Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem to Gemini 4.1 na penie. Większych zmian nie widzę. No, poza jedną - odtwarza plki .mkv 720p w normalnych proporcjach. Niestety, jakakolwiek próba odpalenia napisów czy też przewijania powoduje zwiechę, niebieski ekran i restart GUI. Niemniej jednak widać jakieś światełko w tunelu.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość oglądania na DM800 filmów divx ? Jeżeli tam to prosił bym o poradę jak to zrobić bo dopiero dysk mi wstawili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość oglądania na DM800 filmów divx ? Jeżeli tam to prosił bym o poradę jak to zrobić bo dopiero dysk mi wstawili ;)

Zainstaluj plugin "media center 0.9.2" i będą działać

pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jak byś mi powiedział gdzie go rzucić przez total commandera to już by było super :)

wrzuć w katalog /tmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załadowałem go po prostu na dysk a później go sam mi wyszukał i zainstalował... Filmy odpala tylko że jest sam głos a obrazu nie widać tzn same klatki takie totalna pikseloza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załadowałem go po prostu na dysk a później go sam mi wyszukał i zainstalował... Filmy odpala tylko że jest sam głos a obrazu nie widać tzn same klatki takie totalna pikseloza....

A jakie filmy odpalasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
to są chyba filmy w Xvid tak mi się wydaje.. te wszystkie co ściągne dvdrip i takie tam. No poza rmvb :)

sprubój zmienić końcówkę na .avi bez konwertowania

Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. I jak z tymi DivX jest. Czy odtwarzane są płynnie? Jeśli tak to na jakim sofcie i pluginie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym Dreamboxem, dlatego takie (pewnie noobowskie) pytanie: Czy owy DM800 odtwarza pliki .mkv w HD (1080p) z dysku USB? W systemie NTFS naturalnie. Z tego co widze po zmianach oprogramowania był wpis "mkv support" ale wiadomo ze lepiej zapytac osoby ktore posiadają, przed kupnem. Planuje uzyc DM800 jako Media Center, czyli Kanaly SD + HD i dodatkowo odtwarzanie filmow HD w kontenerze mkv. Czy jest to możliwe i jak to chodzi / wyglada ? Z gory THX za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie miałem do czynienia z żadnym Dreamboxem, dlatego takie (pewnie noobowskie) pytanie: Czy owy DM800 odtwarza pliki .mkv w HD (1080p) z dysku USB? W systemie NTFS naturalnie. Z tego co widze po zmianach oprogramowania był wpis "mkv support" ale wiadomo ze lepiej zapytac osoby ktore posiadają, przed kupnem. Planuje uzyc DM800 jako Media Center, czyli Kanaly SD + HD i dodatkowo odtwarzanie filmow HD w kontenerze mkv. Czy jest to możliwe i jak to chodzi / wyglada ? Z gory THX za odp.

Odtwarza ale nie wszystkie. Zapomnij o jakimkolwiek .mkv z DTS (czarny ekran). Wiekszość 720p chodzi bez problemu, z 1080p bywa różnie - do profilu 4.1 jakoś chodzą, powyżej tego - loteria. Pliki .ts przekonwertowane z blu-raya też chodzą (chociaż też nie wszystkie).

Twoje założenie jest błędne - DM800 to nie media center ale przede wszystkim bardzo dobry i bardzo zaawansowany dekoder sat. HD. Jako tylko dodatek jest funkcja odtwarzania mkv, ts, dvd video, zdjęcia, YouTube, Google Maps i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się, zamówiłem ten tuner :P

Do tej pory przesyłka leciała jak błyskawica, we wtorek jeszcze Hong-Kong, a dzisiaj z rańca już Warszawa (po drodze Lipsk-Niemcy).

A u nas...śledzę przesyłkę online (DHL) i komunikat "Warsaw-Poland: niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej" ;):)

Czyli znając życie celnicy pobawią się tą przesyłką jeszcze z dobry tydzień!!

Zadzwoniłem do DHL, miły konsultant poprosił o mój numer telefonu i poinformował, że "cło" skontaktuje się ze mną, nadał bieg sprawie - przesyłka jako "gift".

Cło mogę jednak zapłacić, to nie problem, ale ten czas...te procedury.

Czy doświadczeni w bojach z naszym urzędem celnym mogą podpowiedzieć ile ta biurokracja +/- będzie trwać?

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I stało się, zamówiłem ten tuner :P

Do tej pory przesyłka leciała jak błyskawica, we wtorek jeszcze Hong-Kong, a dzisiaj z rańca już Warszawa (po drodze Lipsk-Niemcy).

A u nas...śledzę przesyłkę online (DHL) i komunikat "Warsaw-Poland: niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej" ;):)

Czyli znając życie celnicy pobawią się tą przesyłką jeszcze z dobry tydzień!!

Zadzwoniłem do DHL, miły konsultant poprosił o mój numer telefonu i poinformował, że "cło" skontaktuje się ze mną, nadał bieg sprawie - przesyłka jako "gift".

Cło mogę jednak zapłacić, to nie problem....

Cło i VAT, to już pewnie trochę mniej "nie problem". Ale tak właśnie zapewne będzie. Żadna deklaracja "gift" niestety nic tu nie pomoże.

ale ten czas...te procedury.

Czy doświadczeni w bojach z naszym urzędem celnym mogą podpowiedzieć ile ta biurokracja +/- będzie trwać?

