Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Niestety w związku ze spamerskim atakiem dzisiejszej nocy na nasze forum, dokonanym przez nieodpowiedzialne indywiduum, byliśmy zmuszeni poczynić gruntowne porządki w tym wątku, co wiązało się z koniecznością usunięcia wielu postów.

Wszyscy, którzy ostatnio zadali w nim pytanie, proszeni są o wyrozumiałość i ewentualne powtórne napisanie posta.

Przepraszamy za kłopot, ale problem powstał poza naszą kontrolą i to był jedyny sensowny sposób aby naprawić poczynione zniszczenia.[/b] Edytowane przez SlawekR
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Prośba o porade dla zupelnie zielonego a teraz z boląco głową

Preferowany rozmiar TV ? 40-42"
Wielkość pokoju ? 6x6m
Jaki sygnał ? n-telewizja, komputer DVI-HDMI, DVD przez component
Jaka odległość od ekranu ? 2-4m
Jakie urządzenia do podłączenia? DVD, KOMPUTER, dekoder n-ki
Jaka klasa cenowa? max 3300 zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? PO POŁUDNIU I W NOCY
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? spore
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
jaki masz telewizor? – CRT 21
Przeznaczenie –telewizja n, filmy DVD, komputer DIVX i być moze gry MOze z czasem konsola
Ma stać czy wisieć? STAĆ

W sumie nastawiam sie na full HD ale czy ma to sens ??

Aha i kupuje TV raczej na przynajmniej 5 latek moze wiecej napewno nie mysle o zmiane za 3 latka

Zastanawiam sie nad SAMSUNG LE40A656 lub PANSONIC TH-42PY8P
Samsung na necie ma pochlebne opinie ale na forum chyba malo kto go poleca

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja zastanawiam sie nad 37 cali lcd ...w gre wchodzi z tego co sie orientowalem panasonic 37lx85P
no i wlasnie jest tez Toshiba r3500 ale ciezko go dostac ale na biede jest i w niemczech pelno juz za 2800zl da sie go kupic w polsce ponizej 3500zl.
No wlasnie i co jeszce tv nie musi byc full hd za to musi 100HZ no i ogladanie z okolo 3-5 m.
Tylko cyfrowy polsat bo to dla rodziców. Zadne komputery i konsole nawet dvd nie wchodza w gre.
Wazne tez sa katy tv bo bedzie tez przy wikszej ilosci osob ogladany pod katem.
Co jest wadami tych tv ktore wymienilem.
JAki inny tv jeszcze w cenie do 3000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
interesuje mnie kupno tv 46 cali. Full HD, 24p, niski czas reakcji.
Przeznaczenie: konsole xbox 360, w przyszlosci PS3. Do tv podpiety bedzie rowniez komputer przez HDMI. Odleglosc od tv, to maksymalnie 3 - 3,5 metra. Sygnal SD, ale tego i tak wlasciwie nie ogladam.
Jako, ze telewizor ma wystarczyc na dluzej niz 5 lat, to zastanawiam sie czy nie wybrac jakiegos modelu z tunerem DVB T MPEG4.
Do tej pory mialem kilka modeli tv na oku:
SHARP
LC-46HD1E
LC-46XL2E

SONY
KDL-46X3500
KDL-46X3000

TOSHIBA
46ZF355DG
46Z3030DG

Ostatnio zainteresowalem sie tez modelami SONY 46W4500, 46Z4500 i 46X4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w poprzednim temacie zapytałem o telewizor do małego pokoju [odległość od ekranu 2-2,5m] jednak dzisiaj kiedy wstawiłem wszystkie meble okazało się iż do telewizora mam max 2 metry [może nawet 1,5m]. Czy w takim wypadku szargać się na 32 cale czy lepiej kupić coś mniejszego?

