Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

Na PC otwarł ten plik tylko program http://odsiebie.com/pobierz/815825---3ed8.html o nazwie DGIndex. Virtualdub, NeroVision, TMPEG Encoder i inne nie ruszyły pliku może jest zbyt krotki, a że tuner sat zapisał dodatkowe informację w tym pliku aplikacje nie mogą go obsłużyć.

Pliki *trp odtwarza również bez problemu GOM Player.

Ale nie o tym chciałem...

Skonwertowałem plik *trp za pomocą programu HandBrake do *mkv i śmiga na M-31B aż miło :)

Na innych playerach też będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ripując film DVD w trybie "Main Movie only" Schrinkiem lub DVDFabem będę w stanie odtworzyć taki film z napisami, przy założeniu, że ripowałem z jedną ścieżką audio (orginał) i tylko z polskimi napisami?

Gdy wypalę taką płytką na DVD-RW to nie mam żadnych problemów z stacjonarnym DVD - wyświetla napisy bez problemu.

W humenmadia (dystrybutor odtwarzaczy) powiedzieli mi, że tych napisów nie wyświetli mi żaden (?!) odtwarzacz sprzętowy hd i że napisy będę miał wtedy jak zripuję całą płytę (łącznie z menu).

Coś mi się nie chce w to wierzyć ... :rolleyes:

Czy ktoś może mi potwierdzić, że Xtreamer odtworzy takiego ripa (tylko film bez menu) z napisami bez problemu?

Mam całą masę tak zripowanych filmów (z wypożyczalni), które pożyczałem i z braku czasu kopiowałem do zobaczenia gdy znajdzie się czas.

Gdyby faktycznie miałby być problem z napisami to dla mnie byłaby to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ripując film DVD w trybie "Main Movie only" Schrinkiem lub DVDFabem będę w stanie odtworzyć taki film z napisami, przy założeniu, że ripowałem z jedną ścieżką audio (orginał) i tylko z polskimi napisami?

Gdy wypalę taką płytką na DVD-RW to nie mam żadnych problemów z stacjonarnym DVD - wyświetla napisy bez problemu.

W humenmadia (dystrybutor odtwarzaczy) powiedzieli mi, że tych napisów nie wyświetli mi żaden (?!) odtwarzacz sprzętowy hd i że napisy będę miał wtedy jak zripuję całą płytę (łącznie z menu).

Coś mi się nie chce w to wierzyć ... :rolleyes:

Czy ktoś może mi potwierdzić, że Xtreamer odtworzy takiego ripa (tylko film bez menu) z napisami bez problemu?

Mam całą masę tak zripowanych filmów (z wypożyczalni), które pożyczałem i z braku czasu kopiowałem do zobaczenia gdy znajdzie się czas.

Gdyby faktycznie miałby być problem z napisami to dla mnie byłaby to porażka.

Trzeba zrobić obraz iso płyty DVD.Wtedy odtworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zrobić obraz iso płyty DVD.Wtedy odtworzy.

Całej płyty tak? Ja mam zripowane tylko do głównego filmu z 1 ścieżką audio i 1 napisami. I co teraz?

Czy da się jakoś (szybko) te ripy przerobić - ja nie bardzo mam czas na zabawę ...

Kopiowałem zawsze tylko cały film, bo nie zawsze mieściło mi się na 1 płycie DVD-RW.

Powiem szczerze, że nie bardzo rozumiem dlaczego player softwerowy radzi sobie z takim ripem a plyer sprzętowy hd (bądź co bądź z jakimś softem na pokładzie) ma problem ...

W humanmedia tłumaczyli mi, że ponoć soft do ripu coś kastruje z struktury płyty i odtwarzacze sprzętowe nie rozpoznają napisów, jak dla mnie to jest porażka - czuję że dalej będę wypalał na DVD-RW bo przynajmniej stacjonarne DVD nie ma z tym problemów ... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego miało by tak być.

Przecież taki rip to też płyta DVD.

Że nie mam menu?

Nie próbowałem, ale iso takiej płyty wygląda jak iso każdej innej.

Nie znajduję argumentu dla którego taka płyta nie miałaby być odtwarzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić ten sprzęt, gdzie najtaniej? i czy czyta polskie czcionki w filmach .mkv

na stronie producenta jest ze antena wifi gratis, a czy w zestawie jest pilot ? bo producent dodaje to jako dodatkowe wyposażenie.

No i tak na koniec warto to kupic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież taki rip to też płyta DVD.

Zgadza się.

Że nie mam menu?

Nie próbowałem, ale iso takiej płyty wygląda jak iso każdej innej.

Nie znajduję argumentu dla którego taka płyta nie miałaby być odtwarzana.

Ona jest odtwarzana. Problem ponoć w tym, że nie da się włączyć napisów - tak mi powiedział gościu z Humanmedia.

