludzi i fast-food'y to nie wiedziałem co się dzieje :unsure:. Może skocze jeszcze do IMAX'a w Plazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...