Skocz do zawartości
tomalla88

Avatar 3D

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem ciekawy jak to będzie z wydaniem na blu-ray w 3D. Do 'oszukać przeznaczenie' dodawane są jakieś okularki, ale to nie są chyba te, które są potrzebne do oglądania w kinach dolby3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten film wyjdzie już pod TV 3D. To pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odtwarzacze 3D? Ten film wyjdzie za jakieś 2-3 miesiące na Blu, więc mogą nie zdążyć.

Chyba, że będzie sztuczka z 1080i60, gdzie każde oko dostaje swoje półpole (tak to teraz jest rozwiązane)

Ale judder wtedy Cię Gmeru zabije, bo będziesz miał 24 klatki przerobione na 30.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
In the interviews given to promote 'Avatar', which opens in theaters today, James Cameron has already given a few tips on the Blu-ray of his latest movie epic.

The filmmaker said that the BD will include over ten minutes of deleted scenes, and also that the initial Blu-ray release of 'Avatar' "probably won't be in 3-D", and there will be another edition with 3-D support in late 2010.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A odtwarzacze 3D? Ten film wyjdzie za jakieś 2-3 miesiące na Blu, więc mogę nie zdążyć.

Za 2-3 miesiace to wyjdzie ale avatar 2D. A 3D ma być gdzieś pod koniec 2010.

sory za powtórkę, nie przeczytałem posta powyżej.

Edytowane przez bohun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne bo ja mam bilet na 25-12

U nas, w krainie deszczowców, już grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna prezentacja BluRay 3D już na CES czyli w Styczniu

Specyfikacja Blu-ray 3D ostatecznie zatwierdzona

Według informacji BDA za pomocą MPEG-4 MVC obrazy zarówno dla lewego jak i dla prawego oka można kodować z typowym narzutem (overhead) na poziomie zaledwie 50 procent w porównaniu do wersji 2D. W związku z tym zapisanie kompletnego filmu fabularnego na dysku Blu-ray, który może pomieścić do 50 GB danych, nie stanowi problemu. Dodatkowo w specyfikacji stwierdzono, że przyszłe odtwarzacze 3D muszą wyświetlać w 3D elementy menu i napisy. W ubiegłych dniach producenci chipów Broadcom i Silicon Image zapowiedzieli procesory, które będą w stanie dekodować filmy wideo w formacie MPEG-4 MVC.

http://www.tech.wp.pl/kat,1009789,title,Sp...ml?ticaid=194f7

Firmy Sony oraz RealD postanowiły nawiązać ścisłą współpracę

.. której celem jest wprowadzenie licznych rozwiązań opartych na technologii 3D w systemach domowej rozrywki, elektroniki użytkowej. Dzięki porozumieniu Sony otrzymało licencję na stereoskopowy format RealD oraz technologie produkcji pasywnych i aktywnych okularów 3D. Obie firmy będą także ściśle współpracowały w przyszłych projektach związanych z trójwymiarem, w pracach nad nowymi generacjami sprzętu Sony. Nowe rozwiązania niebawem ujrzymy w telewizorach Bravia, dostosowanych do wyświetlania 3D i współpracy z okularami bazującymi na technologii RealD. Jak widać Sony wybrało już partnerów (także XpanD, patrz niżej) specjalizujących się w technologii trójwymiarowej. Pierwsze TV 3D oraz odtwarzacze 3D BD marki Sony pojawią się na targach CES 2010.

http://www.frazpc.pl/news/28475-Sony_oraz_...o_trojwymiarowe

tu filmik z CES 2009

http://gear.ign.com/dor/articles/943393/ce...es2009sync.html

Okulary 3D

Do sprzedaży trafi także model za 150$. No dobrze, ale za co właściwie zapłaci klient? Trudno powiedzieć. Wiadomo tylko tyle, że XpanD (tak, to właśnie ta firma wyposażyła kina w okulary do projekcji Avatara, które można założyć na nos pod warunkiem, że uda się uruchomić projekcję w 3D) dostarczy swoje produkty takim gigantom jak: Panasonic, LG, Sony oraz Vizio. W komplecie z nowym odbiornikiem 3D (odtwarzaczem BD 3D?) nabywca otrzyma stosowne okulary. Zapytacie pewnie, a co się stanie, jeżeli kupujący zachce wyposażyć swoją rodzinę w tego typu 'sprzęt'. No cóż, wtedy niektórzy pewnie zapłacą krocie za ten niezbędny dodatek, bramę do świata 3D. Może więc lepiej poczekać na technologie umożliwiające oglądanie obrazu bez pośrednictwa okularów, szczególnie tak kosztownych okularów? :rolleyes:

