Skocz do zawartości
tomalla88

Avatar 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem zwiastun w 3D i.... wielkie rozczarowanie samą prezentacją. Nawet jednego efektu w 3D (dla mnie taki efekt to gdy coś w Ciebie leci :) ). Jeżeli taki zwiastun ma zachęcić to chyba powinni wybrać jak najwięcej efektów w 3D a nie ogólnie film z głębią.... W sumie ziew. Ale to tylko zwiastun. Szoda było stać tyle czasu w kolejce na IFA ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szoda było stać tyle czasu w kolejce na IFA ; )

Dokładnie miałem tako samo odczucie po tej prezentacji. Liczyłem na wielkie ŁAŁ po tej prezentacji a tak....kiszka !!! Oby sam film był dobry :)

O niebo lepiej wyglądają kreskówki i sport w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O niebo lepiej : ) Ale swoje wrażenia jeszcze opisze : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że czytalem, że bedą dwie wersje 2D i 3D. Czy to oznacza, że 3D będzie tylko w imaxach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy piszecie, Avatar ziew ?

pełne 3D jak w IMAXIe !

A chodzicie w ogóle do IMAXA, ja do tej pory zaliczyłem wszystkie tytuły w IMAXIE w 3D, nawet animki,

ostatnio byłem nawet w Afryce, w Serengeti oglądałem i "dotykałem" słonie, i mimo że z ekranu nic nie wystawało, jak pisze Gmeru, to czułem, że tam byłem, a efekt był w 100% naturalny

Avatar jest filmem fabularnym, jak chcesz żeby wystawało coś z ekranu, to musisz poszukać w animkach, np. w G-Force, tam dużo wyłazi rzeczy z ekranu, niektóre jeszcze po mnie łażą :P:huh:

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się podnieciłeś tymi 3 minutami? Podziwiam. Widocznie zbyt wiele oczekuje. IMAX to nie to co tamta prezentacja. "Trochę" inny ekran i jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego pisałem, że 3D ma wartość największą wtedy, kiedy jest na wielkim ekranie,

ja siedziałem na pokazie Panasonica w 1 rzędzie i może dlatego odbierałem te 3 minuty pokazu bardziej "namacalnie"...

wiesz, ja się mało nie zsikałem na Beowulfie obejrzanym w Imaxie w 3D, tam to mnóstwo rzeczy wystawało z ekranu, że o smoku nie wspomnę,

natomiast jak obejrzałem w HBO HD, to byłem bardzo rozczarowany, na płaskim ekranie 2D, nawet 50 cali, wyglądało to żałośnie, dlatego na Avatara wybieram się do IMAXA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arecki, to Ty sobie pójdź na coś prezentowanego w Dolby 3D. Separacja jest wiele lepsza niż z IMAXie, no i projekcja cyfrowa, czyli w wielu przypadkach natywna do źródła - animacje 3D, filmy robione kamerami cyfrowymi - czyli nie masz naświetlania cyfry na taśmę. No i proporcje ekranu IMAXowego są "trochę" inne niż w normalnych kinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem, oglądałem Dolby 3D, Spectral 3D, a także 5D,

sferyczny IMAX w Paryżu, oraz Centrum Nauki w Paryżu.

I tam są efekty nienaturalne, chociaż obłędne,

Ja piszę o naturalności trójwymariu takiej jak jest w IMAXIE, oglądasz i widzisz dokładnie tak jak w naturze, nic nie wystaje z ekranu, ale czujesz głębię i masz wrażenie, że jesteś częścią tego przedstawienia.

Taki jest Avatar, bo to jest film fabularny.

A wy spodziewaliście się nie 3D tylko 5D i jesteście zawiedzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jedyny imax w Polsce który może dorównać Dolby 3D jest w Łodzi, jest pierwszym imaxem cyfrowym w tej części europy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekty wystające z ekranu - na to bym się nie nastawiał. Tacy znawcy, a nie slyszeliscie, ze wlasnie przyszłość 3D to efekty 'w głąb' ekranu. O to wszyscy na szczycie apelują!

Chodzi o nową jakość w TV i filmy nie będą tu wyjątkiem. Juz 2 lata temu o tym mówili.Transmisje sportowe 3D, jakbysmy tam byli! i nikt nie bedzie czekał, zeby dostać piłką w nos :)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prasie pojawiły się reakcje po pierwszych pokazach prasowych. Nie są to (nie mogą być) jeszcze recenzje ale generalnie jest zachwyt.

W oczekiwaniu na premierę można pooglądać sobie planetę Pandora.

Może to gdzieś w sieci jest w HD ale tak na szybko wrzucam link SD.

Pandora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wybieram w nastepna sobote :( ,a co do trailera to widzialem gdy bylem ostatni raz w kinie,na mnie zrobil wrazenie

Juz sie niemoge doczekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie widziałeś w kinie tego ponad 3-minutowego filmiku o Pandorze?

