Skocz do zawartości
pmcomp

Prezes Piotr Farfał i TVP zbawcami polskiej telewizji cyfrowej?

Rekomendowane odpowiedzi

opłacone są od dawna i teraz wznowione, więc nie to jest argumentem... Poza tym, już nie takie projekty były zarzucane z powodów np. "...braku zainteresowania i dla oszczędności w trudnych czasach.." a poza tym trzeba "..dokończyć juz rozpoczęty z takim sukcesem proces cyfryzacji DVB-T...". To takie wymyślone "cytaty", żeby nie było... Jakoś jestem podejrzliwy...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakoduja i zmusza do kupowania specjalnej karty i dekodera który ma system nds videoguard i pewnie nie beda czekac az takie beda dostepne bo to nie ich problem tylko producentow dekoderów. Tak obstawiam bo i dlaczego maja udostepniac za darmo tvp hd i inne dla plarform które biora od ludzi kase dodajac te kanały bez jakiejkolwiek opłaty za nie udaja ze maja lepsza oferte bardziej bogata a tak naprawde to tylko dodali kanały do listy i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że działa support dla kart NDS niemieckiej platformy na diablo. Nie rozumiem tego zamieszania z CI+.

Czytałem, że robią nowe moduły to wspierające. Czy ktoś mnie oświeci?

Jeżeli działają w diablo karty NDS, to nie trzeba nowego STB od telewizji. Z kolei jezeli to ma być jakiś CI+, to może być, że wystarczy nowy moduł a nie zakup jakiegoś badziewia od tvp.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno działa Diablo z kartami Sky, która jest tez kodowana w NDS, więc nie powinno być żadnych problemów z TVP. Gdzieś czytałem, że na pewno na wsadzie oficjalnym (nie UW tylko Horizon). Więc czekam cierpliwie. Głupio tak podawać "podobno" "gdzieś" itp. Ale póki nikt tego oficjalnie nie sprawdzi - to zero pewności.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno działa Diablo z kartami Sky, która jest tez kodowana w NDS, więc nie powinno być żadnych problemów z TVP. Gdzieś czytałem, że na pewno na wsadzie oficjalnym (nie UW tylko Horizon). Więc czekam cierpliwie. Głupio tak podawać "podobno" "gdzieś" itp. Ale póki nikt tego oficjalnie nie sprawdzi - to zero pewności.

pzdr

Na pewno, a nie podobno działa niemiecki NDS z uw185, ale czytałem wcześniej o nowym CI+ dla farfała-TV , nowy standard jakiś.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z dzisiaj, za papierowym wydaniem Dziennika : cytat :

"...do Szwedy zostali wezwani menedżerowie, którzy odpowiadali za uruchomienie platformy. Nowy zarząd chciał się zapoznać z umową z SES Astra i przekonać się, czy rzeczywiście jej zerwanie grozi wypłatą odszkodowania..."

ciekawią mnie dwie rzeczy : czas przeszły co do menedżerów i no i oczywiście przymiarki do wyłączenia TVP z sat Astra. Jasna prawda? Oglądajcie póki mozna - juz wkrótce nie będziemy oglądali FTA TVP HD.....

pzdr

edit . Dla tych co wątpią czy dobrze się stało, że TVP HD jest (jeszcze) FTA kilka cytatów za satkurierem :

