Home News Co dalej z TVN w polskiej telewizji? Odbyło się głosowanie w KRRiT – tylko jedna osoba za wydaniem koncesji!
Co dalej z TVN w polskiej telewizji? Odbyło się głosowanie w KRRiT – tylko jedna osoba za wydaniem koncesji!

Co dalej z TVN w polskiej telewizji? Odbyło się głosowanie w KRRiT – tylko jedna osoba za wydaniem koncesji!

59.79K
29

W siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyły się dwa głosowania nad przedłużeniem koncesji dla kanału TVN24. Oba nie przyniosły rozstrzygnięcia, ale tylko jeden członek Rady opowiedział się za przyznaniem stacji prawa do nadawania. Od ostatecznego rozwiązania tej kwestii zależeć będzie przyszłość wszystkich kanałów TVN w polskiej telewizji.

Kanały TVN w polskiej telewizji – głosowania w KRRiT bez rozstrzygnięcia

Od wielu miesięcy trwa konflikt pomiędzy TVN a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Ta, mimo dostarczenia wszystkich wymaganych dokumentów, w dalszym ciągu nie przedłużyła koncesji kanałowi TVN24. Sprawa wiąże się z sytuacją właścicielską kanałów TVN, których właściciel – koncern Discovery – łączy się właśnie z WarnerMedia. Kontrola nad obecnymi w Polsce stacjami przejdzie prawdopodobnie pod zarząd amerykański, co nie podoba się urzędnikom i politykom Prawa i Sprawiedliwości. Przygotowywane są zmiany w prawie, które mają wykluczyć obecność w polskiej telewizji kanałów zarządzanych spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Zagrożona jest przyszłość wszystkich należących do TVN stacji.

Przyszłość TVN24 i innych kanałów nadawcy nadal stoi pod znakiem zapytania

Niedawno KRRiT zaproponowała konsensus w postaci możliwości przyznawania TVN i innym prywatnym nadawcom zarządzanym spoza EOG koncesji na nadawanie w sieciach kablowych i satelitarnych. W naziemnej telewizji cyfrowej zasady miałyby być znacznie surowsze i nie dopuszczać tego typu kanałów.

W ubiegły czwartek w siedzibie regulatora odbyły się dwa głosowania w sprawie kanału TVN24. Pierwsze miało rozstrzygnąć, czy przyznać stacji koncesję obejmującą telewizję na kolejne pięć lat. Jednomyślności nie było – za takim rozwiązaniem opowiedział się wyłącznie przewodniczący Rady Witold Kołodziejski. Czterech członków było przeciwko, a jeden wstrzymał się od głosu. Zarządzono więc drugie głosowanie, tym razem mające ustalić, czy koncesja nie zostanie przyznana. Rezultat był bardzo podobny – ponownie przychylnie dla TVN-u zagłosował tylko Kołodziejski, trzech członków opowiedziało się za nieprzyznaniem koncesji, a jeden się wstrzymał.

Aby rozstrzygnąć rozgrzewającą opinię publiczną sprawę, konieczna jest bezwzględna większość. Przewodniczący KRRiT poinformował, że na kolejnych posiedzeniach będą przeprowadzane następne głosowania. Stwierdził, że Rada będzie nadal próbowała podjąć jednomyślną decyzję.

Kanał ATM Rozrywka, który usunięto z naziemnej telewizji cyfrowej, ma szansę powrócić! Sąd uznał skargę na KRRiT. Co dalej?

Od 2015 roku Grupa TVN pozostaje pod zarządem amerykańskim. Najpierw właścicielem został holding Scripps Networks Interactive, następnie Discovery. Obecnie stacja zarządzana jest z poziomu zarejestrowanej w Niderlandach spółki Polish Television Holding BV. Po fuzji Discovery z WarnerMedia, TVN może trafić pod kontrolę podmiotu działającego bezpośrednio w USA.

Kanały TVN – kiedy mogą zniknąć z polskiej telewizji?

Kiedy wygasają koncesje poszczególnych kanałów TVN obecnych w polskiej telewizji? Główny kanał straci prawo do nadawania w kwietniu 2024 roku, TVN7 już w lutym 2022, TVN Style w lipcu 2024, TVN Turbo w lutym 2024, TVN Fabuła w marcu 2025, TVN24 BiS w sierpniu 2028, a HGTV w kwietniu 2023. Co może zrobić TVN, jeśli spełni się najczarniejszy scenariusz i KRRiT podejmie drastyczne środki w postaci nieprzedłużenia koncesji także tym stacjom? Wcześniej dyskutowano, że nadawca może starać się o koncesje w Czechach. Może też zrobić to w Holandii, gdzie aktywne są koncesję związanych z Discovery i nadających w Polsce kanałów Animal Planet, TLC i Travel Channel.

Player ma już prawie 5 milionów użytkowników! Serwis SVoD rządzi w sieci, a kanały TVN w telewizji

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvn24-bez-koncesji-glosowanie-krrit-przeciw-dalszej-dzialalnosci


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(59791)

2.4 7 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Czy pluralizm i wolność slowa to nie byly postulaty Solidarności z którą obecnie rządzący się tak utożsamiają…
Skoro wymogi formalne są spelnione, brak jest ustawowych przeszkód, to koncesja powinna być przyznana.
W systemach totalitarnych, eliminacja nieprzychylnych władzy jest normą.
Czy do tego Polska zmierza….

