Skocz do zawartości
windmill

Xtreamer (Media Player & Streamer)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Nie wiem czy warto czekać. Po przeczytaniu recenzji z mavvy.net, a zwłaszcza

części Movies śmiem twierdzić, że większość materiałów które posiadam będzie

na nim działać poprawnie. Znany problem z napisami zewnętrznymi do plików mkv

pewnie zniknie z następnymi wersjami softu, ale przecież dodanie nowych do

pliku to kwestia 3-5 minut. Bardzo podoba mi się obsługa muzyki i zdjęć - szybko i klarownie.

Jak dla mnie Xtreamer to pudełko na tyle "dorosłe", że można go kupować w tej chwili.

Co do wartości euro, może spadnie, ale ile ? Na 119 euro będzie (przy 3,5 za euro - było

w październiku 2008) około 60 zł różnicy. Ja osobiście wolę wydać te sześć dych teraz

i korzystać z dobrodziejstwa oferowanego przez pudełko.

A zna ktoś odpowiedzi na pytania :

  1. Jak układa się współpraca z NAS-ami QNAPa i Synology
  2. Czy jest jakaś lista nie obsługiwanych napędów BR

--

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z € się zgadza, jednak jeśli spadnie poniżej 2zł to wtedy będzie większa różnica :)

Ja swojego Xtreamera pewnie za rok będą sprzedawał na Allegro więc warto śledzić aukcje (info dla dusigroszków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jeszcze nie ma obslugi nowych formatow, brak licencji

nastepne, czy mozna kupic pare sztuk i wysla to jedna paczka i czy antenke dadza :)

ja euro kupilem po 3,3zl wiec mnie nie boli ze jest po 4zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

O jakich formatach piszesz ? Z licencją powinni sobie w najbliższym czasie poradzić,

bo jeśli nie to wtedy ich pozwiemy. :)

Z przesyłką nie będzie problemu. Dotarłem w ich sklepie do płatności, od zakupu dzieliło

mnie jedno kliknięcie, i przy pięciu urządzeniach i pięciu antenach (koszt 0) przesyłka nadal

miała wartość 20 euro.

--

Pozdrawiam

Edytowane przez pablo231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wysyłki to jest temat na forum:

Additional Applicable Shipping Costs

Our courier company calculates your shipment based on weight. If you have ordered more than one unit in your order you may be subjected to request for the balance of additional shipping charges.

Shipment is calculated as per 1 unit per order. In case you placed with us 2 different orders you will have to pay the shipment fee per each order as each shipment is insured and monitored to and from the re[beeep]ient.

Some of you placed an order for more than 3 or sometime more units and paid only 20 Euro flat rate shipping.

This may be not be enough to cover the shipping charges and in case we will be required to pay more we will notify you and you will have to pay for the balance.

Be aware that sometime more than 2 units are regarded as of "commercial shipment value" and custom and excise may retain your shipment for further inspection or even decide to charge you additional tax.

We hope that as we are using internal European delivery system you will be able to avoid this issue.

We will not cover or refund taxes for customers who ordered more than 1 unit.

więc może trzeba będzie dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie sztuki komercyjne kurcze no to juz hurt to kpina i wyciaganie kasy jak dla mnie, maja umowe z kurierem i chca wiecej kasy nie podoba mi sie to

licencje oczywiscie na dzwiek, ktory powinien byc, z moje punktu siedzenia widze przegieciu u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do kogos juz sprzet dotarl ?

Opiszcie swoje wrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eTRAYz - czyli NAS wspecialnie dedykowany do naszych Xtreamerów, właśnie został zapowiedziany !!! Między innymi obsługa JDownloader ze wszystkimi jego zaletami (rapidshare, MU, ST, MS.......) oczywiście i unrar, współpraca z dyskami do 4TB i wiele wiele więcej, pełna specyfikacja będzie dostępna na dniach a na razie link z pierwszymi info i ceną !!

http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=2&t=2403

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ostatni zagladal na strone sklepu Xtramera ?

Może ja czegoś nie rozumiem, teraz antena jest za free, a trzeba dokupić pilota i zasilacz ?

