Skocz do zawartości
SlawekR

Jaki telewizor kupić? Panasonic? Sony? Samsung? LCD? Plazmę? itd itp etc

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem kwota 1500zł jest dosyć mała i trudno będzie znaleźć coś naprawdę dobrego i w tej cenie, może lepszym wyjściem byłoby rozważyć jakąś plazmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli TX-L32E5 ? Nie widziałem go nigdzie taniej niż 1650 PLN

Starałem się też znaleźć jakieś opinnie ale nie ma tego wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kwota 1500zł jest dosyć mała i trudno będzie znaleźć coś naprawdę dobrego i w tej cenie, może lepszym wyjściem byłoby rozważyć jakąś plazmę.

Zgadzam się kwota naprawdę niewielka - dorzuciłbym się jej, ale ona kategorycznie nie chce o tym słyszeć. A spróbuj takiej wytłumaczyć że naprawdę chcesz dobrze.

Moje największa obawa to, to że słaby sygnał jakim dysponuje i tak sprawi że przejście ze starego CRT na nowy telewizor będzie skokiem jakościowym ale w dół.

Co do plazmy w 32 calach ( ograniczona przestrzeń ) to też chyba niezłe wyzwanie coś takiego znaleźć :)

Dodatkowo nadal mam obawy o wypalanie matryc w niskich modelach - Chcę oszczędzić wstydu babci jeśli przy jakieś wizycie u Niej zobaczyłbym logo TRWAM wypalone w rogu ekranu :)

Edytowane przez tbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję konkretnej porady:co wybrać?

Czy Sony KDL-46HX820 (3950zł w Euro AGD) , czy Samsung UE46ES6800 (4590zł w Euro AGD)?

Potrzebuje dokonąc wyboru tylko między tymi dwoma modelami,tylko 46 cali.

Pokój ok.20metrów,sygnał z anteny satelitarnej,pokój nie nasłoneczniony,tv ma służyć głównie do oglądania bajek(dwójka dzieci) i filmów zwykłych.Blu ray i filmy z neta głównie wieczorami(jak dzieci śpią),3-D głównie jako ciekawostka dla dzieciaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbo

Ograniczenie przestrzeni umknęło mojemu wzrokowi, wybacz ;) Postaraj się przekonać, aby zwiększyć chociaż o 300zł kwotę ( albo wziąć na raty brakującą część). Wtedy można by pomyśleć o wyżej podanym Panasonicu, albo chociaż o EX520:)

@Lee69

Moim zdaniem HX820 zapewni lepszy obraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lee69

Moim zdaniem HX820 zapewni lepszy obraz :)

Zgadzam się, moim zdaniem hx820 będzie lepszy. Sam obecnie mam dylemat: 40 cali, czy 46, hx750, czy hx850. Poczekam jeszcze troszkę i jak gotówka wpadnie to coś wybiorę, ale zdecydowanie polecam Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do plazmy w 32 calach ( ograniczona przestrzeń ) to też chyba niezłe wyzwanie coś takiego znaleźć :) (...)

Najmniejsze przekątne w przypadku TV plazmowych to 37" - ot, taka specyfika, ograniczenie technologiczne tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edkowski

W takim razie postaw na HX750. 40 cali powinno się zmieścić w cenie którą podałeś.

Witam

Przemyślałem sprawę zakupu nowego tv...zbieram pieniążki na Sony 46HX850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli TX-L32E5 ? Nie widziałem go nigdzie taniej niż 1650 PLN

Starałem się też znaleźć jakieś opinnie ale nie ma tego wiele.

tak, miałem na myśli Panasonic TX-L32E5 - i w sumie nie wiem, czy podrożały teraz te telewizory, czy wtedy miałem zaćmienie bo byłem pewny, że widziałem go gdzieś za 1400zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przemyślałem sprawę zakupu nowego tv...zbieram pieniążki na Sony 46HX850 :)

Bardzo dobre rozwiązanie ;) HX850 jest tego wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślałem o tym soniaku. Ale ostatnio zajrzałem przypadkiem do MM. Stały niedaleko siebie soniak 55 HX850 i najnowszy Sharp LC60le840. Materiał demo leciał ten sam na obydwu, ale po paru minutach oglądania mój wybór padł na Sharpa... I pod koniec przyszłego tygodnia zawiśnie u mnie na ścianie...