Ponoć napisy można włączyć jesli robiąc ripa robimy to w opcji Full DVD (z menu, dodatkami itp) - dla mnie kompletnie bez sensu ... i jakoś trudno mi w to uwierzyć, ze to tak działa.

Może myk jest w tym, że jak się ripuje płytę np. DVD shrinkiem to przy wyborze reauthoring i wybraniu tylko głównego filmu, wykastrowaniu niepotrzebnych strumieni audio i subtitles to trzeba wybrać jako domyślny (jest tam taka opcja) ten jedyn subtitle, który został (pl). Może gdy się tego nie ustawi to odtwarzacze głupieją i nie potrafią tych napisów wyciągnąć.

Struktura płyty jest taka jak normalnej DVD brak tylko menu, ale przecież przycisk na pilocie odtwarzacza "subtitles" powinien działać.

Kurde, nie kupię w ciemno odtwarzacza, który nie wyświetli mi napisów z tak zripowanych orginalnych DVD :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się.

Ona jest odtwarzana. Problem ponoć w tym, że nie da się włączyć napisów - tak mi powiedział gościu z Humanmedia.

Ponoć napisy można włączyć jesli robiąc ripa robimy to w opcji Full DVD (z menu, dodatkami itp) - dla mnie kompletnie bez sensu ... i jakoś trudno mi w to uwierzyć, ze to tak działa.

Może myk jest w tym, że jak się ripuje płytę np. DVD shrinkiem to przy wyborze reauthoring i wybraniu tylko głównego filmu, wykastrowaniu niepotrzebnych strumieni audio i subtitles to trzeba wybrać jako domyślny (jest tam taka opcja) ten jedyn subtitle, który został (pl). Może gdy się tego nie ustawi to odtwarzacze głupieją i nie potrafią tych napisów wyciągnąć.

Struktura płyty jest taka jak normalnej DVD brak tylko menu, ale przecież przycisk na pilocie odtwarzacza "subtitles" powinien działać.

Kurde, nie kupię w ciemno odtwarzacza, który nie wyświetli mi napisów z tak zripowanych orginalnych DVD :angry:

Zrób dvd iso Shrinkiem.Musi być struktura płyty DVD a nie tylko plik iso jako taki.

Ma być folder audio pusty i video z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób dvd iso Shrinkiem.Musi być struktura płyty DVD a nie tylko plik iso jako taki.

Ma być folder audio pusty i video z filmem.

Ja nie mam pliku iso. Chyba shrinkiem nawet się takiego nie zrobi...

Po ripie shrinkiem w każdym katalogu (na 1 film) mam Audio_TS (pusty) i Video_TS (z ifo, vobami itp).

Robiąc w nero płytę DVD (opcja Video DVD)poprzez przeniesienie całej zawartości folderu Video_TS na płytkę DVD-RW nie mam żadnego problemu z stacjonarnym odtwarzaczem DVD.

Rozumiem, że wchodząc do takiego katalogu Video_TS z poziomu odwarzacza typu Xtreamer powinienem odtwarzać to jak normalne DVD i móc sobie właczyć napisy przyciskiem subtitles na pilocie pomimo braku menu, tak? Może to ktoś potwierdzić że Xtreamer tak zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam pliku iso. Chyba shrinkiem nawet się takiego nie zrobi...

Po ripie shrinkiem w każdym katalogu (na 1 film) mam Audio_TS (pusty) i Video_TS (z ifo, vobami itp).

Robiąc w nero płytę DVD (opcja Video DVD)poprzez przeniesienie całej zawartości folderu Video_TS na płytkę DVD-RW nie mam żadnego problemu z stacjonarnym odtwarzaczem DVD.

Rozumiem, że wchodząc do takiego katalogu Video_TS z poziomu odwarzacza typu Xtreamer powinienem odtwarzać to jak normalne DVD i móc sobie właczyć napisy przyciskiem subtitles na pilocie pomimo braku menu, tak? Może to ktoś potwierdzić że Xtreamer tak zadziała?

Shrinkiem też się robi :angry:

Filmy które juz masz możesz "przepuścic" jeszcze raz przez Shrinka i zapisac jako iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Shrinkiem też się robi :)

Filmy które juz masz możesz "przepuścic" jeszcze raz przez Shrinka i zapisac jako iso.

Fakt. Zapisuję jako ISO, a nie do folderu - nie zauważyłem :angry:

Czyli reasumując, jeśli jeszcze raz przepuszczę te moje ripy (główny film z jedną ścieżką audio i jednymi napisami) przez shrinka i zrobię z tego iso to Xtreamer będzie mi wyświetlał te napisy, tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt. Zapisuję jako ISO, a nie do folderu - nie zauważyłem :angry:

Czyli reasumując, jeśli jeszcze raz przepuszczę te moje ripy (główny film z jedną ścieżką audio i jednymi napisami) przez shrinka i zrobię z tego iso to Xtreamer będzie mi wyświetlał te napisy, tak ?