W jesiennej ramówce TVP HD pojawiły się także propozycje zagraniczne. Emocji w jakości HD dostarczają filmy i seriale cieszące się sympatią widzów i wysoką oglądalnością. Są to m.in.: ?Doktor House?, ?Wojny Klonów?, ?Lipstick Jungle 2? i ?Heroes 3?. Nie zabraknie też audycji dla dzieci i młodzieży.
W przyszłości widz zobaczy takie wydarzenia sportowe jak: Letnie i Zimowe Igrzyska Olimpijskie (Londyn 2012 i Vancouver 2010), Mistrzostwa Świata w piłce nożnej (RPA 2010)
Wrzesień i październik to także czas rozstrzygnięć w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata RPA 2010. Kibice mieli już możliwość obejrzenia 9 września pierwszego meczu biało-czerwonych w TVP HD. Kolejny mecz Polska ? Słowacja będzie transmitowany 14 października.
Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki.... czy jest aż tak drogo w n, c+ żeby tyle tracić? Macie aż taki problem gdy korzystacie z kilku dekoderów? Można tak dobrać ofertę (n+multipakiet C+ i ewentualnie CP dla sportu w HD) że będzie dobrze. Ja mam wszystko i wcale dużo nie płacę (stosunkowo bo przecież za 40zł nie liczę na wiele... ) a mam co tylko dusza zapragnie i nie jaram się ; ) TVP HD które od zawsze mam dostępne (i jak czytam podniety o TVP HD to sobie myślę: spaliście dwa lata w temacie? Wiecie ile tam już było takich relacji?).... Macie sprzęty do HD za masę $ a na źródło żałować? :D:P :P Wiem, że jesteście zatwardziali maniacy jednego dekodera i jakiś modułów diablo itd.... ale ręczę, że takie Turbo zjada w tym momencie każdy dekoder na rynku (i nie chodzi mi o skanowanie nieba itd czyli rzeczy po kij potrzebne większości ale o sposób sprawnego oglądania telewizji z polskimi kanałami....) .... Polecam wam się jednak tym zainteresować jak już wyjdzie :( Nie ma co siedzieć w epoce kamienia :P Macie dobre dekodery pod C+ i CP to już sam Turbo z dość niskim abo daje sporo kanałów HD w tym omawiany TVP HD....

Może czas odpuścić bo naprawdę współczuję wam, że tak wiele tracicie i czekacie na jakieś FTA.... za darmo to nic nie będzie. A na pewno nie HD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy platforma TVP przetrwa - mam nadzieję, że tak. I w najmniejszym stopniu chodzi mi (w tym momencie) o zawartość programów - bo jest taka sobie. Ale chodzi mi o to, żeby wreszcie platformy cyfrowe zaczęły traktować klienta poważnie :

a. podchodzić do KLIENTA a nie natręta

b. przestać podchodzić do już zdobytego klienta jak do dojnej krowy (chodzi mi o szukanie wybiegów formalnych aby naciągnąć na jeszcze-jeden-miesiąc, rozwiązania umowy, itp)

c. oszukiwanie na jakości HD - zaniżanie bitratu, chamski upscal treści, brak 5.1, często 4/3 zamiast 16:9,...

d. wciskanie gooownianego sprzętu - przerywanie dźwięku w n, jakość dekoderów podstawowych

e. wciskanie nikomu nie potrzebnych kanałów w pakiecie - odpowiedz sobie sam ile oglądasz programów z poszczególnych pakietów

f. naciąganie klientów na tzw pakiety mini - TNK, Pakiety mini - kiedy z mocy ustawy to się widzom należy (choć nie znoszę tego słowa - jako zwolennik liberalizmu gospodarczego)

Czy szansą, powtarzam SZANSĄ a nie pewnością jest propozycja platformy TVP? Wyliczę kilka elementów :

- porównajcie już teraz jakość nadawania TVP z C+, CP i n do tego z Astry - ja to mogę zrobić i tę różnicę widzę gołym okiem

- zobaczcie jakość bitrate TVP HD

- zobaczcie, że kanały koncesyjne mają być za darmo (za abonament TV jak myślę) + jednorazowa płatność za dodatkowe (Czyli pakiety mini umierają)

- brak wymuszenia dekodera - to klient decyduje co go interesuje, skończy się narzekanie na jakość białego czy czarnego - wolny rynek

- wybór pojedynczych kanałów zamiast pakietów

Każda nowa platforma jest taką szansą na wzrost konkurencji i rozbicie monopolu lub raczej oligopolu n/C/CP. Czy to nie są wystarczające powody aby myśleć o sytuacji? Dla was (pewnie tylko w jakiejś części) pracowników stowarzyszonych/powiązanych z n - TO JEST problem. Ale dla nas klientów to jest szansa. I nie ma tutaj nic do rzeczy czy masz TV za 5 czy 15k, BD w PS3 czy też LX91, amplituner za 900 czy za 9000 - chodzi o zasadę.

Kwota potrzebna do oglądania tego co by się chciało nie jest taka mała jak sugerujesz. Policz sam, chcę oglądać Extraklasę PL, Ligę UK, FR, HIszp, D, Ligę mistrzów, lige europejską - to o kopanej; siatkówkę, Olimpiadę, filmy z różnych wytwórni - a nie z filmoteki rosyjskiej, Discovery, Animal Planet, NG..... Wyliczać dalej? (z góry odrzucam argumenty typu : i tak tego nie oglądasz wszystkiego, są powtórki bo to jest to samo, itp)

Ale znowu - nie o to chodzi. Jeżeli mógłbyś kupić pojedynczo : TVPHD, TVP1, TVNHD, PolsatHD, TVN24, TVNCNBS, ESPHD, ESP2HD, C+SportHD, PolsatSportHD, C+HD, NGHD, APHD, DiscovHD.,... i co kto woli nie skusiłbyś się odrzucając cały ten szit pozostały? Ja wole płacic za 15 kanałów które realnie oglądam a nie za wypełniacze.

