Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Ann1986' post='124673' date='07.10.2008, 19:30 ']..........................

o;pinie o 7403:

[url="http://www.ceneo.pl/;0151450799-10.htm#productOpinions"]http://www.ceneo.pl/;0151450799-10.htm#productOpinions[/url]

7603

[url="http://www.ceneo.pl/;0151440546-10.htm#productOpinions"]http://www.ceneo.pl/;0151440546-10.htm#productOpinions[/url]

porownujac te dwa modele po za kontrastem mozna dostrzec tez ze 7403 ma
100hz ale nie ma tej technologi ambilight a 7603 ma ta funkcje
a nie ma 100HZ[/quote]


Od razu zaznaczam że wyrażam w tym momencie moją [b]prywatną[/b] opinię.

Dla mnie Ambilight to marketingowy bzdet, przerost formy nad treścią. A jego wpływ na jakość odtwarzanego obrazu jest dokładnie [b]zerowy[/b]. Niestety za te kilka diód świecących przyjdzie nam słono zapłacić, a producent opisuje tę "technologię" jakby co najmniej koło wynalazł.

Układy kryjące się pod nazwą "100Hz" w LCD, jakie by nie były, zawsze i wszędzie będą mieć wpływ na jakość wyświetlanego obrazu. A zapłacić za ten "fiuczer" musimy mniej więcej tyle samo co za Ambilight.

Odpowiedź jest zatem prosta: jeśli już wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze to lepiej dopłacić do czegoś co będzie mieć realny wpływ na jakość obrazu. A jak chcemy lampki to i tak niebawem będziemy mogli postawić sobie w pokoju choinkę, bo święta się zbliżają. Będzie wilk syty i owca cała ;).

Jeszcze raz podkreślam to jest moja prywatna opinia w tej kwestii. Zapewne goście od marketingu by mnie w tym momencie zjedli :unsure: .

[quote name='Ann1986' post='124673' date='07.10.2008, 19:30 ']sony kdl-32v4500

....................

czy ktos sie orientuje co do formatu MPEG 2 w tv ?? jak to bedzie gdy w Polsce wprowadza MPEG-4 ?? bo philipsy nie maja MPEG4 tzn te modele co podalam .... znalzlam taki o to komentarz:


"ALE MA BRAK MPEG 4 I TO JEST JEGO WADA. W POLSCE MA OBOWIAZYWAC ALBO JUZ OBOWIAZUJE TAKI FORMAT ODTWARZANIA. POLSKA TELEWIZJA CYFOWA WLASNIE W TYM FORMACIE NADAWAC BEDZIE SYGNAL DO OGLADANIA PROGRAMOW NAZIEMNEJ TV. CYFROWEJ. TAK WIEC PO CO KOMU ZAMONTOWANY PRZEZ PHILIPSA SYSTEM DO ODBIORU DVB-T I MPEG 2 SKORO NIE BEDZI MOZLIWY ODBIOR Z TEGO FORMATU"

co o tym mysliscie ?? czy rzeczywiscie jak sie kupi tv z mpeg 2 za jakies dwa lata nie bedzie mozna odbierac tv cyfrowej nawet przez dekodery ntv itp ?[/quote]

Dekoder MPEG4 wbudowany w telewizor przyda Ci się [b]tylko i wyłącznie[/b] jeśli planujesz odbierać sygnał telewizji naziemnej z anteny za oknem.

