Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki jankek_pl za odpowiedź.

A z tym nagrywaniem dokładnie jak to jest ?

Załóżmy, że ustawiłem nagrywanie na kanale TVN. Zaczęło się nagrywanie - ja postanawiam coś oglądnąć. I tu pytanie - tuner "automatycznie zablokuje" mi wyświetlanie kanałów z innych transpoderów umożliwając oglądanie tylko tych z transpodera takiego jak tvn ? Czy w momencie przełączenia na inny transpoder nagrywanie się automatycznie przerwie ? Jak to jest ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załóżmy, że ustawiłem nagrywanie na kanale TVN. Zaczęło się nagrywanie - ja postanawiam coś oglądnąć. I tu pytanie - tuner "automatycznie zablokuje" mi wyświetlanie kanałów z innych transpoderów umożliwając oglądanie tylko tych z transpodera takiego jak tvn ? Czy w momencie przełączenia na inny transpoder nagrywanie się automatycznie przerwie ?

Jeżeli w konfiguracji jest ustawiony priorytet na nagrywanie (domyślnie) to przełączysz tylko na kanały z tego samego transpondera (są na liście podświetlone). Próba przełączenia na inne skutkuje komunikatem o braku wolnego tunera - nie przerwie to nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję marcus64 za odpowiedź.

Nie mogę się już doczekać żeby sprawdzić co ten tuner sobą reprezentuje. Aczkolwiek powiem Wam, że trochę mnie zmartwiły opinie użytkowników wygłaszane m.in. na forum dvhk, że obraz SD generowany z tego tunera jest naprawdę słaby i w porównaniu np do Relooka 910 czy 9000 wypada blado. Wiem, że im więcej ludzi tym więcej opinii. Ale zapytam Was czy jest aż tak źle naprawdę ?

Tak naprawdę wnioskując z tego co napisał janek_pl - skoro DM800 skaluje kanały sd do rozdzielczości 1080i to może faktycznie dać bardzo kiepski obraz. Mój coraz częściej wieszający się FX 7600 wyświetla SD w 576i - jest w miarę dobrze - obraz po Component. Żona już "goli mi głowę" gdy powiedziałem jej że jest duże prawdopodobieństwo że obraz SD na FX 7600 będzie lepszy niż na DM800.

Jakie są Wasze opinie - nie ukrywam, że cenię sobie Wasze opinie bardziej aniżeli userów z kilkunastoma postami na dvhk wygłaszających herezje.

P/S

Obiecuje, że powyższe pytanie/prośba na chwile obecną będzie ostatnią ;):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tą jakość to się tak nie bój. Nie jest tak źle. Jedne osoby to widzą inne nie. Osobiście widzę różnicę w jakości pomiędzy IP9000, Dm8k a DM800. Nie wszyscy są jednak tak zboczeni :P

Nie będzie źle....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok :P Czekam zatem do wtorku z niecierpliwością na przesyłkę.

Podziele się z Wami wrażeniami :) Na start do flasha Ozoon + Barry Allen + Gemini v4.5 i Newnigma 2.

Zobaczymy czy mi się powiedzie wgranie tego. Na razie ślicznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Ci nie przysłali z serii 98xxx bo są niby wadliwe, ludzie mają przeróżne problemy, 99xxx już ok, ale z tego co widać na allegro to oferują 99, więc OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby Ci nie przysłali z serii 98xxx bo są niby wadliwe, ludzie mają przeróżne problemy, 99xxx już ok, ale z tego co widać na allegro to oferują 99, więc OK

Z tymi "wadliwymi seriami" to jedna wielka bzdura. Ja mam dreama z jednej z pierwszych "wadliwych" serii i od półtora roku chodzi jak zegarek. Kolega zaś ma z nowszych "dobrych" serii i jego egzemplarz chodzi jak przymulony.

Cała sprawa wzięła się stąd, że gdy DM800 pokazał się na rynku z mocno jeszcze niedopracowanym softem, na jakimś norweskim forum ludziska wpisywali numery seryjne rzekomo wadliwych dreamów i tak powstała słynna lista.

Następnie "mózgowcy" z laki.dvhk.pl rozwinęli temat i tak się ciągnie do dziś - komuś coś nie działało bo nie umiał sobie z tym poradzić i od razu dopisywał "wadliwą" serię.

Te z "dobrych" serii psują się tak samo jak wszystkie inne.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dostanę wersję 991913010077XXX z dyskiem Samsunga 320 GB 2.5" więc nie powinno być problemu.

Mam pytanie, które już się tu przewinęło ale chcę je rozwinąć. Mianowicie jak to jest z tym brakiem HDMI a w związku z tym HDCP.

Spotkałem się z informacją (na którymś forum - już nie pamiętam gdzie), że w przypadku kiedy nasi operatorzy zdecydują się oprócz kodowania obrazu na poziomie dostępu (Videoguard, Nagravision, Conax) kodować obraz też "po HDMI" nie wiem czy dobrze piszę ale chyba rozumiecie o co mi chodzi - jeśli by się tak stało to będzie w tym przypadku właśnie wykorzystywane HDCP. I co my biedni użytkownicy dreamboxa zrobimy ? Będziemy skazani na oglądanie tylko i wyłącznie obrazu w SD ? Trochę mi się to nie uśmiecha bo wydając prawie 2 tyś zł oczekuję, że tuner posłuży mi ładnych parę lat i w tym wypadku kupując właśnie dreama nastawiam się na HD.

