Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Prawdę powiedziawszy z tego co podałeś to tak na prawdę możliwości z4500 wykorzystasz tylko i wyłącznie przy xboxie, przy kablówce i SD ten telewizor będzie się jedynie marnował :) Z drugiej strony płynność w grach będzie idealna, pomyśl jedynie czy opłaci Ci się kupować taki TV tylko dla gier.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

noszę się z zamiarem kupna tvlcd..bedzie mój pierwszy raz:) .

Prośba o pomoc z wyborem, moje wymagania to:

- 37 -42 cali

- sony , samsung, sony , panasonic , sharp

- możliwie 100Hz

- żródla sygnału: cyfra+(jeszcze nie wiem czy z HD), DVD, BD z PS3, laptop z DVI, priorytet to jakośc obrazu z cyfry + ( bez wzgledu czy sd czy HD)

- górna granica to 4k

czy styknie Sony KDL 40S4000 czy sie zawiode bo cena kusząca...czy moze kosztem przekątnej coś takiego Panasonic TX-L37G10E ale za to w 100Hz czy nie warte są Hz takich pieniedzy??

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze telewizora 32 cale(lcd,led)

Jaki model waszym zdaniem jest obecnie najlepszym dostępnym na rynku?

Co ewentualnie proponujecie w rozmiarze 40cali(lcd,led)

max 6tyś :

Z góry dziękuje.Pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasanki jeśli przesiadasz się z crt to nie 37 cali, a 40, zawsze jest tak, że przy tej zmianie technologii, kupuje się za mały telewizor. 100hz dla mnie jest fajne, ale jeśli chodzi o ten parametr to idziesz do sklepu i oglądasz bo już słyszałem, tyle opinii, że to nic nie daje, że nie widać i sam już nie wiem czy jestem taki wymagający, czy innym wszystko jedno. Generalnie w tej cenie, żadna seria S tylko brać 40V5500 nowy model, dobra czerń i kolory a jak znajdziesz dobrą okazje to jeszcze z 4k parę złotych zostanie.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiś sensownych opini na temat telewizorów Sony. Zastanawiam się jaki model kupić? Chodzi mi o 46' - wacham się miedzy modelem KDL 46 W4000 a KDL 46 V5500. Czy ktoś może ma jakieś opinie na temat tych telewizorów i mógłby się nimi podzielić? Będę bardzo wdzięczny gdyż nie jestem ekspertem w tym temacie. Dodam też że nie jestem jakimś wielkim koneserem ale miło byłoby wybrać dobry sprzęt.

Czekam na opinie/porady i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm v5500 jak to się mówi popularnie, lepiej gra mimo iż teoretycznie słabsze podświetlenie matrycy i panel 8 bitowy, nie pytaj mnie dlaczego tak jest, podejrzewam, że większość podciągnęła BE3 druga sprawa nie wiem czy tak łatwo kupisz 46 w4000 bo to już jest starszy model. A i ostatnia sprawa V5500 zużywa 20-25% energii elektrycznej mniej + większe możliwości jeśli chodzi o USB + DLNA. Tak to mniej więcej wygląda mam w4000 i na twoim miejscu wziąłbym raczej nowszy bo oba kosztują tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzyn mnie prosił o doradzenie w wyborze TV tak do 7k, czy lepiej LCD czy Plasme, napalił sie bardzo na nowy model plazmy Panasonica TX-P42V10E, a może lepiej mu doradzić zamiast tego Panasonica jakiegoś LCD np. Sony 46cali z seri Z w tej cenie ?

Proszę doradźcie bo na plasmach sie zbytnio nie znam.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mocno nasłoneczniony ma pokój, czy nie? Co zamierza robić z telewizorem, często podpinać komputer? Bo tak to można gdybać co brać jedno i drugie ma mocne i słabe strony, trzeba jedynie dobrze dobrać do warunków i preferencji użytkownika. PeterMac masz przecież u siebie z4500 to pokaż jak chodzi i czy będzie mu odpowiadał, generalnie niech bierze co dla niego lepiej gra.

