Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym TV bez 3d o przekątnej 46/47 cali. Preferuję LCD/LED. Oglądam głównie Cyfre (mam sporo kan HD). Oczywiście isotne jest wejście USB i możliwość odtworzenia MKV. TV musi być dostępny w EURO RTV bo chcę go zakupić na raty 0%. Co polecacie w cenie, która nie zerwie mi beretu z głowy (ludzie dla których szukam TV przesiadają się z kineskopu 21")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym TV bez 3d o przekątnej 46/47 cali. Preferuję LCD/LED. Oglądam głównie Cyfre (mam sporo kan HD). Oczywiście isotne jest wejście USB i możliwość odtworzenia MKV. TV musi być dostępny w EURO RTV bo chcę go zakupić na raty 0%. Co polecacie w cenie, która nie zerwie mi beretu z głowy (ludzie dla których szukam TV przesiadają się z kineskopu 21")

A jaka cena spowoduje zdmuchnięcie beretu? ;) Tendencja cenowa jest taka, że 40" tv LCD można kupić za ~2000 zł, natomiast ceny 46" zaczynają się praktycznie od ~3200 zł w promocjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3500 to chyba maksimum

Co powiecie o tym :

LG 47LW5400

- wiem, że nie miało byc 3D ale skoro jest a budzetu nie przekracza.

Edytowane przez vijay2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS'y LG mają niski kontrast, za to bardzo fajne duże kąty prawie jak plazma, no i to pasywne 3D dla niektórych zaleta dla niektórych spora wada (dla mnie mega wada) poszukaj najlepiej recenzji na sieci tego modelu.

Tu ktoś go np. mocno pojechał :)http://hdtvpolska.co...lecam-47lm660s/

Tu masz recke http://www.digitalve...13284/test.html (nie wiem czym różnią sie T od S)

Szczerze to szedłbym albo w LED'a Sony albo w plazme Panasa, ale tak Sony nie odtwarza MKV które chciałeś, znowu plazmy tez nie preferujesz, ciężko bedzie :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.euro.com....-47lm660s.bhtml jednak nudzet udalo sie rozciagnąć i myśle na tym LG co o nim powiecie?

Jak wyżej... oraz poczytaj sobie test czterech porównawczych na stronie. To nie ten sam model ale ten sam klimat. Jak zależy Ci na 3D np. to odpada ze względu na słabą jakość. Ale zalety też ma. Np. wygląd i wykonanie. Trzeba przyznać, że jest naprawdę ładny : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zbieram się do zakupu TV HD 37 cali. Pokrótce przedstawię swoje preferencje:

Budżet - 1300-1800 zł

Przeznaczenie - Tv (z kablówki, w tym kilkanaście kan. HD), Playstation 3, filmy HD

Panel: LED, ale nie koniecznie :)

Dodatkowe funkcje: nie jestem za bardzo w temacie, nawet nie wiem czy to możliwe, ale chciałbym móc przez USB odtwarzać filmy HD (głównie 720p) z przenośnego dysku i fajnie by było jakby filmy były odtwarzane z napisami ;)

Reszta chyba nie ma tak dużego znaczenia, ważne żeby było dobre odświeżanie, nie było widać efektu "smużenia".

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Filozof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum.

Będę kupował nowy tv. Obecnie mam kineskopowego samsunga 29''. Próbowałem coś wybrać dla siebie na podstawie Waszych porad, ale nadal nie wiem, co byłoby dla mnie najlepsze. Moje warunki:

1. max budżet: 2500 zł

2. odległość od ekranu: 3,5 m (pokój z oknami od płd i zach)

3. sygnał z c+ na razie sd, ale może niedługo zmienię tuner na hd (głownie filmy, sport, przyroda)

4. pozostałe "bajery" mało ważne

Czy moglibyście pomóc mi w wyborze najlepszego modelu dla mnie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję nowego tv, obecnie mam Panasonica 32LX70P (swoją drogą świetny tv, w 2007r. chyba lepszych 32" wybrać nie mogłem). Jako, że z Panasa jestem bardzo zadowolony od kilku lat marzy mi się jakaś ich plazma. Obecny TV pójdzie do innego pokoju - czas coś wybrać w zamian.

