Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Szybko i na temat:

Do wydania ok 5000zl

Sygnal HD z kablowki UPC (HD tylko kilka kanalow)

Ogladam glownie sport i filmy (czasami Divxy), dziecko kreskowki:), planuje tez kupno PS3

W przyszlosci blu-ray

Odleglosc od telewizora: 3.5 - 4m

Pokoj od poludnia wiec dosyc jasny.

Myslalem o 46-47''

Po poczytaniu opini o sprzecie zastanawiam sie nad LCD Sharp'a LC-46XL2E

Doradzcie czy warto kupic ten model chociaz jest juz na rynku od ponad dwoch lat.

Jesli nie ten to co ewentualnie? A moze plazma?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno w tymn temacie sie nie poruszalem wiec:

potrzebuje lcd badz plazme do sypialni 26 lub 32 cale co teraz jest na topie?

ogladanie SD ale tez i HD cyfra+

budzet sprawa drogo planowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla emerytki 32 cale z DVB-T MPEG-4, najlepiej markowy, ~1,5k.

Co sądzicie o Sharp Aquos LC-32D44E

Edytowane przez Slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla emerytki 32 cale z DVB-T MPEG-4, najlepiej markowy, ~1,5k.

Co sądzicie o Sharp Aquos LC-32D44E

32d44 nie ma mpega4, proponuje w wersji budżetowej samsunga b350 lub 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poszukuje TV, plazmy 42 cale, co bym mogł kompa podłączyć i ogladać filmy ( komp starej daty wiec brak wejscia HDMI), ponadto do oglądania N-ki i DVD. Niechcial bym wydać za duzo na niego, tak maxymalnie do 2500 pln. Designe nie gra dla mnie roli, ale nie chce nabyc jakiegos badziewia (Daewo itd...). Prosze o pomoc! napisanie z 3 modeli co bym mogl sie zastanowic.

Z góry dziekuje i pozdrawiam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powyzszy model choc bardzo dobry zostal juz praktycznie wycofany ze sprzedazy, a jego nastepca jest ulepszony model X10 (TX-P42X10E lub Y - roznica polega na jedynie na tym ze wersja Y zawiera dekoder MPEG-4 jesli ogladasz obraz z nki czy innego operatora satelitarnego rzecz zupelnie zbedna a doplata to ok 300zl) Model ten na forach ma bardzo dobre recenzje. Cena ok 2700. w sklepie dla idiotow 3900! :(

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/490426

Opcja dla tego modelu jest najnowszy LG bardziej zaawansowany technologicznie , zbierajacy lepsze recenzje , w dwoch opcjach:

LG 42PQ3000

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/504600

lub

LG 42PQ6000

http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/504604

Sa to te same odbiorniki , obudowa wyzszej wersja wykonana jest z lepszej jakosci materialow , posiada 4 zamist 2 glosnikow i mozliwosc ogldania filmow w formacie Divix poprzez zlacze USB ( a to duzy plus na korzysc LG w stosunku do panasonica , jesli dla Ciebie wazne jest ogladanie filmow bedziesz mogl to robic z pendriva)

Od kiku dni sam sledze i ogladam i dzis podejme decyzje. :) Za Panasonicem przemawia tylko ze to Panasonic a jego "ekran" troche mniej odbija swiatlo sloneczne Gwarancje obie firmy maja 2 letnie, zuzycie pradu podobne sr. ok 180-190W

Najlepiej sam wybierz sie do MM, Saturna lub Euro i porownaj sobie sama te modele. Roznice w jakosci obrazu w warunkach sklepowych raczej ciezko bedzie wylapac - wszytsko kwestia ustawien, podlaczenia i jakosci sygnalu . Jesli chcesz wglebic sie w temat bardziej proponuje konkurencyjne fora :)

Edytowane przez banik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszukuje tv ok. 3500zł moje potrzeby:

-40/42 cale -DLNA(filmy i zdjecia) -fullhd(1080p) -podłączenie cyfry + przez hdmi

-podłączenie pc przez hdmi -Cinch żółty i czarny -podłączenie napędu BD(w przyszłości chyba będzie to ps3 )

-najlepiej sony -podłączanie dvd przez eurozłącze -do oglądania sporu, filmów przyrodniczych -minijack

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

P.S tunera tv naziemnej nie potrzebuje(mpeg-4)

Edytowane przez max_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mi, w SHARPIE 46XL2E, po dwóch miesiącach użytkowania, pojawiła się pozioma martwa linia. TV do wymiany albo zwrot kasy lub dopłata na inny (EURO-RTV-AGD).

