Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna DM 800HD.Mam kilka pytań odnośnie tego tunera, a nie znalazłem odpowiedzi na dla kilku nurtujących mnie aspektów :

1 Czy na DM działa EPG dla cyfry na 7 dni - głównie chodzi mi o nagrywanie na dysk z c+ film :c+ sport,tvn-turbo, aby to wmiarę sprawnie i bezawaryjnie działało (niestety ale pracuję często po 12 godz. dziennie i chciałbym aby to co miało się nagrać -bez problemu się nagrało)

2 Czy DM 800hd poprzez usb da radę uruchomić divx

3 By zamontować dysk twardy trzeba zerwać plomby - czy od razu do sklepu przyjść ze swoim twardym.

4 Jeżeli Dm nie spełniał by tych wymogów co byście polecili w tym temacie do 2000zł

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Ad.1 - tak - programuję dla żony seriale na cały tydzień.

Ad.2 - nie - ani przez usb ani z dysku wewn.

Ad.3 - nie - DM800 nie jest plombowany - producent nawet w instrukcji obsługi przedstawia montaż HDD.

Ad.4 - w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego z jedną głowicą - oczywiście jest to moja subiektywna ocena wynikająca z 1,5-rocznego używania DM800 oraz testowania całej kupy innego linuksowego "złomu".

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie to czy ktos kupi klona czy orginala to kazdego osobista sprawa

nikt nie kazal calych produkcji wynosic do chin same sobie koncerny sa winne

ja pamietam czasy ze sie kupowalo sprzet firmowy i bylo napisane Made in Belgia lub Germany

najpierw sie powynosili z europy a teraz wielkie halo ze chiny klony robia

kupowanie klona to to samo co uzywanie wszekiego oprogramowani i ogladania filmow z sieci

a nieznam ludzi co tego nie robia

nie robmy zametu ze ktos chwali innemu kupno klona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat od samego początku i ktoś tu pisał, że to DVI przesyła też dźwięk ale dokładnie nie sprecyzował w jaki sposób to działa. Załóżmy, że mam monitor z HDMI/DVI/Component który to nie ma głośników ale mam amplituner który to niestety nie ma wejścia optycznego (tak, wiem, że to dla niektórych może być dziwne ale mój amplituner ma już trochę lat). Czy da się jakoś ten dźwięk wyprowadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do TMarek,

ja poradziłem sobie w ten sposób, że dźwięk wysyłam za pomocą przejściówki SCART - CHINCH.

DVI nie przesyła dźwięku.

DODANE 4 marca 2010

Jednak dźwięk idzie po DVI. Więc to, że podłączyłem chinchem ze Scarta to tylko mój błąd.

Zasugerowałem się kiedyś radą kolegi i nie sprawdziłem, aż do niedawna. Tak więc nie wiem czy można puścić osobno dźwięk Scartem.

A przy okazji mam taki problem, że co jakiś czas nie działa mi odtwarzanie filmów. Po reboot'cie wszystko wraca do normy.

Objaw jest taki, że zamiast odtwarzać pokazuje czarny ekran, co dziwne filmy można nagrywać.

Czy ktoś miał podobne objawy?

Pozdro

Edytowane przez mpalusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do TMarek,

ja poradziłem sobie w ten sposób, że dźwięk wysyłam za pomocą przejściówki SCART - CHINCH.

Rozumiem, że obraz puszczasz po DVI a dźwięk po SCART? Jedno nie wyklucza drugiego? Takie rozwiązanie by mnie urządzało :(

DVI nie przesyła dźwięku.

To DVI nie jest zwykłym DVI i przesyła dźwięk, tak wynika z postów w tym wątku. Oczywiście chodzi o ten kabel DVI-HDMI z tunerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia, że jestem pierdoła normalnie wstyd. Okazuje się, że faktycznie w DM800 DVI przesyła dźwięk. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze już dobrze :( ale powiedz mi jak Ty oglądasz tzn. dźwięk po SCART a obraz też czy po DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dm800 ma taki swoj powiedzmy fotmat kabla DVI z dzwiekiem

ktory ma na wtyczce dodatkowe piny na dzwiek czego w normalnym kablu dvi nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drimowy kabel hdmi-dvi to nic innego jak zwykły DVI-I dual link no i z drugiej strony hdmi. Nic DM z nim nie robił, co jedynie kupił od chińczyka za 50 centów bo jakością to on nie jest wart nawet 50 centów :(, oczywiście miałem na myśli jego aspekty wizualne, wykonanie. Chociaż nie wiadomo co tam w środku za kabelki siedzą, z jaką jakością miedzi.

ps. w końcu też kupiłem se drima 800tke, w sumie jakiś miesiąc temu, oczywiście oryginał, najnowsza seria 9C08(już z czarnym pilotem), chociaż może już jest nowsza.

Edytowane przez emigrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi TMarek podłączyłem pod DM800 dwa TV jednocześnie. Jeden pod DVI drugi pod SCART, na obu jednocześnie był dźwięk i obraz.

Pozdrawiam.