Moje warunki:

1. max budżet: 3000zł

2. odległość od ekranu: obecnie 2m, za jakiś czas max 3,5m

3. sygnały: PS3, PS2, Wii, Nka - czyli SD, HD i Bluray

4. bajery: telewizor musi być 3D (aktywne lub pasywne - nie mam jeszcze wyrobionego zdania, która technologia mi bardziej pasuje)

Kusi mnie Panasonic TX-P42GT30E, ale jest to już trochę starszy model - czy przypadkiem w tej cenie nie ma aktualnie czegoś lepszego? niekoniecznie musi to być plazma, może być jakiś LED innej firmy. Co obecnie się kupuję do ok. 3tys.zł w powiedzmy 42" z 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunnyluk tak się składa, że jestem użytkownikiem TX-P46GT30 od kilku miesięcy i dotychczasowe moje spostrzeżenia dotyczące tego modelu pokrywają się w pełni z tymi "och, ach" z różnych stron i czasopism branżowych. Już w kwietniu/maju ciężko było mi znaleźć alternatywę dla GT30 w granicach 3500 zł. Nie wiem jak kształtuje się obecnie jego cena ale myślę, że 42" kosztuje na pewno poniżej 3000 zł. W tej cenie zdecydowany faworyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) w Euro RTV TX-P46GT30 kosztuje teraz 3190zł więc spokojnie tyle mogę dołożyć i kupić większy model. Boję się tylko trochę po 1 - aktywnego 3D (ale to muszę sprawdzić przy najbliższej okazji w jakimś MM i czy w tej cenie otrzymam chociaż 2 pary okularów?) a po 2 - trochę prądożerności... mój obecny 32" LCD bierze jakieś 130W - gdyby nowy brał podobnie byłoby ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie chcę w końcu zakupić TV. Długo myślałem nad modelem. Przez pewien czas na czele był Panasonic, ale po m.in. teście na tym forum zmieniło się to na Sony. Uwagę moją przykuł HX850.

Parę pytań do Was, jako specjalistów.

HX 850, czy też HX 820? Jakie są różnice? Na pierwszy rzut oka specyfikacja jest bardzo podobna.

46 czy 55 cali? Tv stoi w odległości 3-3,5m od oczu.

Sygnał idzie z kablówki UPC. Telewizor będzie wykorzystywany głównie do oglądania TV, czasem film z płyty, czasem PS3.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez futurysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 3,5 metra to możesz spokojnie brać 55 cali. Jeśli chodzi o różnice, to HX850 ma nowszy procesor obrazu, oraz naprawdę bardzo ulepszone 3D. Osobiście wybrałbym nowszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie HX850, różnice są na prawdę spore na korzyść nowszego modelu, zaczynając od jakości obrazu, 3D, podświetleniu, kończąc na wykonaniu/obudowie, zdecydowanie 55'' na taką odległość.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) w Euro RTV TX-P46GT30 kosztuje teraz 3190zł więc spokojnie tyle mogę dołożyć i kupić większy model. Boję się tylko trochę po 1 - aktywnego 3D (ale to muszę sprawdzić przy najbliższej okazji w jakimś MM i czy w tej cenie otrzymam chociaż 2 pary okularów?) a po 2 - trochę prądożerności... mój obecny 32" LCD bierze jakieś 130W - gdyby nowy brał podobnie byłoby ok :)

Odnośnie 3D bać się możesz tylko o kwotę jaką przeznaczysz na okulary i nie jest realne kupienie w cenie tv 2 par okularów (sztuka TY-EW3D2 lub TY-EW3D3 to cena około 350 - 400 zł na allegro).