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat między:

Panasonic G10 - 50" lub

Sony W5500 52" lub

Toshiba ZX635 -47"

Telewizor głównie do TV analog lub cyfra(jeszcze nie zdecydowałem się) i PS3

vis-a-vis ściany z tv mam okna południowe, mieszkam na parterze. Pokój ogólnie dość jasny (ilość okien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jednak LCD chociaż wybór naprawdę masz ciężki. O Toshibie to ciężko coś powiedzieć bo nikt jej właściwie jeszcze nie widział i lepiej żeby nie musiała nigdy jechać do serwisu (bo z nim są same problemy).

W5500 jak pisałem w teście to praktycznie jeden z najlepszych LCD na rynku. Plazma to trochę inna bajka i najlepiej się sprawdzi do filmów z BD i wieczorami (bo akurat w SD to LCD też teraz grają bardzo dobrze - najnowsze generacje). Chyba musisz zrobić losowanie ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widział u mnie Z4500 i mu się tez bardzo podoba, ale mówi ze sprzedawcy doradzali mu bardziej tą plasme Panasonica ze Sony ma wolną matryce i takie tam :) a ja go na siłe przekonywać nie bede jego kasa niech robi co chce.

Tutaj coś piszą ze przy Blu-Ray'u obraz na tej plazmie nie jest najlepszy http://whathifi.com/Review/Panasonic-TX-P42V10/ no i ocena koncowa 4/5 gwiazdek

Z4500 http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-46Z4500/ 5/5 :]

dzięki za porady :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda z z Toshibą, bo to zapewne będzie największa konkurencja w stosunku do W5500 :/ Co do Panasa, ciężko przewidzieć jak to będzie wyglądało w tym pokoju gdzie okna są vis-a-vis ściany telewizyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widział u mnie Z4500 i mu się tez bardzo podoba, ale mówi ze sprzedawcy doradzali mu bardziej tą plasme Panasonica ze Sony ma wolną matryce i takie tam :lol: a ja go na siłe przekonywać nie bede jego kasa niech robi co chce.

Nie przekonuj na siłę, jeśli chce się sugerować zdaniem sprzedawcy to niech się sugeruje, ciekawy jestem jak na tym wyjdzie, bo w zależności czego mają dużo to będą polecać, nie mówię, że ta plazma jest zła, piszę o mentalności sprzedawców. Wolna matryca to rozumiem czas reakcji? Ludzi nigdy się nie nauczy, że to był ważny parametr kiedy LCD miały powyżej 15ms teraz, można spokojnie pomijać...

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyje w Polsce? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem sprzedawcą w jednym z salonów w Warszawie, jak trzeba odradzać jakiemuś klientowi jakąś technologię to zawsze coś wynajdę;) niestety taka jest rzeczywistość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLAZMA a nie plasma (?)

chyba kolega nie ma co robic ;) i tak i tak jest poprawnie, mi sie bardziej podoba pisanie z ang. przez "s" nawet na stronie polskiej Samsunga jest napisane plasma a nie plazma :D

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze względu na mój pomysł by oddzielić sprzęt stereo(audio-Denon 102 + Triangle Stella ES) od rtv(tv + xbox360 + jakiś tuner tv). Mam zamiar kupić niewielki LCD(26 cali). Zdecydowałem się na ten mały format, gdyż ściana która pozwalała by mi upchnąć tam 32 cale(ale z ledwością), myślę że lepiej będzie się komponować z 26 calowym tv. Do tego 12m2, to nie taki duży pokój by na siłę kupować 32 cale.

