Home News Dziś premiera Death Stranding na PS4! Co warto wiedzieć?
Dziś premiera Death Stranding na PS4! Co warto wiedzieć?

Dziś premiera Death Stranding na PS4! Co warto wiedzieć?

409
10

Dzisiaj ma miejsce premiera Death Stranding – jednej z najbardziej wyczekiwanych, ale i kontrowersyjnych gier tego roku. Tytuł, którego reżyserem jest Hideo Kojima, jest już dostępny na PS4. Oto, co warto o nim wiedzieć.

Czy Death Stranding to gra roku? | RECENZJA | PS4 Pro 4K HDR

Death Stranding to najnowsze dzieło Hideo Kojimy. Znany japoński reżyser zaangażował do produkcji wiele hollywoodzkich nazwisk, w tym Normana Reedusa (“The Walking Dead”), Maddsa Mikkelsena (“Łotr 1”, “Hannibal”), Guillermo del Toro (“Kształt wody“), Leę Seydoux (“Spectre”, “Bękarty wojny”) czy też Margaret Qualley (“Pewnego razu w Hollywood“). Dzięki technologii performance capture był w stanie odtworzyć ich realistyczne modele cyfrowe, zapewniając niesamowicie wysoki poziom reżyserii. Właśnie ten aspekt gry zdobył wyjątkowe uznanie.

Death Stranding premiera

Jeśli chodzi zaś o rozgrywkę, tutaj jest nieco większa rozbieżność opinii. Niektóre publikacje krytykują grę za jej tempo, a także grywalność. Ostatecznie jednak gra zdobyła bardzo pozytywną średnią ocen 83/100 na Metacritic.

W mojej recenzji, w której przyznałem grze ocenę 5,5/6 doceniłem ją za spójną fabułę mimo niełatwej tematyki, a także za podjęcie motywu “człowiek kontra natura” w rozgrywce. Pozytywnych aspektów w grze zresztą dojrzałem znacznie więcej. Pomimo, że zawsze miałem krytyczne nastawienie do Kojimy, “Death Stranding” jest moim zdaniem jego najbardziej kompletną i świadomą grą, a także najmniej pretensjonalną.

Death Stranding – co warto wiedzieć przed uruchomieniem gry?

Death Stranding premiera

Nie będzie tutaj żadnych spoilerów z mojej strony, ale chciałbym zwrócić uwagę na dwie ważne rzeczy, które mogą pomóc w odbiorze gry. Po pierwsze, sugerowałbym nabywcom “Death Stranding” jak najszybsze przejście rozdziałów drugiego i trzeciego – czyli skupienie się wyłącznie na wątku fabularnym. Gra po tym czasie otwiera się w sposób, w jaki można porównać w “Wiedźminie 3” do wyjścia z Białego Sadu. Po drugie – jeśli jesteście za pan brat z językiem angielskim, to polecam grać zarówno z oryginalnymi głosami, ale i angielskimi napisami. Dlaczego? Język “Death Stranding” jest pełen nowomowy i gry słownej. Ona niestety w tłumaczeniu nie miała prawa (i nie zrobiła tego) przetrwać. Słuchając udziwnionych nazw w języku angielskim będziecie widzieli jednocześnie uniezwyklone terminy po polsku. W trosce o zwoje mózgowe, lepiej przystać całkowicie na jeden język. Swoją drogą – aktorstwo w “Death Stranding” jest na wysokim poziomie i gra wiele zyskuje przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej.

Death Stranding – co planuje dalej Hideo Kojima?

Norman Reedus i Lea Seydoux

Kilka dni temu w materiale opublikowanym przez BBC Kojima wyjawił, że w przyszłości jego firma Kojima Productions zajmie się tworzeniem filmów. Jest to więc naturalna ewolucja człowieka, który na Twitterze opisuje, że jego ciało składa się w 70% z filmów. Co ciekawe, Hideo Kojima miał małą rólkę w serialu “Too Old to Die Young” Nicolasa Windinga Refna, który z kolei pojawił się w “Death Stranding”. Osobiście chciałbym zobaczyć Kojimę w wydaniu pełnometrażowym. Warto przy okazji przypomnieć, również, że “Death Stranding” ukaże się na PC latem 2020.

Death Stranding premiera
gra na LG OLED
Źródło: informacja własna, Digital Trends

Możecie również u nas przeczytać:

(409)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

10
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o