Skocz do zawartości
pmcomp

Prezes Piotr Farfał i TVP zbawcami polskiej telewizji cyfrowej?

Rekomendowane odpowiedzi

..z informacji o platformie TVP:

parametry TVP HD:

...Jakość obrazu: 1920x1080 (1080i), 6,93 Mbit/s

Cyfrowa rewolucja? :o ...jak to mówią w niektórych kręgach - 'jaja jak berety' ;)

Tak z ciekawości - jaka jest jakość obrazu telewizji "nowej generacji" n...?

Dziwię się tym pokpiwaniom zwolenników n ... - człowiek zaproponował bardzo dobre, relatywnie najtańsze (tak dla samej firmy jak i dla klientów) rozwiązanie... widać, że nacisnął na bolesną część nogi , oj , nadepnął.

Nikt nie zauważył, że zaproponuje dobór pojedynczych kanałów jako opcję - nie o to chodziło, żeby nie mieszać gooowien z rzeczami które chce się oglądać? A świetny pomysł z jednorazową opłatą za kanały ogólnopolskie? Trzeba dać mu szansę i czas na zrealizowanie pomysłu - po wynikach go ocenicie.

Tak naprawdę - już widać - również na tym forum - w kogo to najbardziej uderzy - w TKN i pakiety Mini. Człowiek nie jest (bynajmniej) z mojej bajki - ale jest pierwszym który się odważył chcieć.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gunt ze mi tvp HD w koncu ladnie swieci /za free/ - jestem coraz blizszy by pozegnac sie z kablowką ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Jakość obrazu: 1920x1080 (1080i), 6,93 Mbit/s

No to jest sukces, pełne HD z bitratem DVD. No ale jaki kraj takie HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsolidacja nastąpi. Podoba mi się zawsze rozwiązanie - własny ODBIORNIK (podkreślam to słowo bo dekoder to co innego) ze slotami lub wbudowanymi modułami jest najlepszy.

Można na jednym STB oglądać PC, C+, TNK i Farfała. PVR też jest. OK, nie ma VOD.

Wszystkie te ruchy, to metoda faktów dokonanych, Orange, TVP i już trzeba się z tym liczyć. Była Wizja i jej nie ma, nikt dzisiaj nie płacze.

W jakim innym kraju jest tyle platform? ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest sukces, pełne HD z bitratem DVD. No ale jaki kraj takie HD...

Nie ma co grymasić jak jest za darmo. Do mojej babci będzie jak znalazł zamiast anteny naziemnej analogowej. To jest krok w dobrą stronę (konkurencja to jest to).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a która INNA stacja /polska/ daje choćby takie lipne HD za free ?? Konkurencja daje za to skalowane SD i kaze sobie jeszcze za to płacić...SD puszczają za to w obnizonej rozdzialce zeby bylo widac roznice....Oczywiscie, mozna psioczyc na transfery i boczyc sie ze z nieba nie kapie 30 megabitów w full hd - i to za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się od jakiegoś czasu bitrare TVP HD z Astry i zazwyczaj średni był na poziomie około 9Mb/s.

Poczekajmy, zobaczymy co będzie dalej. Przy FEC 5/6 mają duże możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekend zamierzam ożywić stary zestaw od Cyfry+ (philips po wizjiTV) - zna ktoś parametry nowej platformy. Jakoś nie mogę w sieci znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W weekend zamierzam ożywić stary zestaw od Cyfry+ (philips po wizjiTV) - zna ktoś parametry nowej platformy. Jakoś nie mogę w sieci znaleźć.

Ten zestaw to mozesz wurzucic do kosza (ew. po zminaie softu do tnk).

Do TVP potrzebujesz dekodera DVB-S2 z MPEG-4 !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim innym kraju jest tyle platform? ;)

Pozdr.

W Rumunii, nawet podobny do naszego.

Nawet jest icg chyba 6 (pisze z pamięci).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..z informacji o platformie TVP:

parametry TVP HD:

...Jakość obrazu: 1920x1080 (1080i), 6,93 Mbit/s

Cyfrowa rewolucja? ;) ...jak to mówią w niektórych kręgach - 'jaja jak berety' :lol:

No pewno, że jaja. eŃka ma 9-14 Mbit ...tak powiedział Pan Dyrektor. Chyba nie chciał abonentów w błąd wprowadzić.

