Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

"...Zewnętrzny zasilacz: AC 100~240 V, DC 12V, 3A..."

Co daje 36 W razem z zainstalowanym wewnątrz 2,5" HDD. Tyle specyfikacja na stronie HumanMedia.

Na stronie X'a piszą:

"Power

12V DC, 2A", czyli 24 W. :)

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W strumieniu m2ts są także napisy których chyba nie umie wywołać .

I wreszcie po ostatnich aktualizacjach, ta mydelniczka świetnie wyłuskuje napisy z kontenera m2ts:)

Jeszcze AudioHD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały dodatek do mydelniczki:):

Wielofunkcyjny i zaskakująco tani NAS (dysk sieciowy) z obsługą do 2 dysków twardych (łącznie do 4TB). Proste ściąganie Torrentów, 2 krokowa instalacja, łatwe udostępnianie i synchronizacja plików - Rapidshare-like gateway.

Najważniejsze funkcje:

- RAID 0, 1 - dla zwiększenia prędkości lub bezpieczeństwa Twoich danych

- e-downloader - klient umożliwiający ściąganie plików z rapidshare.com, megaupload.com, storage.to, megashares, hotfile.com, netload.in

- wkrótce obsługa plików NZB (binaria)

- klient RSS

- wyszukiwanie i pobieranie: mininova, isohunt, torrentz

Udostępnianie plików dla znajomych, przyjaciół w sposób podobny do Rapidshare - udostępniamy mailem link dla znajomych umożliwiający im bezpieczny download bezpośrednio z urządzenia.

INFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da rade na eTRAYz uruchomić Transsmision lub rtorrent? Jeśli tak, to czy transfer 50mbps jest realny do osiągnięcia na nim poprzez te programy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

1. czy jak podłącze przez usb zewnętrzny napęd(nagrywarkę) DVD to player będzie odtwarzał film. Oryginał lub Kopię oryginału?

2. A co z Blu-ray, będzie działać czy nie?

3. Czy ten player odtwarza dźwięk LPCM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Przeczytalem cale forum i nie dowiedzialem sie jednej rzeczy. Porownujac do Tvix-a A6600 uwazacie ze parametry sa podobne? Prosze o jedno zdanie czy jestescie zadowoleni z waszego xtreamera ??? Bo skoro jest naprawde [beeep] to po co przeplacac ;) dziekuje za info. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .Przeczytalem cale forum i nie dowiedzialem sie jednej rzeczy. Porownujac do Tvix-a A6600 uwazacie ze parametry sa podobne? Prosze o jedno zdanie czy jestescie zadowoleni z waszego xtreamera ??? Bo skoro jest naprawde [beeep] to po co przeplacac :) dziekuje za info. Pozdrawiam wszystkich

Z tym jest tak jak z chipem sigma który jest montowany w wiekszosci odtwarzaczy...Ale oprocz chipa są jeszcze roznice w wykonaniu, kulturze pracy, obecnosci wyswietlacza, dostepnych opcjach itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

rozwazam zakup WD TV LIVE lub Xtreamera i w zwiazku z tym mam pytanie czy xtreamer pozwala na wybór sciezki audio jesli mamy kilka i sciezki napisow w mkv??? WD TV live podobno tego nie potrafi i wybiera pierwsza.

dzieki za pomoc

mk27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy xtreamer pozwala na wybór sciezki audio jesli mamy kilka i sciezki napisow w mkv??? WD TV live podobno tego nie potrafi i wybiera pierwsza

W WDTV Live mozna wybrac inną ścieżkę audio i inne napisy.

Edytowane przez wa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy xtreamer pozwala na wybór sciezki audio jesli mamy kilka i sciezki napisow w mkv

pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

staje przed wyborem wd tv live lub xtreamer, 420 PLN vs 630 PLN passive.

czy ktos sprobuje mnie przekonac do xtreamera ;-)

pzdr

mkm27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie ten sprzęt nie odtwarza Dolby TrueHD i DTS-HD ( i pochodne ) wiec nie ma go co porównywać z innymi playerami. Mam go od jakiegos czasu i jestem srednio zadowolony. Za duzo było obiecanek zanim wyszed i osobiscie mam niesmak. Soft nie rozwija się w tym kierunku co trzeba; rozwijają pierdoly zamiast poprawiac istotne sprawy. Zaraz pewnie ktos powie, ze licencja i te sprawy nie pozwalaja na pracę. Ja mam jednak inne zdanie....

pozdr

edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srencja licencja. Kukurydza A-110 nie ma żadnej licencji, a bitstream DTS HD MA i DD Tr HD działa od zawsze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jednak lepiej kupic A-110 dosc duzo ludzi teraz sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam pytanko co do tego cudeńka Xtreamera, jako odtwarzacz śmiga bez zarzutu, natomiast funkcjonuje on u mnie również jako dysk NAS - uruchomiony wczoraj i o ile nie ma problemu z transferem danych z podłączonego dysku zewnetrznego do odtwarzacza to istnieje duży problem z przerzuceniem danych z laptopa przez WiFi transfer sięga rzędu 10-12 kb/s no i przerzucanie w ten sposób danych to czasowa mordęga a np ściągniecie samego zdjęcia z NAS na laptopa trwa bardzo długo.

