Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

Realtekowi jest zal kasy na licencje i tu na pewno tkwi szkopuł

Rezkomo licencje trzeba bulić od każdej jednej kosci a nie tylko na dany jej model a to Realteka boli. Tym bardziej że z samego załozenia ich chip jest raczej dla prostszych i tanszych konstrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja... Poetica chyba. Może się mylę, ale stara Sigma 8635 raczej nie ma żadnej licencji, a bitstream dźwięku HD hula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - na wszystko potrzebna jest kasa- także na pass-thru

Sigma jest amerykanska- myslisz ze korporacja z Silicon Valley może sobie pozwolić na olewanie licencji ?

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli owa licencja jest niezbędna, to nie. Ale czy na bitstreaming naprawdę jest niezbędna? Na downmix do stereo (czyli de facto dekodowanie) na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jest potrezbna

dlatego pierwsze odtwarzacze dvd nie potrafily wypuscic po coaxial/toslink dts bitstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez jest potrezbna

dlatego pierwsze odtwarzacze dvd nie potrafily wypuscic po coaxial/toslink dts bitstream

Może się mylę ale chyba od początku nie było z tym problemu, natomiast tak jak pisał poprzednik problem miały z dekodowaniem DTSu (i na to raczej potrzebna była licencja). Zresztą wiele firm właśnie tym (koniecznością opłaty licencyjnej) tłumaczyło brak dekodera DTS, a po cyfrowym wszystko przechodziło.

Edytowane przez HiFiMike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie

dowód- Panasonic DVD-A100 - i ZERO dts po cyfrze

Mam taki w rodzinie do dzis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mylisz sie dowód- Panasonic DVD-A100 - i ZERO dts po cyfrze Mam taki w rodzinie do dzis

To niczego nie dowodzi. Mam jeszcze coś takiego jak Thomson DTH2000 i tam brak deokodera a po cyfrze jest. Zresztą dlaczego wiele firm tłumaczyło się z braku dekodera brakiem licencji a po cyfrze DTS był?

Edytowane przez HiFiMike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat brak DTS na wyjściu cyfrowym w DVD to była raczej kwestia czysto techniczna, po prostu DTS to dodatek do standardu DVD, i nie wszystkie scalaki na początku to obsługiwały. Tak se gdybam; ciekawe jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze jestem nowy w temacie to chcialbym sie dowiedziec natepujacych rzeczy : czy jakosc obrazu ( bd iso, mkv ) odbiega od standardowej jakosci obrazu HD np pomiedzy bluray playerem a TV ?? druga rzecz to taka ... czy istnieje jakis sposob aby uzyskac dzwiek dts hd-ma, true hd ... z tego co wyczytalem to na ampliku ujawi sie tylko dts surround ?? i ostatnia ... aktualnie caly content HD odtwarzam za pomoca komputera ( przenosze go pod tv ) oprocz tego iz za jego pomoca moge miec dzwiek hd dts hd i truehd ... czy kupujac Xtreamera odczuje dyskomfort w ogladaniu ?? moze mial ktos podobna przygode z ogladaniem filmow na tv za pomoca komputera i chetnie sie podzieli odczuciami z uzytkowania teraz Xtreamera :) a moze czekac na nowa wersje odtwarzacza ... chyba w maju wychodzi Xtreamer pro

glowny wniosek jaki chcem uzyskac to czy warto wydac te ~500zl na sprzet ktory mnie zadowoli lub nie ... czy zatrzymac kase w kieszeni i stwarzac biblioteke filmow na pc i meczyc sie z jego przenoszeniem ...

z gory dzieki za wszelkie info

Edytowane przez geffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ospowiedz z Xtreamer.net w sprawie HD audio w Xtreamer 1

"XT-1 is fully capable of delivering this feature but as we mentioned lots and lots of times and as it is stated in the report there is a legal issue. We fought for it, we tried to do all we could but DTS Labs had an obligation to a third party. In the end they did not allow us to implement it into the existing model.

That is (as it is stated in the report) why we offer 50 Euro rebate on XTPro purchase to all the XT-1 owners worldwide. This turn of events was not caused by us but we feel obligated to do something for our customers. Surely you can appreciate that?"

Trochę to dziwne ,dlaczego DTS Labs nie pozwala w X 1 a w X pro niby tak ? ......

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla informacji potencjalnych kupców xtreamer'a: NIE BĘDZIE WSPARCIA DLA DTS-HD I TRUEHD !!! MIMO TAKICH INFORMACJI Raport X PRODUCENT I LOKALNI SPRZEDAWCY NADAL BŁĘDNIE INFORMUJĄ NA SWOICH STRONACH O TYCH MOŻLIWOŚCIACH SPRZĘTU.