Tak.Dowolny , który obsługuje iso .Egreat,Xtreamer,Popcorn etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale (jeśli się nie mylę) przecież wszystkie te wymienione playerki odtwarzają także foldery VIDEO_TS. Albo bezpośrednio (wybór katalogu), albo poprzez wejście do folderu i odtworzenie pliku .IFO... Rusza cała struktura DVD, z menu (jeśli jest) włącznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale (jeśli się nie mylę) przecież wszystkie te wymienione playerki odtwarzają także foldery VIDEO_TS. Albo bezpośrednio (wybór katalogu), albo poprzez wejście do folderu i odtworzenie pliku .IFO... Rusza cała struktura DVD, z menu (jeśli jest) włącznie...

Masz rację.Ale nie zawsze napisy są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawia ktoś ????? nie mam mozliwosci zaplaty na stronie producenta a bym kupil, wiec jeśli ktos bedzie zamawiał to jestem chętny

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni już u mnie. I robię testy. Mała rzecz a cieszy:)

Trzech rzeczy nie robi póki co: nie wypuszcza HD Audio, ISO BD (choć akurat to mnie nie boli).

Do sprawdzenia struktura BD (też nie boli, jak nie zadziała).

Reszta śmiga, aż miło, m2ts z BD cieszą oczy na świecidełku, mkv też, choć akurat na tym mi za bardzo nie zależy.

Można robić więc kopie zapasowe na twardziele z płyt BD wg schematu ścieżka video plus audio HD i....czekać na bitstream tego audio (HDMI 1.3 jest) :angry:)

Menu szybkie, samo pudełko niewiele większe od 2,5 calowego dysku zewnętrznego w obudowie. Maleństwo można schować za wiszący telewizor heheh.

Do tego NAS, UPnP, Media Library i takie tam. Plus odczyt FLAC, mniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do sprawdzenia struktura BD (też nie boli, jak nie zadziała).

Reszta śmiga, aż miło, m2ts z BD cieszą oczy na świecidełku.

W strumieniu m2ts są także napisy których chyba nie umie wywołać .

Czytanie struktury BD z katalogu byłoby ciekawy rozwiązaniem - sprawdź proszę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W strumieniu m2ts są także napisy których chyba nie umie wywołać .

Czytanie struktury BD z katalogu byłoby ciekawy rozwiązaniem - sprawdź proszę .

Tak, w strumieniu gubi się, napisy muszą być obok. Strukturę dzisiaj przetestuję

A dla zainteresowanych instalacja X MovieJukebox (baza danych z FilmWeb):

tutaj

i galeria:

tutaj

Kolejna uwaga:

Xtreamer nie wie, jak na razie, co zrobić Dolby TrueHD. Nie potrafi wyczarować z tego zwykłego DD, tak jak radzi sobie w przypadku DTS HD do zwykłego DTS. Informuje jedynie, że nie widzi tego strumienia. Sprawdzane na kilku materiałach.

Przy mkv pięknie czyta napisy z zewnątrz. I uwaga, w ustawieniach wybieramy Central Europe, zamiast Polska. W drugim przypadku widzimy krzaki, zamiast polskich czcionek:)

Testuję dalej...

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik dotarl do mnie w ciagu 1 dnia :blink:

Jednak warto zamowic w polsce, humanmedia sie stara.

Jak na razie to dla mnie najlepszy zakup jaki zrobilem w tym roku w swerze sprzetu a/v.

Mam tylko jedno pytanie do bardziej zaawansowanych uzytkownikow:

- gdzie przy przegladaniu filmikow na youtube mozna przelaczyc na wyswietlanie w HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W polce dają rok gwarancji, u producenta dają dwa lata.....

A drugi rok, niezgodność towaru. Co prawda trzeba się czasem pobujać ale warto o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem maila, że wszyscy posiadacze Xtreamer (w tym i ja), kupionego w polskiej dystrybucji, mają rozszerzoną gwarancję z 12 do 24 miesięcy. Sprawa dotyczy egzemplarzy zakupionych przed 19 pażdziernika br. i objętych w momencie zakupu gwarancją na 1 rok.

Wydrukowany mail należy podłączyć do rachunku/faktury w przypadku zgłoszenia sprzętu do naprawy gwarancyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dostałem maila, że wszyscy posiadacze Xtreamer (w tym i ja), kupionego w polskiej dystrybucji, mają rozszerzoną gwarancję z 12 do 24 miesięcy. Sprawa dotyczy egzemplarzy zakupionych przed 19 pażdziernika br. i objętych w momencie zakupu gwarancją na 1 rok.

Wydrukowany mail należy podłączyć do rachunku/faktury w przypadku zgłoszenia sprzętu do naprawy gwarancyjnej.

Ciekawa kwestia, Sony też przedłużył gwarancje na 2 lata dla nowej ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...