Cieniutko u mnie z angielskim (albo tragicznie) i bym potrzebował z tym pomocy. No chyba że ktoś zamawia i może przy okazji i 2 sztuki dla mnie ściągnąć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do konca, ale jest ze antena 2o euro, ale jest za darmo do zestawu (kiedys bylo ze do okreslonego czasu, teraz nie widze info)

na dalszej stronie jest

Xtreamer with Free Antenna

RRP:

Price:

€99.00

wyglada na to ze antena jest za darmo w cenie 99 euro (jako komplet z playerem)

Edytowane przez Seba_Fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem do konca, ale jest ze antena 2o euro, ale jest za darmo do zestawu (kiedys bylo ze do okreslonego czasu, teraz nie widze info)

na dalszej stronie jest

Xtreamer with Free Antenna

RRP:

Price:

€99.00

wyglada na to ze antena jest za darmo w cenie 99 euro (jako komplet z playerem)

No wlasnie, ale przechodzac dalej jest opcja dokupienia pilota i chyba zasilacza.

No i teraz pytanie o co tu chodzi, czy pilota nie ma w zestawie ?

Bo ja czegos tu nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze troszkę poczekam.

http://www.humanmedia.pl/news.html

zawsze to w kraju a kupowałem u Nich dysk sieciowy i firma zacna. Miły kontakt i szybka wysyłka zasilacza na gwarancji.

Tez juz to widzialem, ciekawe czy cena bedzie taka jak napisali ?

550 bez antenki to jeszcze by bylo do przyjecia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilot i zasilacz musi byc w zestawie, produktow nie mozna sprzedawac bez zasilania

oni cos mieszaja na tych stronach, moze sa to dodatki jak chcesz miec po dwie sztuki :)

jak sie komus nie spieszy lepiej poczekac na HM to dobry sklep (kiedys cos kupilem)

wiadomo ze u producenta bedzie taniej, ale czasem warto u nas kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z uzytkowników Xtreamer Media Player & Streamer próbował podłaczyć wprost do USB dysk 2,5" bez własnego zasilacza?

Mam taki dysk, WD 320GB, próbowałem podłączyć go do Popcorna i wyświetla mi błąd USB.W sieci nie ma problemu ale trzeba trzymać właczonego PC.

Zaleta tego układu to buczenie dysków w innym pokoju sie rozlego.

A jak w tym przypadku?

Pzdr

GK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są opcje odtwarzania muzyki, czy jest opcja tworzenia playlist, losowego odtwarzania plików w danym folderze, czy odtwarzane są pliki video .tpr nagrane z odbiornika sat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są opcje odtwarzania muzyki, czy jest opcja tworzenia playlist, losowego odtwarzania plików w danym folderze, czy odtwarzane są pliki video .tpr nagrane z odbiornika sat?

Odtwarza pliki w formacie TS, a pliki tpr nie wiem, ale wrzuć na jakiś upload próbkę to sprawdzę. Playlisty będą w firmware, które ma być 12.10 br. Odtwarza muzykę. Wyświetla zdjęcia (jak damy mp3 do folderu z fotami) to mamy podkład dźwiękowy w czasie wyświetlania zdjęć.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Xtre...eamer-2274.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie są opcje odtwarzania muzyki, czy jest opcja tworzenia playlist, losowego odtwarzania plików w danym folderze, czy odtwarzane są pliki video .tpr nagrane z odbiornika sat?

Opcja losowego odtwarzania utworów MP3 z folderu jest (przycisk shuffle na pilocie). Działa też dla zdjęc i filmów.

Tworzenia typowych playlist na razie nie ma. Bedzie coś więcej w przyszłości. Obecnie można stworzyć sobie jedną globalną listę ulubionych utworów (osobna dla muzyki, zdjeć i filmów).

Pliki TRP (a nie TPR) Xtreamer pokazuje na liście plików wideo. Próbki które mam odtwarza. Ale aby mieć pewność czy Twoje też zadziałają, potrzebna będzie próbka, lub chociaż skan z MediaInfo.

