Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby w środku był dokument sprzedaży ze sklepu internetowego i nie wzbudzający wątpliwości, to po prostu by oclili i po balu. A tak to ktoś musi w jakiś sposób ustalić co to w ogóle jest i określić wartość w jakiś sposób. Jest szansa, że zwrócą się do Ciebie o podanie wartości.

I już się zaczyna... Właśnie miałem tel, a w następstwie tej rozmowy tel, maila od miłej pani z DHL, żebym w odpowiedzi napisał oświadczenie na jej adres mailowy do urzędasów z cła z potwierdzeniem, że to gift i od osoby prywatnej. Z jednoczesnym wnioskiem o przekazanie tej przesyłki do poczty kurierskiej DHL. Nie wierzę w cuda, tydzień zabawy z nimi jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie pisać oświadczenia P. Już widzę jak "gift" przechodzi i to z tamtych rejonów i to jakaś bliżej im nie znana elektronika, do tego poważnie wyglądająca, z jakimś złączem LAN i wyświetlaczem i z taką mordą na kartę.... Zaraz się będą dopytywać co to jest i czy aby w ogóle to można wwieźć do Polski. Polecam lekturę for fotograficznych, jest tam sporo opisywanych historii takich "okazyjnych" zakupów.

Cóż pozostaje życzyć wytrwałości.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż pozostaje życzyć wytrwałości.

THX!

Nie chcę zapeszać, ale chyba światełko w tunelu..

Wczoraj ostatni komunikat na online DHL miałem taki:

Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej 11:29 Warsaw - Poland

i takim komunikatem wczorajszy dzień się zakończył.

Natomiast dzisiaj w online mojej przesyłki pojawiło się coś takiego:

Piątek, październik 30, 2009 Terminal DHL, odprawa celna zakończona o Warsaw - Poland, 09:12, Warsaw - Poland

Czekam cierpliwie dalej...

P.S.

Dobra, dzisiaj odbiór przesyłki!!

A wieczorem kroję Dreama i sprawdzam, co to za klon hehe, podzielę się spostrzeżeniami

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na przesyłkę z Hong Kongu - TAKIE coś. Podobno rewelacja.

Do tej pory mi się udawało bez opłat celnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to moj pierwszy post na forum wiec pozdrawiam wszystkich.

od razu pozwole sobie wsadzic kij w mrowisko odrobine.

czytam ten watek i nie do konca wszyscy tu piszacy wiedza o czym mowia.

mam na mysli problem klonow DM.

wiem ze to temat tabu i albo sie je kocha albo jest sie 100% anty.

najwiekszym problemem rozwazan na temat klonow jest fakt ze ludzie wypowiadaja sie na temat kopi boxow nigdy nawet nie widziawszy zadnego na wlasne oczy.

a recenzje typu fu!, syf z zrobiony z kartonu, nic na tym nie chodzi, o polowe mniejsza funkcjonalnosc etc etc etc pisza ludzie najczesciej prowadzacy oficjalny biznes...

i po czesci sie im nie dziwie bo klony zabieraja im klientow i zarobek.

prawda (w moich oczach) jest troche inna. od prawie dwoch lat ciagne klony dreama od chinskich braci.

wspolpracuje z jednym z 3 najwiekszych dostawcow klonow na dalekim wschodzie.

w ofercie mam zarowno 500 sat i kabel, 600 i 800hd pvr.

jest kilka roznic miedzy klonami a oryginalem ale dla nawet srednio obeznanego w temacie 'fachury' klon jest NIE DO ROZPOZNANIA.

ich jakosc zdecydowanie poprawila sie przez ostatni rok. prawda jest tez taka ze w chinach jest minimum kilkadziesiat (jak nie wiecej) fabryczek podrabiajacych rozne set-top boxy. w zaleznosci od miejsca gdzie klon byl zrobiony mozna trafic na tunery o jakosci smiecia.... a mozna tez (i jest to wiekszosc przypadkow) byc wprost zaszokowanym tym jak dobrym jakosciowo sa to produkty.

kuriozum - poprawe jakosciklonow wymusila konkurencja na rynku... kloniarzy :-)

oni to produkuja aby to sprzedac. a ze konkurencja wokol i klient zainteresowany klonami na skale hurtowa tez oczekuje dobrze wykonanego produktu - klony dreama staly sie calkiem jakosciowym produktem :-] (juz slysze te glosy obuzenia i kamienie lecace w moja strone). przykro mi ale taka jest prawda. moze nie dla wszystkich wygodna ale prawda.