Nie wiem czy tak się stanie - pewnie nie. Ale chodzi o szansę, którą (jak uważam dla pieniędzy) ktoś (wiadomo kto) świadomie niszczy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ gmeru nie wszyscy mają tyle kasy, ja bardzo liczyłem, że inne platformy pójdą śladem platformy tvp i wprowadzą opłaty za poszczególne kanały a nie za pakiety. Są też ludzie którym wystarczają kanały tvp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jak jest. Jako fan HD kupuję to, co jest dostępne na rynku a jest bardzo dobrze a wybór jest ogromny. Masa kanałów, jakość do codziennego oglądania dobra (nie muszę się męczyć z szeroki twarzami na TVN SD np jak i innymi kanałami SD) , bardzo dobry sprzęt(no tutaj mówię tylko o n ale do C+ czy CP kupuje się porządny dekoder tylko jego cena....) (sorry, mnie nic nie przerywa np. na nboxie (Kuro-Onkyo 905-recorder - a to co było problemem (bo kiedyś pisałem, że mam problem z płynnością obrazu) stało po mojej stronie i zazwyczaj tak jest - brak wiedzy przy podłączeniu, ustawieniu anteny itd) a sposób w jaki zarządzam wszystkim jest tak szybki, że nie mam pytań)

Na stan dzisiejszy są takie promocje w C+ czy n że mogę powiedzieć śmiało: jest tanio za dostęp do zaawansowanej technologii (poczytajcie bo na bank nie znacie obecnej oferty tylko piszecie to co macie zakodowane w głowach od zawsze). A na gwiazdkę jak znam życie będą rozdawać wszystko za darmo :( Więc nadal uważam, że podniecanie się czymś takim jak platforma TVP jest w tym momencie słabe bo tak naprawdę nic nie ma. Same FTA i już jest platforma. I jak znam życie to nic z tego nie będzie bo powtórzę się: zrobienie platformy to nie taka prosta sprawa. Wiem to po nce.

ps. Już widzę, jak np. HBO sprzeda kanał na sztukę. Nie ma takiej opcji. Myślcie, że TVP jest pierwsze które wymyśliło, że będą kanały na sztuki? Każdy operator platformy by tak chciał..... terefere.

ps.2 Wydaje mi się, że jak ktoś nie ma kasy na abonament HD (100zł miesięcznie za np. n+C+) to po co kupować za masę $ płaski ekran? Dziwna sprawa i podejście.... poza tym, wszystkiego mieć nie można. Więc wolałbym kupić chociaż część oferty i cieszyć się HD niż czekać i tracić tak wiele.... mając dedykowany sprzęt w domu do oglądania tego wszystkiego.

A dla takich kanałów jak TVP HD, TVN HD( tak tak bo format obrazu to już połowa sukcesu niż ten syf na TVN SD...) Eurosport HD, NG HD (Wild), MTV HD i w sumie długa jeszcze mogłaby być lista warto nabyć platformę.

- brak wymuszenia dekodera - to klient decyduje co go interesuje, skończy się narzekanie na jakość białego czy czarnego - wolny rynek

Widzisz, gdyby wszyscy mieli takie podejście, to takich dekoderów jak Turbo nigdy byśmy nie zobaczyli...NIGDY.... a dzięki temu, że dużo się tego sprzedało (i na szczęście ludzie wiedzą, że warto sprawdzić coś niż czytać opinie wyssane z palca) a ADB ma pierwszeństwo w oprogramowywaniu procków STI mamy takie cuda w kraju zwanym Polską a nie gdzie indziej. (Jak ty miałeś jakiegoś dekoderka HD w 2006 (jeżeli w ogóle bo dopiero to wchodziło) to ja cofałem i nagrywałem kanały HD co było obce na całą EU) A to wszystko dla masowego odbiorcy a nie takich freaków jak np. Ty i wielu których znam;). Bo tutaj chodzi o masowe wprowadzania zaawansowanej technologii a nie tylko dla wyjadaczy satelitarnych których i tak się nie zadowoli i zawsze ale to zawsze będą narzekać bo to a[beeep]to ; ) Taki sposób zarządzania dekoderami (czyli właśnie jak to określasz wciskanie ) powoduje, że tak szybko się rynek technologii rozwija w Polsce w platformach satelitarnych jak n. Inaczej dalej byśmy siedzieli w gównianych mediasatach a żeby zobaczyć coś fajnego musiałbym wybulić (jak wy ;p ) ze 2tys na dekoder z nagrywarką HD a co z resztą funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak mówisz gmeru :(

