Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Sony ma mało cali bo wysoki model ale o niebo lepszy od tej Toshiby. Chociaż teraz masz 42" to aż taka wielka różnica nie będzie a w jakości jest duża.

A pozostając przy opcji 42 lub więcej co byś sugerował/polecał...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Samsung B6 się załapie to jego. B650 albo B6000. Sharp DH77E. Samsung fajny bo czyta dużo po USB : > Soniacz W5500 też git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Samsung B6 się załapie to jego. B650 albo B6000. Sharp DH77E. Samsung fajny bo czyta dużo po USB : > Soniacz W5500 też git.

Gmeru: serdeczne dzięki za cenne podpowiedzi!!

Poczytałem również Twój test LCD Sony KDL-40W5500 kontra LCD Samsung B7000 i na jego bazie doszedłem do wniosku ze jednak w tym boju wygrywa SONY.

Pojawia się jednak jeszcze jedno pytanie... po zestawieniu wymienionych przez Ciebie modeli sprawa wyglada następująco (biorąc pod uwagę te naistotniejsze czynniki):

SONY KDL-40W5500

Przekątna obrazu : 40 cali

Rozdzielczość : 1920x1080 (Full HD)

Kontrast : 100000:1

Jasność : 500 cd/m2

Czas reakcji : Brak danych

Cena: od 3551,00 zł

SHARP 42 DH 77

Przekątna obrazu : 42 cale

Rozdzielczość : 1920x1080 (Full HD)

Kontrast : 50000:1

Jasność : 450 cd/m2

Czas reakcji : 4 ms

Cena: od 3530,00 zł

Stoje teraz przed dylematem i zastanawiam się czy kontrast w przypadku Sony (100000:1.....) bije te kilka (no właśnie ile... odczuję drastycznie tą zmianę?) cm różnicy pomiędzy 42' a 40'....??

Spotkałem się również z opinią, że SHARP owszem kiedyś dyktował rytm w dziedzinie TV LCD jednak teraz nie dokońca sprawa wygląda tak pięknie jak kiedyś i z każdym dniem ta firma pozostaje coraz bardziej w tyle... To prawda i jak to przekłada się na jakość ich produktów?

Niezależnie wybiorę się jutro do sklepu celem przyglądniecia się powyższym modelom w realu.

Analizując sprawę zetknąłem się jeszcze z takim modelem, może ktoś spotkał się z nim i może parę słów o nim powiedzieć...?

SAMSUNG LE46B551

Cena: od 3615,00 jak za 46' cena wydaje sie bardzo atrakcyjna...

Edytowane przez bicm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dobrych 5h wpatrywania się w TV zdecydowałem że Samsung B650 (z naciskiem na model 651 - ten czerwony element dodaje estetyki) będzie odpowiednim wyborem...!;-)

Dzisiejszy dzień dał mi jednak do myślenie, bo nie ukrywam że zakochałem się w powyższym modelu ale w wydaniu 46'.... i teraz kieruje do Was drodzy specjaliści pytanie czy warto zainwestować te 1100 zł więcej na rzecz tych 6 cali??

Czy jest możliwe, że w tym modelu jest zastosowana inna technologia aniżeli w modelu 40'....? Nie wiem z czego to wynikało ale ten większy świecił znacznie lepiej....

Dajcie znać co o tym sądzicie...

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać do tych cali. Uwierz ale 40" to mało i czym więcej tym zawsze lepiej. Dziwne, że widzisz różnicę bo nie powinno jej być. Może ustawienia? Światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dluzszego czasu zastanawiam sie jaki LCD kupic..

70% gram na X360 a reszta to kablówka ale po kupnie LCD idę do nki z HD. Do wydania mam 7tys. Chciałem coś dobrego i dużego. Co polecacie? Samsung? Sony? Panasonic? Sharp? W sklepie nieumieli mi doradzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie : posiadam Sony KDL W4500 i jest tam wejscie Ethernet, podlaczam go pod Liveboxa, kablem Ethernet i nic sie nie dzieje. Gdzie moze byc problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie do tego tematu? Czy może do tematu o W4500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest pytanie do tego tematu? Czy może do tematu o W4500?

nie ma tematu o w4500....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wszyscy w tym temacie stoje przed problemem wyboru telewizora.