Problem jest jeden, zostały dwa modele które są godne kupienia w tej wielkości Sharp 26D44E i Panasonic TX-L26X10P. Co do Sharpa wiadomo że ma świetne matryce i jest to bardzo dobry tv w tej cenie, natomiast Panasonic kusi mnie tym że ma panel IPS-Alpha który jest genialny jeśli chodzi o oglądanie obrazu pod kątem. Jest jeden feler jeśli chodzi o Panasonica, na broszurce piszę że ten model(26 cali bo 32 cale piszę że ma) nie ma panelu IPS-Alpha, natomiast na stronce internetowej Panasonica piszę że ma..przyznam szczerze że zgłupiałem. Nie miałem okazji sprawdzić tego Panasonica. Więc nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości. Tv będzie służył głównie do Xboxa 360 i do oglądania dvd, czasem Tv SD(skłaniam się ku Tv na kartę lub najniższym abonamencie Polsatu cyfrowego). Z góry dziękuję za poradę.

Pozdrawiam

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie..:( Może ktoś spotkał się z tymi Tv w 32 calach..

Edytowane przez DawidM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PLAZMA a nie plasma (?)

Wiesz zaraz zacznie się święta wojna jak w przypadku skrótu SVD czy SWD? Z tego co się orientuje można pisać i tak i tak, i nie jest to błąd.

Dziq:

Dlatego radzenie się sprzedawcy o coś więcej niż pytanie gdzie taki i taki sprzęt stoi mija się z celem. A o tej rzeczywistości niestety wiem, bo kolega ma taką pracę, jak zalega to przecież muszą coś z tym zrobić. Wracając do tematu jeśli masz takie rozstawienie to faktycznie będzie problem z plazmą chyba, że ewentualnie zainwestujesz w jakieś naprawdę dobre rolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam telewizora 46"

Który z ponizszych bedzie lepszy?

Samsung LE46M87BD

Sharp LC-46D65E

A moze cos innego w rozsadnej cenie?

Telewizor bedzie wykorzystywany wylacznie jako wyswietlacz do Xboxa 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są już dość stare (2 generacje do tyłu) ale jakbym miał wybierać to tego Samsunga M. Mam okazję często patrzeć w pracy na tego Sharpa i jest średni....

Chociaż do samego Xboxa to nic więcej Ci nie potrzeba. Tak naprawdę do konsoli i ten i ten będzie ok. Ale już do telewizji, filmów itd to brałbym mniejszy a lepszy.

W Samsungu po serii z: M, R, F itd... była seria A (A5,A6 itd) a teraz jest B.

Sharp to w sumie wypadł chwilowo z gry..... mówiąc o nowościach właściwie nie ma o czym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż do samego Xboxa to nic więcej Ci nie potrzeba. Tak naprawdę do konsoli i ten i ten będzie ok. Ale już do telewizji, filmów itd to brałbym mniejszy a lepszy.

Fakt, ze Samsung nie ma tunera mpg4 wplywa na mozliwosc ogladania niektorych formatow filmowych?

Inaczej, TV bedzie podlaczany tylko do X360, jednak czasem beda za jego pomoca streamingowane filmy z komputera, byc moze kupie kiedys jakis odtwarzacz BR. Czy brak najnowszego tunera moze uniemozliwic ogladanie niektorych filmow?

Czy ten tuner jest tozsamy z kodekami instalowanymi na komputerze. Brak kodekow/tunera -> brak mozliwosci ogladania filmow?

Na telwizji, jako takiej mi nie zalezy. Tylko gry oraz czasami filmy.

EDIT. OK, to kupuje Samsunga. Dziekuje bardzo za porady Gmeru, zapewne bede zagladal na to frum czesciej. Chciazby po to by dobrac odtwarzacz BR, czy zestaw kona domowego.

Pzdr

Edytowane przez Caaas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner MPEG4 tyczy się naziemnej telewizji cyfrowej i nie ma nic wspólnego z tym co piszesz ; ) Będzie Ci wszystko chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym kupić telewizor, który będzie przeznaczony do grania. Mam do wydania 4000 zł. Rozmiar 40 cali, może być też 42 ewentualnie. Będzie podpięty pod xbox 360/ps3 i kablówki cyfrowej upc. Będę bardzo wdzięczny za radę. Do tej pory myślałem o:

sony 40w5500

lub

panasonicu TX-P42G10E

nie ograniczam się w tych modelach. Bardzo proszę o radę i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...