[codebox]- Mam mały pokój [4x3m]
- TV stałby w odległości 2 metrów na wprost kanapy
- interesuje mnie 32" [większy raczej nie ma sensu przy takim pokoju]
- sygnał sd [kablówka analogowa, w przyszłości coś lepszego], dvd manta emperor 2, w niedalekiej przyszłości PS3.
- Oglądałbym najczęściej wieczorami, choć gdybym chciał wcześniej to mam rolety w oknach.
- 100Hz

- Cena ~2500zł[/codebox]

Napaliłem się na Philipsa 7862D [32 cale] - głównie ze względu na jakość obrazu dla sygnału SD. Jeśli 32 cale to za dużo na taką odległość, to czy istnieje odpowiednik tego philipsa oferujący taką samą lub porównywalną jakość dla obrazu SD tylko że mniejszy? Edytowane przez Matt6288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OKi nikt nie odpowiada ale to spytam konkretniej...napewno panasonic na podstawie yestu co prawda 32 calowych toshiby samsunga i panasonica ...ale ja chce 37 i tu pytanie czy lepiej panasonic lx85 czy lzd80 czyli hdready ale 100hz czy fullhd ale bez 100hz. albo czy warto dolozyc 1000 czyli bardzo duzo w sumei i kupic lzd85 czyli FH 100hz. ..ogladalem lx85 i jedynei co mnei zmartwilo ..ogladalem w MM lecial z blueraya jakis film o 3 wiewiórkach na jednolitych powierzniach tzn drzwi np widac jakby szum ...czy chyba chodzi o efekt mrowek i to mnie najbardziej martwi..
no i we wszytskich moze byc proble mz podswietleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
przymierzem sie do kupna telewozora i chcialbym zasiegnac waszej rady. Telewozor ma byc do Xbox360 i telewizji N. Odleglosc od tv to jakies 3m wiec raczej 37-40cali. Interesuja mnie te modele:

Sharp LC-37XL8E
Sony W4500
Toshiba 40ZF355DG
Toshiba 37Z3030DG

Ktory waszym zdaniem jest najlepszy??? Czy oplaca sie dolozyc do zf355dg??? I jaki jest najlepszy typ matrycy tz. ktory typ matrcy najlepiej sprawuje sie w tej przekatnej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , jaki mi polecacie telewizor lcd , do 1700zł , używać go będe do zwykłej kablówki (dość słabej jakości) i do xboxa 360 lub ps3 lub ps2 , czyli ogolnie do konsol ... , i musi miec takie "bajery" :


mały czas reakcji
dobry kontrast i rozdziałka...
26/32 cale
firmy , samsung,lg,panasonic,phillips
dobrze żeby miał funkcje obraz w obrazie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś doradzić :) Potrzebny LCD 32 cale, cena ok 2000 zł (max 2500). Podłączona do niego będzie tylko N i Playstation 3. Raczej, żeby to nie była szklana matryca :lol: Myślałem o Samsungu LE32A656, ale ta matryca :/

Z góry dzięki
Marcin

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce na dniach zakupic TV

sygnal: SD kablówka chopin, w przyszlosci pewnie ntv
do tego DVD lub filmy z podlaczonego laptopa
PSP3 i inne gry nie biore pod uwage tylko programy tematyczne i filmy :lol: plus pokazy zdjec itp
telewizor bedzie stal na stoliku jesli bedzie swiecic slonce - no problemo bo zasloni sie rolety ;))))

ograniczylam sie do 3 modeli : sony kdl-32v4500, philips 32 pfl7403 oraz philips 32pfl327603 i nie moge sie zdecydowac ;)

philips 7603 i 7403

tutaj porownanie:

[url="http://www.consumer.philips.com/consumer/pl/pl/consumer/cc/_categoryid_TV_CA_PL_CONSUMER/#;filterStates=%5BFK_FLAT_TV_LCD%3Btrue%5D%5BFK_FLAT_TV_PLASMA%3Btrue%5D%5BFK_AMBILIGHT%3Bfalse%5D%5BFK_SCREENSIZE_MIN%3B19%5D%5BFK_SCREENSIZE_MAX%3B52%5D%5BFK_PERFECT_PIXEL_HD_ENGINE%3Bfalse%5D%5BFK_PIXELPLUS_3_HD%3Bfalse%5D%5BFK_PIXEL_PLUS_2_HD%3Bfalse%5D%5BFK_PIXEL_PLUS_HD%3Bfalse%5D%5BFK_CRYSTAL_CLEAR%3Bfalse%5D%5BFK_FULL_HD_1080P%3Bfalse%5D%5BFK_HD_READY%3Bfalse%5D%5BFK_CLEAR_LCD%3Bfalse%5D%5BFK_HDMI_OR_DVI%3Bfalse%5D%5BFK_DIGITAL_MEDIA_READER%3Bfalse%5D%5BFK_DVB-T_TUNER%3Bfalse%5D%5Bid1%3B32PFL7603D%2F12%5D%5Bid2%3B32PFL7403D%2F12%5D%5Bcompare%3Btrue%5D"]http://www.consumer.philips.com/consumer/p...mpare%3Btrue%5D[/url]


o;pinie o 7403:

