Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

czyli co w końcu odtwarza xtreamer jak odtwarza ścieżkę audio którą downmixuje do 5.1 ?

czy downmix dotyczy tylko kanałów (7.1 -> 5.1) czy też jakości strumienia (zmniejsza bitrate)?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreamer SideWinder <- to nie jakis inny model to tylko chłodzenie pasywne do Xtreamera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sidewinder to fabrycznie zamontowany zestaw pasywnego chlodzenia ale zgodnie z linkiem ktory wczesniej zamieszczalem ma tez miec nowy chip realteka ktory nie ma miec bolączek jakie ma jego poprzednik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość dla właścicieli (ale nie wszystkich) mydelniczki. Zapowiadany nowy firmware 2.4 umożliwi wreszcie wsparcie dla audio HD (Dolby TrueHD, DTS HD MA) włącznie z 7.1.

Wsparcie dla audio HD dotyczy wszystkich modeli PRO i wersji mydelniczki z pasywnym chłodzeniem (sidewinder). Oparte są one o nowszy chipset RTD 1283 DD. Posiadaczy modeli z wiatrakiem spotka więc zawód.

I will take the opportunity on this thread to repeat some info scattered around in forums and clarify :

The differences between the two models of xtreamer 2.5" and the Xtreamer Sidewinder :

Xtreamer 2.5 (mk1 - release year 2009) is based originally on RTD 1283 chipset

The xtreamer sidewinder is based on new revised chipset RTD 1283 DD . This model we were allowed to license to support upto 7.1 HD audio passthrough.

The most noticeable difference between the two models is that with the old model you will be able to enjoy HD audio down-mixed and not passthrough your amplifier. it means that HD audio Dolby True HD will be down mixed to 2 channels and DTS MA will be Core DTS 5,1

Więcej info (gdzie już trwa ożywiona dyskusja):

http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=2&t=16623

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozważam zakup Xtreamera Sidewinder

Z tego co wyczytałem na tym i innych forach to nie ma on większych problemów z odtworzeniem różnego rodzaju plików, w tym MKV, m2ts, itp. a na nich mi głównie zależy. A jak wygląda możliwość odtworzenia w 1080p / 24p? Ma taką opcję?

Główna bolączka to dzwięk HD, ale to mi na razie nie przeszkadza bo nie mam jeszcze sprzętu do odtworzenia takiego dzwięku ;) A z tego co piszą ma się to pojawić przy aktualizacji softu.

I jeszcze jedno... jak ze stabilnością tego playera? :) Nie lubię jak mi się coś za często wiecha i muszę to restartować ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 24p jak i HD Audio - nie będzie jedynie nigdy możliwości odtwarzania BD wraz z MENU. Stabilność OK , choć testowałem tylko kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumuję?

Czyli w przypadku BD trzeba odtwarzać poszczególne pliki *.m2ts z katalogu Stream?

Jeśli tak, to czy można sobie wybrać ścieżkę dźwiękowa i napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz MOVIE ONLY w jednym pliku, to wskazując folder np. z całą zawartością, wówczas odtworzy najdłuższą playlistę - czyli cały film.

Nie wybierzesz wersji filmu ( o ile takie się znajdują) Wybór AUDIO i napisów bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Mam jeszcze pytanie o eTRAYz. Czy ktoś z forumowiczów go posiada?

Zastanawiam się nad Xtreamer Sidewinder + eTRAYz do ściągania torrentów. Pytanie tylko czy eTRAYz nadaje się do tego, czy są lepsze rozwiązania.

Podoma mi się w nim to że jest malutki i można go wrzucić "gdziekolwiek" i będzie zasysał 24h/dobę :)

W połączeniu z playerkiem z tej samej firmy powinny dobrze współpracować i przy tym co czytałem duże prawdopodobieństwo że odczytam prawie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eTrayz ma NAJGORSZE notowania w benchmarku NASów na cdrinfo.pl - pod tym wzgledem to dno wsród NASów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mobor czytałem ten test. Wiem że ma średni transfer ok. 10-12MB/s, ale w tej cenie nie ma szybszych. Po co mi szybszy za 1500 zł.

Poza tym ja nie chcę tego używać jako serwera FTP tylko jako zasysacz torrentów, a przypuszczam że do tego się nadaje bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny firmware (z otrzymanego dzisiaj maila):

Pojawiła się w końcu oficjalna, pełna wersja oprogramowania 2.4 dla Xtreamerów.

Wszystkie zapowiadane wcześniej zmiany zostały wprowadzone. Włącznie ze ściąganiem okładek i opisów do filmów w języku polskim! W tej chwili jest to jedyny odtwarzacz na rynku który pozwala na przeglądanie biblioteki filmów po okładkach w oparciu o dane z FDB.pl

Lista zmian jest bardzo bogata i obejmuje m.in:

* obsługę HD Audio w trybie passthrough (dla odtwarzaczy XtreamerPro i Xtreamer SideWinder)

* Movie JukeBox - uruchomiony dla materiałów filmowych, pobierający informacje o filmach z internetu i pozwalający na graficzne przeglądanie bibliotek z multimediami. JukeBox został wyposażony także w interfejs WWW dający pełniejszą kontrolę nad parametrami skanowania i umożliwiający edycję i uzupełnienie informacji pobieranych z internetu. Wersja obejmuje już dostęp do danych w języku polskim za pośrednictwem serwisu FDB.

* możliwość wskazania pliku z napisami do filmu znajdującego się w innej lokalizacji niż plik filmowy

* listę ostatnio oglądanych plików wideo, z możliwością szybkiego powrotu do odtwarzania

* możliwość blokowania hasłem dostępu do katalogów sieciowych oraz do katalogów dla dorosłych w usłudze Xtreamer Live!