Wracając do mojego pytania - czy jest jakaś możliwość przyspieszenia bezprzewodowego transferu z Xtreamera na laptop i odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka

Mam pytanko co do tego cudeńka Xtreamera, jako odtwarzacz śmiga bez zarzutu, natomiast funkcjonuje on u mnie również jako dysk NAS - uruchomiony wczoraj i o ile nie ma problemu z transferem danych z podłączonego dysku zewnetrznego do odtwarzacza to istnieje duży problem z przerzuceniem danych z laptopa przez WiFi transfer sięga rzędu 10-12 kb/s no i przerzucanie w ten sposób danych to czasowa mordęga a np ściągniecie samego zdjęcia z NAS na laptopa trwa bardzo długo.

Wracając do mojego pytania - czy jest jakaś możliwość przyspieszenia bezprzewodowego transferu z Xtreamera na laptop i odwrotnie?

Tak jest możliwość, zastosuj przedłużkę kabla USB ( taką około 30 cm ) i podlącz z jednej strony do X-a z drugiej tą antenkę. Transfer wzrośnie do około 1,500 , zdecydowanie poprawi się przeglądanie Youtuba słuchanie radia i innyh serwisów. Można także już oglądać coś po sieci i to .mkv , ale czasem się zatnie . Zauważyłem że Xtreamer robi sobie spory bufor odtwarzając po sieci film. Wyłączyłem laptopa to jeszcze okolo 10 sekund szło w TV :angry:

Dziś sprawdzę jak pójdzie płyta DVD z Laptopa.

Przedłużka także rozwiązuje problem logowania do zabezpieczonej sieci Wifi przez WPA/WPA2

dlaczego tak jest ? nie wiem, to trochę dziwne, ale myślę że im bliżej jest antenka Wifi X-a tym gorzej to wpływa na połączenie, może elektronika się gryzie z anteną

Natomiast kopiowanie przez wifi..... wole jednak przepiąć dysk USB który mam, zgrać i ponownie podlączyć :)

Nie wiem jak to działa w standardzie N bo ja mam router G , nie testowałem też LAN, ale to oczywiste że będzie działało lepiej

Edytowane przez adamo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ciekawe rozwiązanie, sprawdzę je dzisiaj, może transfer się trochę zwiększy, dam znać jak to u mnie w praktyce wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z drugiej strony nie wiem jak daleko jesteś od "mydelniczki", żeby potrzebne było wireless. Jest to mobilne, przesuniesz, wsadzisz pod USB i jedziesz, szkoda czasu na takie przesyłanie moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... z drugiej strony nie wiem jak daleko jesteś od "mydelniczki", żeby potrzebne było wireless. Jest to mobilne, przesuniesz, wsadzisz pod USB i jedziesz, szkoda czasu na takie przesyłanie moim zdaniem.

damm right :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mydelniczki mam jakieś 3 metry, ale zastosowanie Xa jako również bezprzewodowego dysku sieciowego miała być taka że mam do NASa dostęp bez kabla, zresztą problem się rozwiązał dzięki ADAMO, miał rację - zastosowałem pół metrową przedłużkę, antenę postawiłem dalej od Xa i transfer sięga rzędu 700-900 kb/s - a to już mi zupełnie wystarczy - plik 1 GB przenosi się w około 15 min i w ogóle nie obciąża laptoka wiec dla mnie jak bomba, także spokojnie można przenosić na dysk zdjęcia czy muzę. Dzięki Adamo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mydelniczki mam jakieś 3 metry, ale zastosowanie Xa jako również bezprzewodowego dysku sieciowego miała być taka że mam do NASa dostęp bez kabla, zresztą problem się rozwiązał dzięki ADAMO, miał rację - zastosowałem pół metrową przedłużkę, antenę postawiłem dalej od Xa i transfer sięga rzędu 700-900 kb/s - a to już mi zupełnie wystarczy - plik 1 GB przenosi się w około 15 min i w ogóle nie obciąża laptoka wiec dla mnie jak bomba, także spokojnie można przenosić na dysk zdjęcia czy muzę. Dzięki Adamo.

nie ma problemu, mi sie udalo X po wifi + laptop po Wifi uzyskiwać transfery rzędy 1.500 kb./s średnio jest 1200, jak wymienię router na N powinno skoczyć wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...