Ale najśmieszniejsze jest to, Farfał odniósł sukces. Zawrócił w głowach maniakom pikseli i najnowszych kodeków do spółki z "antykapitalistami" patrzącymi krzywo na każdą większą firmę. Wmówił wszystkim, że przyniósł ludziom kaganek technologii i przeprowadził rewolucję technologiczną. Wszystko to z marszu, bez wsparcia marketingowego i kapitału. I cała masa ludzi mu uwierzyła :D. A wszak koleś zaledwie odkodował kilka kanałów FTA ( czym naraził zresztą swoją firmę na straty finansowe - sieci kablowe i oczywiście Solorz już żadają sygnału TVP HD za darmo ). JAk zauważył Gmeru, do stworzenia platformy to nie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwoma rzeczami nie sposób się nie zgodzić : n była pionerem w Polsce na rynku HD i dzięki niej to wszystko się zaczęło na masową skalę. I chwała im za to. I druga rzecz - łatwość/szybkość obsługi i funkcje dekoderów n. Z tym się w 100% zgadzam.

Ale czy to stanowi o wszystkim? Czy powinniśmy do usranej śmierci bić pokłony przed n za to? Nie wymagać więcej? Nie reagować na ewidentne wtopy i naciąganie? Nie cieszyć się i nie kibicować, że ktoś chce ten stan zmienić , popchnąć do przodu?

Na stan dzisiejszy są takie promocje w C+ czy n że mogę powiedzieć śmiało: jest tanio za dostęp do zaawansowanej technologii (poczytajcie bo na bank nie znacie obecnej oferty tylko piszecie to co macie zakodowane w głowach od zawsze).

Ja mam tak, że - ponieważ wykorzystuję zawsze dwie platformy (2xTV) to sobie zamieniam : raz C+ raz CP raz n i tak w kółko. Więc śledzę propozycje na bieżąco. I niestety ale promocje to jedna rzecz a czas poza promocją to już całkiem inna bajka.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy platforma TVP przetrwa - mam nadzieję, że tak. I w najmniejszym stopniu chodzi mi (w tym momencie) o zawartość programów - bo jest taka sobie. Ale chodzi mi o to, żeby wreszcie platformy cyfrowe zaczęły traktować klienta poważnie :

. Jeżeli mógłbyś kupić pojedynczo : TVPHD, TVP1, TVNHD, PolsatHD, TVN24, TVNCNBS, ESPHD, ESP2HD, C+SportHD, PolsatSportHD, C+HD, NGHD, APHD, DiscovHD.,... i co kto woli nie skusiłbyś się odrzucając cały ten szit pozostały? Ja wole płacic za 15 kanałów które realnie oglądam a nie za wypełniacze.

Nie wiem czy tak się stanie - pewnie nie. Ale chodzi o szansę, którą (jak uważam dla pieniędzy) ktoś (wiadomo kto) świadomie niszczy.

pzdr

ile powinna wynosić cena za 1 kanał HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika samo przez się : jeżeli C+ daje ok. 15.00 za 5 kanałów w pakiecie - to 1 kanał=3złote. Jeżeli HBO pojedyncze w CP jest za 6.00 to imo - max 4.0 złote. Moze chciejstwo - ale dla fana HD i tak to będzie 60-90 PLN na miesiąc. A dla nie-fana to i tak nie ma znaczenia

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie da się czegoś takiego zrobić (same kanały HD i jeszcze dekoder do tego). Każda firma by upadła a na tym chyba trzeba coś zarobić :rolleyes: . Może kiedyś. Nawet kanałów HD jest za mało na coś takiego... kupowanie kanałów na sztuke jest nierealne w tym kraju, przy tej konkurencji i z takim podejściem..... połowa kanałów by od razu upadła bo nikt by ich nie brał. A i bez tego kanały czasem są wyłączane. Znamy przecież wiele takich przypadków nawet z tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej wiary - A kto mówi, że ma to być jedyna opcja...?

