Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

A tak chcieliście informacji a tutaj jakby w szambo wrzucić kamień.....cicho i bez echa.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
vonjur - ja mam daleko do tunera, nic wiecej nie napisze na razie, emigrant - nei ma jeszcze tunera przekazuje info od znajomego. Do polski jak widac tunerki jeszcze nie dotarly. Wiec dlatego cisza, ja dalej chcialby wiedziec czy chodzi Premiere HD na emu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wtm,

pisalem juz powyzej pod swym 1 postem ,

ale z checia napisze jeszcze raz ze premere chodzi elegancko:)

pozdrawiam

GAMA007

ps: kanaly 8PSK HD sa juz scanowane jedynie blad maly jeszcze jest bo gdy wejdzie sie na # wtedy wyskakuje blad. na dniach to poprawia
aktualny img ktory uzywam to enigma V2.03.

ps: na katim tez juz tr cyfry i nki sa scanowane ale dream potrzebowal 2 dni na to a kati 5 miechow, ciekawe kto od kogo sciagnol?:P

Edytowane przez GAMA007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem jednym z tych niewiernych Tomaszy :) Coz ciesze sie autentycznie ze z tunka widmo mamy wreszcie starego dobrego drima ktory wszystko moze, nawet kawe... :) Kumpel co sie nie mogl doczekac juz raczej ni kupi (ipa ma) no ale niech nie narzeka tylko sie cieszy z nowego nabytku - poczekam na dopracowany obraz (choc jw juz teraz jest bardzo dobrze), na normalna dostepnosc, na nieco nizsze ceny i wio :) 8k raczej nie kupie, az takim maniakiem telewizyjnym nie jestem a do zabawy starczy to malenstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='102392' date='17.05.2008, 16:23 ']Ja bylem jednym z tych niewiernych Tomaszy :) Coz ciesze sie autentycznie ze z tunka widmo mamy wreszcie starego dobrego drima ktory wszystko moze, nawet kawe... :) Kumpel co sie nie mogl doczekac juz raczej ni kupi (ipa ma) no ale niech nie narzeka tylko sie cieszy z nowego nabytku - poczekam na dopracowany obraz (choc jw juz teraz jest bardzo dobrze), na normalna dostepnosc, na nieco nizsze ceny i wio :) 8k raczej nie kupie, az takim maniakiem telewizyjnym nie jestem a do zabawy starczy to malenstwo[/quote]
8k kupię chociażby dla twina o innych bajerach niewspomnę
pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiadomo kiedy 8k pojawi się? i o ile szacunkowo będzie droższy od dm800?
dla mnie też twin to genialna sprawa ale ile można czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8k niby ma się pojawić we wrześniu a cena jakiego ma być mniej więcej 3000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A tak delikatnie off topic, to żal mi kolesi którzy kupili ipboxa z 2 głowicami.....................


Troche dziwne że przy 50Hz nawet przy intalce pluginów siada dzwięk, chyba jakis bug.................dm7000 odłączony i na sprzedaż

pozdro jur Edytowane przez vonjur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vonjur' post='102457' date='17.05.2008, 21:09 ']A tak delikatnie off topic, to żal mi kolesi którzy kupili ipboxa z 2 głowicami.....................[/quote]
Czemu?, trzeba dać jeszcze z pół roku i powinno wszystko działać jak trzeba a w ciągu pół roku cena ipboxa nie zmieni się. Może okazać się, że w dniu wyjścia dm8000 ipbox może być już idealnie dopracowany a dm8000 będzie potrzebował swoje pół roku żeby wszystko idealnie zaczęło działać. Póki co ipbox idzie do przodu, ale kathrein też szła na początku do przodu.., ale ipbox taką ma przewagę przed kathrein, że jest bardzo dobrym tunerem sprzętowo.
Na razie nie ma co porównywać dm800 i ipboxa 9000 bo to trochę inne tunery, różniące się znacznie możliwościami hardware-wymi. DM8000 i ipbox9000 będzie można jak najbardziej.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='vonjur' post='102457' date='17.05.2008, 22:09 ']A tak delikatnie off topic, to żal mi kolesi którzy kupili ipboxa z 2 głowicami.....................[/quote]

a możesz uzasadnić? właściwie wachałem się ipbox (wcześniej katherein) czy może teraz dm800.
tak na oko dm800 zyskuje gigantycznie na jakości softu i dynamice jego rozwoju (pewnie to dzięki temu że dream wypuścił dm7025 na kompatybilnym procku co dm800 i teraz tylko potrzebna jest mała konwersja a nie robota od zera jak w przypadku ipbox'a).
czy rzeczywiście tak jest? tzn. jak kupię dm800 to w krótkim okresie będzie to w pełni funkcjonalny tuner? podczas gdy ipbox udoskonala się w bólach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='klaus71' post='102477' date='17.05.2008, 23:13 ']a możesz uzasadnić? właściwie wachałem się ipbox (wcześniej katherein) czy może teraz dm800.
tak na oko dm800 zyskuje gigantycznie na jakości softu i dynamice jego rozwoju (pewnie to dzięki temu że dream wypuścił dm7025 na kompatybilnym procku co dm800 i teraz tylko potrzebna jest mała konwersja a nie robota od zera jak w przypadku ipbox'a).
czy rzeczywiście tak jest? tzn. jak kupię dm800 to w krótkim okresie będzie to w pełni funkcjonalny tuner? podczas gdy ipbox udoskonala się w bólach?[/quote]
W zasadzie to sobie odpowiedziałeś na twoje pytanie, soft, soft i jeszcze raz soft.
Kupujęc tunek z twinem nie poto wydaje się ponad dwa koła żeby jedna głowica w szafie leżała...
pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,


a propo glowic i ustawienia anteny


Trzeba miec spokojna reke ,wiec panowie zlociste trunki na bok.


