Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

witam

...czy można na tym dreamboxie odtwarzać pliki avi?Czy wogóle jakiekolwiek można odtwarzać?....dzięki za odpowiedz. aha i jeszcze jedno czy dream 800HD ma możliwość połączenia z netem po wi-fi? Z góry dziękuję ;)

arco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można odtwarzać pliki mkv 720p i niektóre 1080p. Co do avi - nie wiem lecz przypuszczam, że też można bez większych problemów - linux ;)

Co do wifi musisz kupić wifi usb stick i wtedy bez problemu łączysz box'a z routerem po wifi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;)

..jeśli do tej pory nie nie wprowadzili takiej możliwości a dream 800HD na rynku jest już bodajże dwa lata to wątpię ,że kiedykolwiek odtworzy avi (divx)....a szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony to nie jest mediacenter tylko tuner wiec nie wymagajmy zbyt wiele.

Mnie osobiscie wystarczy, że odtwarza mkv - w dzisiejszych czasach kiedy wszyscy patrzą przez pryzmat HD formaty takie jak avi i divix idą w zapomnienie. W sieci jest mnóstwo filmów w wysokiej rozdzielczości w formacie mkv więc avi i divix mogą się schować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
djrobus: Powiedz jakiego softu używasz ? Jakie SecondStage ?

Ja w tej mydelniczce jeszcze nic nie mieszałem, poniżej dwa przykładowe zrzuty z przeglądarki:

1

2

Oczywiście mam na myśli software, bo do środka zamontowałem twardziela

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mających wątpliwości LINK pomocny w odróżnieniu klona (podróby) od oryginalnego DM800.

I jeszcze jedno - świeży, oryginalny dream ma oryginalny soft DM (tapeta z odwróconą łódką na plaży).

Do klonów wgrywają jakieś zmodyfikowane Gemini lub inny soft alternatywny.

Dla ryzykantów i zwolenników radykalnych rozwiązań polecam próbę wgrania SS od v.73 w górę. ;)

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych szans dla klonów Dreambox!

Dream Multimedia, wiodący dostawca dekoderów opartych na Linuksie, poinformował o dalszych sukcesach w swoich działaniach przeciwko importerom i sprzedawcom klonowanych (pirackich) Dreambox-ów. Klony te są podobne z wyglądu do oryginalnych urządzeń, ale nie zapewniają stabilnej pracy, z czego znane są odbiorniki Dreambox.

W ostatnich tygodniach, Dream Multimedia skonfiskował kilka przesyłek, co doprowadziło do kasacji wielu klonów. Działania prowadzone przez Dream nie ograniczają się do Niemiec. Importerzy i sprzedawcy klonów Dreambox-ów zostali również wykryci w Portugalii, Hiszpanii i Polsce. Z jednej strony, Dream Multimedia współpracuje z władzami lokalnymi, z drugiej strony popierany jest przez licznych partnerów handlowych, którzy również mają swój interes w zatrzymaniu handlu klonami. Takie partnerstwo na poziomie globalnym zostało zawarte z internetowym portalem aukcyjnym Ebay. Inni partnerzy to między innymi Ricardo w Szwajcarii i Allegro w Polsce.

Klienci Dreambox mogą teraz sprawdzić autentyczność swoich dekoderów przy użyciu nowego systemu weryfikacji. Kod weryfikacyjny jest generowany przy użyciu plugina, który jest dostępny dla modeli DM8000 HD PVR DVD, DM800 HD PVR, DM600 PVR i DM7025+. Kod ten jest następnie umieszczany na stronie głównej Dream (www.dream-multimedia-tv.de/en/authenticity-test). Jest to prosty sposób zweryfikowania autentyczności Dreambox-a.

Źródło: www.satkurier.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po wymiarach DM800HD aby wszystko co możliwe „upchnąć” na pewno musiało to się odbić jakimś kosztem. Stąd moje pytania jak niżej:

1. Czy ten tuner mocno się przegrzewa / przy założeniu, że ma zamontowany wewnątrz dysk /? Czy jest dodatkowe chłodzenie – wentylator? Pewnie nie ma na niego miejsca.

2. Jaka może być żywotność tego tunera? / rok, dwa / przy takim zagęszczeniu elektroniki mogą wysychać elektrolity.

3. Jak chodzą kanały HD oraz napisy na tych kanałach.

4. Czy zdarzają się przypadki, że przy przełączaniu miedzy kanałami wyskakuje plansza serwis niedostępny / tak jak to miało miejsce w wersjach 7xxx /.

5. Czy trafiają się przypadki, że tuner się „wiesza’

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam to samo pytanie co kol. f1ci

jak jest z kanałami HD polsatu i C+

Czy podrobiony DM800 HDTV radzi sobie bez problemu z kanałami wysokiej rozdzielczości ?

