Skocz do zawartości
emigrant

Dreambox DM800 HD

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='bartq' post='111580' date='31.07.2008, 13:22 ']DM800 ma co prawda DVI ale przez DVI idzie dźwięk, a w komplecie jest kabel DVI-HDMI. Innymi słowy w tym przypadku nie ma różnicy między HDMI a DVI (oczywiście pomijając HDCP).
Można podpiąć jednocześnie TV przez DVI i Scart ale jak ustawimy w menu Dreama wyjście DVI to na scarcie jest obraz jako video a nie RGB. Gdy ustawimy na RGB, S-video lub Component to złącze DVI jest wyłączone. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby przez pilota w menu Dreama sobie zmieniać ustawienia RGB/DVI) Takie podpięcie ma sens gdy chcemy formatowanie obrazu realizować przez telewizor (RGB). Po HDMI telewizor traktuje sygnał jako 16:9 a sygnał 4:3 formatuje już dream. To drugie rozwiązanie jest jednak dla mnie słabe.[/quote]
DVI przekazuje też dzwięk?? ;) Jestem w szoku ale cóż, człowiek uczy sie całe życie. Hmmm to w takim razie chyba lepszym rozwiązaniem byłby jakis splitter, który rozdzielałby sygnał na 2 HDMI. Sygnał z dekodera kablem DVI-HDMI do splittera i potem ze splittera jeden do amplitunera a drugi bezposrednio do TV. To chyba rozwiązanie optymalne. Generalnie chodzi mi o to, żeby amplituner nie chodził na okrągło a tylko wtedy gdy chcę obejżeć co konkretnego. Proszę o opinie.

Pozdrowienia
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='111582' date='31.07.2008, 13:34 ']DVI przekazuje też dzwięk?? :) Jestem w szoku ale cóż, człowiek uczy sie całe życie. Hmmm to w takim razie chyba lepszym rozwiązaniem byłby jakis splitter, który rozdzielałby sygnał na 2 HDMI. Sygnał z dekodera kablem DVI-HDMI do splittera i potem ze splittera jeden do amplitunera a drugi bezposrednio do TV. To chyba rozwiązanie optymalne. Generalnie chodzi mi o to, żeby amplituner nie chodził na okrągło a tylko wtedy gdy chcę obejżeć co konkretnego. Proszę o opinie.

Pozdrowienia
Tomek[/quote]

Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem w czym problem.
Podpinasz tuner z TV kablem DVI-HDMI i mozesz ogladac na TV z dzwiękiem. Gdy chcesz ogladac z dźwiękiem przez amplituner to ściszasz głos w TV a dźwięk puszczasz poprzez SPDIF kablem optycznym.
Pozdro bartq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bartq' post='111671' date='01.08.2008, 11:41 ']Prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem w czym problem.
Podpinasz tuner z TV kablem DVI-HDMI i mozesz ogladac na TV z dzwiękiem. Gdy chcesz ogladac z dźwiękiem przez amplituner to ściszasz głos w TV a dźwięk puszczasz poprzez SPDIF kablem optycznym.
Pozdro bartq[/quote]
:) Najprostsze rozwiązania są najlepsze, przyznam Ci rację. Kombinowałem troche na okrągło:)
Tylko w dalszym ciągu zastanawia mnie transmisja dźwięku przez DVI. Jesteś pewien, że jest to możliwe?? Masz ten tuner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='111679' date='01.08.2008, 12:21 ']:) Najprostsze rozwiązania są najlepsze, przyznam Ci rację. Kombinowałem troche na okrągło:)
Tylko w dalszym ciągu zastanawia mnie transmisja dźwięku przez DVI. Jesteś pewien, że jest to możliwe?? Masz ten tuner?[/quote]
Potwierdzam, sprawdziłem u dystrybutora i faktycznie idzie dźwięk. Nic tylko łykać :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zlacze w 800HD to ani standard DVI ani HDMI :() tylko wlasny pomysl DreamMultimedia jak nie placic frycowego za HDMI.
Wiec nie pytajcie sie jak audio z DVI ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukazał się nowy image Gemini 3.80.