Czy może ktoś w sposób zrozumiały wytłumaczyć tę kwestię - bo chyba nie będzie tak, że będziemy musieli sprzedawać swoje Dreamy tylko i wyłącznie przez to nieszczęsne HDCP.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, które już się tu przewinęło ale chcę je rozwinąć. Mianowicie jak to jest z tym brakiem HDMI a w związku z tym HDCP.

1. A widziałeś by któraś z platform kodowała swoje kanały HDCP? Po co się martwisz więc na zapas?

2. Np taka C+ sprzedaje swoje karty osobno i nie wymaga od innych by mieli HDCP. Nie włączą tego teraz by pozbyć się części swoich klientów.

W ogóle puki co to pseudo probelm z brakiem HDCP był nagłaśniany przez złośliwych dla nowych wtedy modeli Dm800/8000

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej, przez DVI a potem HDMI do ampli leci też piękne audio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie odebrałem przesyłkę.

Dreambox z serii: S/N 96191301XXXXXXX

Pole hologramu na kartoniku - puste (tak jak sugerowaliście - oryginały są tak pakowane).

Farba - struktura - również sugeruje oryginał

Zasilacz ma białą naklejkę - model DSA36W 12.

W środeczku widać dysk 320GB Samsung 2.5"

Porównałem sobie też zdjęcia kolegi klonbox i w nazwie na pudełku (biała naklejka Dream Multimedia TV) u niego jest napis DM800 PVR a u mnie na pudełku napisane DM800 HD - to kolejna różnica.

Więc oryginał na 100%.

Około 16 (po pracy) rozpoczynam z nim zabawę.

Dam znać jak mi poszło.

Pozdrawiam

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A no seria 96 mi sie trafila i wcale nie narzekam :) Ważne, że oryginał :)

Wszystko poszło łatwo i przyjemnie. Oozoon czysty siedzi we flashu a Barry na pendrive hula z Gemini v4.5

Na początku miałem stracha bo Dream nie wyświetlał obrazu na mojej plaźmie mimo podania mu źródła sygnału.

Docisnąłem jednak kabel i poszło.

Teraz sobie dopieszczam skiny, picony itp.

Co do jakości obrazu SD:

Trzeba się trochę pobawić Autoresolution i najnowsze stery DVB a obraz jak dla mnie jest OK - chociaż z drugiej strony zachwycać się nim nie można - jakość porównywalna do mojego Ferdka FX7600 - aż z ciekawości jutro go spowrotem podepne i zobacze dokłądnie :).

Może podzielicie się wiedzą - tak mniej więcej - jak macie poustawiane kontrast i dalej te redukcje szumów punktowe itp itd :) Bo w sumie tego nie ruszałem - nie wiem o co kaman w tych opcjach.

Ale to jest klasa - siedze sobie na lapku po wifi przez TC wrzucam do mojego Dream co chce - on to łyka - git !

To samo z GUI - pełny dostęp do pluginów itp itd.

KLASA za to dla dream'a - KLASA !

O HD nie pisze bo obraz wiadomo - git majonez :)

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że otworzyłem w końcu to pudełko. Sim z czymś nalanym przypominającym lak.

Na odwrocie obudowy jest złoty hologramik z napisem sim v. 2.0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejsza metoda sprawdzenia czy box jest oryginalny czy nie:

Ściągamy plugin Genuine Dreambox - po wejściu w niego wyświetli nam kod, który trzeba wpisać na stronie http://www.dream-multimedia-tv.de/ i wtedy uzyskamy info o naszym boxie. M.in. jego numer seryjny itp. Jeśli info się zgadza - box jest oryginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scOOt, w tych swoich pluginach nie widzę tego "Genuine"??

A przy okazji wlazłem na ich stronę, a tam piękny komunikat z 12 listopada br.:

12.11.2009

No chance for clones!

Dream succeeds in actions against importers and vendors

Lünen, 12. November 2009. Dream Multimedia, the leading supplier of Linuxbased set-top boxes, is pleased to report further successes in its actions against importers and vendors of so-called cloned, or pirated Dreamboxes. These clones are similar in appearance to the original boxes, but do not provide the stable performance Dreamboxes are known for.

In recent weeks, Dream has been successful in having several consignments impounded, resulting in the destruction of a large number of clones. The actions by Dream are not restricted to Germany. Importers and vendors of Dreambox clones have also been uncovered in Portugal, Spain and Poland. On the one hand, Dream is cooperating with local authorities, and on the other hand is supported by numerous trade partners, who also have an interest in stopping the trade with clones. Such a partnership on a global level exists with the online auction platform Ebay. Other supportive partners include the online marketplace Ricardo in Switzerland and Allegro in Poland.