http://www.frazpc.pl/news/28473-3D_bedzie_...ary_za_70$

... pewnie nasze rodzime platformy tez przyłączą się i będziemy mieli dodatkowo poza Sport HD także Sport 3D , a jaki pole do popisu dla erotyki w 3D oraz grach komputerowych (oj będzie sie działo)

PS

Czy ekipa hdtvpolska bedzie na CES aby potwierdzić czy szykuje się rewolucja 3D w kinie domowym?

Edytowane przez darek_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem pojawiły się pierwsze telesynci prosto z kin i ludzie to ściągają. Jak można sobie robić taką krzywdę i obejrzeć TAKI film w tak nędznej jakości...

c7mzAfnI.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie mozna zrobic sobie krzywde , ogladajac ten film w 3D z predkoscia 24klatek na sekunde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten film został nakręcony z prędkością 24 klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie baaardzo interesuje jak Sony wyobraza sobie implementację 3D w PS3 która ma przestarzałe HDMI 1.3a /że nie wspomnę o starym facie/....

Jak wiaodmo- do 3D wymagany jest transmitter 1.4

Jako zagorzały przeciwnik wszelkich rozwiazan z okularkami /w życiu tego g...a nie kupię/, ciekaw jestem jak rozwiązą sprawę dla osób które już teraz noszą okulary

Kolejna kwestia - Idac do kogos na film- bedziemy msuieli brac wlasne okulary ? Nie mozna przeciez liczyc na to że w każdym domu będzie po 5 par drogich okularów dla gości Chyba że będziemy je sobie przekazywać z rąk do rąk Przecież to jest CHORE :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne bo ja mam bilet na 25-12

Masz rację

Ja sie pomyliłem

Premiera w Polsce jest 1 dzien świąt .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież ten film został nakręcony z prędkością 24 klatek na sekundę.

12 klatek dla lewego oka i 12 klatek dla prawego oka , czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 24 ? Chyba 48.

Tak przy okazji - moja siostra widziała już film ale nieświadoma, że są seanse 2d i 3d wybrała się na 2d. Ale film wg niej jest w porządku i ma zamiar teraz wybrać się na 3D. To mnie trochę uspokoiło, bo miałem, pewne wątpliwości co do tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie kamery HD to rejestrowały, każda po 24 klatki na sekundę. Standard DCI nie przewiduje dla 3D 48 klatek na sekundę.

Tu macie wywiad z Cameronem na temat Avatara:

http://www.variety.com/article/VR111798386...d=1043&cs=1

Cameron mówi o tym jakby bardzo chciał nakręcić w 48 i jak bardzo nie może.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już zależy od technologii. W imaxach tradycyjnych są dwa projektory, każdy wyświetlający po 24 klatki na sekundę. W cyfrowych imaxach to samo (bo w cyfrowych imaxach też są po dwa projektory) a "zwykłych" kinach cyfrowych, gdzie jest tylko jeden projektor, wyświetlane jest 48 kl/s, po 24 na każde oko jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to już zależy od technologii. W imaxach tradycyjnych są dwa projektory, każdy wyświetlający po 24 klatki na sekundę. W cyfrowych imaxach to samo (bo w cyfrowych imaxach też są po dwa projektory) a "zwykłych" kinach cyfrowych, gdzie jest tylko jeden projektor, wyświetlane jest 48 kl/s, po 24 na każde oko jak piszesz.

W systemach Xpand i Dolby 3D jest jeszcze stosowany tak zwany triplex czyli każda klatka dla kazdego oka jest wyświetlana 3 krotnie by zminimalizowac efekt stroboskopowy ( migotania ) dosyc istotny przy projekcjach 3D .