Prądożerność plazm wzrasta wraz z wyświetlaniem jasnych scen ale obecnie i tak jest ona stosunkowo niska (mam na myśli technologię plazmową sprzed 2-3 lat). Kiedyś nawet sporządziłem sobie wyliczenia ile miesięcznie kosztuje mnie użytkowanie tv plazmowego w stosunku do LCD o takiej samej przekątnej i jest to nie warte dalszych rozmyślań. Traktuję to jak kolejny zły mit, który ciągnie się za tą technologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit nie mit, na pewno obecne plazmy biorą duużo mniej niż stare modele, ale to nadal średnio 3 razy więcej niż ekran LCD z podświetleniem LED.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mit nie mit, na pewno obecne plazmy biorą duużo mniej niż stare modele, ale to nadal średnio 3 razy więcej niż ekran LCD z podświetleniem LED.

...i 3 razy mniejsza satysfakcja gdy wieczorem z lampką wina zasiadam przy dobrym filmie przed tv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma aż tak wielkiej przepaści przy dobrym LED z wygaszaniem strefowym, ale fakt w ciemnych warunkach plazma nadal rządzi.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprzedaje swoją plazmę 42g30 bug 50hz stał się tak dokuczliwy,że mam już dosyć tego tv...z tego co wiem to nowe plazmy też mają ten problem...jeśli tak to będę zmuszony kupić lcd...Sony hx850 ma świetną płynność ruchu a na tym najbardziej mi zależy niestety jest drogi no i ta podstawa...Panasonic wt50 też jest znakomity ale za drogi jak dla mnie.Mój budżet to jakieś 2.500-3.500 na 3D mi nie zależy,czerni tez nie musi mieć super głównie oglądam w dzień dużo sportu...bundesliga tuż tuż...mam nadzieję,że mogę liczyć na waszą pomoc.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki telewizor ledowy 46' calowy polecalibyście w granicach 2,5tyś zł? Znalazłem Philips 46PFL5606 w cenie 2488zł, jednak moja wiedza nt. telewizorów, nie do końca pozwala mi ocenić sens kupna tego sprzętu ;)

Telewizor będzię służył do odbierania telewizji(tv na kartę), a dodatkowo będzie on połączony z komputerem(niestety na chwilę obecną via VGA), którego będę używał jako centrum multimedialnego - filmy >= 720p. Odległość to jakieś ~2m. Na 3D mi nie zależy. Jeśli pominąłem jakieś ważne wytyczne, to z góry przepraszam .

Pozdrawiam

Edytowane przez ruhacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edkowski

W takim razie postaw na HX750. 40 cali powinno się zmieścić w cenie którą podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odległości 2m od TV, wielkość 40" będzie wystarczająca i komfortowa. Jeśli chciałbyś oglądać 3D na takim ekraniem mogłoby być trochę za mało, ale do tego co opisałeś rozmiar 40" będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakiegoś telewizoru 40-46 calowego w granicach 3tys. zł (+/- 500zł), szukam i nie mogę znaleźć. co możecie mi polecić? zastanawiałem się nad LG 47LM620S, Sharp LC-40LE830E, Panasonicem TXP46630E, ale co ja- laik, mogę wiedzieć o telewizorach? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak zwykle, gdy sam nie jestem w stanie podjąć decyzji zwracam się do Was o pomoc w wyborze najlepszego modelu telewizora przy następujących warunkach:

1 Telewizor max 32 cale ( powód: jedynie 80 centymetrów miejsca- szerokość+niski budżet)

2. Prosty w obsłudze i bez wodotrysków - docelowy użytkownik to 80 letnia babcia ( ale na całe szczęście w miarę kumata)

3. Źródła: W tej chwili kablówka analogowa ( niziutkiej jakości ) w zamyśle przejście na publiczne DVBT , i nic poza tym ( no może od czasu do czasu trochę zdjęć i avchd po USB-ale też nie jest to warunek konieczny) - zero DVD,BR,Internetu

4. Odległość od ekranu max 1,5 - 2 metry ( uwaga czasami możliwe oglądanie pod niewielkim kątem)

5. Nasłonecznienie umiarkowane boczne

6. Aktualny telewizor 21 calowy CRT philips u końca swego żywota

7. Budżet niewielki - max 1500 PLN

Z góry bardzo dziękuję za okazaną pomoc

tbo

Edytowane przez tbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś od Panasonica? Np ten model LCD ze stanradem Full HD. teraz na wyprzedaży za niecałe 1400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...