Do pobrania [u][url="http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/database_arc.php"]tu[/url][/u] (po uprzednim zalogowaniu się do serwisu). Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważna wiadomość dla posiadaczy DM800.W nowym image Gemini 3.80 można pobrać plug-in pt. [b]ODTWARZACZ DVD[/b].Pobrałem i przetestowałem.[b]Działa na 100%[/b],nawet z menu,wyborem ścieżki audio i napisów.
Zgrane pliki DVD Video (AUDIO_TS I VIDEO_TS) należy przekopiować na twardy dysk lub pena,odpalić odtwarzacz,wskazać ścieżkę dostępu do VIDEO_TS i tyle.
W przypadku kłopotów z obsługą z pilota cała lista dostępnych funkcji jest pod przyciskiem HELP. Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukazała się nowa wersja 4.6.5 plug-inu [b]BarryAllen[/b]. do enigma_2.
[u][url="http://odsiebie.com/pokaz/653305---7ee1.html"]LINK[/url][/u][b][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukazał się nowy image do DM800 NewNigma v.2.2.Dodam,że zawiera już w sobie fix zapobiegający przegrzewaniu się.
SPECYFIKACJA (niestety po niemiecku ale w większości zrozumiała dla dream-owców):

* DM800 Secondstage #62 ( bei Neuinstallation nicht über Update ).
* Die alte CA-Anzeige wird durch die neue ECM-Info ersetzt.
* Skins für die ECM-Info können selbst definiert werden.
* Der Neustart diverser Emus über das Newnigma2-Menü ist nun wieder möglich.
* Für alle gängigen Satelliten und Kabel Anbieter sind nun auch Picons im HD-Format verfügbar.
* Unterstützung von MKV-Videos über HDD oder Stream. (DTS-Ton funktioniert nicht).
* Der Cardreader von Smargo wird ab sofort auf Anhieb unterstützt. Volle CCcam Unterstützung.
* Standard Skin 7025: newnigma2skin_new.
* Standard Skin 800: Kerni-HD1.
* Standard Emu: Cccamd 2.0.9

Changes:

* DM800 Secondstage #62 (only when flashing new image, not updating).
* New ECM-Info.
* Skins for the new ECM-Info can be self defined.
* You can restart EMU’s using NewNimgma2-Menu.
* HD-Picons for all usual satellites and cable providers available.
* MKV-Video support over HDD or Stream. (DTS does not run).
* Smargo cardreader support on board.
* Standard skin 7025: newnigma2skin_new.
* Standard Skin 800: Kerni-HD1.
* Standard Emu: Cccamd 2.0.9
Do pobrania [b][url="http://www.newnigma2.to/wbb2/thread.php?threadid=1813"]tu[/url][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawiły się nowe stery do głowicy na DM800,które poprawiają jakość obrazu.
[url="http://dreamboxupdate.com/opendreambox/1.5/dm800/experimental/dreambox-dvb-modules_2.6.12-5.1-brcmstb-dm800-20081115-r0_dm800.ipk"]http://dreamboxupdate.com/opendreambox/1.5...15-r0_dm800.ipk[/url] Edytowane przez mars100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mars100' post='131512' date='16.11.2008, 13:36 ']Pojawiły się nowe stery do głowicy na DM800,które poprawiają jakość obrazu.
[url="http://dreamboxupdate.com/opendreambox/1.5/dm800/experimental/dreambox-dvb-modules_2.6.12-5.1-brcmstb-dm800-20081115-r0_dm800.ipk"]http://dreamboxupdate.com/opendreambox/1.5...15-r0_dm800.ipk[/url][/quote]

Tylko że po zainstalowaniu (mam gemini 3.80 we flashu) tuner się nie restartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trza tak zrobic tak po instalacji tu
-------------------------------------------------------------
/etc/init.d/ w bootup
----------------------------
poszukac

echo 18 > /proc/progress
for i in dreambox_keyboard fp info; do
modprobe $i;
done

i zmienic na


echo 18 > /proc/progress
for mod in dreambox_keyboard fp bcm7401; do
modprobe $mod
done
Ja to zrobiłem total commanderem i nie zapomnij po edycji zmienić atrybutu na 755

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@mars100 - o.k. pomogło. Dzięki. Chociaż ten update jest w najnowszym Software update w pluginach Gemini 3.80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]mars100[/b] czy mozesz mnie oswiecic co ma glowica do jakosci obrazu ? Wyjasnij moze o co chodzi z tym pluginem, czego ma dokonac ? W jaki sposob dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterownikami do glowicy probuja naprawic bledne dzialanie tunera podczas przelaczania kanalow co jakis czas system pokazuje ze nie znaleziono serwisu. Wiec jakosc obrazu jest zerowa albo poprostu jest dobra.
BarryAllen - plugin do wyboru z jakim firmware ma wystartowac twoj box, czyli cos jak boot manager w twoim kompie jesli uzywasz kilku systemow zainstalowanych na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z co ciekawszych rzeczy w Gemini 3.9 ruszył czytnik z gboxem plus słanie dalej uprawnień. Chyba to była z ostatnich głównych niedoróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

prosze o pomoc. Walcze z tym od wczoraj:

- zainstalowalem cccam oraz cs i karta mi nie hula, wkleilem gdzie trzeba pliki, pod blue panelem odpala sie cccam, mozna go wybrac a karta Cyfry+ mi nie dziala, cos chyba jest nie tak - ogolnie to sciagnalem camy ze strony www.i-have-a-dreambox.com, tam pisza zeby przekopiowac do /tmp i manual instal z blue panela - za cholere nie wiem skad to sie instaluje (jest inaczej niz Geminie E1), moze ktos mi da wskazowke?