Moje typy to:

Panasonic tx-l37g15e

Sony kdl-40we5w

Sony kdl-40w5500

Telewizor będzie służył do odbioru N-ki, gier nintendo wii oraz filmów dvd i blue-ray; pokój 4x5m dość słoneczny ale są żaluzje więć słońce to nie problem.

Moim cichym faworytem jest panasonic ale jestem otwarty na wszelkie propozycje :)

Edytowane przez wojmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37", 40" ??? Moim zdaniem na taki pokój trochę za małe, szukałbym czegoś od 42" wzwyż, oczywiście bez przesady :) Jaki budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet to ok 4000 pln, w tej chwili mam 32" samsunga a w panasonicu podobam mi się design, a także zastosowane rozwiązania techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci się podoba Panasonic to może plazma? Te akurat od Panasa są naprawdę ok a skoro masz trochę źródeł SD to plazma jest dobra. Sprawdź co jest za 4tys z Plazm Panasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę plazmy w nasłonecznionym pokoju :) Sony W5500 to znakomity telewizor. WE5 to podobny model do W5500 ale jest dużo bardziej oszczędny - taki model ekologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model panasonica to jest LCD a nie plazma.

Mam też na uwadze zużycie prądu dlatego pozostanę przy LCD.

Edytowane przez wojmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz na uwadze prąd to nic lepszego niż WE5 nie ma. Totalnie ekologiczny telewizor przy zachowaniu naprawdę wysokiej jakości (poziom serii W).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru

Pisałeś, że masz kdl-40we5w u Siebie, kiedy będzie można poczytać test tego odbiornika?

Edytowane przez wojmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na razie nie będzie testu (bo to taki klon W5500) więc odpowiem w skrócie:

Właściwie świeci tak samo jak W5500 i test tego telewizora na forum = właściwie test WE5 z tym, że WE5 ma lampy HCFL więc mniej ciągnie prądu, ma też czujnik obecności (taki bajer) i funkcje eco. WE5 jest też nieco grubszy no i jest biały co chyba wiadomo. Ale wykonanie, wygląd to prawie W5500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio faktycznie zle sprecyzowalem swoje wymagania wiec bardzo z gory przepraszam

wiec moze ponizej przedstawie co jak trzeba

TV pod następujące parametry:

Źródło: obraz z naziemnej anteny (cyfrowy), obraz z satelity (tuner azbox hd lub ipbox 910hd)

Lokalizacja:pokój 3,55m x 3,45m, dobrze oswietlone pomieszczenie

Ilość cali: 32 cale (i mniejsza szerokosc obramowki tym lepiej bo mam malo miejsca)

Odległość od tv:3-3,2m.

Zastosowanie: glownie ogladanie tv z satelity, pewnie beda wykorzystywane mozliwosc tunera wiec ogladanie filmow w formacie mkv i najbardziej sporadycznie podpinanie komputera i granie w gry ewentualnie w przyszlosci zakup konsoli

Budżet: max 3000zł (ale bedzie jakas cena +-100-200 zl to nie ma problemu

zainteresowaly mnie takie modele: Philips 32PFL7404H/12, Sharp LC-32DH77E, Samsung LE 32B650

chetnie uslysze jakies opinie co byloby z tego albo moze cos innego najlepszego do tego pomieszczenia z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wybór padł finalnie na SAMSUNGA LE46B653 - jutro odbieram ;-)

Gmeru - serdeczne dzieki za pomoc w wyborze!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę w wyborze TV LCD

Moje preferencje są następujące :

Warunki lokalowe = pomieszczenie 12m2 4m x 3m

Preferowana wielkość matrycy = 32 cale

Preferowane marki = Panasonic, Samsung, Sharp, Toshiba, Sony ale nie wykluczam innych

Preferowana technologia = LCD

Sygnał = narazie kablówka Vectra (SD), w przyszłości może telewizja na kartę (N-ka lub Cyfra+)

Jaka odległość od ekranu = 1.7m - 2.2m

Urządzenia do podłączenia = dekoder cyfrowy, laptop, kino domowe, konsola, aparat cyfrowy