Dreambox customers can now verify the authenticity of their set-top box, using the new verification system. A verification code is generated using a plug-in that is available for the DM8000 HD PVR DVD, the DM800 HD PVR, the DM600 PVR and the DM7025+ models. This code is then entered on the Dream homepage (www.dream-multimedia-tv.de/en/authenticity-test). It is that simple to verify the authenticity of your Dreambox.

Dream spokesperson Alpaslan Karasu: „Together with our partners, such as Ebay, for example, we have succeeded in showing up numerous importers and vendors of Dreambox clones. These vendors now face hefty fines. The new proof of authenticity gives our customers absolute certainty that they have purchased an original quality product backed by our company, and not a clone.“

Może zainteresuje niektórych importerów za naszego kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wywala na tuner 1300pln to i znajdzie o 500pln więcej na oryginała, tylko ta pazerność na niższą cenę... Czasami nie opłacalne. Przecież taki tuner HD to już będzie na długie lata. Minie dużo czasu póki wejdzie coś lepszego od HD np. UHD do Polski. Po co to się męczyć na jakiś klonach czy tam podróbkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djrobus: ja miałem odrazu ten plugin zainstalowany - wygenerował mi kod - wpisałem go na stronie i wszystko się zgadzało więc oryginał.

Poszukaj na forach może ten plugin jest do ściągnięcia - musi być :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji wlazłem na ich stronę, a tam piękny komunikat z 12 listopada br.:

.............................................

Może zainteresuje niektórych importerów za naszego kraju...

Niestety - zainteresuje i Ciebie bo wszelkie objawy świadczą, że masz klona (chociaż raczej podróbka byłaby bardziej właściwym określeniem).

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety - zainteresuje i Ciebie bo wszelkie objawy świadczą, że masz klona (chociaż raczej podróbka byłaby bardziej właściwym określeniem).

Huh? Vipsat sprzedaje klony czy tam podróbki? Po czym to wywnioskowałeś, że on kupił nieoryginała?

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Huh? Vipsat sprzedaje klony czy tam podróbki? Po czym to wywnioskowałeś, że on kupił nieoryginała?

Czytaj chłopie ze zrozumieniem - pisałem do @djrobus, który swój egzemplarz kupił u żółtych braci.

Poza tym parę postów wyżej polecałem kupowanie u dystrybutorów, do których także Vipsat należy.

Wprowadzasz w ten sposób niepotrzebny ferment - tak nawet na zdrowy rozum - żaden z oficjalnych dystrybutorów nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi poprzez sprzedaż gó..a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj chłopie ze zrozumieniem - pisałem do @djrobus, który swój egzemplarz kupił u żółtych braci.

Poza tym parę postów wyżej polecałem kupowanie u dystrybutorów, do których także Vipsat należy.

Wprowadzasz w ten sposób niepotrzebny ferment - tak nawet na zdrowy rozum - żaden z oficjalnych dystrybutorów nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi poprzez sprzedaż gó..a.

Strasznie mylny post bo w oczy rzuca się nick scOOta i Twój pod spodem tekst i taki wniosek. Ale fakt to się nie tyczy jego. Poza tym ja tu nic nie zasugerowałem, że vipsat sprzedaje klony. Wyraziłem tylko zdziwienie, że to nie możliwe. Poza tym ja dostałem linka do tego postu bo ten poszedł już w eter i nie tylko ja tak skumałem. Popraw to jakoś albo usuń najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Vipsat MA ORYGINAŁY Dreamboxa. Byl i jest resalerem na terenie Polski

Zanim cos ktos takiego napisze bardzo prosze zastanowic sie nad konsekwencjami i sprawdzic prawidlowosc informacji.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety - zainteresuje i Ciebie bo wszelkie objawy świadczą, że masz klona (chociaż raczej podróbka byłaby bardziej właściwym określeniem).

Gdzieś parę postów wyżej (ktos był zainteresowany) podałem linka skąd zamawiałem tego klocka (sklepik postawiony na wyspiarskim serwerze). W trakcie tracka DHL okazało się, że pakują mi to wszystko w HongKongu:). Wtedy zadałem pytanie, czy wiecie, gdzie tak naprawdę produkują Dreamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djrobus: Powiedz jakiego softu używasz ? Jakie SecondStage ?

Z tego co wcześniej pisano klony/podróbki przyjmują SS tylko do wersji 72.

Ja np. bez problemu zainstalowalem sobie do flash'a najnowszego Oozoon'a z SS#75 i działa b. dobrze.

Niestety tak jak napisał @marcus64 - wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nie zakupiłeś oryginalnego box'a - brak pluginu Genuine Dreambox tylko to potwierdza.

Szkoda bo wydać kwotę rzędu 1.500 zł na klona - gdzie za 1750 zł w tej chwili masz w 100% oryginał - dla mnie nieopłacalny biznes.

Powiedz jeszcze czy szukałeś gdzieś tego pluginu Genuine Dreambox - udało Ci się go znaleźć, wygenerować kod i sprawdzić na stronie Dream Multimedia swój sprzęt ? Tylko to lub wgranie SS#75 (z ryzykiem uwalenia box'a) da Ci 100% informacje o Twoim sprzęcie - tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...