sprzedaje klony boxa w pl, uk i troche na slowacji.

gadanie ze klon jest funkcjonalnie o polowe ubozszy od oryginalu to totalna bzdura. dobre klony 800hd sa robione na dokladnie tym samym procesorze i na tunerach alpsa tak samo jak oryginaly. (oczywiscie to zalezy od zrodla z ktorego sie bierze i przyznaje - mozna zle trafic :-)

problemem szeroko odbitym na wlascicielach klonow staly sie obrazy zawierajace tzw time-bomby.

to juz tez przestaje byc wielkim problemem.

klon 800hd 'fabrycznie' przeladowany jest przez chinskich braci najnowsza enigma2 z boot loaderem 72 :-)

oprocz tego po sieci masowo kraza juz najnowsze wydania innych obrazow testowane i wyczyszczone ze 'szkodliwych bitow'.

dostepne sa obecnie:

Nabilosat Blackhole 12

Nabilosat Blackhole 11

Gemini 4.4

PLi Jade 3

Nabilosat Darkstar II (with CCcam 2.1.2 pre-installed)

z bootloaderow mozna wybierac w wersjach:

Secondstage version 69

Secondstage version 70

Secondstage version 72

Secondstage version 72-R1

instalacja ostatnich CCcam czy tez innego softu do CS odbywa sie normalnie. to tylko soft... dla kodu nie ma znaczenia kto obsadzil cpu na plytce pcb (chiniol czy dream media). to po prostu chodzi.

czy to sie oplaca? czy warto miec klona?

to indywidualna decyzja.

mozna wydac 1700 i miec oryginal 800hd. ale mozna zaoszczedzic, wydac 1300 i miec to samo (no moze 99.99%).

co do wygladu. tak! jak ktos wczesniej tu napisal. juz sa podrobki dreama wygladajace tak samo. tzn w takich samych pudelkach, wygladajace tak samo z takim samym logo i nawet... z hologramami i na pudelku i na spodzie tunera. nawet czcionka na naklejkach (pudelko, spod boxa) i papier na ktorym drukowana jest instrukcja sa zgodne z oryginalnie wykorzystywanymy przez dream media.

dobry klon 500 s/c kosztuje okolo 70% polskiej ceny za oryginal

dobry klon 600 kosztuje okolo 65% polskiej ceny za oryginal.

przez ostatnie 2 lata przeszlo przez moje rece ponad tysiac roznych klonow. nie tylko dreamboxa.... :-)

zwroty i reklamacje policzylbym na palcach jednej reki. w wiekszosci byly to tunery posadzone przez nieumiejetne flashowanie.... a nie z winy hardweru.

wszystkie klony (przynajmniej u mnie) maja rok gwarancji. jesli w tym okresie padnie hardware w stopniu nie do naprawienia - wymieniam tuner na nowy.

rozumiem ze to kopia, pirat, nielegal itp itd... ale wypowiadanie sie o klonach dreama w swietle jakie to BE BE i rozpisywanie sie 'alez to nic nie warte' przez osoby ktorym 'przypadkowo' wpadl w rece jeden (slownie: JEDEN) egzemplarz z nieznanego zrodla jest dla mnie calkowicie nie do przyjecia gdyz nie odzwierciedla prawdziwej sytuacji klonowanych/podrabianych tunerow na rynku i buduje wsrod ludzi nieprawidlowe opinie.

jak ktos jest zainteresowany tematem zapraszam do kontynuowania dyskusji na bordzie albo pisac na priva.

ps1.

w zasadzie to admin hdtvpolska powinien byc zaszcycony. do tej pory nigdy i nigdzie w polskim internecie nie pisalem na temat klonow ani boxow dreama wogole. czasami tylko poczytalem i posmialem sie z bzdur jakie ludzie wypisuja. tak ze powyzszy tekst uchylajacy prawde o klonach dreamboxa jest premierowy hehe.

ps2.