Edytowane przez Deimos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze telewizora. Telewizor ma być prezentem dla rodziców. Kwota jaką jestem w stanie wydać to 4000zł+ ewentualnie jeżeli warto to mogę odrobinę dorzucić do czegoś lepszego (ale wolałbym zamknąć temat w 4tys.).

Pomocne informacje:

1. Telewizor z 3d

2. Przekątna 49-52cale

3. Odległość od telewizora 2,5-3m, pokój ok. 6,5x4,5m, telewizor ma stać, w przyszłości może go powieszę.

4. Telewizor stoi w takim miejscu, że mało światła dziennego na niego wpada, od południa czasem poświeci, ale jest do niego ustawiony bokiem.

5. Telewizor będzie odbierał sygnał z anteny satelitarnej + filmy puszczane z laptopa lub pamięci zewnętrznej, co się z tym wiąże potrzebny port USB, do którego będę mógł popinać filmu w HD i 3D.

6. Może to wydać się głupie, ale moja mama nie chciałaby dużej obwódki wokół ekranu, bo w obecnym 32"LCD ma i ciągle narzeka.

7. Chciałbym, żeby w zestawie były okulary 3d, najlepiej min. 2 pary.

To chyba tyle co mogę powiedzieć, dodam, że bardzo słabo się rozeznaje się w temacie i po prostu boję się pójść do sklepu, że mi "zamydlą" oczy i kupię telewizor, który będzie złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tbo

Ograniczenie przestrzeni umknęło mojemu wzrokowi, wybacz ;) Postaraj się przekonać, aby zwiększyć chociaż o 300zł kwotę ( albo wziąć na raty brakującą część). Wtedy można by pomyśleć o wyżej podanym Panasonicu, albo chociaż o EX520:)

@Lee69

Moim zdaniem HX820 zapewni lepszy obraz :)

Dziękuję za opinię,

postaram się przekonać ją do tego Panasonica

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje pomocy w wyborze tv.

1. budzet ok 3-3.5 tys

2. 40 cali, raczej led, tv bedzie uzywany z kablowka

3. raczej 3d choc wiem ze to bajer ale tv bedzie na kilka dobrych lat wiec lepiej zeby bylo (najchetniej okulary w zestawie)

4. chcialbym zeby mial mozliwosc podlaczenia do internetu przez wifi, skype plus rozne serwisy vod, wazne zeby bylo po polsku

5. mozliwosc podlaczenia pendriva badz dysku przez usb i ogladanie filmow, plus taka sama mozliwosc poprzez siec

6. fajnie byloby miec mozliwosc nagrywania na twardy dysk, plus opcja time-shift

z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz 40HX750. Jakość obrazu jest naprawdę dobra, a czego nie odtworzysz przez USB, powinno zadziałać przy użyciu DLNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mknalewo

Tak jak poprzednio kolega polecił ja również polecam 40HX750. W sklepie Sony Center widziałem go za 3199zł (myślę, że można się spróbować negocjować i dostać 3% rabatu za płatność gotówką).

@kurap66

Polecam Sony 55hx750 (niezłe 3D), ale trochę przekroczy budżet, ewentualnie mniejszy i tańszy 46hx750, ale podawana odległość od tv sugeruje, że może być spokojnie 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również potrzebuje pomocy w wyborze tv. Kwota jaką dysponuje to 3,3 tys zł. Tv ma wisieć na ścianie, prostopadle do niego po lewej stronie jest okno balkonowe, jednak słońce jest tam od około 16 i nie dochodzi do tv. Co do wielkości to 40-42" max, na więcej nie pozwalają warunki. Do tv będzie podłączone kablówka z dekodera hd, ps3 jako konsola i odtwarzacz br. Zwróciłem uwagę na dwa modele - Sony kdl-40hx750 i Panasonic tx-p42t50. Głównie jak wiadomo chodzi o jakość obrazu, ale również ważną kwestią jest niski input lag. Wg testów na www.hdtvtest.co.uk Sony ma 30 ms, natomiast Panas 16 ms. Jeśli chodzi o panasa to wg testu z forum, a mianowicie http://hdtvpolska.com/topic/28236-mega-test-lg-led-3d-47lm765s-vs-sony-46hx850-vs-samsung-es8000-vs-panasonic-st50/ ma on input lag 40 ms, i już nie wiem co myśleć, gdyż różnica jest spora. Nie znalazłem nigdzie info jak z input lagiem w Sony(jakieś inne źródło). Zastanawiam się też jak jest z poborem prądu, czy przy podobnym użytkowaniu różnica w 2 miesięcznym rachunku za prąd jest spora? Wg moich wyliczeń byłoby to ok 30-40 zł co nie jes dużą kwotą, a jak jest w rzeczywistości?

