Home News Co zastąpi Google Maps w smartfonach Huawei? Producent zdecydował
Co zastąpi Google Maps w smartfonach Huawei? Producent zdecydował

Co zastąpi Google Maps w smartfonach Huawei? Producent zdecydował

534
0

Wiadomo już jaka usługa pojawi się wkrótce w telefonach Huawei w miejsce map Google. Chiński producent podpisał umowę z holenderską firmą TomTom.

Umowa pozwoli Huawei na korzystanie nie tylko z map, ale też oprogramowania i wszelakich rozwiązań z sektora mobilnego tworzonych przez tą firmę. Ten ruch zdaje się przemyślany, jako że TomTom jest szeroko znamy w Europie, gdzie Huawei – wciąż głęboko skonfliktowany ze Stanami Zjednoczonymi – ma szczególny problem z przekonaniem użytkowników do korzystania ze smartfonów pozbawionych wsparcia Google.

Co zastąpi Google Maps w smartfonach Huawei? Producent zdecydował

W grudniu w Polsce zadebiutował Huawei Mate 30 Pro. Mimo że można było nabyć jedynie 100 sztuk tego „wybrakowanego” modelu, to początkowo brakowało na niego chętnych chętnych. Huawei musi więc szukać rozwiązań mogących sprawdzić się na Starym Kontynencie, a porozumienie z TomTom wydaje się krokiem we właściwą stronę.

Chińczycy rozwijają oczywiście od dłuższego czasu swój własny system – HarmonyOS – a wkrótce na rynku zadebiutują kolejne flagowce, o których wiemy coraz więcej. Rozpoczynający się rok może być dla giganta ze wschodu kluczowy w kontekście przyszłości.

Źródło: Tabletowo

Więcej w temacie smartfonów:

(534)

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o