Tydzień, dwa, trzy...., a może tylko 2 dni, jak to biurokracja. Zależy kto, kiedy i gdzie będzie miał czas i chęć przybić pieczątkę. Poza tym zależy to też od egzotyki przedmiotu i możliwości łatwego oszacowania jego rynkowej wartości. Dopiero wycena produktu, zdeterminuje naliczone opłaty.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, w tym SKLEPIE UK

SławekR - to mnie pocieszyłeś, a ten gift zadeklarował nadawca, jako osoba prywatna

A instalacja już czeka zwarta i gotowa....tylko podłączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djrobus nie chcę Cię załamywać, ale na 99% kupiłeś klona. Obym się mylił, lecz przy tej cenie i z Hong Kongu ...

Cena netto DM800 u producenta i u głównego dystrybutora oscyluje w granicach 305 - 315 euro za sztukę i to przy zakupie grubo powyżej 100 szt.

Jedna sztuka kosztuje u dystrybutora średnio 350 euro netto.

Zresztą, jak już go dostaniesz, to bardzo łatwo można to sprawdzić. Oryginał ma kartę SIM zaraz za wyświetlaczem (zalakowaną). Poza tym klon nie przyjmuje Secondstage (bootloader) o wersji wyższej niż 73.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@djrobus nie chcę Cię załamywać, ale na 99% kupiłeś klona.

Zresztą, jak już go dostaniesz, to bardzo łatwo można to sprawdzić. Oryginał ma kartę SIM zaraz za wyświetlaczem (zalakowaną). Poza tym klon nie przyjmuje Secondstage (bootloader) o wersji wyższej niż 73.

;)

No kuna, następne pocieszenie. Najpierw przewidywana dwutygodniowa biurokracja z urzędasami, a teraz klon. Sprawdzę te kartę SIM jak to pudełko w końcu trafi w moje ręce. Może jednak są jakieś plusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jednak są jakieś plusy?

Plus będzie taki, że będziesz miał dreama (na klony też są sposoby). ;)

To nie ta sama liga co cała reszta.

Minus też jest - rodzina Cię znienawidzi bo "znikniesz" na około miesiąc żeby poznać nową zabawkę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie trochę optymizmu.

A co do klonów. Poszperałem trochę i widzę, że klon, to jest klon. Zawsze pod inną nazwą. Nawet naszym forum Janek_pl zrecenzował takiego klona - Inetbox, plus na Laki info o innych klonach itp.

A mój klocek to Dreambox, chyba, że bezczelnie klonują już to pudełko z taką samą nazwą i logo na panelu przednim. Zresztą jak urzędasy z cła wreszcie załatwią moją przesyłkę, to mam zamiar tego klocka dokładnie "rozkroić" w celach badawczych. A zresztą, zapytam się was z pewną dozą nieśmiałości: prawdziwego Dreama to gdzie robią? Pod Berlinem, czy w Chinach? ;)

Marcus64 - moja rodzinka już i tak patrzy na mnie dziwnie od dłuższego czasu. Zwłaszcza jak pół dnia straciłem na montażu anteny SAT na dachu i z zapałem tłumaczyłem zaniepokojonej żonie na czym polega "zez" na Astrę, w związku z czym potrzebne są "wąsy" itd, żadne monobloki, w związku z tym wyższe koszta....

Chyba jej nic nie wytłumaczyłem. Wieczorem zaproponowała herbatę z sokiem malinowym przed snem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginał, w tym SKLEPIE UK

SławekR - to mnie pocieszyłeś, a ten gift zadeklarował nadawca, jako osoba prywatna

A instalacja już czeka zwarta i gotowa....tylko podłączyć ;)

Paradoksalnie deklaracja giftowa i wysyłka od osoby prywatnej, to taka trochę niedźwiedzia przysługa w tym przypadku. To, że celnicy na pewno zajrzą do paczki to było pewne na 200%. Każda przesyłka z Hong Kongu ma to jak w banku.

Gdyby w środku był dokument sprzedaży ze sklepu internetowego i nie wzbudzający wątpliwości, to po prostu by oclili i po balu. A tak to ktoś musi w jakiś sposób ustalić co to w ogóle jest i określić wartość w jakiś sposób. Jest szansa, że zwrócą się do Ciebie o podanie wartości. Będziesz musiał przede wszystkim określić co to jest za urządzenie, a wartość zostanie oszacowana na podstawie analogicznego sprzętu dostępnego na naszym rynku i według jego bieżącej ceny.

Jeśli nie będzie to możliwe to mogą nawet zażądać ekspertyzy na Twój koszt. No chyba, że ktoś kumaty sam zakwalifikuje sprzęt do określonej grupy, bo już wcześniej coś takiego clili, wtedy będzie szybciej, a Ty co najwyżej będziesz się mógł z tym zgodzić lub nie, żądając ewentualnie ponownej wyceny produktu. Dopiero po przejściu tej procedury i wniesieniu opłat, sprzęt dotrze do Ciebie. A to już na szczęście będzie trwało poniżej 24 godzin.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie teraz robią DM800. Mój jest z pierwszych serii i był robiony w Holandii.

Co do klonów - widziałem już bezczelne chińskie podróbki DM500 i DM800 (nie klony) - pudełka prawie takie same (drobne różnice w czcionkach), obudowy również. Różnice widać dopiero wewnątrz pudełka - ale i tak ciężko się poznać, chyba że postawi się obok oryginalny egzemplarz. Najważniejsze jest to, co napisałem Ci poprzednio. Bardzo ważne jest więc rozpoznanie co się ma - próba wgrania nowego softu do klona lub podróbki może skończyć się uwaleniem dreama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...