[img]http://img504.imageshack.us/img504/7936/cfilmjd4.jpg[/img]



[img]http://img399.imageshack.us/img399/2058/cfilmhdru3.jpg[/img]



Calosc na antenie firmy Technisat 45 cm 4w1 13,0 / 19,2 / 23,5 /28,2


[img]http://img160.imageshack.us/img160/7111/antenkart1.jpg[/img]



pozdrawiam

GAMA007 Edytowane przez GAMA007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CYTAT(vonjur @ 16.05.2008, 08:54 )
Update 4
Udało sie komuś Nemsisa wrzucić ?

Na innym forum czytałem, że trzeba w Dream-Up zmienić typ tunera na 7025, wtedy wejdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to chyba mam, jak tunek sam skanuje kanały fta w HD chodzą jak wrzucę mu moją listę kanałów nie chodzą, prawdopodnie jest to wina listy.....stąd prośba do kolegi GAMA007 o podesłanie listy kanałów

pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://dvb-upload.com/index.php?action=download&pid=182296"]http://dvb-upload.com/index.php?action=dow...&pid=182296[/url]

Na tej liście jest ok, jest to lista autorstwa kolegi GAMA007
pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jest Gemini
[url="http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database_arc.php"]http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database_arc.php[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tokyusho' post='103260' date='22.05.2008, 00:54 ']Panowie, a jak sprawa braku HDCP w HDMI? Czy to w czymś przeszkadza?[/quote]
W niczym to nie przeszkadza.
pozdro jur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='vonjur' post='103274' date='22.05.2008, 08:03 ']W niczym to nie przeszkadza.
pozdro jur[/quote]

Nie reskaluje obrazu do formatu 960x540p ? Edytowane przez tokyusho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No Panowie i Panie.
Jest upragniony DM i musze powiedziec, ze dostal w nocy ostro w kosc.
Start bezproblemowy.
Na poczatek zarzucilem wszystko tak jak bylo w instrukcji ale niestety zobaczylem ciemnosc.
Nie czekajac dlugo zgodnie z instrukcja innych DM wgralem image Gemini 3.5 (z poziomu przegladarki), zaktualizowalem wszystkie dodatki, przeskanowalem niebo i do boju.

Kanaly SD swieca, kanaly HD rowniez.
Przelaczanie kanalow jak przystalo na DM bajka, szybko i sprawnie.
Polaczenie DVI-HDMI dziala bezblednie, zarowno obraz jak i dzwiek.
W porownaniu z Kathi mozna powiedziec REMIS, moze z Kathi obraz jest deczko jasniejszy.
Jutro bede mial Ferdka 8900 to porownam jeszcze z nim. Do IPBox nie mam narazie dojscia a kupowac nie zamierzam.

Skanowanie nieba na dowolnej satelicie - Sprawnie i szybko (czasami po odpaleniu kanalu wywala komunikat o braku SID)
Temperatura pracy - bardzo wysoka (maly grzejnik). Chyba troche przegieli z minimalizacja
Wyswietlacz OLED ale w rozmiarze MAKRO :-). Z wiekszej odleglosci nic nie widac, ale zawsze to dodatkowy bajer.
Karta C+ dziala po odpaleniu emu(najnowsze mgcamd+newcs)

Coby tu jeszcze napisac
Tryby pracy DVI (720p i 1080i). Z HDCP nie ma najmniejszego problemu. Wszystko smiga jak nalerzy.
Dla pelnego sprawdzenia podpialem DM800 pod przelacznik 5xHDMI i dopiero na LCD. Bez najmniejszych problemow.

Jak dla mnie tuner spelnia swoje oczekiwania.
W dalszej kolejnosci pozostaje sprawdzenie z HDD i innymi nosnikami, ale to juz jak znajde kolejne wolne chwile.

Dzieki wielkie dla firmy Vipsat za szybkosc i profesjonalizm.

Dokladny opis wraz ze zdjeciami mozecie szukac na www.hdforum.pl

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Działa multiboot, plugin barryallen, w sumie to tunek działa bardzo stabilnie zero zwiechy od tygodnia czasu, rzeczywiście softy są dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
czy pillot od dm800 jest taki sam jak do dm7000?
jak bedzie stal dm800 obok dm7000 to jednym pilotem bede mogł obsługiwać oba tunery?

jakiej wielkości jest ten wyświetlacz? 2cm x 3cm? Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyswietlacz ma wymiary: 25mmx15mm. Pilot jest identyczny jak do DM7000 i wyzszych modeli :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
szkoda że nie robią DM800 w większej obudowie tak by wszedł HDD 3,5cala. a może coś takiego jest planowane?

czy jest jakiś posiadacz tego tunera i ipboxa9000. tak by porównać w czym ipbox(i jego soft np. NLB) ustępuje? Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...