[url="http://www.ceneo.pl/;0151450799-10.htm#productOpinions"]http://www.ceneo.pl/;0151450799-10.htm#productOpinions[/url]

7603

[url="http://www.ceneo.pl/;0151440546-10.htm#productOpinions"]http://www.ceneo.pl/;0151440546-10.htm#productOpinions[/url]

porownujac te dwa modele po za kontrastem mozna dostrzec tez ze 7403 ma
100hz ale nie ma tej technologi ambilight a 7603 ma ta funkcje
a nie ma 100HZ



sony kdl-32v4500


sony :

[system cyfrowy MPEG-4 ktory zostal ustanowiony jako glowny
system nadawania tv cyfrowej w Polsce wiec jak kiedys bedziemy mieli
cyfrowa to wizualnie wyglada bosko widzialam
troche gorzej na analogowej, nie ma 100HZ]

opis:

[url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/dane-techniczne-sony-kdl-32v4500.bhtml#opis"]http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-pl...4500.bhtml#opis[/url]

opinie :

[url="http://www.ceneo.pl/;0151508726-10.htm#productOpinions"]http://www.ceneo.pl/;0151508726-10.htm#productOpinions[/url]




czy ktos sie orientuje co do formatu MPEG 2 w tv ?? jak to bedzie gdy w Polsce wprowadza MPEG-4 ?? bo philipsy nie maja MPEG4 tzn te modele co podalam .... znalzlam taki o to komentarz:


"ALE MA BRAK MPEG 4 I TO JEST JEGO WADA. W POLSCE MA OBOWIAZYWAC ALBO JUZ OBOWIAZUJE TAKI FORMAT ODTWARZANIA. POLSKA TELEWIZJA CYFOWA WLASNIE W TYM FORMACIE NADAWAC BEDZIE SYGNAL DO OGLADANIA PROGRAMOW NAZIEMNEJ TV. CYFROWEJ. TAK WIEC PO CO KOMU ZAMONTOWANY PRZEZ PHILIPSA SYSTEM DO ODBIORU DVB-T I MPEG 2 SKORO NIE BEDZI MOZLIWY ODBIOR Z TEGO FORMATU"

co o tym mysliscie ?? czy rzeczywiscie jak sie kupi tv z mpeg 2 za jakies dwa lata nie bedzie mozna odbierac tv cyfrowej nawet przez dekodery ntv itp ?



proszeo pomoc i odpowiedz osob ktore maja te telewizory albo orientuja sie w temacie :D)))

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do kupna telewizora i nie mam pojęcia, co wybrać...

Wielkość pokoju: 4,3 x 4,6 metra
Preferowany rozmiar TV: 37"
Jaki sygnał: aktualnie kablówka Aster Basic + BasicPlus, komputer, za jakiś czas DVD
Jaka odległość od ekranu: 3,5m
Jaka klasa cenowa: ok. 3000 zl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: po południu i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże - okno balkonowe od południa na całą długość ściany po prawej stronie od TV
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2
Jaki masz telewizor: monitor komputera ;)
Przeznaczenie: telewizja z kablówki, filmy DVD, komputer DIVX
Ma stać czy wisieć: stać

TV mam zamiar kupić na kilka lat i na pewno nie będę wymieniał za 2-3 lata.
Z tego co czytam, dla sygnału z kablówki lepsza byłaby plazma niż LCD - jak z tym jest w rzeczywistości?
Co do preferowanego producenta - za chińskiego boga nie mam pojęcia. Stawiałem do tej pory na Sharpa Aquos, ale to są LCDki; niestety w plazmach nie mam żadnego rozeznania.