Jeżeli ktoś chce łączyć pakiety - to wolna droga. A poza tym, bedzie duza grupa ludzi, która chce mieć filmy fabularne a przyroda ich nie interesuje, inni wola sport a nie filmy itp. Tak jak teraz.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więcej wiary - A kto mówi, że ma to być jedyna opcja...?

Jeżeli ktoś chce łączyć pakiety - to wolna droga. A poza tym, bedzie duza grupa ludzi, która chce mieć filmy fabularne a przyroda ich nie interesuje, inni wola sport a nie filmy itp. Tak jak teraz.

pzdr

coś pomieszałeś z tymi cenami

ile teraz kosztuje cały pakiet HBO i Multipakiet C+ ( bez promcji )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może czas odpuścić bo naprawdę współczuję wam, że tak wiele tracicie i czekacie na jakieś FTA.... za darmo to nic nie będzie.

Myslę, że to nostalgia po mijającej epoce totalnego piratowania TV SAT.

Wpisywanie "kluczyczków" wydaje się procederem , który odszedł w przeszłość.

Zaś piratowanie hamowało rozwój nadawców.

Pierwsza pokonała całkowicie ten problem platforma N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sobie policze cene pakietu optymalnego.

1. eNka promocyjnie 38 zł pol roku, plus 8 * 35 (HBO, NfilmHD) = 280zl, 6 razy 48 zł=288. Srednio 68 zł miesięcznie.

2. Cyfra+ Promo Podstawowy+, PVR HD, Canal+ HD, NGHD. Sredni abo 60 zł

3. Kanał Polsat SD z DVB-T albo drut. Darmo.

Za 130 zł jest oferta spełniająca prawie wszystkie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś pomieszałeś z tymi cenami

ile teraz kosztuje cały pakiet HBO i Multipakiet C+ ( bez promcji )

No i w tym tkwi problem : ile za pakiet.. Ale czemu za pakiet? Ale proszę : HBO (3+1) = w CP 26,00 a w C+ 35,90. Jak podzielisz przez 4 programy to wychodzi ile? - 6,00PLN. To samo w C+ (C+, C+F, C+Sport i odmiany HD).

Myslę, że to nostalgia po mijającej epoce totalnego piratowania TV SAT.

Wpisywanie "kluczyczków" wydaje się procederem , który odszedł w przeszłość.

Zaś piratowanie hamowało rozwój nadawców. Pierwsza pokonała całkowicie ten problem platforma N.

@dominikjestem - i dobrze się stało; pytanie tylko jak tę sytuację platformy wykorzystują?

pzdr

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena posiadania wszystkich polskich kanałow hd aktualnie to:

1. pakiet w N za 68zł na 18 m-cy mozliwy dekoder turbo hd

2. pakiet w cyfrze pakiet+canal+ 42,90+29,90zł na 13 miesiecy opcje hd gratis az 9miesiecy z 13 50proc taniej taka polityka cenowa wiec trzeba przeliczyc ile wyjdzie za 1 m-c bo duzo mniej bedzie po przeliczeniu 946złminus327=618zł za 14miesiecy jezeli podpiszemy 2dnia miesiaca to do konca m-aca gratis cena za m-c 44zł

3. pakiet w cyfrowym polsatcie familijny+ opłata za polsat sport hd 37,90zł+5zł w promocji kilka miesiecy gratis wiec wyjdzie taniej w całokształcie.

1. 68zł obecnie w tej promocji 14 kanałow hd (wyjatek to filmbox hd bedzie tylko 1 m-c w tej cenie)

2. 44zł 3 kanały hd których nie bedzie w n

3. 37zł około po odjeciu gratisowych m-cy 2 kanały hd których nie bedzie w n

suma 149zł i mamy wszystkie dostepne kanały hd polskie

Co myslicie czy to bardzo duzo za tyle kanałów hd? dokładnie 19 kanałow w hd.

Własciwie to prosze moderatora o przeniesienie tego w bardziej odpowiednie miejsce.

Edytowane przez michalmichalmichal
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun, odkopać temat po ponad 7 latach :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,Chciałbym Żeby Prezes TVP,Reaktywował Platfomę Cyfrową..Odkodowali Kanały TVP,Polsat,TVN Oraz 16 Kanałów Regionalnych TVP Za Darmo Oraz Kanały Tematyczne w Dobrej Cenie w Systemie Pre-Paid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...