Proszę opisać jakie wady mają Dreamy z Made in China?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam mały delemacik co do DM800HD , mam zamiar kupic sobie ten model dremboxa , lecz tyle się naczytałem co do seri DM800 HD że na dzień dzisiejszy niewiem która seria jest najnowsza .Tunerek kupie w sklepie Vipsat ,lecz tam teraz oferują dwie różne serie link. http://www.allegro.pl/item865872749_najnow...od_dealera.html seria 9B oraz link. http://www.allegro.pl/item865871992_dreamb...ata_vipsat.html seria 99.Doradzcie jaką serie zamowić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies mity powstaly o 'chinskich' tunerach 800HD ;)

Mialem dwa tunery oryginalne 800HD od DM i one rowniez wywalaly komunikat podczas przelaczania kanalow 'Strojenie nieudane' tak samo robia to chinskie wersje.

Nieprawda jest ze nie mozna uruchomic najnowszych wersji Gemini czy Newenigmy lub innych na 'chinczykach'.

Nieprawda jest ze posiadaja tylko stary bootloader istnieje mozliwosc podmiany i wtedy tuner mysli ze widzi nowy bootloader.

Przy obecnej cenie funta i cenach w UK chinczyka mozna dorwac w Anglii za 900zl [geniue w PL 1700zl].

Gwarancje oryginalnego to mam .... bo w posiadanych dwoch oryginalnych serwis jakos nie mogl usunac problemu 'Strojenie nieudane' ;( poszlyu pod mlotek a za to mam dwa chinczyli plus zostalo cos w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakies mity powstaly o 'chinskich' tunerach 800HD :D

Mialem dwa tunery oryginalne 800HD od DM i one rowniez wywalaly komunikat podczas przelaczania kanalow 'Strojenie nieudane' tak samo robia to chinskie wersje.

Nieprawda jest ze nie mozna uruchomic najnowszych wersji Gemini czy Newenigmy lub innych na 'chinczykach'.

Nieprawda jest ze posiadaja tylko stary bootloader istnieje mozliwosc podmiany i wtedy tuner mysli ze widzi nowy bootloader.

Przy obecnej cenie funta i cenach w UK chinczyka mozna dorwac w Anglii za 900zl [geniue w PL 1700zl].

Gwarancje oryginalnego to mam .... bo w posiadanych dwoch oryginalnych serwis jakos nie mogl usunac problemu 'Strojenie nieudane' ;( poszlyu pod mlotek a za to mam dwa chinczyli plus zostalo cos w kieszeni.

taaaaa jasne, chyba ze softy z lutego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaaaa jasne, chyba ze softy z lutego

Odpowiedz typowego polaka .... , tacy wasnie nie chca ruszyc palcami na klawiaturze i poczytac zagraniczne fora albo sa zainteresowani utrzymywaniem opini ze sie nie da.

1. Pokazuja sie zaraz patchowane image ktore mozna bezposrednio wgrywac do swojego flasha ..

np. cos takiego 'taaaa jasne'

2. Kto zmusza Cie niedowiarku do wgrywania wszystkiego do wewnetrznego flasha ...

Przy czym nalezy zwrocic uwage ze klony nie powstaja w jednej fabryce i sa roznie wykonane.

Twoj post przypomina pewne zachowanie admina z forum sat ktory dlugo kasowal posty gdzie pisano ze sa juz klony nowszych modeli niz 500S a pozniej zaczal pisac ze tego sie nie da na nich uruchomic a to ze sie psuja lub jakosciowo sa zle wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Jones

Jesli jestes zwolennikiem piracenia to proponuje zmienic forum i tam zaprosic innych.

Tutaj rozmawiamy o tym co wolno a czego nie wolno.

Dream Media wypuscila swoj model i na wszelkie sposoby zabezpiecza sie przed klonami z Chin.

Jak wiesz Chiny kradna wszystkie technologie jak leci i pozniej wypuszcza pod swoimi znakami firmowymi.

Zapewne sa to tunery za mniejsze pieniadze ale pamietaj, ze przy ich tworzeniu nie wlozyli nic od siebie poza kradzieza tzw "know how" i dodatkowo leca po bandzie i montuja najgorszej jakosci podzespoly.

Jesli stac cie na wywalenie kilka zlotych mniej za klona to prosze bardzo ale prosze nie doradzaj tego innym forumowiczom (roznica w cenie ok 70-100 zl).

Widze, ze masz bardzo prostolinijne podejscie do wszelkiego rodzaju spraw.