Może Wy mi pomożecie :(

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.
Czy ktoś tu zagląda? Chodzi mi o osoby mające już sprzęt i mogące coś na jego temat podpowiedzieć, a nie tylko szukające i nie znajdujące w tym wątku żadnych odpowiedzi.
Proszę o doradzenie, który LCD wybrać z wymienionych:
- Samsung LE 37A 656A1 -100Hz
- LG 37 LG 7000 - 100Hz
- Toshiba 37 Z 3030 -100Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tych postów brzuszek mnie rozbolał ze śmiechu.Szanowni forumowicze czy wy nie macie włąsnego zdania a przede wszystkim oczu. Poza tym idziecie po najmniejszej linii poszperajcie na tym czy innych forach - wątków w interesującym temacie jest od cholery tylko trzeba poszukać, ale po co kiedy można napisać - ja mam do TV 3 m , a ja 3.5 m , a ja...,i tak można bez końca a co lepsze plazma czy lcd, ja chce na 3 lata a ja na 5 a ja pod konsolę a ja pod coś tam -_- Nikt nie zastąpi wam własnego rozumu i odczucia to Wy będziecie oglądać obraz, a nie ktoś kto ewentualnie wam coś zaproponuje.Zresztą ktokolwiek wam by napisał to zaraz byłoby - a dlaczego a po co a czy na pewno itp.TAk jak napisałem wyżej wątków w tym zakresie jest od cholery wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat założony chyba w jakimś celu?
To może zamknąć ten temat - zlikwidować - będzie najprościej.
I tak niczego w nim nie można się dowiedzieć.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandokan nie chodzi mi o wątek-ten jak najbardziej jest potrzebny.Stwierdzam tylko,że może warto aby najpierw samemu poszperać trochę,poszukać a nie tylko zróbcie za mnie a znając życie nawet jakby ktoś napisał konkretnie weź ten model to i tak byłoby źle.Oczywiście warto się dopytać co do konkretów ale ręce opadają jak się czyta np: żeby miał dobry kontrast i ROZDZIAŁKĘ :angry: a co do to cholery jest???chyba rodzielczość ale to świadczy o "lenistwie" autora postu.JAk najbardziej trzeba sie pytać przed zakupem /tv nie kosztuje 100zł/ ale włóżcie trochę pracy od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda to nic nie wniesie nowego - pozwolę sobie jednak odpowiedzieć.
Zadałem sobie sporo trudu zanim wymieniłem te trzy z których chciałem zdecydować się na jeden.
Prześwietliłem dziesiątki jak nie setki opisów różnych LCD więc trochę pracy w to włożyłem. Na placu pozostały te trzy / zapewniam,że to to nie przypadek/ - i wszystko aby dość do takiego finału?
Dzięki za wątpliwą pomoc, ale jeśli nie masz nic do powiedzenia na powyższe tematy to je poprostu pomiń i nie zabieraj głosu jak czyni to większość. Obędzie sie wtedy bez irytacji z obu stron.Temat uważam za zamkniety.
Pozdrawiam Edytowane przez sandokan4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!
bardzo prosze o szybka pomoc, gdyz chcialbym jak najszybciej kupic TV...
moglibyscie polecic jakis LCD 32''? miedzy 2000-2500zl
ma on sluzyc do ogladania filmow i do grania na x360. dodam jeszcze, ze nienawidze dlugiego przelaczania kanalow:)
aha i jeszcze to jest wazne: wymiary nie moga przekroczyc 80cm (max 85) szerokosci i 60 cm wysokosci...
ja mam na oku taki SHARP 32D65E. praktycznie juz mialem sie decydowac na niego, ale chcialbym sie jeszcze Was poradzic, zeby pozniej nie zalowac
bede bardzo wdzieczny za szybka pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='juventino' post='127761' date='25.10.2008, 22:13 ']Witam!
bardzo prosze o szybka pomoc, gdyz chcialbym jak najszybciej kupic TV...
moglibyscie polecic jakis LCD 32''? miedzy 2000-2500zl
ma on sluzyc do ogladania filmow i do grania na x360. dodam jeszcze, ze nienawidze dlugiego przelaczania kanalow:)
aha i jeszcze to jest wazne: wymiary nie moga przekroczyc 80cm (max 85) szerokosci i 60 cm wysokosci...
ja mam na oku taki SHARP 32D65E. praktycznie juz mialem sie decydowac na niego, ale chcialbym sie jeszcze Was poradzic, zeby pozniej nie zalowac
bede bardzo wdzieczny za szybka pomoc:)[/quote]