Jeśli planujesz korzystać z odbiornika satelitarnego (N-box, Polsat, Cyfra) czy choćby z kablówki, to taki dekoder na pokładzie telewizora nie jest Ci do niczego potrzebny.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek ma całkowitą raccję - ambilight to totalnie chwyt marketingowy który nawiasem mówiąc dobrze się sprzedaje.Chcesz to mieć to postaw lampkę lekko z tyłu telewizora nie za silną i możesz mieć za darmo podobną poświatę.
Tak samo sądzę o 100hz w plaźmie choć może się mylę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z przedmówcą ale nie do końca. Wszystkie bajery w tv można przemilczeć nawet tuner mpeg4 którego nie użyjesz ,jeżeli nie będziesz używał tv do odbioru tv naziemnej, która defacto i tak nadaje narazie tylko w dużych miastach i to testowo. Ale 100Hz w lcd jest potrzebne szczególnie jak odbierasz na razie sygnał SD. 100Hz poprawia znacząco płynność ruchu. Szczególnie widoczne jest to w sporcie (piłka nożna, tennis itp). Przy HD widoczne będzie to przy oglądaniu płyt BR.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy LCD 1100hz.jak najbardziej ,mnie chodziło o plazmę i jej zdecydowanie krótszy czas reakcji matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem w końcu telewizor, a więc mogę coś nieco powiedzieć na jego temat. Jest to Panasonic TX LZD85F. Kupiony za cenę 3200 w Euro agd 30 rat to wg mnie przyzwoita oferta (0% odsetek , bez ubezpieczenia czyli jakieś 106 zł/m-c). Mam kablówkę z kilkoma programami cyfrowymi w Aster. Moja opinia jest taka - to dobry solidny telewizor, ma bardzo dobry głos, a przy dobrych programach odbiór jest bardzo ładny. W scenach dynamicznych nie ma żadnego smużenia. Program np Mezzo to tak jakby sie było w filharmonii. oglądam go z 2,5 m. Filmy w trybie kinowym są najładniejsze i bardzo wyraźne ale musi być w pokoju dość ciemno. Nie mam jeszcze DVD bo szukam do niego odpowiedniego modelu. Może ktoś by mi doradził. Czy wg. was należy szukać DVD z wyjściem HDMI oraz czy przewód SCART ma jakieś znaczenie przy połączeniu dekodera kablówki z LCD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem zielonym graczem jeżeli chodzi o LCD/Plazma na dniach chce zakupić pierwszą plazmę 42"
Oto moje typy:

1. Panasonic TH-42PY80P 3400zł
2. Toshiba 42Z3030 4100zł

Zastosowanie: kablówka cyfrowa Vectra

Proszę o szybką odpowiedź czy jest sens dopłacać 700zł do Toshiby. Edytowane przez zielony1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pawcho' post='127920' date='27.10.2008, 10:36 ']Sławek ma całkowitą raccję - ambilight to totalnie chwyt marketingowy który nawiasem mówiąc dobrze się sprzedaje.Chcesz to mieć to postaw lampkę lekko z tyłu telewizora nie za silną i możesz mieć za darmo podobną poświatę.
Tak samo sądzę o 100hz w plaźmie choć może się mylę :)[/quote]


Tutaj parę słów skrobnąłem na ten temat [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=13249&view=findpost&p=128978"]http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=128978[/url] Faktycznie w plazmach kwestia "100Hz" jest ostro pokręcona :). Tam występuje to bardziej prawdziwe "100Hz" z racji konstrukcji matrycy i to mniej prawdziwe, znane z LCD.

Co do Ammbilight, to cóż... marketing osiągnął swoje wyżyny. To dobry przykład jak sprzedać kilka diodek świecących wartych w sumie dolara, za kilkaset złotych. O tym pisałem już nie raz, pewnie i nie dwa. Ale ludziska i tak łykają ambilighta, zamiast zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na konkretniejsze funkcje.

Ale to taka przemawiająca do wyobraźni funkcja. Każdy laik dostrzeże jej "zalety". No świeci się przecież, znaczy się musi być dobre. Jak nie wierzycie, to zapytajcie robaczka świętojańskiego, czy światło nie jest ważne :P .

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zielony1122' post='128973' date='02.11.2008, 21:08 ']Witam jestem zielonym graczem jeżeli chodzi o LCD/Plazma na dniach chce zakupić pierwszą plazmę 42"
Oto moje typy:

1. Panasonic TH-42PY80P 3400zł
2. Toshiba 42Z3030 4100zł

Zastosowanie: kablówka cyfrowa Vectra

Proszę o szybką odpowiedź czy jest sens dopłacać 700zł do Toshiby.[/quote]


Szybka odpowiedź:
Źródło cyfrowa kablówka -> typ nr[b] 1[/b] zdecydowanie. Będzie taniej i lepiej. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ponieważ wcisnęli mi kablówkę i DTV, to zacząłem rozglądać się za telewizorem. Służyłby on w kolejności:
1. TV zwykła kablowa (Multimedia.pl)
2. DTV (HDTV, VOD)
3. Może podłączę kompa, żeby czasami coś obejrzeć na DVD

Odległość oglądania: 2,5-3m. Myślałem o jakimś 32" HD-Ready.
Budżet: średnia klasa niższa ;)
Pożądane: normalizacja dźwięku (te reklamy mnie do szału doprowadzają)... ale pewnie to nie w tej klasie cenowej :-/

Jaki LCD byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym kupić telewizor ok 50'. Naczytałem się mnustwa informacji i jestem jeszcze bardziej skołowany niż przed lekturą. Zanim zacząłem zgłębiać wiedzą moim typem był SAMSUNG LE52A656. Teraz zastanawiam się nat takimi modelami w budżecie do 6000 plnów:

SAMSUNG LE52A656
SONY KDL-52W4000

oraz

SAMSUNG PS50A656,756
PANASONIC TH-50PY80

POMOCY!!!
Dodam jeszcze, że odległość od tv to jakieś 4-5m, głównie telewizja "n" i dvd ale divx'em też nie pogardzę i zagram czasem na xboxie360. Z TV będę korzystał głównie wieczorem.

