Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Wszystko wskazuje na to, że wybór padnie na Tv Sony. Na celowniku mam 2 modele KDL-40HX723 i KDL-40EX723.

Czy rozbieżność w jakości wyświetlanego obrazu jest znacząca? W przypadku ceny to różnica 70 funtów, które np mógłbym przeznaczyć na dość kosztowne okulary. Tylko że w modelu EX 3d chyba raczej nie powala, więc czy jest sens wogóle zawracaś sobie tym problemem głowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem model HX będzie lepszym wyborem. Ma lepszy procesor obrazu oraz lepszy Motionflow. Jeśli chodzi o 3D w EX720 to ten model jest podstawowy i aby uzyskać jak najlepsze 3D potrzebne są materiały jak najlepszej jakości.

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest różnica, EX720/723 świeci troche niemrawo, ma gorszy kontrast, 3D w nim jest mocno średnie. Warto dołożyć zdecydowanie do HX'a

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba tak wlasnie zrobie. Pojawienie sie modelu Hx753 sprawilo ogromy rzal. Rzal spowodowany takim szczupłym kapitałem przeznaczonym na zakup nowego TV ;) . Ale £900 to już kwota którą jednak wolałbym przeznaczyć na coś innego.

Dzięki pojawieniu się nowych modeli te starsze oczywiście potaniały, np Nx723 zbliżył się cenowo do HX. Tak wogóle co wyjątkowego jest w NX723 ze jego cena jest wyzsza niż EX i HX ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz HX...gdyby nie 3D aktywne,brak okularów w komplecie i błyszcząca tafla tez bym brał bez mrugnięcia oka... a tak zaurczyło mnie pasywne 3D i mam dyleamty miedzy Panasem a LG...choć na jednej matrycy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to jak wygląda sprawa 3D w TV Sony? Prawde mówiąc 3D nie jest dla mnie priorytetem, jednak gdy już ta opcja ma być dostępna a w tej cenie jest już raczej standardem warto było by tą technologię bliżej poznać.

Więc po pierwsze: czy pasywne okulary musza być tak kosztowne? :)

Czy jest różnica pomiędzy poszczególnymi modelami okularów 3d. Mam na myśli różnicą pomiędzy tańszymi w granicach £25 a tymi sięgającymi £70

Czy wszystkie okulary aktywne powodują ból oczu? ( chociaż to moze być tylko moje odczucie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliło Ci się :) jest odwrotnie, okulary pasywne są akurat tanie, drogie są aktywne migawkowe.

Co do 3D aktywnego w Sony to poczytaj ostatni mega test modelu 40HX750

http://hdtvpolska.co...lna-kalibracja/

Jak dla mnie pasywna technologia jest niezbyt dla kogoś kto ogląda blisko ekranu widać linie poziome jak brzydki przeplot, jak i rozdzielczość jest obniżona do połowy. Dobre dla tych co oglądają z daleka.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... to wlasnie aktywne są drogie! ja nie lubie siedziec nosem w tv ,wiec pasywne sa lepsze bo z dala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle co wyjątkowego jest w NX723 ze jego cena jest wyzsza niż EX i HX ?

Monolithic Design, oraz panel OptiContrast .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy okulary Sony poza ceną i gabarytami czymś jeszcze się różnią? Ich cena ma wpływ na wyświetlany obraz 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okulary jak okulary każda firma ma swoje dedykowane pod wlasny TV, różnic jako takich w obrazie myślę ze nie ma porównując np. modele okularów od Sony, jeśli sie mylę to przepraszam nie sprawdzałem, róznice są raczej w użytych materiałach, wadze, wygodzie, wbudowanej baterii itd.

Teraz bedą super lekkie tytanowe okulary Sony TDGBR750 dedykowane głównie pod nowe modele telewizorów Sony na rok 2012, ale bedą tez wstecz kompatybilne ze starszymi odbiornikami.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te okulary wyglądaj rewelacyjnie jednak cena na brytyjskim eBay'u jest dość interesująca ;) £90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak te okulary wyglądaj rewelacyjnie jednak cena na brytyjskim eBay'u jest dość interesująca ;) £90

w Polsce mają kosztować w granicach 300 350 zł za sztukę.