Jesli doradzanie wg Ciebie forumowiczom zakup klona DM800 jest super pomyslem jest dobre to ja bardzo Ciebie prosze zmnien forum albo my Cie wywalimy za takie dziwne porady.

Jak ktos kupi klona i po wgraniu jakiegos firmware uwali klona DM800 bedzie mial pretensje to ty skulisz ogon i tyle. Jak cos piszesz to prosze sprawdz wszystkie za i przeciw.

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mr Jones

Jesli jestes zwolennikiem piracenia to proponuje zmienic forum i tam zaprosic innych.

Tutaj rozmawiamy o tym co wolno a czego nie wolno.

Dream Media wypuscila swoj model i na wszelkie sposoby zabezpiecza sie przed klonami z Chin.

Jak wiesz Chiny kradna wszystkie technologie jak leci i pozniej wypuszcza pod swoimi znakami firmowymi.

Zapewne sa to tunery za mniejsze pieniadze ale pamietaj, ze przy ich tworzeniu nie wlozyli nic od siebie poza kradzieza tzw "know how" i dodatkowo leca po bandzie i montuja najgorszej jakosci podzespoly.

Jesli stac cie na wywalenie kilka zlotych mniej za klona to prosze bardzo ale prosze nie doradzaj tego innym forumowiczom (roznica w cenie ok 70-100 zl).

Widze, ze masz bardzo prostolinijne podejscie do wszelkiego rodzaju spraw.

Jesli doradzanie wg Ciebie forumowiczom zakup klona DM800 jest super pomyslem jest dobre to ja bardzo Ciebie prosze zmnien forum albo my Cie wywalimy za takie dziwne porady.

Jak ktos kupi klona i po wgraniu jakiegos firmware uwali klona DM800 bedzie mial pretensje to ty skulisz ogon i tyle. Jak cos piszesz to prosze sprawdz wszystkie za i przeciw.

Pozdrawiam

braavoo

No to ja sie udziele powiem tak kolego o podrobkach masz male pojecie (bez urazy).Do podrobek mozna tak samo wgrac inny soft a jest tego mnóstwo.To tyle z mojej strony.Acha dodam jeszcze ze podrobke mozna kupic za 700zl takze roznica jest znaczna.Pozdro

Edytowane przez darekmarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiecie jak 800tka współpracuje z amplitunerami Onkyo? Dokładnie chodzi mi o 606tke. Nie ma problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie jak 800tka współpracuje z amplitunerami Onkyo? Dokładnie chodzi mi o 606tke. Nie ma problemów?

Na 508 nie ma najmniejszych problemów to i na 606 też nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 508 nie ma najmniejszych problemów to i na 606 też nie powinno być.

spasiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spasiba

Witajcie, tu link z cenami Dreama w UK dla zainteresowanych

http://www.dreamboxshop.co.uk/

jedyny autoryzawany przez DM w UK, wlasnie mysle o zakupie ale jako laik w tej dziedzinie nie mam pojecia na razie o co chodzi :) Podpowiedzcie cos prosze lub skierujcie tamgdzie moge zasiegnac wiedzy w temacie odbioru tvsat w ten sposob....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tu link z cenami Dreama w UK dla zainteresowanych

http://www.dreamboxshop.co.uk/

jedyny autoryzawany przez DM w UK, wlasnie mysle o zakupie ale jako laik w tej dziedzinie nie mam pojecia na razie o co chodzi :) Podpowiedzcie cos prosze lub skierujcie tamgdzie moge zasiegnac wiedzy w temacie odbioru tvsat w ten sposob....

I to jest właśnie sklep z oryginalnymi dreamami i z - niestety - "oryginalnymi" cenami. Tak to kosztuje a wszystkie inne "okazje" na Wyspach w cenie 200-300 GBP przychodzą potem z Chin.

Dreamboxy zawsze trzymały cenę - np. w Polsce używany DM800 chodzi w granicach min. 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do kupna DM 800HD.Mam kilka pytań odnośnie tego tunera, a nie znalazłem odpowiedzi na dla kilku nurtujących mnie aspektów :

1 Czy na DM działa EPG dla cyfry na 7 dni - głównie chodzi mi o nagrywanie na dysk z c+ film :c+ sport,tvn-turbo, aby to wmiarę sprawnie i bezawaryjnie działało (niestety ale pracuję często po 12 godz. dziennie i chciałbym aby to co miało się nagrać -bez problemu się nagrało)

2 Czy DM 800hd poprzez usb da radę uruchomić divx

3 By zamontować dysk twardy trzeba zerwać plomby - czy od razu do sklepu przyjść ze swoim twardym.

4 Jeżeli Dm nie spełniał by tych wymogów co byście polecili w tym temacie do 2000zł

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...