Skocz do zawartości
pmcomp

Prezes Piotr Farfał i TVP zbawcami polskiej telewizji cyfrowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Następny cytat- Farfał sabotuje start naziemnej TV cyfrowej:

- Nie ma szans wystartować. Taka sytuacja jest dobra dla komercyjnych stacji, które mają telewizję cyfrową płatną - przyznaje w wywiadzie dla dziennika Polska Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Opóźnienie spowodowane jest problemami prawnymi związanymi z wyborem technicznego operatora pierwszego multipakietu.

Rozwiązaniem problemu może być uruchomiona kilka dni temu satelitarna platforma TVP, która może zastąpić naziemną telewizję w Polsce. - Nie musi być naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) pod warunkiem, że będzie też taka, która oferuje telewizję za darmo - przyznaje prezes UKE, która dodaje, że na razie przyszłość platformy TVP jest niepewna. - Jeśli też okazałoby się, że z powodu jakichś błędów cyfrowa TVP padnie, to ludzie byliby zmuszeni płacić za możliwość oglądania telewizji stacjom prywatnym - mówi dziennikowi "Polska".

http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/tvp-...a-cyfre,1370049

Co do jakości TVP HD, to całkowicie się zgadzam, że jet to kawał dobrego HD.

Do niedawna program osiągalny był na naziemnej antenie ale jak widać komuś to przeszkadzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oglądaliscie dzisiaj wieczorne wiadomości na TVP-1?

TVP i Prezesowi Farfałowi odwaliło zupełnie. Pomieszali całkowicie w swoich wiadomościach platformę satelitarną TVP z cyfrową telewizją naziemną DVB-T.

Masakra !!!

Ciekawe jaki bęcwał od techniki redagował te widomości bo zna się chyba tylko na ... gadaniu głupot.

A może komuś zależy aby takie nieprawdziwe, sprzecze, wzajemnie sie wykluczające i mącące telewidzom w głowach wiadomości rozpowszechniać?

:angry::lol: :lol: .

Co raz bardziej przychylam się do co poniektórych dzisnnikarzy, którzy twierdzili z miesiąc temu na łamach jednego z poczytniejszych tygodników w Polsce, że ta cała cyfrowa TVP to tylko ściema polityczna i narzędzie w walce PIS kontra PO.

Jestem zniesmaczony ... choć TVP HD leci w znakomitej jakości.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie ku twierdzeniu że platforma ma głebszy podtekst i sa sprawy i powody o których nie wiemy bo jeszcze nigdy i nigdzie nie słyszałem zeby ktoś coś chciał dac za darmo a szczególnie władza lub władze spółek. To jest działanie na czyjes zlecenie a my jestesmy pionkami i tłem w tej grze. Nikogo nie ochodza widzowie ale jezeli jest okazja namieszac im w głowie to tv nadaje sie do tego najlepiej a kiedy ludzie sie zorietuja jezeli wogóle to już bedzie po zawodach czyli np.po wyborach lub czyms innym co ma byc uzyskane za posrednictwem platformy. Na 100% my widzowie Farfała nic nie obchodzimy a to jest czysta czyli brudna gra a przegraja ci co uwierza i dadza soba manipulowac za pomoca platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajęty poważnymi sprawami nie obserwowałem dzisiejszych wiadomości z tego tematu. Padają tu bardzo krytyczne słowa. Ja jednak (pomimo pewnych luk w wiedzy) jestem nadal na TAK. Nadawcy komercyjni zrobią wszystko, alby ten projekt "uwalić", bo jak sami zauważacie sygnał naziemny został już uwalony. Wynika z tego, że istniejący stan rzeczy, ma szansę jeszcze trochę potrwać. Im dłużej potrwa, tym dłużej "kapuchę" można ściągać. I to jest właściwa ocena tej "gry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys sie zastanowil, to bys zauwazyl ze ta platforma tvp to spełnienie życzeń prywatnych nadawców, angażuje ostatnie rezerwy finansowe, całą parę i moce tvp w projekt niewypał, jednocześnie oddala w czasie do niewiadomo kiedy jedyne prawdziwe zagrożenie dla pary polsat - tvn - czyli Naziemną Telewizję Cyfrową.

czyli osiągna cel. dotychczasowi gracze sa zadowoleni, bo niby platforma ma odbior w granicach błędu statystycznego. nikt nie mowi o DVB-T i kolejna zimę mogą przespac spokojnie.

to pisałem od miesiąca:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalenie DVB-T nastąpiło wraz z regulacją, że TVP musi wybrać operatota technicznego (nie mylić z EMITELem) emisji w drodze przetargu (spółka skarbu państwa).

A jeszcze szczegółowiej:

Przez brak wyłączenia ustawowego na tę okoliczność.

Nawet, jeżeli TVP taki przetarg rozstrzygnie to i tak POLSAT i TVN nie muszą się zgodzić na tak wyłonionego przez TVP operatora.

I tak do 2015 kiedy to analog się wyłączy. I już.

A pamiętacie " ..... lub czasopisma. "

Czyli ewidentny feler legislacyjny na zamówienie nadawców komercyjnych.

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Farfała już nie ma ;) Ciekawe co to dalej będzie się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, jeszcze nie wiadomo jak to sie skonczy - juz raz Farfal mial wyleciec i jednak on mial racje w kwestii interpretacji prawa.

Jutro moze byc ciekawie - beda sie "przepychac" przy bramce wejsciowej do firmy.

Ktos mowil w TV, ze najbardziej wspolczuje ochronie biurowca TVP :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obstawimy kogo karta nie będzie działać? :blink: przedszkole jak nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farfał to twardziel.