- jak instalowac skiny i pluginy - rowniez chodzi o manual install z blue panela , jak to zrobic

Pytanie ogolne: czy soft mozna zmieniac tylko przez DreamUp i web interface? Czy sa jakies inne fajne programiki typu FlashWizzard dla DM800?

Z gory dzieki za pomoc

Pozdro

yanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hejka,

prosze o pomoc. Walcze z tym od wczoraj:

- zainstalowalem cccam oraz cs i karta mi nie hula, wkleilem gdzie trzeba pliki, pod blue panelem odpala sie cccam, mozna go wybrac a karta Cyfry+ mi nie dziala, cos chyba jest nie tak - ogolnie to sciagnalem camy ze strony www.i-have-a-dreambox.com, tam pisza zeby przekopiowac do /tmp i manual instal z blue panela - za cholere nie wiem skad to sie instaluje (jest inaczej niz Geminie E1), moze ktos mi da wskazowke?

- jak instalowac skiny i pluginy - rowniez chodzi o manual install z blue panela , jak to zrobic

Pytanie ogolne: czy soft mozna zmieniac tylko przez DreamUp i web interface? Czy sa jakies inne fajne programiki typu FlashWizzard dla DM800?

Z gory dzieki za pomoc

Pozdro

yanek

dobra dalem rade :)

manualna instalacja plugin'ow trzeba robic z File Managera, po prostu wchodzimy do temp'a najezdzamy na pliczek i pojawia sie pod zielonym "install" :)

przesiadlem sie z IPBOX9000 na DM800 i jestem teraz bardzo zadowolony :) [beeep]'sty tunerek

Pozdro

yanek

Edytowane przez yanek.kovalsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra dalem rade ;)

manualna instalacja plugin'ow trzeba robic z File Managera, po prostu wchodzimy do temp'a najezdzamy na pliczek i pojawia sie pod zielonym "install" :)

przesiadlem sie z IPBOX9000 na DM800 i jestem teraz bardzo zadowolony :) [beeep]'sty tunerek

Pozdro

yanek

GRATULACJE Z POWODU DOBREGO WYBORU, KIEDY 8000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GRATULACJE Z POWODU DOBREGO WYBORU, KIEDY 8000 ?

8000 na razie nie planuje :D mam 7000 i 800 i to jest to....nigdy wiecej zadnych innych tunerow typu IPBOX, HUMAX itd.

a jak 8000 - spoko maszyna?

Edytowane przez yanek.kovalsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8000 na razie nie planuje :) mam 7000 i 800 i to jest to....nigdy wiecej zadnych innych tunerow typu IPBOX, HUMAX itd.

a jak 8000 - spoko maszyna?

8000 mam od 24.12 narazie brak zwiechy :lol:, chodzi naprawdę super, co do ipbox itp itd 100% poparcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8000 na razie nie planuje :) mam 7000 i 800 i to jest to....nigdy wiecej zadnych innych tunerow typu IPBOX, HUMAX itd.

Mając 800 czy jeszcze używasz 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy z soboty na niedzielę ukaże się najnowsza wersja Gemini 2 v.4.1 do DM800, DM7025 i DM800.

INFO :

And here we go again. Gemini E2 goes to Version 4.1

In the night from Saturday to Sunday we will release the 3 versions for the DM800, DM7025 and DM8000.

We would be glad, if you join the release und post your feedback at the IHAD-Board. Here the most important changes and fixes:

New:

* File-Manager extended (Information, display and favourites). It´s now eaysier to achieve, simply press BLUE-RED

* In the channel list, the distance between the stations and the actual EPG event can be changed by yourself (BP-> Settings-> General)

* At Dreamnetcast and the jukebox you can chose the background

* Menu´s extra/settings seperated. BP has partly new construction (Addons are now at BP-> Settings to find)

Fix + Update:

* Formatting the Harddisk

* Dreamnetcast, Jukebox

* see CVS

Źródło: http://www.ihad.tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest :)

Trzeba przyznać ze dm8000-jako media center spisuje się coraz lepiej.a po testach qboxa i azboxa niestety na razie nie ma alternatywy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...