U mnie poszło coś takiego:

ID : 190

Complete name : ..\HDTV\aufnahme03.trp

Format : MPEG-TS

File size : 24.4 MiB

Duration : 33s 907ms

Overall bit rate : 6 041 Kbps

Video

ID : 363 (0x16B)

Menu ID : 13024 (0x32E0)

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 4 frames

Duration : 33s 907ms

Bit rate : 5 225 Kbps

Width : 1 920 pixels

Height : 1 080 pixels

Display aspect ratio : 16/9

Frame rate : 25.000 fps

Standard : Component

Resolution : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Interlaced

Scan order : Top Field First

Bits/(Pixel*Frame) : 0.101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreamer nie odtwarza tego pliku. Widzi go, ale nie odtwarza.

Podobnie zachowuje się z plikami z tunera Lemon 070 PVR CI (Inverto 7000 CI).

Nie wiem jeszcze co takiego ma ten plik, że odtwarzacze go nie lubią (problem na pewno nie tkwi w formacie nazw plików/katalogów - sprawdzałem)

Dane z Media Info dla pliku podesłanego przez przedmówcę:

Complete name ..\HDTV\Sat Technomate 6900 HD Super\4fun_TV @125231eb\4fun_TV @125231eb.trp

Format : MPEG-TS

Format profile : No PAT/PMT

File size : 4.41 MiB

Duration : 12s 325ms

Overall bit rate : 2 999 Kbps

Video

ID : 163 (0xA3)

Format : MPEG Video

Format version : Version 2

Format profile : Main@Main

Format settings, Matrix : Default

Duration : 12s 325ms

Bit rate mode : Variable

Bit rate : 2 688 Kbps

Nominal bit rate : 15.0 Mbps

Width : 704 pixels

Height : 576 pixels

Display aspect ratio : 4/3

Frame rate : 25.000 fps

Colorimetry : 4:2:0

Bits/(Pixel*Frame) : 0.265

Audio

ID : 92 (0x5C)

Format : MPEG Audio

Format version : Version 1

Format profile : Layer 2

Bit rate mode : Constant

Bit rate : 192 Kbps

Channel(s) : 2 channels

Sampling rate : 48.0 KHz

Resolution : 16 bits

Video delay : -266ms

Edytowane przez HumanMedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś z uzytkowników Xtreamer Media Player & Streamer próbował podłaczyć wprost do USB dysk 2,5" bez własnego zasilacza?

Mam taki dysk, WD 320GB, próbowałem podłączyć go do Popcorna i wyświetla mi błąd USB.W sieci nie ma problemu ale trzeba trzymać właczonego PC.

Zaleta tego układu to buczenie dysków w innym pokoju sie rozlego.

A jak w tym przypadku?

Pzdr

GK

Witam,

Ja podłączyłem WD Passport 500 GB i odtwarza wszystko bez problemu, na oryginalnym kabelku z zestawu.

Pozdrawiam,

stahoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam pytanko: czy bez problemu Xtreamer będzie współpracował z dyskiem zewnętrznym, który ma swoje zasilanie z zasilacza?

Np. z takim: http://www.ceneo.pl/1594898s

Toshiba 1TB USB (PX1396E-3T01)

Ja mam dwa takie dyski. Polecam. Są bardzo ciche i się nie grzeją. Poza tym fajna aluminiowa obudowa.

Pierwszy Popcorn (A-100) pracował z nimi bez problemów. Nie widzę powodów aby Xtreamer nie pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucam ok. 10s. próbkę nagrania z odbiornika sat Technomate 6900 HD Super: http://rapidshare.com/files/285642857/Records.rar.html . Dodam tylko, że Popcorn A-110 nie odtwarza tego rodzaju plików.

Na PC otwarł ten plik tylko program http://odsiebie.com/pobierz/815825---3ed8.html o nazwie DGIndex. Virtualdub, NeroVision, TMPEG Encoder i inne nie ruszyły pliku może jest zbyt krotki, a że tuner sat zapisał dodatkowe informację w tym pliku aplikacje nie mogą go obsłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...