....a w necie szykuje sie nastepna afera na forach... bo klon DM8000HD PVR DVD z dwoma glowicami :-) jest juz gotowy. moje zrodlo zrobilo go na tym samym hardware (pamieci, chip, tuner) jak oryginal. oczywiscie wygladac tez bedzie jak oryginal. na ta chwile chinscy bracia pracuja jeszcze nad softem. dla odbiorcow hurtowych kupujacych na dalekim wshodzie dm8000hd powinien byc dostepny na przelomie grudnia i stycznia 2010. oceniam ze jego cena w PL w najbogatszej wersji (oczywiscie zgodnej z oryginalem) bedzie ponizej 2.8tys PLN. oczywiscie pelna gwarancja i wymiana na nowy jesli stanie sie cokolwiek powazniejszego. czy warto kupic klona? odpowiedz jest bardzo indywidualna

pozdrawiam

Edytowane przez klonbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro te klony są Ci tak bardzo dobrze znane to wydaje mi się, że wiem kto kryje się pod nickiem klonbox :)

Zgodzę się z tym co napisałeś w 99%..

czy warto kupic klona? odpowiedz jest bardzo indywidualna

Nie będę rozwijał tego 1% gdyż napisałem o tym w teście InetBoxaHD.

Dzięki za obszerną wypowiedź na forum :)

Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozna wydac 1700 i miec oryginal 800hd. ale mozna zaoszczedzic, wydac 1300 i miec to samo (no moze 99.99%).

I ja właśnie odebrałem tego Dreama (w sumie za ok. 1200) od DHL i za kija nie wyczaję czy to klon, czy nie klon. Czaję dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zasadniczo z klonami są dwa problemy:

- można uwalić jak się wgra soft z timebomb,

- tylko rok gwarancji i potencjalnie problem z egzekwowaniem gwarancji.

poza tym DM chyba chyba nasila walkę z nimi bo z tego co słyszałem (moge się mylić) to Secondstage 73 już nie da rady wgrać do klona.

a co do jakości to np. taki dm500 miał klona który działał lepiej niż oryginał z DM.

poza tym robienie klonów dreambox'a to jest czadowy interes - przecież ogólnie wiadomo że dream buduje je z dość przeciętnej jakości komponentów zwłaszcza w stosunku do ceny jaką każe sobie płacić.

tak realnie patrząc taki topfield/humax 2 głowicowy jest lepiej wykonany od dm8000 a kosztuje połowę jego ceny więc mozna sobie wyobrazić jak dobrze zarobi się na klonie dm8000 skoro nawet klon kosztuje więcej niż wspomniany lepszy technologicznie topfield.

trzymam zatem kciuki bo dobry klon = obniżka ceny na dm8000.

jak wyjdzie udany egzemplarz to będzie warto.

@klonbox

a nie wiesz czemu nie wyprowadzą Jtag'a w klonach - wtedy żadna timebomb byłaby niestraszna

w sumie mogliby nawet jakoś wyprowadzić takie łącze na tył obudowy i dołożyć kabelek i dołożyc soft do flashowania eproma

i jeszcze jedno pytanie

"chinscy bracia pracuja jeszcze nad softem" - to znaczy nad czym oni pracują? bo chyba nad softem to pracuje DM i teamy

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja właśnie odebrałem tego Dreama (w sumie za ok. 1200) od DHL i za kija nie wyczaję czy to klon, czy nie klon. Czaję dalej

Zrób zdjęcia to Ci powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób zdjęcia to Ci powiem.

@marcus64

Alez bardzo prosze :-) no to powiedz

(hdd na to ekstras dla klienta i oczywiscie oryginalna paczka go nie zawiera)

dm800hd_01.jpg

dm800hd_02.jpg

dm800hd_03.jpg

dm800hd_04.jpg

dm800hd_05.jpg

dm800hd_06.jpg

dm800hd_07.jpg

dm800hd_08.jpg

@klaus71

no zasadniczo z klonami są dwa problemy:

- można uwalić jak się wgra soft z timebomb,

- tylko rok gwarancji i potencjalnie problem z egzekwowaniem gwarancji.

>>i tak i nie, jak masz klona to korzystaj z niego jak z klona :-) i nie pakuj wszystkich nowych obrazow jak popadnie, jedynie te 'odpowiednie'

>>rok gwarancji, coz. cos za cos. egzekwowanie zalezy gdzie sie kupi. sa ludzie ktorzy maja 5 klonow i robia strzal na jednorazowy zarobek. szybka sprzedaz - koniec.