Edytowane przez agnieszka77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My juz o tym dawno wiemy- sam pisałem o tym news'a jakies 3 tygodnie temu

Ale wciaż są jak widać osoby które łąpią się na brednie wypisywane w kolorowych PDF'ach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to ta taśma by chodziła kilkakrotnie szybciej.

akurat wg mnie składanie i pakowanie nie jest najważniejsze.

bądź co bądź w Chinach są także najnowocześniejsze fabryki na świecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako ze jestem nowy w temacie to chcialbym sie dowiedziec natepujacych rzeczy : czy jakosc obrazu ( bd iso, mkv ) odbiega od standardowej jakosci obrazu HD np pomiedzy bluray playerem a TV ?? druga rzecz to taka ... czy istnieje jakis sposob aby uzyskac dzwiek dts hd-ma, true hd ... z tego co wyczytalem to na ampliku ujawi sie tylko dts surround ?? i ostatnia ... aktualnie caly content HD odtwarzam za pomoca komputera ( przenosze go pod tv ) oprocz tego iz za jego pomoca moge miec dzwiek hd dts hd i truehd ... czy kupujac Xtreamera odczuje dyskomfort w ogladaniu ?? moze mial ktos podobna przygode z ogladaniem filmow na tv za pomoca komputera i chetnie sie podzieli odczuciami z uzytkowania teraz Xtreamera :( a moze czekac na nowa wersje odtwarzacza ... chyba w maju wychodzi Xtreamer pro

glowny wniosek jaki chcem uzyskac to czy warto wydac te ~500zl na sprzet ktory mnie zadowoli lub nie ... czy zatrzymac kase w kieszeni i stwarzac biblioteke filmow na pc i meczyc sie z jego przenoszeniem ...

z gory dzieki za wszelkie info

nikt nie mial doczynienia z takim czyms, albo nikt nie ma zadnych informacji odnosnie tego ?? :o ... dla "Ciebie" to 30s czasu poswieconego ... dla mnie to pare dni zaoszczedzone w poszukiwaniu odpowiedzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie coś na temat nowych wersji XTreamer z cichym wentylatorem ?

Na jednej z aukcji znalazłem taki oto dodatkowy opis:

"MODEL Z NAJNOWSZEJ DOSTAWY POSIADA NOWY WENTYLATOR

KTÓRY PRACUJE ZDECYDOWANIE CISZEJ NIŻ POPRZEDNI !!! JEST PRAKTYCZNIE WOGÓLE NIESŁYSZALNY. PRODUCENT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WYMIANĘ Z UWAGI NA SKARGI DOTYCZĄCE ZBYT GŁOŚNEJ PRACY MODELI WPROWADZONYCH NA RYNEK JAKO PIERWSZYCH."

Czy faktycznie są nowe wersje wentylatorów ? Jeśli tak to jak je odróżnić przy zakupie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie coś na temat nowych wersji XTreamer z cichym wentylatorem ?

Na jednej z aukcji znalazłem taki oto dodatkowy opis:

"MODEL Z NAJNOWSZEJ DOSTAWY POSIADA NOWY WENTYLATOR

KTÓRY PRACUJE ZDECYDOWANIE CISZEJ NIŻ POPRZEDNI !!! JEST PRAKTYCZNIE WOGÓLE NIESŁYSZALNY. PRODUCENT ZDECYDOWAŁ SIĘ NA WYMIANĘ Z UWAGI NA SKARGI DOTYCZĄCE ZBYT GŁOŚNEJ PRACY MODELI WPROWADZONYCH NA RYNEK JAKO PIERWSZYCH."

Czy faktycznie są nowe wersje wentylatorów ? Jeśli tak to jak je odróżnić przy zakupie ?

ja mam taki, chcesz kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki, chcesz kupic?

Jeśli faktycznie wyszła nowa seria to wolalbym kupić urządzenie z nowej serii.

Gdzie kupiłeś ? Jak sprawdzić czy jest nowy wiatrak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam!

Słyszałem, że Xtreamer nie obsługuje już wraz z nowymi aktualizacjami serwisu Youtube. Czy to prawda?

Co jest lepszym rozwiązaniem? Xtreamer czy Patriot?

Edytowane przez Maniaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do firmy c4i i pytałem o xtreamera. Mają teraz wyprzedaż i Pani z którą rozmawiałem powiedziała, że wyprzedają bo wchodzi nowy model. Wiecie coś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłem dzisiaj do firmy c4i i pytałem o xtreamera. Mają teraz wyprzedaż i Pani z którą rozmawiałem powiedziała, że wyprzedają bo wchodzi nowy model. Wiecie coś na ten temat ?

Sprawdziłem tę wyprzedaż w c4i i ... 2zł taniej niż w Human podstawowa wersja, a silent o 1zł drożej. Wyprzedaż ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem tę wyprzedaż w c4i i ... 2zł taniej niż w Human podstawowa wersja, a silent o 1zł drożej. Wyprzedaż ????

449 na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na aledrogo sprzedają. Jak masz kontakt z nimi to może dowiedz się jak jest z tym co podają tam a mianowicie:

"Audio pass through : DTS, Dolby Digital, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus"

Niby w informacji o procku jest: Realtek 128X (Special Edition), ale nie chce mi się wierzyć, że coś w tym temacie się zmieniło i to na dodatek w sprzęcie wyprzedawanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...