Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

na MPC Club ostro bojkotują Xtreamera

firma zaczyna jechać po bandzie z klientami - radzę uważać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na MPC Club ostro bojkotują Xtreamera

firma zaczyna jechać po bandzie z klientami - radzę uważać !

podaj linka

edycja:

po przeczytaniu..

ee tam.... użytkownicy są raczej zadowoleni , ja mając go od tygodnia nie żałowałem ani dnia że go kupiłem, o każdej firmie można pisać i bojkotować na forach ... wystarczy wpisać TOSHIBA na tym forum

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam xtreamera od 3 miesięcy i jak na razie wszystko ok poza jednym:brak passthru dla dolby truehd i dts hd. Męczą mnie juz gadki developerów z tej firmy. Chyba czas przesiąść sie na popcorna a200.

pozdr

edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jakieś formaty hd audio xtreamer wypuszcza.

może ktoś wyjaśnić co w takim razie to jest? wydawało mi sie że passthrou ale piszesz że nie więc co wypuszcza w kwestii hd (bitstream)?

czy tylko downmix? mógłby to ktoś usystematyzować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili z tanich playerów(do 600zł) tylko WDTV Live i WDTV gen2 mają Audio HD pass through(tylko TrueHD).

Reszta playerów ma downmix audio HD do DTS.

Tutaj ciekawostka nowy Xtreamer Pro

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1225668

Audio pass through : DTS, Dolby Digital, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus.

Czyżby znowu robienie klienta w ....

mini-DSC_1356_re.jpg

mini-DSC_1372.jpg

Edytowane przez wa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale jakieś formaty hd audio xtreamer wypuszcza.

może ktoś wyjaśnić co w takim razie to jest? wydawało mi sie że passthrou ale piszesz że nie więc co wypuszcza w kwestii hd (bitstream)?

czy tylko downmix? mógłby to ktoś usystematyzować?

Xtreamer nie wypuszcza żadnych formatów HD audio. Jedynie DTS i DD. Oczywiscie jest tez downmix wymienionych. Mam tez WDTV rel.1 i sam sie zastanawiam jak mogłem się tak dać nabić w butelkę czytając reklamy tego złomu ( xtreamer ). Nie polecam. Za te pieniądze można kupic wdtv rel1 i zostanie na dysk HD i karte sieciową. Jedynym sensownym odtwarzaczem na obecną chwilę jest ph a200 wg. mnie.

pozdr

edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xtreamer PRO :) ale takiego UPS-a w domu to ja już nie chcę tragedia , zostaję przy starym Xtreamerze

swoja droga to niezła ciekowstka z tym audio HD, ciagle podstrona informuje ze jednak

http://www.xtreamer.net/xtreamer/features/...own-mixing.aspx

Jest robiony downmix do dd/dts czyli żadna rewelacja. Jedynie "proste" menu do BD jest nowością ale nic nie posunęli się odnośnie dzwięku i stabilności softu.

pozdr

edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że może ten downmix jest odpowiednikiem funkcjonalnym odtwarzania formatów

DTS, Dolby Digital, DTS-HD MA, DTS-HD HR, Dolby True HD, Dolby Digital Plus

w trybie core. sorry jak coś pokręciłem.

I ten downmix to w zasadzie odtworzenie strumienia 5.1 zamiast 7.1 ale bez degradacji odtwarzanych strumieni 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następuje także degradacja, nie tylko zmniejszenie ilości kanałów; spowodowane to jest znacznym ograniczeniem ilości informacji (bitrate), czyli częstotliwości próbkowania i ilości bitów na próbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czy jest dostępna jakaś przeglądarka internetowa, tak aby można było przeglądać strony www na TV?