I teraz pytanie? mam do wydania 5.500 i mogę 500 dopłacić = czyli 6000 zł.

Mogę wziąć to co miałem - czyli 46xl2e

mogę dopłacić i wziąć to samo, tylko 52 cale.

Mogę wziąć inny model. Co polecacie z tej półki 46-52 w cenie do 6.000-6.500 zeta?

Jakaś alternatywa SONY,SAMSUNG....

Acha, do tego klocki: N-ka, Xbox360, komp....

Edytowane przez lewson_pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na moje wcześniejsze wymagania będzie dobry SAMSUNG LE 40B651, co o nim sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje telewizora LCD podaje dane

rozmiar TV = 40-42"

Ważne żeby miał 100hz

Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, KOMPUTER, Nintendo Wii

Jaka klasa cenowa = max 3300 zl

Przeznaczenie + filmy DVD, komputer DIVX ale przede wszystkim NINTENDO Wii

Telewizor ma stać.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ naczytałem się różnych rzeczy i naprawdę nie wiem co mam wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I ja stoję przed dylematem, jaki odbiornik wybrać...

Udało mi się zawęzić krąg podejrzanych do tych 3 modeli:

1. Philips 42PFL7603D/12

2. SAMSUNG LE-40B651

3. TOSHIBA 42RV555

Telewizor będzie oglądany z odległości 4 m. Żródłem będzie Vectra po HDMI oraz jakiś mediaserver też po HDMI.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, jeśli to możliwe z chociaż krótkim uzasadnieniem.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

panowie, zastanawiam sie nad kupnem tv z serii bravia.

limit finansowy to ok 15k pln. rozmiar: wiecej niz 50 cali. tv do pokoju kinowego.

jako ze jestem nowy, zarowno w temacie lcd jak i plazm, czy moglbym prosic was o pomoc?

mysle nad modelami z4500 - z5500 , x4500.

Edytowane przez niedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No więc tak:

Szukam telewizora LCD 32-37" w cenie ~1500-2500zł, najlepiej za ok. 2000zł.

Telewizor ma zastąpić monitor Gateway FHD2400 (który swoją drogą jest do sprzedania).

Pozbywam się stacjonarnego PC i mam zamiar go używać z konsolą PS3/X360 oraz z laptopem.

Jako, że pokój niewielki to TV będzie oglądany z odległości 1.5-2m.

  • FullHD 1920x1080
  • Obsługa 1080p
  • Przekątna 32-37"
  • Tuner DVB-T MPEG4
  • Dobre kąty widzenia
  • Obsługa natywnej rozdzielczości poprzez złącze D-SUB (laptop ma tylko takie)
  • PiP

Poważnie zastanawiam się nad: Samsung LE32B650.

Edytowane przez Flippers.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam pytanie. Zmieniam 26' Samsunga na telewizor LCD 32' FullHD.

Teraz też myślę o Samsungu ale doradźcie najlepszy wybór do kwoty 2300zł.

Ma być:

32' nie wiecej

do pokoju 10 m^2

Głownie PS3, TV SD, blu ray.

Ilość mamony: do 2800zł

Może ktoś teraz doradzi?

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, w październiku planuję zakup TV i chciałbym się dowiedzieć co było by ajlepszym rozwiązaniem czy plazma Pioneera LX5090H czy może LCD Sony 46X4500 czy może jeśli oczywiście będzie już dostępny Toshibę 46SV635? Proszę o odpowiedź. Tv będzie używany do:

1.Głownie gry (Playstation3)

2.TV cyfra+ SD i HD

3.Filmy Blue Ray

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w niedalekiej przyszlosci przyjdzie mi kompletowac sprzet audio-video do nowego mieszkania i stane przed wyborem LCD. Jeszcze nie znam dokladnych wymiarow pokoju w ktorym ustawie swoje centrum rozrywki, ale bedzie to mniej wiecej 20-25m2. Telewizor bedzie sie znajdowal okolo 2-3 metrow od kanapy, i chcialbym, zeby mial on 37-40 cali. Rozgladalem sie do tej pory wsrod Sony, ale jezeli konkurencja oferuje wiecej za ta sama cene, lub to samo za mniejsza kase, to nie bedzie to dla mnie problem. Planuje podlaczyc do niego Playstation 3 i laptopa, tak wiec liczy sie dla mnie plynnosc w grach (moze jakis 100Hz?). Chcialbym, zeby ladnie skalowal sygnal SD (kompletnie nie wiem jakie funkcje odpowiadaja wlasnie za to i na co patrzec w ewentualnym wyborze pod dane techniczne, wiec bylbym dodatkowo wdzieczny, za krotkie wyjasnienie), poniewaz mieszkanie znajduje sie na przedmiesciu, przez co kablowka odpada, a tv cyfrowej niestety narazie nie posiadam. Na przyszlosc przydalbyt sie tuner MPEG4.