Ten filmik akurat na mnie robi wrażenie - bardzie zachęca do obejrzenia filmu niż trailer. Doceniam wykreowanie w 3D takiego świata. Tutaj nie chodzi wyłącznie o technologię ale o niesamowite pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie,to nie byl ten,ale juz za tydzien 160min fajnego filmu w3D :( i to na duzym ekranie,juz sie doczekac nie moge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nic na temat filmu nie oglądam tylko czekam na premiere. Kiedyś zepsułem sobie całą radoche oglądania Men in Black.Chłonołem wszystkie making of i trailery,poszedłem do kina i zonk...wszystko juz widziałem, nic mnie nie zaskoczyło.Dlatego proszę mnie juz niczym nie kusić. Czekamy i zobaczymy czy hit będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://di.com.pl/news/29851,1,0,DRM_uniemo...re_Avatara.html

DRM uniemożliwił premierę Avatara

Problem pojawił się początkowo w przynajmniej czterech kinach u naszych zachodnich sąsiadów - w Eisenhüttenstadt, Mainz, Garbsen oraz Berlinie. Później okazało się, że problem pojawił się także w innych kinach, również w Szwajcarii. Mimo że filmy w formacie 3D zostały dostarczone, nie udało się ich odkodować. System zabezpieczeń antypirackich był tak skonstruowany, że nawet autoryzowanym użytkownikom nie udało się filmu rozkodować - podaje serwis heise online.

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Efekty wystające z ekranu - na to bym się nie nastawiał. Tacy znawcy, a nie slyszeliscie, ze wlasnie przyszłość 3D to efekty 'w głąb' ekranu. O to wszyscy na szczycie apelują!

Chodzi o nową jakość w TV i filmy nie będą tu wyjątkiem. Juz 2 lata temu o tym mówili.Transmisje sportowe 3D, jakbysmy tam byli! i nikt nie bedzie czekał, zeby dostać piłką w nos ;)

pozdr

Dokladnie jest tak jak pisze Kolega

Problem w produkcjach 3D polega na tym że efekt paralaksy nie może byc zbyt mocny tzn że przestrzen w filmie podzielona na plan bliższy i dalszy nie może byc zbyt wyciągnięta .

Wtedy oko ludzkie prubując nadąrzyć za akcją zaczyna się męczyc bo nieustannie musi zmieniac skupienie z odległego na bliski plan .

(Spróbujcie szybko zmieniac swoje skupienie z palca który ustawicie pół metra przed oczami na horyzont , prawda że męczy )

To samo z napisami które w przypadku filmów 3D jest niezwykle tródno zrobić .

Dlatego też lepiej jest dla oczu gdy przestrzeń w filmie jest ustawiona w głąb ekranu i efekty wychodzące nie pojawiają się zbyt często .

Kolejny problem to wielkość sali

Najoptymalniejsze są sale które sa mają stosunek szerokości do długości 1:2 bo wtedy efekty przestrzenne są dobrze obserwowane dla większości miejsc .

Niestety kina mają rózne sale jedne są krótki inne długie a kontent musi być zoptylmalizowany dla wszystkich .

Stąd zapewne jedni bedą piać z zachwytu inni powiedzą że efekty są słabe .

Ja widziałem obszerne 30 minutowe fragmęty filmu i szczerze mówiać "uwierzyłem " w wykreowany swiat , a film wydaje się byc "głębszy" niż tylko typowe SF z dużą ilością efektów .

(w warstwie narracyjnej chyba trochę analogii z Tańczącym z Wilkami)

Cameron bardzo starał się przy tej produkcji , poświęcając na nią dużo czasu i pieniędzy ( film kosztował miliard dolarów ) lecz to co widziałem zarówno jesli chodzi o samą idęę 3D jak i niesamowity swiat w tym filmie wykreowany utwierdza mnie w przekonaniu że będzie to przełom jesli chodzi o tego typu produkcje

Życzę zatem byście "zanurzając" się w swiat Avatara fajnie spędzili 3.5 godziny .

Edytowane przez maxiuca
Wyrzuciłem italic, żeby się lepiej czytało, na przyszłość proszę stosować domyślne formatowanie tekstu stosowane na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://di.com.pl/news/29851,1,0,DRM_uniemo...re_Avatara.html

DRM uniemożliwił premierę Avatara

Problem pojawił się początkowo w przynajmniej czterech kinach u naszych zachodnich sąsiadów - w Eisenhüttenstadt, Mainz, Garbsen oraz Berlinie. Później okazało się, że problem pojawił się także w innych kinach, również w Szwajcarii. Mimo że filmy w formacie 3D zostały dostarczone, nie udało się ich odkodować. System zabezpieczeń antypirackich był tak skonstruowany, że nawet autoryzowanym użytkownikom nie udało się filmu rozkodować - podaje serwis heise online.

lol

Problem z Kluczami szyfrującymi tzw KDM nie jest nowy

W kinach mających projektory cyfrowe czasami zdarza się że klucz nie pasuje do filmu .

Problem Avatara jest poważniejszy bo większość kin do ostatniej chwili instaluje projektory cyfrowe i serwery a procedura jest taka że po instalacji trzeba zarejestrowac licencje serwera by studia mogły wygenerowac KDM do konkretnego projektora

W tej chwili jest ogromne zamieszanie z rejestracją instalacji oraz kluczami dlatego studio FOX które jest producentem zdecydowało że klucze w Polsce będą aktywne już od wtorku by kina mogły sprawdzić ich poprawność .

Film jak wiecie wchodzi do kin od 26 grudnia więc jest jeszcze czas by skorygować ewentualne problemy w studiach generujących klucze .

Jak widać nawet producenci zdali sobie sprawę z komplikacji tej premiery .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdaje się, że czytalem, że bedą dwie wersje 2D i 3D. Czy to oznacza, że 3D będzie tylko w imaxach?

Nie

Film bedzie równierz w kinach wyposarzonych w projektory cyfrowe i instalacje do 3D ( x-pand lub Dolby3D -w Polsce)

Dystrybutor przygotował równierz zwykłe kopie 2D (35mm)

Jednak oglądając Avatara 2D pozbawicie się frajdy z oglądania filmu w wersji jaką pierwotnie robił Cameron .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...