Klasa cenowa = do 6000zł

Użytkowanie TV = dzień 30%, wieczorem 70%

Nasłonecznienie pokoju = okno od strony północnej, za dnia słabo nasłoneczniony, późnym popołudniem i wieczorem doświetlony promieniami zachodzącego słońca

Ilość osób zasiadających przed telewizorem = 2

Najczęciej oglądane programy = TVP1, TVN, Polsat, HBO, Discovery, Eurosport

Położenie odbiornika = stojące

Oczekiwania względem telewizora = przede wszystkim w miare porządny naturalny obraz i dźwiek (głównie w przypadku słabego źródła sygnału - kablówka), dobrego odwzorowania kolorów i ruchu obiektów na ekranie, braku smużenia, dobrych kątów, małego poboru prądu,

Format HD - chciałbym FULL HD(100Hz)

Dodatkowe informacje - tuner DVB-T MPEG4, USB, dobrze by było gdyby miał wsparcie dla sygnału SD i DIVX HD;

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj w Centrum Sony tego W5500 i powiem, że wywołał na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Prawdopodobnie stanie u mnie w domu. Obraz z PS3 bajka : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o radę w wyborze TV LCD

Moje preferencje są następujące :

Warunki lokalowe = pomieszczenie 12m2 4m x 3m

Preferowana wielkość matrycy = 32 cale

Preferowane marki = Panasonic, Samsung, Sharp, Toshiba, Sony ale nie wykluczam innych

Preferowana technologia = LCD

Sygnał = narazie kablówka Vectra (SD), w przyszłości może telewizja na kartę (N-ka lub Cyfra+)

Jaka odległość od ekranu = 1.7m - 2.2m

Urządzenia do podłączenia = dekoder cyfrowy, laptop, kino domowe, konsola, aparat cyfrowy

Klasa cenowa = do 6000zł

Użytkowanie TV = dzień 30%, wieczorem 70%

Nasłonecznienie pokoju = okno od strony północnej, za dnia słabo nasłoneczniony, późnym popołudniem i wieczorem doświetlony promieniami zachodzącego słońca

Ilość osób zasiadających przed telewizorem = 2

Najczęciej oglądane programy = TVP1, TVN, Polsat, HBO, Discovery, Eurosport

Położenie odbiornika = stojące

Oczekiwania względem telewizora = przede wszystkim w miare porządny naturalny obraz i dźwiek (głównie w przypadku słabego źródła sygnału - kablówka), dobrego odwzorowania kolorów i ruchu obiektów na ekranie, braku smużenia, dobrych kątów, małego poboru prądu,

Format HD - chciałbym FULL HD(100Hz)

Dodatkowe informacje - tuner DVB-T MPEG4, USB, dobrze by było gdyby miał wsparcie dla sygnału SD i DIVX HD;

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Do 6000 tys zł kupisz bardzo dobry telewizor 40-42" a nawet 50. 32 to jak patrzenie przez lupę. Oglądasz dużo SD więc potrzebujesz telewizora z dobrym skalowaniem SD. Najlepsza byłaby plazma np. PS50B550, (można odblokować w nim kilka funkcji które posiada wyższy model) albo Panasonic s10. Jeżeli mniejsze to też z tych modeli. Samsung albo Panasonic.

Jeżeli ma być to technologia LCD to mogę polecić Samsunga B650, który czyta dużo rzeczy po USB, Sony W5500 (jest test na tym forum - znakomity do SD) czy Sharp LC-46DH77E (ale sprawdź allegro bo tam dużo taniej te Sharpy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem dzisiaj w Centrum Sony tego W5500 i powiem, że wywołał na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Prawdopodobnie stanie u mnie w domu. Obraz z PS3 bajka : )

Z ważniejszych rzeczy to dobra obsługa sygnału SD w porównaniu do mojego w4500 wypada znacznie lepiej, sprawdzałeś na różnych sygnałach czy tylko HD? Bo z tego co pamiętam w Centrum Sony nigdy nie robili problemów, z testowaniem na najróżniejszym materiałach oraz zabawą z ustawieniami.

tukzar 32 cale do 6000zł? Przy takim budżecie można pokusić się o niezłe 46 cali, albo naprawdę dobrą 40stkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...