Jaki wybór Waszym zdaniem będzie najbardziej trafny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

1) Szukam: LCD lub Plazma 46-47';
2) Cena- do 4400PLN;
3) Zastosowanie- jak na razie"
40% czasu DivX z kompa+surfowanie po necie+przeglądanie zdjęć np z aparatu;
30% kablowa tv cyfrowa (C+ HD= Sport+Filmy),
30% kino domowe po Componencie;
w przyszłości więcej filmów/sportu w HD
4) odległość- 2,5-3,7m

brałem pod uwagę: Toshiba 47Z3030, Samsung 46A656, Sharp LC-46XL2E??
a może jakiś inny??

- Samsung odpadł; przy szybszych scenach/ sporcie pojawiają się artefakty, przy wysokim Motion Flow, a przy niskim też są widoczne;
- w Sharpie obawiam się Red-Push'a, ale obraz wydaje się całkiem dobry

pozostaje Toshiba Edytowane przez zborek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zamierzam kupic tv w cenie do 8000 sygnal SD cyfra polsat +komputer z niego ewentualnie X264 do tego onkyo TX NR 905 skalowanie do 1080 wielkosc tv 46 -52" preferowany typ to sony KDL 46 Z4500 interesuja mnie opinie oraz porada dotyczaca tego modelu lub tez innych i co przemawia za wyborem konkretnego polecanego przez was tv .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
mam totalny metlik w glowie, im wiecej czytam tym jest trudniej, stad pisze tutaj.
Mam 2,5 - 3 tys zl na tv.
Zastosowanie to glownie telewizja kablowa z Vectry(jest tam tvn hd), ale zamierzam tez ogladac filmy na dvd, a mozliwe ze w niedlugiej przyszlosci bede mial PS3.
Odleglosc od telewizora to okolo 3 metry.

Prosze o pomoc, poczatkowo napalilem sie na 32"lg7000, ale tam nie ma 100hz, stad dosc szybko go odrzucilem,
chcialbym dobry tivik, czy za taka kwote uda sie cos znalezc? Czy 32" to nie za malo?

Jesli to mozliwe to prosze o konkretne przyklady telewizorow, wtedy bedzie latwej cos wybrac... mam nadzieje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Jako, że piszą tu głównie ludzie, którzy mają problem z wyborem to i ja się nie wyłamię. Przerzuciłem nie tylko to forum, ale im więcej czytam tym mniej wiem. Ilość firm i modeli (jak ja to nazywam numerologia) po prostu przytłacza człowieka. Wstępnie po lekturze zdecydowałem się na firmę ale mam problem z modelem. Interesuje mnie:

1. PFL7403D/10
2. PFL7603D/12
3. PFL7633 W Saturnie jest teraz promocja na niego, ale nie mogę znaleźć specyfikacji. to jest stary czy może nowy jakiś model??

Do tv będę miał ok. 2m i nie wiem czy wybrać 37 czy 42 cale. Obecnie i w najbliższej przyszłości będzie podany sygnał SD(może później wykupię hd z kablówki) oraz podłączony komp. PFL 7603 widziałem w MM i w sumie by mi pasował, za to 7403 ma 100hz, co przy sygnale sd nie jest bez znaczenia. Nie wiem tylko jak wygląda obraz na 7403, bo nigdzie w pobliżu ich nie ma , a według numerków to jest to słabszy model.
Dodam, że na ambilight mi specjalnie nie zależy. Będe wdzięczny za pomoc.

ps.znalazlem cos o 7633 dla zainteresowanych
[url="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7633d_12/42pfl7633d_12_pss_pol.pdf"]http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl76..._12_pss_pol.pdf[/url] Edytowane przez kaoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc,

Nie będę oryginalny. Mętlik w głowie pełny.

Mam cyfrę + (ale chyba zmienię na n), oczywiście DVD, rzadko divx, często zdjęcia. 4 metry do kanapy. Interesuje mnie rozmiar 46 cali i wzwyż. Budżet to 10k. (elastyczny), chociaż czym mniej tym lepiej. Nie ma znaczenia technika, ale jakość odbioru.