[url="http://www.allegro.pl/item466277629_nowy_hd_ready_funai_lc5_d32bb_od_ss_tychy.html"]http://www.allegro.pl/item466277629_nowy_h...d_ss_tychy.html[/url]
- ten TV jest BDB ; tani i ma dobry obraz w SD i HD ; oglądałem na nim telewizję z anteny i obraz był ok (jak na SD w LCD !) , a także oglądałem najnowszego "BONDA" na BR na PS3 i grałem/oglądałem w kilka gier na PS3 i obraz był wielce zadowalający - dobra czerń i kolory oraz zero smużenia w grach i na filmie (tzn. smużenie było na poziomie CRTków !) .
Ja na dzień dzisiejszy kupiłbym właśnie coś taniego i dobrego . A dlaczego taniego? - bo dzisiejsze TV (LCD i PDP) jeszcze nie osiągnęły takiej (BDB) jakości obrazu jaki dawały (i dają) kineskopowce .
A właśnie te tanie TV (DOBRE modele !) dają już dobry obraz ( w zupełności wystarczający) , niedużo różniący się jakością od dużo droższych TV - czyli coś (satysfakcjonującego) na przeczekanie , a w rozsądnej cenie .
Tak na marginesie : oglądając tego FUNAI :mellow: się jak duży skok jakościowy zrobiły LCDki w ciągu ostatnich ok. 2 lat :blink: - w końcy można to z przyjemnością oglądać :P .

p.s. [color="#FF0000"]jest jeszcze 1 [b][size=5]BARDZO WAŻNY[/size][/b] argument za Funai [/color]
(a którego "nie dają" - praktycznie - wszystkie inne marki) :
Telewizory LCD są objęte 24-miesięczną gwarancją z dodatkowym zabezpieczeniem "zero martwych pikseli", co oznacza, że w przypadku stwierdzenia choćby jednego martwego piksela otrzymuje się nowy model lub jego następcę.

Edytowane przez Paweł Dziuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy odrobinie szczęścia w tej samej cenie można kupić [url="http://www.funai.pl/Produkty/cid,2,adv,1,pid,35"]LT6-M32[/url] mający lepszy kontrast, czas reakcji, design itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z jakichs sharp, lg, sony? bo tacie sie za bardzo nie podoba:P
ten co ja podalem SHARP 32D65E jest slaby? a LG7000 albo LG3000?
zalezy mi, zeby zmiescil sie w tych wymiarach- max 80cm szerokosci, byl dobry dzwiek, dobry do filmow i gier, szybkie przelaczanie kanalow:)
moge dac max. 2500zl
prosze jeszcze o jakies typy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshiby 32" XV [url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/toshiba-32xv500pg-lcd.bhtml"]500[/url] i [url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/toshiba-32xv550pg.bhtml"]550[/url] są teraz do kupienia poniżej 2kzł i mają po 79 cm :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Monitor\TV do PC , PS3 , X360 - co kupić ?


Witam przejrzałem forum poczytałem testów no i stoję przed wyborem,
Jaki wybrać monitor do PC 32”
Monitor ma służyć do pracy (Word, Excel , Internet itp., bez zawodowej grafiki )rozrywki typu gry , bdrip , divx , xvid , mkv itp.
Dodatkowo ma być PS3 i Xbox 360 , czyli PS3 to również filmy z BLU ,
Na tym monitorze nie będę oglądał TV (ani HD i ani SD) tylko filmy (HD i SD ) , gry (PC + Konsole)i praca
Co będzie lepsze dla mnie nie oglądacza telewizji Sony KDL-32W4000 czy może Samsung LE32A656,
Czy zupełnie coś innego
Poradźcie proszę – znaczenia ma też cena – zakup w Warszawie
a może zrezygnować z TV i cos takiego [url="http://pcarena.pl/page/85205/NEC-MultiSync...end-dla-gracza/"]http://pcarena.pl/page/85205/NEC-MultiSync...end-dla-gracza/[/url]
tylko cali mniej i troche drożej

pozdrawiam
roko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rafaladam2' post='127846' date='26.10.2008, 17:42 ']Monitor\TV do PC , PS3 , X360 - co kupić ?
....................
Poradźcie proszę – znaczenia ma też cena – zakup w Warszawie
a może zrezygnować z TV i cos takiego [url="http://pcarena.pl/page/85205/NEC-MultiSync...end-dla-gracza/"]http://pcarena.pl/page/85205/NEC-MultiSync...end-dla-gracza/[/url]
tylko cali mniej i troche drożej[/quote]