Stawiam na Farfała.

A widzieliście tego nowego prezesia Szwedo ?

Toż to jakiś troll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej się uśmiałem, jak po wczorajszej rezygnacji członków Rady Nadzorczej, minister Grad wyraził swoje "zdziwienie".

W wojsku było takie powiedzenie: "koty" zawsze zdziwione. Coś w tym chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy pierwszy rezultat ataku na TVP - sygnał jest WYŁĄCZONY nie jest zakodowany, tylko wyłączony ! Czy ktoś to może potwierdzić u siebie ? Nie tylko TVP HD ale pozostałych też - czy zmieniono częstotliwości? Pisze o sygnale z Astry.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nie sprawdzilem ale byłoby to dziwne poniewaz taka emisja z astry jest zawsze poprzedzona stosownymi umowami - zwykle na lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to mamy pierwszy rezultat ataku na TVP - sygnał jest WYŁĄCZONY nie jest zakodowany, tylko wyłączony ! Czy ktoś to może potwierdzić u siebie ? Nie tylko TVP HD ale pozostałych też - czy zmieniono częstotliwości? Pisze o sygnale z Astry.

pzdr

http://satkurier.pl/news/49467/zmiana-para...analow-tvp.html

Zmienili FEC transpondera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno bitwa sie szykuje pod TVP, jacyś kolesie z taczkami juz są. Ja proponuję odkurzyc widły, grabie (a może jakis granat sie jeszcze uchował) i na Woronicza :)

Tylko nie wiem po której stronie się opowiedzieć :)

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się - na nowych działa. Sprawdzone

pzdr

K....a, tak co chwila będą zmieniać ??? :) :) :angry: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy wprowadzi jakąś nowa platformę cyfrową, to niech się zmieniają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie efekty dają (czy też mogą dać) zmiany tego parametru transpondera czy też nadawcze FEC 5/6 na FEC 8/9? Ktoś wie? Teoretycznie powinno to poprawić błędy (czytaj - poprawić jakość). A może pogorszyć..?Ale realnie ...? Nie zmniejszy to możliwości ILOŚCI przesyłu informacji...? Nie łapię tego technicznego języka...

Forward Error Correction

Korekcja błędów - poprawność przekazywanej informacji - ilość bitów niosących informacje do wszystkich odebranych np. w przypadku FEC 1/2 na dwa odebrane bity informacji jeden niesie informację natomiast drugi jest wykorzystywany do korekcji (itd. przy np. 7/8 na osiem bitów siedem to wiadomość natomiast jeden wykorzystywany jest do krekcji).

cytat za digipedia.pl

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
K....a, tak co chwila będą zmieniać ??? :) :) :angry: .

Pozdro

Przecież n robi to samo ... :lol: :lol: Ale czy przekłada się to na polepszenie jakości ? Czy tylko na zwolnienie więcej miejsca na transponderze..

Zobacz TUTAJ

Czyli już wiem więcej : to MOŻE być dobra wiadomość, ale ... nie musi :lol:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli już wiem więcej : to MOŻE być dobra wiadomość, ale ... nie musi :)

pzdr

Zależy dla kogo. Dla kogoś na granicy wiązki będzie gorzej, dla innego w centrum wiązki z mocnym sygnałem i 100 cm anteną - bez zmian.

Wyrażnie szukają miejsca, albo te prawa autorskie i kontrola wiązki są istotne.

Pamiętam z Anglią tak było przy ITV hd, ktoś się pytał na forum, czy jest ta astra 28st łatwo dostepna, nawet sam napisałem, że odbieram, ale okazało się, że nie tą polaryzację, trzeba by było mieć antenę 1,8 m do tej polaryzacji. To samo będzie tutaj. Nie wiem jak u ciebie koło Poznania, bo w centrum na 105 cm "siedzi" na TF + inverto 0,2 db+ obrotn., na 100%.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież n robi to samo ... :):lol: Ale czy przekłada się to na polepszenie jakości ? Czy tylko na zwolnienie więcej miejsca na transponderze..

Zobacz TUTAJ

Czyli już wiem więcej : to MOŻE być dobra wiadomość, ale ... nie musi :lol:

pzdr

No tak ale n przy zmianie parametrów wysyła nowy setting a tutaj muszę znowu ręcznie przeskanować transponder i przenieść do ulubionych.

A ja wygodny jestem :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak u ciebie koło Poznania, bo w centrum na 105 cm "siedzi" na TF + inverto 0,2 db+ obrotn., na 100%.

Dokładnie - wyraźne polepszenie wskaźnika - oba na 100% (na czerwono).

To moje "może" oznaczało, że zależy w którą stronę pójdą decyzje - zwiększenia bitratu czy zwiększenia ilości kanałów - bo zdaje się taka jest alternatywa zmiany FEC. Piszę to na podstawie informacji o FEC9/10 (nawet) w Niemczech i znanej jakości nadawania niemieckich sygnałów SD.

@pmcomp

Tak imo to jest jedyna zaleta tunerów n - łatwość obsługi - no - OK - druga :) - szybkość przełączania kanałów. Gdyby n (czego może się kiedyś doczekamy, choć wątpię...) wprowadziło możliwość oglądania platformy na niezależnych tunerach - sytuacja byłaby dokładnie taka sama.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co tu wyłączać ; ) te kanały moim zdaniem zawsze powinny być FTA. A z reszty to nic nie ma ; ) A co do samego pomysłu to ciekawe jaka jest wiedza na takie tematy nowego szefa... chociaż może i bym się zdziwił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...