Zawsze można też kupić starsze patrzałki np 250.

SONY ma mniejsze migotania niż okulary Samsunga i Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid , mam rozumieć że jeśli okulary mają mniejsze migotanie to nie będą powodować aż takiego zmęczenia oczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid , mam rozumieć że jeśli okulary mają mniejsze migotanie to nie będą powodować aż takiego zmęczenia oczu?

Po pierwsze to do obrazu 3D trzeba się przyzwyczaić i to niezależnie, czy jest na aktywnych, czy na pasywnych okularach.

Po drugie, to jeśli masz mniejsze migotanie, to odczuwasz mniej efektów ubocznych. To działa tak, jak praca przy monitorze - po dłuższych sesjach głowa boli przez migotanie ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ogólnie trzeba rzec i nie będzie to żadne odkrycie: przy 3D zawsze po pewnym czasie będzie się czuć dyskomfort: w końcu to banalny sposób oszukiwania naszego mózgu wiążący się z wymuszonym patrzeniem "inaczej". I czy obejrzymy 2-3h filmu na LCD, plazmie itp. zawsze trzeba będzie odpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję telewizor do kuchni 22-24 cale - co polecacie taniego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A ja się tylko pochwalę, że w końcu udało mi się wyłuskać 3k w budżecie domowym (dla mnie to dużo) i zakupiłem Panasa P46GT30E :) Okulary jak się odkuję ;-)

Edit: aby zrozumieć moją radość trzeba by zaznaczyć, że do tej pory miałem Sharpa 32" (niby też 1080p) ;-)

Edytowane przez obcypl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję telewizor do kuchni 22-24 cale - co polecacie taniego?

jakiegoś Sharpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potrzebuję telewizor do kuchni 22-24 cale - co polecacie taniego?

obadaj te Sony KDL‑22EX550 albo KDL‑26EX550 są w kolorze białym to bedą fajnie pasować do kuchni.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, wszystkich serdecznie

Przymierzam się do kupna telewizora i nie mam pojęcia, co wybrać, im wiecej czytam tym mniej wiem xD

Wielkość pokoju: 2,5 x 5 metra

Preferowany rozmiar TV: 37-40"

Jaki sygnał: UPC Cyrfowa ale dekoder ze SCART

Jaka odległość od ekranu: 3,5m

Jaka klasa cenowa: ok. 2000 zl

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: po południu i w nocy

Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże okno na południe

Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-2

Jaki masz telewizor: CRT 21

Przeznaczenie: telewizja z kablówki, filmy DVD, komputer HDMI

Ma stać czy wisieć: wisiec

Nie interesuje mnie żadne 3D. Chce telewizor wyświetlający dobry obraz z WiFi moze jakimis opcjami internetowymi.

Jesli by sie dało to oglądanie filmów po DLNA z napisami

Edytowane przez jabuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj wybór jest zwężony, bo tylko 2tysiące. za tę cenę to może być np. 42"lv4500 ma trumotion o wartości 100hz więc obraz będzie ok. jeżeli bardziej Cię interesuje grać np. na konsoli czy podłączyć do kompa to dobre są do tego samsungi albo philipsy PS43E490 tu masz plazme 43" nową, ale z hd ready. z philipsa może być coś takiego jak 42pfl4007h ale on koło 2300 chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobrze a zwiększając zakres cenowy do 2500zł?

Telewizor nie musi byc LED

Edytowane przez jabuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Toshiba 40TL838 i nic więcej!!! to jest model chyba* najbardziej popularny za tę cene (2,500zł) i jest wystarczający tzn. obraz i dźwięk jest dobry. nawet się nie zastanawiaj nad czymś innym. proponuje poczytać testy o nim :)

Edytowane przez maciek876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...