Tak wiec streszczajac:

-1080p

-37-40"

-MPEG4

-Priorytet to dobra jakosc sygnalu SD w polaczeniu z dobrym obrazem z PS3

-Przedzial cenowy to 3000-3500

Pozdrawiam Bres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w październiku planuję zakup TV

To masz mase czasu , a wszytsko tutaj bardzo szybko plynie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie, w październiku planuję zakup TV i chciałbym się dowiedzieć co było by ajlepszym rozwiązaniem czy plazma Pioneera LX5090H czy może LCD Sony 46X4500 czy może jeśli oczywiście będzie już dostępny Toshibę 46SV635? Proszę o odpowiedź. Tv będzie używany do:

1.Głownie gry (Playstation3)

2.TV cyfra+ SD i HD

3.Filmy Blue Ray

Jak ktoś tu wspomniał do października, to wszystko zdąży się 3 razy zmienić, nie ma sensu wybiegać tak bardzo w przyszłość. Oba telewizory są dobre Pioneer robi najlepsze chyba plazmy, a Sony dobre LCD, przemyśl najpierw która technologia będzie dla Ciebie odpowiedniejsza jeśli nasłoneczniony pokój to raczej plazma może być mało wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32d44 nie ma mpega4, proponuje w wersji budżetowej samsunga b350 lub 450

A możliwy jest jakiś Soniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym miesiącu prosiłem o poradę odnośnie telewizora LCD. Jako, że dysponowałem niewielką ilością gotówki zdecydowałem się na zakup Funai LT6-m32bb. Nie znam się na tyle na telewizorach, ale porównywałem w sklepie do innych, o wiele droższych modeli i nie było widać różnicy. Uważam, że za 1200zł jest to bardzo dobry sprzęt i nie spotkałem się, żeby jakiś producent dawał 5 lat gwarancji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się nad kupnem telewizora od 42'' w górę, ale najlepiej 46-50'' Na początku zastanawiałem się nad LCD 42LG6100 oraz 47LG6000. Ale teraz coraz bardziej kusi mnie plazma. Trochę poszukałem i wybrałem dwa modele: SAMSUNG 50PSB530 (około 4000zł) oraz PANASONIC TH-46PY8P (około 3600). Który z tych telewizorów byłby najlepszy? A może jest jakiś lepszy w tych cenach? Ważne jest żeby dobrze się na nim oglądało filmy i sport. Telewizor będzie służył głownie do oglądania DVD, Cyfry+ oraz w przyszłości Blu-ray. Czyli podłączony będzie dekoder, nagrywarka i kino domowe. Nie planuję podłączać żadnych konsol ani komputera. Odległość od telewizora to 3-4m. Co byście poradzili. Z góry dziękuję za odpowiedź

Edytowane przez leonniemczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w wyborze telewizora

Preferowany rozmiar TV ? 46-50+"

Wielkość pokoju ? 7mx7m (z kominem na srodku)

Jaki sygnał ? Glownie xbox360, telewizja SD (zwykla kablowka), filmy z komputera (raczej niskiej jakosci "normalne" DVD-rip)

Jaka odległość od ekranu ? 4m - 4,5 m

Jakie urządzenia do podłączenia? Xbox360, Kabel TV (zwykly), komputer

Jaka klasa cenowa? 5000-6000

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Zona w dzien (kablowka), wieczorami xbox360

Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? spore

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2

jaki masz telewizor? – zwykly kwadrat

Przeznaczenie – Konsola, zwykla telewizja, komputer

Ma stać czy wisieć? wisiec

Zalezy mi na:

1. płynnosci i jakosci obrazu z konsoli xbox360 (a nie tylko zeby dalo sie grac)

2. Zwykly obraz z kablowki w miare dobrze wygladal

3. Dalo sie podlaczyc komputer przez HDMI (i ogladac fimy)

Poczytalem troche forum (plynny obraz: model SONY KDL-46Z4500 200 Hz lub piszecie cos o jakiejs Toshibie) ale wydaje sie ze jestem teraz mniej zdecydowany niz na poczatku.

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Karol S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...