>>sa tez tacy ktorzy traktuja to dlugodystansowo i jak przy kazdym biznesie - klient nasz pan, czyli trzeba o niego dbac bo inaczej nie przyjdzie nastepny. zadowolony klient to najlepsza reklama :-)

poza tym DM chyba chyba nasila walkę z nimi bo z tego co słyszałem (moge się mylić) to Secondstage 73 już nie da rady wgrać do klona.

>> zgadza sie. juz SS 72 a nawet wczesniejszych nie dalo sie wgrac. ale tylko gdy mowimy o oryginalnym sofcie. jak podalem w moim poprzednim poscie ta wersja BL jest dostepna dla klonow. ale tylko z ODPOWIEDNIEGO (czytaj: nie z >>oficjalnego) zrodla. akcja pociaga za soba kontrakcje. DM rozpoczal walke z klonami przez timebomb. producenci klonow rozpoczeli defensywe: czyszcza soft ze 'zlego kodu' i udostepniaja to na swoich stronach.

>>Gemini 4.4 i BL72 wgrywana fabrycznie do najnowszych klonow dm800hd to nie oficjalny soft. to jest oficjalny soft przemielony przez rece chinskich koderow, taki z poprawkami :-)

>>reasumujac - chiniole to moze male ale zdolne ludziki. szczegolnie jesli chodzi o kopiowanie technologii. kazde nowe zabezpieczenie bedzie dzialalo - gdy bedzie nowe. a po jego zlamaniu juz nie bedzie ani nowe ani zabezpieczajace hehe.

>>i tak w kolko macieju...

a co do jakości to np. taki dm500 miał klona który działał lepiej niż oryginał z DM.

>>prawda. zreszta 600 tez jest solidnie zklonowana :-)

trzymam zatem kciuki bo dobry klon = obniżka ceny na dm8000.

>> no moze niekoniecznie sie z tym zgodze. nie mialo to miejsca w przeszlosci np z 500 ktora byla klonowana na potege :-)

a nie wiesz czemu nie wyprowadzą Jtag'a w klonach - wtedy żadna timebomb byłaby niestraszna

>>dobre pytanie. niestety nie potrafiena nie odpowiedziec w sposob ktory bylby obiektywny i zgodny z prawda

"chinscy bracia pracuja jeszcze nad softem" - to znaczy nad czym oni pracują? bo chyba nad softem to pracuje DM i teamy

>>coz, taka informacje otrzymalem niedawno z mojego zrodla jako czesc odpowiedzi na pytanie o dostepnosc kopii dm8000hd

>>mysle ze chodzi o dostepnosc roznych (wyczyszczonych) obrazow i BL bezpiecznych dla hardware'u.

>>cytat z maila: '...To answer your question DM8000HD PVR DVD is ready hardwarewise to be launched somewhere in 4-8 weeks time.

>>We need this time to let our programmers work on the code. Before we release the product we need to do some more testing to be fully confident that our product is high quality one.

>>Once the production samples will be available for the public we let you know....'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klonbox - chciałeś odpowiedzi - to proszę:

Na 90% zdjęcia, które wstawiłeś przedstawiają klona (a raczej podróbkę DM800). 100-procentową pewność miałbym, gdybym zdjął obudowę.

Co przemawia za tym, że to podróbka:

1. Pudełko - już od kilku miesięcy oryginał jest bez hologramu - pozostaje puste białe miejsce.

2. Obudowa dreama - jest malowana na gładko podczas gdy oryginał ma strukturę.

3. Kabel HDMI - nigdy nie był pakowany w ten sposób (w worku foliowym na okrągło).

4. Zasilacz - oryginał ma białą naklejkę - model DSA36W 12.

5. "Zawijas" charakterystyczny dla dreama na panelu przednim jest srebrny a nie złoty.

Oczywiście, zdjęcia nie oddają w pełni stanu faktycznego - najlepiej byłoby obejrzeć "na żywo". Dużo większe różnice występują wewnątrz urządzenia - inny modem, karta SIM i jeszcze kilka drobiazgów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@klonbox - chciałeś odpowiedzi - to proszę:

Na 90% zdjęcia, które wstawiłeś przedstawiają klona (a raczej podróbkę DM800). 100-procentową pewność miałbym, gdybym zdjął obudowę.

alez oczywiscie ze to klon. ale to wiesz ty i garstka nielicznych wiedzacych gdzie tkwi diabel (jak zawsze w szczegolach :-)

chodzi mi o to ze klony obecnie to normalnie wygladajacy produkt w dodatku tak samo funkcjonalny jak oryginal.

