Home News CDP: dystrybutor Cyberpunk 2077 ledwo zipie. Co z preorderami?
CDP: dystrybutor Cyberpunk 2077 ledwo zipie. Co z preorderami?

CDP: dystrybutor Cyberpunk 2077 ledwo zipie. Co z preorderami?

940
1

Firma CDP istniejąca od 1999 właśnie popadła w ogromne tarapaty. Zapowiedziała bowiem masowe zwolnienia. To kłopotliwy temat, bo może zwiastować rychły upadek najstarszego polskiego dystrybutora gier. Firma jest odpowiedzialna za wydanie gry Cyberpunk 2077. Co się stanie z preorderami?

CDP jest firmą (niepowiązaną z CD Projektem i CD Projekt RED), której historia sięga już 21 lat. Jest to jeden z największych dystrybutorów gier wideo w Polsce. Odpowiada m.in. za sprzedaż fizyczną Cyberpunka 2077 w Polsce. Niestety firma ogłosiła zwolnienie większości pracowników spółki. Czyżby to był początek upadku?

cyberpunk 2077 preordery

Bartłomiej Sieja z Komputer Świat nieoficjalnie dowiedział się, że masowe zwolnienia w CDP spowodowane są decyzją o przesunięciu Cyberpunka 2077 na ostatni kwartał 2020 roku. Co w takim razie z zamówieniami przedpremierowymi na tę grę, jeśli CDP miałby upaść?

CD Projekt RED odpowiada

CD Projekt RED wystosował krótki komunikat na Twitterze, zapewniając, że wszystkie pre-ordery zostaną zrealizowane.

Przykra sytuacja

Sprawa wygląda, jakby CDP, nieświadome planów przełożenia gry od CD Projekt RED, wpompowało pieniądze w marketing, pudełka oraz merchandising, mając ogromne nadzieje finansowe, a ostatecznie nie było na taką sytuację gotowe.

cyberpunk 2077 preordery

Na pewno dowiemy się jeszcze w najbliższej przyszłości, czy nadal CDP będzie zajmować się zamówieniami przedsprzedażowymi jednej z najbardziej wyczekiwanych gier roku, czy jednak zostanie ogłoszony nowy wydawca.

Źródło: polskigamedev, Komputer Świat

Więcej na temat Cyberpunk 2077:

(940)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Tematy w komentarzach
0 Odpowiedzi na temat
0 Obserwujący
 
Najczęściej komentowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
0 Komentuj autorów
Autorzy ostatnich komentarzy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o