Czy ktoś może mi doradzić? Wożę się z tym już dłuższy czasu, a stara 32 lampa już mi nie wystarcza.

Pzd

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rybsztyl' post='133633' date='28.11.2008, 21:29 ']Czesc,

Nie będę oryginalny. Mętlik w głowie pełny.

Mam cyfrę + (ale chyba zmienię na n), oczywiście DVD, rzadko divx, często zdjęcia. 4 metry do kanapy. Interesuje mnie rozmiar 46 cali i wzwyż. Budżet to 10k. (elastyczny), chociaż czym mniej tym lepiej. Nie ma znaczenia technika, ale jakość odbioru.

Czy ktoś może mi doradzić? Wożę się z tym już dłuższy czasu, a stara 32 lampa już mi nie wystarcza.

Pzd

Pawel[/quote]
witaj , rowniez mialem podobny metlik na zadane pytanie nie dostalem odpowiedzi ale:
1 poradzilem sobie sam i kupilem sony kdl-46z4500( ma motionflow 200 Hz przy ogladaniu meczu patrzac na pilke ona po prostu sobie leci i sie nie zacina obraz , czytalem wczesniejsze wypowiedzi i z nich wynika ze w tv lcd szybki ruch sniezy czy zostawia smugi tu nie zauwazylem tego zjawiska)
2 cena sie waha od 7200-9999(sklep dla idiotow)
3 sprawdzilem go na antentenie dachowej i obraz jest czysty porownywalny do 33 calowego thompsona crt
4wciaz go testuje i sie zastanawiam nad n tv
5 zakup 52 cale tej samej serii nieco drozszy 13000 wiec za 6 cali doplata ponad 5 kola
6 ja za ta roznice kupilem amplituner onkyo TX-NR 905
7jezeli przy sygnale sd z anteny naziemnej oraz z tunera sat cyfry oraz polsatu obraz jest ladny to sadze ze tunera n tv 720p bedzie jeszcze lepszy
8 tv kupilem w lodzi bo tu mieszkam sklep sol-pol ma stronke swoja obsluga klienta dobra moglem dowoli sobie ten tv potestowac na miejscu wiec sklep moge polecic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziś mnie naszło na nowy TV... krótka wizyta w MM i spodobał mi się LCD LG 5000, wróciłem więc do domu i niby lepszy LG6000, pozostało pytanie gdzie, więc zacząłem poszukiwania. W trakcie okazało się, że lepsza będzie plazma, więc tutaj zgłupiałem calkowicie, bo teraz nie wiem na co się zdecydować. Liczę, że ktoś mi pomoże i doradzi.
Odległość 3,5 m- zatem jaki rozmiar? myślałem o 42, ale może za duży?
Mieszkam w domku, zatem korzystam z C+, ale bez HD
zamierzam kupić dodatkowo kino domowe, TV do oglądania (najczęściej filmy i dużo sportu)
Za TV chciałbym wydać do 3,5 tys.pln

Może ktoś polecić coś ciekawego? Będę b.wdzięczny bo u mnie to zakup na lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seba666' post='135083' date='05.12.2008, 19:52 ']witaj , rowniez mialem podobny metlik na zadane pytanie nie dostalem odpowiedzi ale:
1 poradzilem sobie sam i kupilem sony kdl-46z4500( ma motionflow 200 Hz przy ogladaniu meczu patrzac na pilke ona po prostu sobie leci i sie nie zacina obraz , czytalem wczesniejsze wypowiedzi i z nich wynika ze w tv lcd szybki ruch sniezy czy zostawia smugi tu nie zauwazylem tego zjawiska)
2 cena sie waha od 7200-9999(sklep dla idiotow)
3 sprawdzilem go na antentenie dachowej i obraz jest czysty porownywalny do 33 calowego thompsona crt
4wciaz go testuje i sie zastanawiam nad n tv
5 zakup 52 cale tej samej serii nieco drozszy 13000 wiec za 6 cali doplata ponad 5 kola
6 ja za ta roznice kupilem amplituner onkyo TX-NR 905
7jezeli przy sygnale sd z anteny naziemnej oraz z tunera sat cyfry oraz polsatu obraz jest ladny to sadze ze tunera n tv 720p bedzie jeszcze lepszy
8 tv kupilem w lodzi bo tu mieszkam sklep sol-pol ma stronke swoja obsluga klienta dobra moglem dowoli sobie ten tv potestowac na miejscu wiec sklep moge polecic .[/quote]