No dobrze już dobrze :lol: ale powiedz mi jak Ty oglądasz tzn. dźwięk po SCART a obraz też czy po DVI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, tu link z cenami Dreama w UK dla zainteresowanych

http://www.dreamboxshop.co.uk/

jedyny autoryzawany przez DM w UK, wlasnie mysle o zakupie ale jako laik w tej dziedzinie nie mam pojecia na razie o co chodzi ;) Podpowiedzcie cos prosze lub skierujcie tamgdzie moge zasiegnac wiedzy w temacie odbioru tvsat w ten sposob....

A co powiecie na tą ofertę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na prośbę kolegi TMarek podłączyłem pod DM800 dwa TV jednocześnie. Jeden pod DVI drugi pod SCART, na obu jednocześnie był dźwięk i obraz.

Pozdrawiam.

Dzięki jeszcze raz za sprawdzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ad.4 - w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego z jedną głowicą - oczywiście jest to moja subiektywna ocena wynikająca z 1,5-rocznego używania DM800 oraz testowania całej kupy innego linuksowego "złomu".

Znajdziesz dm 500 HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie DM800.

Zastanawiam się nad kupnem tego tunera. Dodam, że zdecydowanie oryginalnego, ale niepokoi mnie jedna sprawa.

Jak to jest w przypadku tych odbiorników z MPEG? W specyfikacji jest podane że jest MPEG2. Niedawno przerabiałem problem z TV, który nie mając MPEG4 nie odbiera cyfrowej TV naziemnej. Tu wszystko rozumiem. Ale w przypadku odbioru satelitarnego czy to ma jakieś istotne znaczenie?

Bardzo proszę o rzeczowa wypowiedź.

Dzięki

Edytowane przez krzysztof.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o radę.

Podczas skanowania nieba (automat) często widzę na liście wyszukiwanych kanałów pozycje, których potem próżno szukać w wykazie kanałów (serwisy) po zakończonym skanowaniu.

Np. dzisiaj wyczaiłem podczas skanowania HD Test-Channel (13.0E). Po zakończeniu skana, wszedłem do serwisów i tego kanału nie było na liście. Dopiero skanowanie ręczne po wprowadzeniu parametrów spowodowało, że pojawił się on liście. W czym zagadka? Przykłady takich kanałów-widm mam więcej... (np. kanał Jasna Góra:)

Skanuję z 13.0E i 19.2E (w sumie po automatycznym skanowaniu mam komunikat, że znaleziono +/- 3400 kanałów.

Będę wdzięczny za wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie dotyczące DM800 HD.

Czy istnieje możliwość oglądania na nim programów w 3D.

Z góry Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu!

Do pełni radości trzeba jeszcze telewizora 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Telewizor mam tylko nie wiem jakim kablem połączyć

telewizor z DM800 HD .

Szukałem w internecie ,ale nigdzie nie znalazłem kabelka DVI-HDMI który

poradzi sobie z obsługą programów 3D.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor mam tylko nie wiem jakim kablem połączyć

telewizor z DM800 HD .

Szukałem w internecie ,ale nigdzie nie znalazłem kabelka DVI-HDMI który

poradzi sobie z obsługą programów 3D.

W zestawie z tunerem powinien być taki, poza tym każdy inny sprawny kabel DVI-HDMI zadziała właściwie.

Aktualnie nadawane programy 3D nie wymagają od kabli i tunera niczego więcej niż programy 2D.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiejsza metoda sprawdzenia czy box jest oryginalny czy nie:

Ściągamy plugin Genuine Dreambox - po wejściu w niego wyświetli nam kod, który trzeba wpisać na stronie http://www.dream-multimedia-tv.de/ i wtedy uzyskamy info o naszym boxie. M.in. jego numer seryjny itp. Jeśli info się zgadza - box jest oryginalny.

Mam pytanie , a jeśli nic nie wypisuje, oprócz info że powinienem się skontaktować z serwisem?

Po wklejeniu kodu nie mam żadnych informacji czy jest to oryginal czy nie.

Mam model 800 pvr , oryginalny hologram na opakowaniu, (a po przeczytaniou wcześniejszej wypowiedzi myśle ze mam klona :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kolega podarował mi dm800 (niestety tylko na miesiąc) i obdarzył takim zadaniem: "marek, chcę oglądać filmy hd z moich dysków sieciowych poprzez dreama".

z tego co doczytałem się możliwe jest odtwarzanie przez dreama filmów w kontenerze mkv w rozdzielczości 720p i 1080 (tu tylko level do 4.1) z dźwiękiem ac3 (dts niestety nie :( ). dalej jak rozumiem można je odtwarzać tylko poprzez streaming tzn. na pc lub nas ma działać serwer a na dreamie ma być klient. moje pytanie jest takie: czy to jest jedyny sposób na odtwarzanie filmów z dysków w sieci lokalnej i dalej nie mam co szukać rozwiązania, czy też powinienem dalej pokopać?

Edytowane przez misiaczekmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam DM800 HD dokupiłem teraz dysk 2,5" ,ale mam problem ponieważ kupiłem DM bez kabla.

Czy ktoś wie gdzie mogę kupić orginalny kabel do podłączeni dysku twardego .

Z góry dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...