I jeszcze na stronie n.pl, przy zamówieniu pakiet nFilm, proponują dźwięk przestrzenny, ale to chyba w opcji z szyberdachem do szklarni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości TVP HD podam dane z 30-to minutowego czasu oglądania

Bitrate

średnio: 9 466 kbit/s

min: 6 112 kbit/s

max: 14 035 kbit/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do jakości TVP HD podam dane z 30-to minutowego czasu oglądania

Jeżeli możesz to podaj takie parametry z meczu koszykówki w dniu jutrzejszym. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a która INNA stacja /polska/ daje choćby takie lipne HD za free ?? Konkurencja daje za to skalowane SD i kaze sobie jeszcze za to płacić...SD puszczają za to w obnizonej rozdzialce zeby bylo widac roznice....Oczywiscie, mozna psioczyc na transfery i boczyc sie ze z nieba nie kapie 30 megabitów w full hd - i to za free.

nie ma nic za free w swiecie. podniecajac sie marketingowym przekazem "HD dla każdego za darmo" moze zastanówcie sie jakim kosztem sie to odbywa

ze strony nadawcy cierpiącego na najwieksze klopoty finansowe od czasu likwidacji radiokomitetu - wprowadzenie nowych kanałów nowej platformy i to za darmo moze okazac sie zabójcze i wtedy przestana nadawac tvp hd gdziekolwiek , bo ich nie bedzie na to stac

ze strony konsumenta, darmowe to znaczy takie zeby zakupic sprzet za okolo tysiaka, niezla darmocha. Sprzet na ktorym mozna ogladac kilka programow ( o kontencie masowo wysmiewanym chociazby na tym forum - tvp historia, tvp sport ) w tym jeden HD. A co w przyszłosci - mgliste obietnice, bo kto to moze wiedziec co zrobia nastepcy megabiznesmena F.

Te zapowiadane 900 tys abonentow to chyba jakies marzenia senne panów z TVP.

A wszystkim wiecznie niezadowolonym z jakosci i cen obecnych graczy na rynku, ktorzy ciesza sie ze Farfal zrobil im kuku. Mylicie sie - Farfał tworząc tak absurdalną finansowo platformę wbil kolejny gwoźd do trumny z napisem tvp. dodatkowo wzmocnił prywatnych nadawców blokując start pierwszego multipleksa i praktycznie wstrzymujac prace nad kolejnym. Bo to czego boi sie telewizja na karte i pakiet mini to powszechna naziemna telewizja cyfrowa, a nie kilkanascie tysiecy maniaków z najnowoczesniejszymi tunerami sat kupionymi w specjalistycznych sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozyjemy - zobaczymy. Wieksza dostepnosc programow=wieksza ilosc potencjalnych reklamoodbiorców

...

Juz nie raz okazywalo sie ze z pozoru durny pomysl wychodzil na finansowy plus...

Sprzet mam - dla mnie TVP HD spadlo z nieba /walterowi ani solorzowi kabzy nabijać nie będę bo i wartosc merytoryczna tych telewizji jest dla mnie mierna / dlatego bede kibicowac temu projektowi. Mnie akurat nie bawią tance z gwiazdami, brzydule czy inne podobne badzieiwa poprzeplatane wybitnie kretynskimi reklamami w stylu "bo z brzucha się bierze"...

Latka lecą - z płycizny sie wyrasta a przynajmniej powinno

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecz piłki noznej Włochy - Brazylia ogladany przez 38 minut (powtórka):

Bitrate

średnio: 12 897 kbit/s

min: 10 066 kbit/s

max: 14 007 kbit/s

Tak więc nie jest tak źle jak by chcieli widzieć co niektórzy forumowicze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go oglądam i jest super ; p więc nie ma co się spinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 ścieżki dźwiękowe w tym jedna 5.1.

Obraz, nie mam możliwości sprawdzenia bitrate'u, ale mogę powiedzieć, że czekałem na to chyba już 4 lata.. :lol:;);) . Płynny mecz w HD z pol. językiem FTA i DD.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ dodała już kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecz piłki noznej Włochy - Brazylia ogladany przez 38 minut (powtórka):

Bitrate

średnio: 12 897 kbit/s

min: 10 066 kbit/s

max: 14 007 kbit/s

Tak więc nie jest tak źle jak by chcieli widzieć co niektórzy forumowicze :)

To o klase lepiej niz w N, gdzie srednio jest 6-7 (od czasu dolaczenia ANIMAL i NAT GEO), w porywach do 10-11 Mbits.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozemy miec ( my abonenci dotychczasowych platform ) korzysc z tego niejasnego dealu Farfala z ...

Cyfra juz to dodałą, teraz jesli zrobi to samo CP i n to mamy dostęp, przynajmniej na razie do prawdziwego HD :)

super.

Juz czekam na House'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oni czasem nie beda zmuszeni zakodowac wszystko w nds predzej czy pozniej z powodu transmisji sportowych i filmow (np. dr House) bo wiazka i na kraje bałtyckie i na Czechy Słowacje Białorus siega , przeciez ci co prawa sprzedaja nie sa idi..tami(to słowo jest cenzurowane to juz przesada). Jak wszystko byłoby w nds to kazdy musiałby miec odpowiedni dekoder do nds i karte. Ja uwarzam to za wielce prawdopodobne szczególnie wtedy jak juz Farfała nie bedzie.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne:

Wielu posiadaczy instalacji SAT wreszcie zzobaczyło kawał dobrego HD dzięki akcji TVP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...