- hologram na pudelku to nie problem

- proszkowe malowanie (chropowate) oryginalu jest drozsze niz na gladko jak w klonach, a poniewaz nie wplywa na funkcjonalnosc nie wydaje mi sie zeby chinscy bracia tu cos zmieniali. o roznicy tej wie niewiele osob.

- kabel hdmi w folii? poczekaj, zaraz podesle fotke gdzie kabel hdmi juz nie bedzie w folii tylko bedzie ladnie spiety biala gumka :-)

- zasilacze sa inne ale znowu, kto to wie. i na funkcjonalnosc boxa tez nie wplywa

- kolor zawijasa juz zostal zmieniony. to co na zdjeciu jest z dostawy z przed 3 tygodni. nowe klony (przynajmniej z mojego zrodla) juz maja to zmienione

a zeby zobaczyc radiator na chipie i czasami ew. wiatrak (i znowu - to zalezy od zrodla) nie trzeba zdejmowac obudowy bo widac to przez gorne otwory :-)

wg. mnie problem jest gdzie indziej. wiekszosc osob zajmujacych sie sprzedaza klonowanych boxow uwaza ze liste tych malychczasami roznic trzeba trzymac w glebokiej tajemnicy.... a czemu? po to zeby nabijac nieswiadomego klienta w butelke? wg mnie ta wiedza powinna byc znana a osoby sprzedajace klony powinny o tym informowac osoby kupujace. problemem klonow nie sa same klony ale najczesciej fakt ze 'szczesliwy posiadacz' nie zawsze wie co kupuje. i mimo tego ze box wyglada i pracuje nienagannie czar pryska np przy zmianie softu.... :-) bo wowczas nabywca czuje sie nabity w butelke. i fakt ze ma dobry sprzet jest popsutu przez ogolny niesmak. to nie zla jakosc lub jakies roznice w funkcjonalnosci psuja reputacje nieoryginalnym tunerom z chin. robia to najczesciej sami sprzedajacy. u mnie sprawa jest prosta: chcesz klona? prosze bardzo. placisz mniej ale to nie jest oryginal...

Edytowane przez klonbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klonbox - cieszę się, że zdałem egzamin. :)

Cieszy mnie również, że jako sprzedawca uczciwie podchodzisz do sprawy informując klientów co kupują.

Jest jednak jedno "ale" - to co oferujesz to nie jest klon - to jest produkt podrobiony. Klony - żeby uniknąć kłopotów prawnych - celowo są produkowane pod zmienioną nazwą (np. Linbox), mają drobne ale zauważalne przez laika różnice w wyglądzie, inny kolor. itp.

Skoro już dosyć długo siedzisz w tym biznesie, to dobrze wiesz, że w każdej chwili narażasz się na poważne konsekwencje prawne - handel nielegalnym produktem - i jak w takim przypadku ma wyglądać sprawa gwarancji skoro możesz zamknąć interes z dnia na dzień. Nie myśl, że próbuję Cię straszyć - absolutnie nic mi do tego - wyrażam tylko swoje zdanie.

Sprzedając ewidentne klony byłbyś w pewien sposób chroniony - zawsze jest to inny produkt a ewentualne spory prawne toczyłyby się na linii Dream Multimedia - producent klonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to o czym tu piszecie jest bardzo istotne dla wielu wielu ludzi i za to Wam z góry dziękuję.

Sam przeglądam temat tunerów HD od dłuższego czasu. Staram się dowiedzieć jak najwięcej przed zakupem. Niestety kiedy już wydaje mi się, że "to ten model dla mnie" czar pryska bo albo ma jakiś bug softwareowy albo po prostu cos w nim nie działa jak trzeba.

Wpadłem na topic dreamboxa dm800 hd 3 dni temu. Od tego czasu "studiuję" ten model. Jeszcze się nie doszukałem info o tym żeby "coś w nim nie grało". Spotykam się z bardzo pochlebnymi opiniami i tu nagle boom. Są klony/pordróbki czy jak to tam zwał.

Powiedzcie mi zatem gdzie mogę liczyć na to że kupię towar pełnowartościowy i oryginalny ?

Nie ukrywam, że zaglądałem na allegro i tam są ceny od 1600 do 2100 zł w zależności czy z dyskiem czy bez. Gwarancja jest udzielana na 24 m-ce i sprzedawca pisze że w momencie zakupu dostaję gwarancję bezpośrednio u dystrybutora Dram Multimedia w Polsce. Jak myślicie - te dream'y sprzedawane na allegro to klony ?