Nie kupuj telewizora do pracy jako podstawowy monitor komputerowy, szkoda oczu !!!!! Matryce telewizorów z definicji nie są projektowane jako ekrany do oglądania z bliska. Posiadają zbyt dużą jasność bezwzględną. Nigdy matryca telewizora nie dorówna na tym polu specjalizowanemu monitorowi komputerowemu. Telewizor oczywiście nada się do filmów czy też do konsoli, gdy ruchomy obraz obraz oglądamy z 1,5 metra w górę, ale nie nada się do pracy z 50-70cm i intensywnego wpatrywania się w ekran.


Do takich zastosowań to tylko porządny monitor 24-26 cali Full HD na dobrej matrycy (MVA/PVA/IPS). Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sandokan4' post='127657' date='25.10.2008, 10:11 ']Witam.
Czy ktoś tu zagląda? Chodzi mi o osoby mające już sprzęt i mogące coś na jego temat podpowiedzieć, a nie tylko szukające i nie znajdujące w tym wątku żadnych odpowiedzi.
Proszę o doradzenie, który LCD wybrać z wymienionych:
- Samsung LE 37A 656A1 -100Hz
- LG 37 LG 7000 - 100Hz
- Toshiba 37 Z 3030 -100Hz[/quote]

Zbyt mało danych wyjściowych podałeś, to nie dziw się że nikt nie odpowiada.

Każdy z tych telewizorów ma swoje wady i zalety. Nie ma telewizora idealnego.... jeden lepiej spisuje się z określonym sygnałem, drugi z innym. Jeden lepiej "rozmawia" z SD, drugi z HD, jeden lepiej zachowuje się na sygnale analogowym, drugi na cyfrowym. To samo tyczy się pracy z komputerem.

Nie znając założeń to można co najwyżej bezpiecznie napisać i zgodnie z prawdą, że wszystkie są porównywalne jakościowo.

Na ten przykład położone na płask w identyczny sposób spełnią funkcję nowoczesnej podstawki pod kwiatki ;). Kurz będą łapać równie podobnie, no może tu już można by nieco podyskutować, ale zdania na pewno będzą podzielone w tej kwestii :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Matt6288' post='122654' date='27.09.2008, 09:33 ']Witam, w poprzednim temacie zapytałem o telewizor do małego pokoju [odległość od ekranu 2-2,5m] jednak dzisiaj kiedy wstawiłem wszystkie meble okazało się iż do telewizora mam max 2 metry [może nawet 1,5m]. Czy w takim wypadku szargać się na 32 cale czy lepiej kupić coś mniejszego?

[codebox]- Mam mały pokój [4x3m]
- TV stałby w odległości 2 metrów na wprost kanapy
- interesuje mnie 32" [większy raczej nie ma sensu przy takim pokoju]
- sygnał sd [kablówka analogowa, w przyszłości coś lepszego], dvd manta emperor 2, w niedalekiej przyszłości PS3.
- Oglądałbym najczęściej wieczorami, choć gdybym chciał wcześniej to mam rolety w oknach.
- 100Hz

- Cena ~2500zł[/codebox]

Napaliłem się na Philipsa 7862D [32 cale] - głównie ze względu na jakość obrazu dla sygnału SD. Jeśli 32 cale to za dużo na taką odległość, to czy istnieje odpowiednik tego philipsa oferujący taką samą lub porównywalną jakość dla obrazu SD tylko że mniejszy?[/quote]

Z racji na nie najgorszą elektronikę towarzyszącą matrycy, odległość od ekranu nie jest tu parametrem krytycznym.

32 cale przy 2 metrach wcale nie będzie za dużą przekątną. Nie musisz się tego obawiać. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...