Home News CES 2019 CES 2019: Nowy OLED Panasonic GZ2000 z HDR10+ i Dolby Vision
CES 2019: Nowy OLED Panasonic GZ2000 z HDR10+ i Dolby Vision

CES 2019: Nowy OLED Panasonic GZ2000 z HDR10+ i Dolby Vision

6.07K
13

Panasonic zaprezentował na CES 2019 swój najnowszy flagowy model OLED, GZ2000. Jest on kompatybilny z HDR10+, Dolby Vision a także posiada głośniki ze wsparciem Dolby Atmos Technicsa.

GZ2000 jest następcą OLED-ów poprzedniej generacji, takich jak FZ800 i FZ950 uznawanych za najlepsze telewizory do kina domowego jakie wyszyły na rynek w 2018 roku. Telewizor jest reklamowany jako “najbardziej kinowy” na rynku co wcale nie dziwi po wcześniejszych dokonaniach firmy. Panasonic jako pierwszy producent stworzył sprzęt zgodny zarówno ze standardem HDR10+ jak i Dolby Vision. Ponadto dysponuje on głośnikami górnymi do Dolby Atmos (z tyłu konstrukcji) i soundbarem emitującym dźwięk w kierunku przednim.

GZ2000

Telewizor będzie dostępny w dwóch wersjach, 55- i 65-calowej. Panele OLED użyte w tym modelu zostały skalibrowane przez ekipę Panasonic z udziałem Stefana Sonnenfelda, profesjonalnego kalibratora z Hollywood. Telewizor jest zasilany procesorem HCX Pro Intelligent, który poza zapewnieniem zgodności z HDR10+ i Dolby Vision, jest kompatybilny z HLG.

GZ2000

Topowy OLED Panasonic będzie także posiadał preinstalowany interfejs My Home Screen 4.0, a oprócz znanych i popularnych aplikacji jak Netflix, YouTube, Amazon Video, zapewni także obsługę Amazon Alexa oraz Google Asystent.

Panasonic nie podał jeszcze informacji o cenie i dostępności, ale należy spodziewać się ich w najbliższym czasie.

(6070)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(13)

 1. Wniosek powstaje dość oczywisty. HDR 10+ nie stanie się znaczącym formatem w najbliższych latach i zapowiedzią tego TV Panasonic moim zdaniem sugeruje, w którą stronę rozwinie się dynamiczny HDR.

  Jak jeszcze okaże się, że seria GZ i pozostałe na rok 2019 będą obsługiwać DTS-a (którego nie ma w Panasonica-ch od kilku lat) to wcześniejszy zakup serii FZ i EZ bez Dolby Vision, Dolby Atmos i DTS będzie trochę boleć ?

 2. Generalnie nie to już teraz znaczenia bo kupując taki telewizor mamy dostęp do 100% biblioteki filmów z HDR premium więc Panasonic dalej idzie w stronę dedykowanego tv do filmów.

  Jeszcze z CES na gorąco:

   

 3. "Dalej idzie" ale i zostawia bez wsparcia aktualnych klientów. Chyba, że będą aktualizacje do DV (mało prawdopodobne).

 4. Ale nie da się ot tak dodać Dolby Vision... Widocznie się dogadali chociaż to i tak dziwne, że są oba formaty na jednym TV> Bardzo ciekawy ruch...

 5. A tak z innej beczki, czy jakiś producent amplitunerów zapowiedział wsparcie, albo update do HDR10+? Wiem, że można użyć 2 przewodów HDMI, ale dla mnie obsługa całego sygnału przez AVR ma swoje plusy (mniej machania pilotami).

 6. To nie kwestia \"dogadania\" się a zrezygnowania z THX i certyfikacji z tym związanej..., pisałem już o tym wielokrotnie..., fajnie końcem roku moje \"wysłużone\" EZ1000 już wiem na co wymienię... Dolby i THX nie szły w parze na jednym sprzęcie...
 7. A wiadomo już coś na temat tego jaki rodzaj HDMI będzie w tym TV? Czy to będzie 2.1?

  Zastanawia mnie że jest całkowity brak informacji na temat matryc. Wiadomo że wszystkie matryce OLED produkuje LG ale czy coś się może w tegorocznych zmieniło np pod względem wypalania obrazu na ekranie?

  Jeśli obecnie 55 cali FZ800 kosztuje koło 7000zł to czy 55 GZ2000 będzie w podobnej cenie skoro to następca tej serii?

 8. A co z wypalaniem jest nie tak...haha

   

  Raczej dodaj II tyle co do ceny okolice 20 tys... w wypadku 65 cali i nastu w wypadku 55 cali..

   

  A następcą to jest ale FZ950 nie FZ800...

  Co do HDMI było by pieknie gdyby dali choć 4 wspierające 4K w pełni...

 9. Myślę, że linia GZ będzie następująca: GZ2000 (następca EZ1000), GZ9xx i GZ8xx

 10. Dnia 9.01.2019 o 02:53, Gmeru napisał:

  Widocznie się dogadali chociaż to i tak dziwne, że są oba formaty na jednym TV> 

  To Dolby robi jakieś przeszkody żeby licencjonować swoje rozwiązanie producentom wspierającym HDR10+? Bo w drugą stronę standard jest otwarty i to poniekąd złośliwość ze strony producentów że nie dodają wsparcia, tak żeby wersja "z plusem" mogła całkowicie wyprzeć "zwykłą"