Podzielcie się wiedzą skąd Wy zakupiliście tunery i były one na 100% oryginalne.

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sc00tt - nie chcę tutaj uprawiać kryptoreklamy więc napiszę tak - w Polsce jest trzech dystrybutorów Dreamboxa - sprzedają również na Allegro. Aktualna cena oryginalnego DM800 (bez HDD) wynosi 1730-1760 zł. Jeżeli ktoś oferuje poniżej tego pułapu - na 99% jest to podróba lub klon. Można też kupić u dystrybutorów egzemplarze testowe lub poserwisowe w cenie średnio 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcus64 za odpowiedź.

Chyba zdecyduję się na ten model chociaż żona obdziera mnie ze skóry twierdząc - po co tyle wydawać na telewizję itp itd :-) wiecie zresztą jak to jest.

Mam jeszcze pytanko małe. Z uwagi na fakt iż będę oglądał na tym tunerze tylko pakiet cyfry+ a nie interesuje mnie dodatkowo płatny moduł to czy po wgraniu oprogramowania alternatywnego z rozszerzeniem nfi np tego:

EuroCam CVS R3 (14.10.2009) For DM800HD By Persian Prince

gdzie w jego opisie jest napisane:

Scripts :

- CCcam Start

- MgCamd Start

- Swap File

Camds :

- CCcam 2.1.2

- MgCamd 1.31

Czyli wewnątrz tego softu są już dograne skrypty pozwalające zrobić nam z czytnika Conaxowego czytnik wielosystemowy czyli taki, który czyta kartę Cyfry+ ?

P.S

Jeśli tak to czy po wgraniu tego softu te skrypty jakoś z poziomu menu tunera się włącza ?

Czy np jeśli trzeba włączyć skrypt do obsługi karty Cyfry+ to robi się to jednorazowo czy za każdym razem po restarcie tunera ?

Edytowane przez scOOtt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Eurocam to Ty się nie bierz. Jest kilka innych, dużo lepszych i "user friendly" softów. Jeżeli już kupisz dreama to na początek proponuję wgranie do flasha NewNigma2 2.8 lub edg-nemesis I RC3. Obydwa mają Cccamd 2.12 na autostarcie co umożliwia natychmiastowy odczyt karty C+ w czytniku bez żadnego kombinowania ze skryptami. Jak już się trochę nauczysz, to przyjdzie pora na dalsze zabawy (alternatywne softy na penie, itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy użytkownicy DM800!

Po paru dniach testowania swojego egzemplarza w celach edukacyjnych (to jest jednak inna liga), zdecydowałem się na zakup pakietu Cyfra + Prestiżowy HD.

I karta cyfry hula znakomicie (na CCcam 2.1.2/NewCS 1.67) poza kilkoma ale:

Nie "widzi" Animal Planet HD, FilmBox HD i EuroSport 2 HD (na liście kanałów mam wygaszone n/a), żeby było weselej pięknie widzi MTVHD, choć na liście też jest wygaszone n/a.

Czesałem niebo ale bez zmian. Parę dni temu wgrałem bukiety kolegi Tornado (pozdrawiam!), może tu jest przyczyna?

Druga rzecz to usługa VOD Cyfry, nijak nie mogę się tego dopatrzyć na moim Dreamie.

A w ogóle sprzęt kapitalny!

Dzięki za wszelkie rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie "widzi" Animal Planet HD, FilmBox HD i EuroSport 2 HD (na liście kanałów mam wygaszone n/a), żeby było weselej pięknie widzi MTVHD, choć na liście też jest wygaszone n/a.

Przeskanuj ręcznie te transpodery. Były zmiany parametru FEC.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

janek_pl, dziękuję!