Dzięki seba666. Mętlik mam ciągle. Chodziłem dookoła Sony, ale jakos nie moge się przekonać do LCD. Miałem ochotę na Pioneera, ale cena! I jeszcze ja podnieśli. na razie staneło na plaźmie Samsunga. Tylko musze ja gdzies oglądnąć.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='eranet' post='135464' date='08.12.2008, 00:29 ']dziś mnie naszło na nowy TV... krótka wizyta w MM i spodobał mi się LCD LG 5000, wróciłem więc do domu i niby lepszy LG6000, pozostało pytanie gdzie, więc zacząłem poszukiwania. W trakcie okazało się, że lepsza będzie plazma, więc tutaj zgłupiałem calkowicie, bo teraz nie wiem na co się zdecydować. Liczę, że ktoś mi pomoże i doradzi.
Odległość 3,5 m- zatem jaki rozmiar? myślałem o 42, ale może za duży?
Mieszkam w domku, zatem korzystam z C+, ale bez HD
zamierzam kupić dodatkowo kino domowe, TV do oglądania (najczęściej filmy i dużo sportu)
Za TV chciałbym wydać do 3,5 tys.pln
Może ktoś polecić coś ciekawego? Będę b.wdzięczny bo u mnie to zakup na lata...[/quote]
chyba zdecyduję sam, bo nikt sie nie pali do podpowiedzi... Miał być LCD LG, będzie plazma Panasonica: Panasonic Th-42py80. Mam nadzieję, że lepszy wybór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Preferowany rozmiar TV ? 32-40
Wielkość pokoju ? 6x4m
Jaki sygnał ? kablówka Multimedia analog
Jaka odległość od ekranu ? 4m
Jakie urządzenia do podłączenia? DVD
Jaka klasa cenowa? do 2500 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? PO POŁUDNIU I W NOCY
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie
Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
jaki masz telewizor? – CRT 21
Przeznaczenie –dvd + filmy dvix, może xbox 360
Ma stać czy wisieć? STAĆ

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie odnośnie wyboru TV LCD... a zatem, szukam TV 32" lub 37", oglądam telewizję z 3-4m (głównie mecze w C+ oraz filmy z TV lub DVD), dysponuje kablówką w systemie DVB (lokalny provider) - za jakieś 1-2 lata będę się przesiadał na satelitę i pewnie w HD).
spędziłem w internecie trochę czasu i "wybrałem" sobie panasonic 32lzd85 (Full HD, 100Hz)... ale zacząłem sie potem zastanawiać czy nie warto przy tak małej przekątnej "olać" 100Hz i kupić po prostu Full HD (lub odwrotnie: olać Full HD i zdecydować się na 100Hz).
Poniżej moi faworyci w dwóch kategoriach cenowych:

do 2000pln:
Toshiba 32XV500PG Full HD
Sony KDL-32D3000 HD ready 100Hz
Panasonic TX-32LX85 HD ready 100Hz
LG 32PG6000 (plazma) ... trochę się jej boję bo jest składana w Polsce i ciągnie sporo prądu...

do 3000pln:
panasonic 32lzd85 100Hz
sony kdl32e4050
sharp LC-32XL8E 100Hz

a może powinienem rozważyć coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Czy ktoś może więcej powiedzieć na temat LG 32PG6000???? jak się sprawuje tak mała plazma? i czy ma 100Hz??

Dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym cieszyć się na święta nowym TV :)
I tak po kolei:
- odległość: 2.5m, lekki kąt
- źródła: Aster sd, cyfrowy i hd podepnę, ps3 - nie planuję na razie żadnych platform. Oglądanie tv, dvd i trochę gier
- zamierzam 37. 40 przytłoczy mi cały pokój a tego chciałbym uniknąć :P
- cena - ok. 3000 byłaby idealna.

W sumie zastanawiam się nad Tośką RV555, Samsungiem 656. Samsung w każdym sklepie gra inaczej, tośkę trudno znaleźć. Oba telewizory zbierają więcej plusów niż minusów ;)

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym cieszyć się na święta
mieszkam na wsi w stodole

od ściany pierwszego snopka mam 5m
a do siedzienia na snopowiązałce 4m

nigdy nie miałem telewizora i nie mam prądu
aha dodam, że dach lekko przecieka

Pomóżcie, co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, że pomogłeś. Ale następnym razem jak nie masz nic do powiedzenia, to poprzeglądaj komentarze na onecie albo kolegów na naszej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...