Michał
Michał
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Wg nich zróżnicowanie to tvpis, tv trwam i republika.

Mirek
Mirek
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Czyli zgadzasz się z antyszczepionkowcami, narodowcami? Moim zdaniem powinien być zakaz telewizji która, robi z ludzi zwierzęta

robert
robert
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Koczor i spółka nie mają nic wspólnego z Solidarnością. Nawet tak opluwany Wałęsa nie zrobiłby takiego bajzlu jak jest obecnie. Jarek już od dawna powoli odlatuje, widać a zwłaszcza słychać (czasem bełkocze takie farmazony że nawet oszołom korwin-mikie wydaje się być mądrzejszy).

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Jak rządziło SLD czy PO nikt nawet nie pomyślał żeby zakazać nadawania Tadkowi z Torunia.

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

Chyba krótką pamięć masz.A te protesty w wielu miastach które się odbywały?

Kris
Kris
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

Ciekawe czy pamięć was nie myli …koncesja Dla tv trwam, pomimo wpłacenia pełnej kwoty ,nie została udzielona przez dwie kadencję po,wg po mocherowe berety …nie miały praw..i wtedy była ta wymarzona,prawdziwa Kfid o której wrzeszą instytucje unijne ??

Tadeusz
Tadeusz
1 miesiąc temu

No i super, zamknąć tą antypolską telewizję

Mirek
Mirek
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Dokładnie , ale ja bym zamknoł też tvp. Jedyne jak narazie Media Narodowe i Wrealu24 mówią rzetelniej co się dzieje w Polsce i na świecie. Pozdrawiam wszystkich co mają Polskę w sercu

Arek r
Arek r
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Anty polska to jest właśnie telewizja Polska ,tvpis

Damian
Damian
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Jest bardziej polska niż tvp

Szogun
1 miesiąc temu
Reply to  Damian

Haha chyba dla Niemca

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Utkaj pisowczyku

Szogun
1 miesiąc temu
Reply to  Tadeusz

Zgadzam się i popieram

Damian
Damian
1 miesiąc temu

Miejmy nadzieję, że PiS przegra najbliższe wybory

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu
Reply to  Damian

Tęskno za szczawiem, mirabelkami, ch…m, du…ą i kamieni kupą?

Kris
Kris
1 miesiąc temu
Reply to  Damian

No i pieniędzy po roku nie będzie ,ale Wy naród tego chcecie i mieć będziecie

Szogun
1 miesiąc temu
Reply to  Damian

Oby nie ty Niemiec jedz do swoich zostaw Polskę w spokoju

Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

Mam juz dość niszczenia n

Arek
Arek
1 miesiąc temu
Reply to  Leszek

Dlatego przestań oglądać tvnpo i wyjrzyj przez okno i jest zupełnie inaczej .No chyba ,że mogłeś za tamtych “dobrych czasów” wałki kręcić a teraz się trochę urwało :DDDD

Axer
Axer
1 miesiąc temu

Natura nie lubi próżni, zniknie ten pojawi się inny

Xawery
Xawery
1 miesiąc temu

Zanim skończy się koncesja TVN, to 70% obecnie sprawujących władze będzie w kiciu

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

TVN za platformo a tvp info za pis co zrobic zakazać tym telewizją nadawać o polityce

jerzy
jerzy
1 miesiąc temu

Właścicielem TVN jest spółką akcyjna Dyscovery gdzie 70procent akcji posiadają żydzi a resztę Amerykanie.Obhody Hitlera nagrywane przez TVN w Wodzisławiu to początek polityki wyciągania pieniędzy przez żydów za holokaust.

Nosotros
Nosotros
1 miesiąc temu

i super!

Antek
Antek
1 miesiąc temu

Teraz wiem co oznaczają słowa prorocze z kolędy “bydlęta klękają”. Widziałem jakiś czas temu fotkę z całym rządem i PAD na klęczkach. No nic, przechodzę na satelitę.

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że cofamy się jakieś 40 lat, gdzie zagraniczne stacje radiowe (wolna Europa, Głos Ameryki) były skutecznie zagłuszane aby uniemożliwić obywatelom uzyskanie informacji z innego punktu widzenia niż nasz zamknięty PRL.

Mirek
Mirek
18 dni temu

Dzyjmy koty z Amerykanami to Prezydent USA wycofa Kontygent z Polski i jak wkroczą wojska Rosyjskie to nie bedzie miał nas kto bronić.

Piotr
Piotr
2 godzin temu

problemem jest ze obcy kapital a nie obywatele ingeruje poprzez ciagle fake newsy w wybory i opinie publiczna. Jako osoba ktora skonczyla jedne z lepszych studiow w polsce, naleze do raczej 10 procent lepiej zarabiajacych, jesli nie nastapi poprawa w funkcjonowaniu Polski jako panstwa prawa, ktore dziala i jest w stanie sie obronic ale tez stworzyc miejsce gdzie mozna sie rozwijac, zapewne sie wyprowadze.

29
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x