Podaję parametry ręczne dla tych co mogą mieć podobne problemy:

dla FilmBoxHD:

11449H, 27500 DVB-S2, 8PSK FEC 2/3

dla Eurosport 2 HD:

11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK

dla AnimalPlanetHD:

11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4, DVB-S2/8PSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djrobus

- do odbioru C+ wystarczy tylko CCcamd, newcs jest w tym przypadku zupelnie zbędny

- zapomnij o VOD - tylko na dedykowanych tunerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW ktoś wie kiedy może wyjść 500 HD? Na targach go pokazali, nawet jakieś sklepy zaczęli go fikcyjnie pre-orderować i do dzisiaj cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok DM800 z dyskiem 320GB zamówiony z VIPSAT. Przyjdzie pewnie we wtorek. Garść noobowskich pytań:

1. Czy polecacie wgrywać soft bezpośrednio do flasha (utrata gwarancji ?) czy po prostu do flasha załadować oryginalny soft ze strony producenta a poprzez Barry Allena ładować sobie softy alternatywne (generalnie to i tak interesuje mnie wgranie jednego stabilnego softu ale co z gwarancją w przypadku wgrania np Gemini)

2. Czy można załadować Barry Allena na HDD i również na HDD ładować image alternatywnych softów ?

3. Słyszałem, że DM800 nie wyświetla formatu 576p - w takim razie jak wyświetla kanały SD - jaka rozdzielczość ?

4. Jeśli mam załadowany soft oryginalny we flashu a używam np Gemini z HDD lub Pendrive i chce sobie np. zmienić skórkę (tą która się wyświetla np przy przełączaniu kanałów) to muszę dodawać ową skórkę jako plugin do softu Gemini czy normalnie ją wrzucać jak jest opisane w opisie wgrania (zazwyczaj podają ludzie jak wgrywać).

5. Jaki w chwili obecnej jest najlepszy soft pod względem:

a) obsługi karty Cyfry+ (mile widziane zainstalowane CCam ładowane odrazu bez konieczności uruchamiania jako plugin)

:P stabilność, szybkość działania i dobry obraz HD/SD (coś słyszałem o jakiś sterownikach głowicy - lepszy obraz ? )

c) możliwość bezawaryjnego nagrywania programów na wbudowany dysk (po EPG, Timeshift etc)

6. Czy mogę zaplanować jakieś nagranie i oglądać w czasie nagrywania jakiś inny kanał ?

To chyba wsio. Jeśli o czymś zapomniałem a dobrze jest żebym wiedział coś przed przyjściem Dream'a (to mój pierwszy tuner z tej stajni) to napiszcie.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy polecacie wgrywać soft bezpośrednio do flasha (utrata gwarancji ?) czy po prostu do flasha załadować oryginalny soft ze strony producenta a poprzez Barry Allena ładować sobie softy alternatywne (generalnie to i tak interesuje mnie wgranie jednego stabilnego softu ale co z gwarancją w przypadku wgrania np Gemini)

Wgraj najnowszego oozoona do flasha, a np GP440 na pena

2. Czy można załadować Barry Allena na HDD i również na HDD ładować image alternatywnych softów ?

Można, ale lepszym rozwiązaniem jest pendrive.

3. Słyszałem, że DM800 nie wyświetla formatu 576p - w takim razie jak wyświetla kanały SD - jaka rozdzielczość ?

Nic mi o tym nie wiadomo. Ustawiasz najlepiej 1080i a materiał z SD jest wtedy skalowany do 1080i

4. Jeśli mam załadowany soft oryginalny we flashu a używam np Gemini z HDD lub Pendrive i chce sobie np. zmienić skórkę (tą która się wyświetla np przy przełączaniu kanałów) to muszę dodawać ową skórkę jako plugin do softu Gemini czy normalnie ją wrzucać jak jest opisane w opisie wgrania (zazwyczaj podają ludzie jak wgrywać).

Skórka to nie plugin. Możesz ją załadować na pena do odpowiedniego katalogu lub np ściągnąć w BP

5. Jaki w chwili obecnej jest najlepszy soft pod względem:

a) obsługi karty Cyfry+ (mile widziane zainstalowane CCam ładowane odrazu bez konieczności uruchamiania jako plugin)

:P stabilność, szybkość działania i dobry obraz HD/SD (coś słyszałem o jakiś sterownikach głowicy - lepszy obraz ? )

c) możliwość bezawaryjnego nagrywania programów na wbudowany dysk (po EPG, Timeshift etc)

Wszystkie softy są bazowane na oprogramowaniu od Dreamboxa. Ja używam np GP440, choć jest wiele innych.

6. Czy mogę zaplanować jakieś nagranie i oglądać w czasie nagrywania jakiś inny kanał ?

Dm800 posiada tylko jedną głowicę więc możesz przy nagrywaniu oglądać tylko kanały z tego samego transpodera.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...