Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

To niby jakim cudem plazma HD Ready ma lepszy obraz na SD niż FullHD? 720p to po prostu dużo bliżej do SD niż 1080p, algorytm ma - powiedzmy - mniej roboty.

BluRayi na tym oglądać nie będę.

rozwiązanie: BZDURA. widziałeś pewnie obok siebie plazmy i lepszą plazmą była ta z hd ready (lepiej dopracowana) a gorsza z full hd... / BEZ SENSU TEN TEMAT Z HDready!!! tak w ogóle to już powinni wycofać z produkcji te hd720p. bo nawet nie wiem po co jeszcze coś takiego robią...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak szykuje sie ciekawie, ale zostaną na ziemii póki co... granica 3tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za taką kasę kupiłbym plazmę Panasa. Wiadomo, że będzie dobra w tej klasie. Nie lubię za dużo kombinować :). Dobry LCD to trochę więcej kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany.... a jaka plazma jak już? pewnie 42" Panasonica, ale który model konkretnie i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. Panasonic GT30 albo dołożyć i ST50 ale tutaj to już można i dobrego LCD kupić. A czemu GT30? Bo to dobry telewizor wedle różnych testów i recenzji i... pomiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz jeszcze taniej a duży to może być Panasonic 50G30. Dobra jakość za rozsądną cenę....- poniżej 3tys zł. Model sprawdzony można śmiało kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z LG będzie pewnie tak samo, jak z nowymi Samsungami. Starsza seria (D)ma lepszy obraz o ES;p

Jak do 3 tysi, to ja proponuję sharpa 630 (bez 3D) bądź 730 (z 3D). Tylko ogólnie musisz mieć świadomość, że do 3 tysięcy kupisz LCD-LED 3D ale tylko 100Hz i obraz 3D będzie Ci skakał (50Hz na jedno oko).

Jak chcesz coś naprawdę dobrego, to szukaj: Sharp 830, Sony HX720 lub LG seria 6

błyszcząca matryca ma swoje wady, ale też posiada dużo zalet....

Edytowane przez Soldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli myślisz nad HX720 to go weź. W tej cenie będziesz miał naprawdę trudno znaleźć lepszy telewizor LCD-LED , który zapewni wyższej jakości skalowanie obrazu niż X-Reality Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy twoim zdaniem? To i może lepszy.

Może inaczej. Co według ciebie będzie mieć skalowanie porównywalne do plazm HD Ready i matrycę FullHD (nie musi być 3D, technologia nie ma większego znaczenia)? Obejrzę, porównam, zdecyduję.

G30 a GT30 różnią się tylko obsługą 3D?

HX720 - drogi skubaniec, ale jeśli obraz SD wygląda na nim po ludzku, to dopłacę.

Edytowane przez Kpc21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty dalej o tym HD Ready :lol: jak moze być skalowanie do HD Ready porównywalne na matrycy FullHD ? Inna matryca zupełne inne skalowanie

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecydujcie w końcu czy jest różnica w jakości SD na TV HD Ready/FullHD czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecydujcie w końcu czy jest różnica w jakości SD na TV HD Ready/FullHD czy nie.

Powiem Ci tak; kiedyś (2-3,4 lata temu) była, natomiast teraz - kiedy mamy sprzęt bardziej zaawansowany i dopracowany - nawet na najgorszym telewizorze z hd ready ale z 2012r. obraz SD będzie b.dobry... tak samo z full hd. jak sie kupuje telewizor to ZAWSZE z pełnym hd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zdecydujcie w końcu czy jest różnica w jakości SD na TV HD Ready/FullHD czy nie.

Nowe zaawansowane procki pokroju Cell czy chocby X-Reality Pro robia duzo lepsza robote ze slabym SD na matrycy FullHD niz starocie w plazmach HDReady.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Co według ciebie będzie mieć skalowanie porównywalne do plazm HD Ready i matrycę FullHD (nie musi być 3D, technologia nie ma większego znaczenia)? Obejrzę, porównam, zdecyduję.

G30 a GT30 różnią się tylko obsługą 3D?

HX720 - drogi skubaniec, ale jeśli obraz SD wygląda na nim po ludzku, to dopłacę.

GT ma tuner DVB-S, filtr Infinite Black Pro. Jest lepszym modelem od G, ale czy zobaczysz dużą różnicę...cóż tego nie wiem.

Porównaj sam czy warto dopłacić do model GT jeżeli nie zależy komuś na opcji 3D.

Produkty - Porównaj produkty - Panasonic Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT ma tuner DVB-S, filtr Infinite Black Pro. Jest lepszym modelem od G, ale czy zobaczysz dużą różnicę...cóż tego nie wiem.

Porównaj sam czy warto dopłacić do model GT jeżeli nie zależy komuś na opcji 3D.

Produkty - Porównaj produkty - Panasonic Polska

takie porównanie nic nie pomoże. Dużych różnic w cenie nie ma, a obecnie jeśli chce się kupić dobry TV, to on już automatycznie będzie miał 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kpc21 pyta się o różnicę to niech sobie porówna. Czy to ma sens czy nie, to już indywidualna decyzja.

Różnica w cenie G i GT to około 400zł. Dla jednego to dużo, dla kogoś innego nic....Każdy kupuje według własnych ocen i potrzeb... ;)

Co do 3D mnie akurat to nie kręci ( przynajmniej w obecnej jakości) i przy zakupie TV w ogóle nie zwracałem na to uwagi. Ale to oczywiście moja subiektywna ocena.

Edytowane przez marciniozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE60D6500 czy UE55D8000???

mam mala zagwozdke

oba w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden - ten KDL-55HX850

Otóż to. Dodatkowo z tego co pamiętam w D8000 występuje naprawdę spory Clouding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE60D6500 czy UE55D8000???

mam mala zagwozdke

oba w podobnej cenie

ogólnie, to daruj sobie TV Samsung ponieważ poza wyglądem nić nie mają do zaoferowania - słaby obraz i dźwięk

Jeśli nie zależy CI na 3D, to bierz 60 Sharp 635. Natomiast z 3D to polecam Sony seria HX bądź Sharp seria 830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz 46HX850 dostępny w RTV Euro

w poniedziałek będzie u mnie :hura:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens dopłacać i brać TX-L32ET5 czy lepiej TX-L32E5E jak duże są rozbieżności między nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...