- w opisie niektórych aukcji na allegro piszą, że został zmieniony wiatrak i już go nie słychać - czy ktoś ma tą nowszą wersję? Jak je rozróżnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreamer Pro - oficjalne informacje - http://www.xtreamer.net/pro-minisite/xtreamerPRO.html

Porównanie:

Comparison-XtreamerPro-vs-Xtreamer-2-5.jpg

Urządzenie dostępne jest w preorderze w oficjalnym sklepie internetowym w następujących cenach:

Dla osób które wcześniej kupiły już Xtreamera wersja Pro kosztuje 99EUR (z WiFi na USB za 119EUR)

Dl nowych klientów XtrPro jest za 149EUR (z WiFi za 169EUR)

W temacie Dolby TrueHD - http://pokazywarka.pl/w2yoc4-2/

Edytowane przez FUSiON244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DTS MA i True HD ?

Niby jakim cudem skoro Realtek tego nie umie przemielić ?

Zanosi się na kolejny wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOWNMIX - czyli dalej kupa .... Passtrough w "przyszłości" - jak zwykle wałek na całego, ale ładnie brzmi i wielu się natnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DOWNMIX - czyli dalej kupa .... Passtrough w "przyszłości" - jak zwykle wałek na całego, ale ładnie brzmi i wielu się natnie.

W/g strony xtreamera jest passtrough. Brakuje go tylko i ma być w przyszłych firmware dla DTS MA 7.1 CH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W/g strony xtreamera jest passtrough. Brakuje go tylko i ma być w przyszłych firmware dla DTS MA 7.1 CH

Ja tam widzę Dolby TrueHD Down Mixing a o DTS MA tylko że będzie, co w tym przypadku wcale nie oznacza że tak się stanie. Szkoda tych problemów z dźwiękiem HD, bo bym łyknął tego PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam widzę Dolby TrueHD Down Mixing a o DTS MA tylko że będzie, co w tym przypadku wcale nie oznacza że tak się stanie. Szkoda tych problemów z dźwiękiem HD, bo bym łyknął tego PRO

To słabo patrzyłeś. Na stronie http://www.xtreamer.net/pro-minisite/xtreamerPRO.html jest jak byk, ale proszę wklejam tu kawałek dla nie mogących znaleźć:

95ed075d54ad4390.jpg

Edytowane przez HiFiMike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie fachowe fora - ten chip ma buga, który NIGDY nie pozwoli na bitstream HD - to kłamstwo .

Ratują 4 litery jakimis DOWNMIXAMI i obiecankami ... grupowy pozew mocno by tą firemke ostudził. :)

Oooo - Kolega wkleił ciekawostkę, rewelacyjną ciekawostkę - KONIECZNIE SPRAWDZIĆ W PRANIU i będzie jasne.

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem OFICJALNĄ odpowiedz od tech-supportu DVICO /producenta TVIXów/

powodem jest chip - żadna aktualizacja tego nie jest w stanie zmienić

Jedyne co być może ma szansę powodzenia to dekodowanie wszystkiego na pokłądzie - ale watpię czy Realtek ma az tyle mocy skoro gubi klatki nawet na niskobitrate'owych MKV'ach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklaracje X'a ze specyfikacji to my już doskonale znamy, papier i miejsce na serwerze są cierpliwe... ;)

Ciekawe czy i kiedy Realtek wprowadzi poprawiony SoC? Ile muszą sprzedać scalaków, żeby im się matryca zwróciła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu najzwyczajniej w świecie Realtek produkuje już ten układ bez jakiegoś buga o którym wspominacie, może warto jednak poczekać do pojawienia się urządzenia/firmware i wtedy wyrokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producent jest zdrowy na umyśle to taki popawiony chip zawsze ma inne oznaczenie np RTL1284, 1383 itp

A tutaj wyraźnie widać że konstrukcja w sensie elektronicznym jest identyczna. Zmienili kastę, dołożyli kontroler i voile'a

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żeby było fikuśniej, to pierwsza wersja bliźniaczego SoC'a 1073 (1073DA) nie obsługiwała nawet downmix'u DTS, dopiero kolejne serie odtwarzaczy z poprawioną wersją chipu (1073DD) miały tą funkcjonalność; tak nacięli się pierwsi kupcy AC Rayan PlayOn. Skoro tu można było zmienić scalak, to czemu w przypadku 1283 jest taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...