* opcję samoczynnego wyłączania urządzenia po zadanym czasie (OFF timer)

* opcję usypiania wbudowanego dysku, kiedy nie jest on używany

* funkcje kontroli odtwarzania muzyki podczas prezentacji zdjęć (wybór plików z innego katalogu, podgląd, przeskok itd.) - sterowane przyciskiem FUNC(8)

* obsługę serwerów czasu NTP

* obsługę strumieni multimedialnych MMS (Microsoft Media Server) oraz RSTP

* dostęp do zasobów sieciowych odtwarzacza z poziomu stron WWW

* obsługę wybranych materiałów HD serwisu YouTube, obsługa logowania się na swoje konto w serwisie, z dostępem do ulubionych i playlist.

* opcję aktualizacji oprogramowania głównego, XtreamerLive!, MovieJukeBox i listy stacji radiowych przez internet, z serwerów producenta

* usprawione zdalne uruchamianie odtwarzania wskazanego pliku lub folderu przez przeglądarkę WWW i piloty WWW

* optymalizacje i przyśpieszenie działania funkcji internetowych oraz operacji na plikach

* optymalizacje działania złącza HDMI, tryby wyboru kompatybilności złącza w Ustawieniach

Pliki można ściągnąć bezpośrednio z oficjalnej polskiej strony Xtreamer - www.xtreamer.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam jedno krótkie pytanie: czy Xtreamer posiada jakis Menadżer pobierania plików (torrent najlepiej) ?

Nigdzie nie znalazłem informacji że posiada a więc tak dla jasności się pytam? Jeśli nie posiada to go dla mnie dyskwalifikuje.

Pozdrawiam i liczę znawców tematu na szybko i prostą odpowiedź. ;)

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na tym lub sąsiednim forum.

Ponoć się da nawet było opisane jak to zrobić.

Musisz poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe firmware "gubi dźwięk" przy materiale HD , przy TrueHD i 24p rwie klatki , nie działa prawidłowo autoframerate .

To takie główne grzechy - ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć ? (wersja PRO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj pytanie na forum producenta.

U mnie wszystko lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanko do osób zorientowanych w temacie,

Czy Novatron NTR82 skoro jest na chipsecie RTD1283DD 400 MHz to jest szansa, że kiedyś wypuszczą aktualizację pozwalającą przepuścić DTS MA i Dolby TruHD ?

W konkurencyjnych odtwarzaczach na tym chipsecie te formaty są obsługiwane na moim Novatronku niestety nie...

Pytanie jest takie czy jest to technicznie możliwe?

Bo jeżeli tak to może trzeba po prostu gdzieś ponaciskać na osoby odpowiedzialne za upgrade softu, żeby polepszyć funkcjonalność tego urządzenia...

Edytowane przez biglyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór szanownemu gronu.

Czy podłączanie kabla optycznego podczas pracującego urządzenia może je uszkodzić?

Podczas podłączania drugiego dysku do portu USB przypadkowo odpiął się kabelek optyczny, który podłączyłem na uruchomionym urządzeniu.

Dźwięk został rozpoznany prawidłowo i dokończyłem testowanie materiału video.

Po tym zabiegu zapragnąłem zaktualizować FW do wersji 2.4.0.

Po restarcie zgodnie z komunikatem o wyłączeniu się urządzenia zapadł stan zwany "zwisem" (żadnej informacji o aktualizacji - totalny zwis).

Xtreamer cały czas kręci wentylatorem (pomimo wyłączenia - radiatory) i mruga czerwona dioda POWER a na ekranie widnieje plansza startowa z logiem Xtreamra. Procedura Emergency FW nie chce się uruchomić pomimo postępowania zgodnie z instrukcją (plik install.img na pendrive sformatowanym w FAT32).

Pytanie: czy Xtreamer został w jakiś sposób uszkodzony?

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy podłączanie kabla optycznego podczas pracującego urządzenia może je uszkodzić?

nie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie !

Czyli jedno pewnie - urządzenie jest sprawne tylko za Chiny ludowe nie mogę go "odwiesić" :)

Już dziesiątki razy wywołuję procedurę Emergency Firmware (HOME->3->POWER) i nic się nie dzieje ....

Update - > problem rozwiązany !

Urządzenie uratowane, udało się wywołać procedurę Emergency.

Edytowane przez tomy_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe firmware "gubi dźwięk" przy materiale HD , przy TrueHD i 24p rwie klatki , nie działa prawidłowo autoframerate .

To takie główne grzechy - ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć ? (wersja PRO)

dostałem w swoje łapki owego Xtreamera, i jedyny "problem" jaki z nim miałem, to przy wczytywaniu Avatara w FullHD "zamulił" się na może 1-2 sekundy - poza tym przez cały film wszystko szło równiutko i gładziutko :D do tego jak uruchamiałem owego avatara jeszcze raz, to nic takiego się nie powtórzyło ;p PS a rodzinka cała w szoku, bo porządne LCDki samsunga mają, ale jedyne co na nich oglądali to Discovery w HD... xD jak zobaczyli tego Avatara to szczęki z ziemi zbierali ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pass through dla DTS-MA jest tylko w 5.1 czy także w 7.1? Z tego co wyczytałem jest tylko 5.1 dla DTS-MA a 7.1 dla Dolby Digital HD. Czy obraz idzie w 1080p24 czy nie (przykład IcyBox mp3011hw)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytania do właścicieli tego urządzenia,

Jakiego formatu jest płyta główna?,

Czy jest możliwość przełożenia jej do innej obudowy?,

Gdzie można zobaczy wnętrze ( bebechy)?

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...