Może są jakieś inne tv w tej cenie warte rozważenia?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odpowiedz. widze tego sony 40hx750 w rtv euro za 2999 a kupujac przez internet moge miec dodatkowo cashback 5%. mam tylko jedno male pytanie jest tam tez telewizor 40hx755, nie widze specjalnie roznicy w specyfikacji za to w cenie jest 900 zlotych drozszy. mzoecie mnie oswiecic czy to jest az taka duza roznica jakosciowa miedzy tymi dwoma modelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tv z serii z końcówka 5, np. hx755 maja dodatkowe zintegrowane tunery (na przykładzie 40hx755):

DVB-T2 (cyfrowy naziemny)

DVB-S2 (cyfrowy satelitarny) (z obsługą technologii Unicable)

DVB-C2 (cyfrowy kablowy) (DVB-C2 działa tylko przy wybranym ustawieniu „Deutschland”.)

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Sony, telewizory z "5" na końcu posiadają dodatkowo wbudowany tuner satelitarny. Zamiast zewnętrznego dekodera wystarczy moduł CAM z kartą dostępową ( o ile karta jest kompatybilna z TV - jeśli dobrze pamiętam na ten moment działają karty od Cyfry+ i N).

@pgrzegor :D ubiegłeś mnie :D

Edytowane przez Mylagos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@missza

Według mnie różnica 20 zł / miesiąc (tak jak podałeś 40 zł za 2 miesiące) to duzo, a przez 12 miesięczy daje 240zł na rok. Zatem zamiast Panasonica i wydawać kase za prąd to spokojnie kup na raty Sony 40hx850 i będziesz mieć najlepszy obraz z możliwych.

Edytowane przez pgrzegor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. O dołożeniu nie ma mowy, gdyż jest to prezent na nowe mieszkanie od rodziców i muszę zamknąć się w tej kwocie. A co do prądu to rzeczywiście w ciągu roku już jest to większa kwota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mknalewo

Tak jak poprzednio kolega polecił ja również polecam 40HX750. W sklepie Sony Center widziałem go za 3199zł (myślę, że można się spróbować negocjować i dostać 3% rabatu za płatność gotówką).

@kurap66

Polecam Sony 55hx750 (niezłe 3D), ale trochę przekroczy budżet, ewentualnie mniejszy i tańszy 46hx750, ale podawana odległość od tv sugeruje, że może być spokojnie 55 cali.

Sony 55hx750 zupełnie odpada ze względu na cenę. Wersja 46hx750 też cenowo dosyć dużo zwłaszcza, jeżeli doliczyć do ceny telewizora 2 pary okularów. Czy może jeszcze jakieś propozycje? Dzisiaj wybrałem się do MediaExpert i tam Pan bardzo zachwalał model Panasonic TX-P50ST30E za 3400zł. Twierdził, że taki ładny obraz jak z NeoPlazmy panasonica ciężko znaleźć w innym telewizorze. Mi ogólnie telewizor też się spodobał. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego TV lub zaproponować coś jeszcze innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Dzisiaj wybrałem się do MediaExpert i tam Pan bardzo zachwalał model Panasonic TX-P50ST30E za 3400zł. Twierdził, że taki ładny obraz jak z NeoPlazmy panasonica ciężko znaleźć w innym telewizorze. Mi ogólnie telewizor też się spodobał. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat tego TV lub zaproponować coś jeszcze innego.

Pan sprzedawca zachwalał bardzo bo jest to model na rok 2011 (na bieżący rok jest seria ST50), chcą więc się pozbyć towaru z magazynu (pewnie mają jedną sztukę na sklepie? ;)

Co do jakości obrazu to jednak przyznaję mu rację. Są tv plazmowe Panasonica (drzewiej jeszcze Kuro Pioneera), długo nic i dopiero cała reszta LCD LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...