Real D ( który nie jest stosowany w Polsce ma system oparty na filtrach polaryzacyjnych i okularach pasywnych i nie stosuje się w nim triplexu dlatego też zastosowano go w jedynym projektorze pracującym w 4K (SONY SRX) który bazując na czipach LCD ma dosyć dużą bezwładność i nie jest w stanie generować obrazów o tak dużej częstości (24 k/s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie baaardzo interesuje jak Sony wyobraza sobie implementację 3D w PS3 która ma przestarzałe HDMI 1.3a /że nie wspomnę o starym facie/....

Jak wiaodmo- do 3D wymagany jest transmitter 1.4

Jako zagorzały przeciwnik wszelkich rozwiazan z okularkami /w życiu tego g...a nie kupię/, ciekaw jestem jak rozwiązą sprawę dla osób które już teraz noszą okulary

Kolejna kwestia - Idac do kogos na film- bedziemy msuieli brac wlasne okulary ? Nie mozna przeciez liczyc na to że w każdym domu będzie po 5 par drogich okularów dla gości Chyba że będziemy je sobie przekazywać z rąk do rąk Przecież to jest CHORE :)

Są dwa systemy 3D dla TV ( nie licząc prób z monitorami działającymi ze specjalnymi wyswietlaczami http://www.swiatobrazu.pl/trojwymiarowy_ob...od_epsona.html)

Jeden bazujący na okularach aktywnych ( patent firmy Nuvision) oraz bazujący na okularach pasywnych z filtrem polaryzxacyjnym wmontowanym w ekran telewizora .

( istnieje jeszcze system bazujący na filtrowaniu barwnym ktory w wersji High end stosuje się w kinach -Dolby3D)

Bedąc ostatnio w USA widziałem prezentację telewizorów z filtrem polaryzacyjnym wbudowanym w monitor gdzie okulary są pasywne .

Koszt takich okularów to 1-10 $ lecz telewizory zaczynają się od 5000$ .

http://www.jvc-me.com/Portals/0/Brochure/g...d10%20final.pdf

Mają tam od przyszłego roku ruszyć kanały z filmami 3D i sportem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po lekturze tego artykułu z Cameronem no i cóż będzie drgać... aby tylko wyeliminowali banding na rozmytym tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W systemach Xpand i Dolby 3D jest jeszcze stosowany tak zwany triplex czyli każda klatka dla kazdego oka jest wyświetlana 3 krotnie by zminimalizowac efekt stroboskopowy ( migotania ) dosyc istotny przy projekcjach 3D .

No tak, nie chciałem już o tym wspominać, bo zaraz zamieszanie by się zrobiło :)

Przy czym ja czytałem w kilku miejscach, że to właśnie RealD ma 144Hz (http://www.theengineer.co.uk/in-depth/new-dimension/311946.article)

A co do Xpand to znowu gdzieś czytałem, że triplex to dopiero wchodzi z nowymi projektorami (i okularami potrafiącymi migać szybciej), które są w stanie uciągnąć 144 klatki na sekundę. A teraz standerdem jest [beeep]lex, czyli 96 klatek na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj możemy popatrzeć na sprzęt a nawet zajrzeć do prywatnej "salki" Carmerona.

http://avatarmovieforum.com/main/avatar-mo...17n106vattpvkg3

Kamery wyglądają na dwie lekko rozebrane F35 - coś koło 230000USD jedna :)

ps. AVATAR kosztował ok.237mln, miliard to on ma zarobić

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z odtwarzaczami? Też nowy wydatek? Czy może będzie to rozwiązane przez aktualizację sterowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj możemy popatrzeć na sprzęt a nawet zajrzeć do prywatnej "salki" Carmerona.

http://avatarmovieforum.com/main/avatar-mo...17n106vattpvkg3

Kamery wyglądają na dwie lekko rozebrane F35 - coś koło 230000USD jedna :)

ps. AVATAR kosztował ok.237mln, miliard to on ma zarobić

jAK DOLICZYSZ KOSZTY POSTPRODUKCJI I REKLAMY TO WYCHODZI OKOLO MILIARDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...