Home News Filmowy i serialowy maj w CANAL+ online – jest pełna lista nowości! Co obejrzymy w serwisie?
Filmowy i serialowy maj w CANAL+ online – jest pełna lista nowości! Co obejrzymy w serwisie?

Filmowy i serialowy maj w CANAL+ online – jest pełna lista nowości! Co obejrzymy w serwisie?

649
0

Znamy wszystkie duże nowości, które zawitają w tym miesiącu do oferty serwisu CANAL+ dostępnego online. Widzowie będą mogli obejrzeć premierowe odcinki i sezony różnorodnych seriali, a także kilka głośnych filmów! Sprawdzamy, co tym razem znalazło się na liście.

CANAL+ online – lista nowości na maj 

Maj w CANAL+ to przede wszystkim zróżnicowane tematycznie seriale. Komediowi “Wystawieni” (“Staged”), kryminalne “Dochodzenie” i “Obsesja”, czy dokumentalna “Przełęcz Diatłowa. W poszukiwaniu prawdy” to wybrane hity, które nie wyczerpują oferty seriali CANAL+. Do tego wspaniałe kino i dokumenty. Jak zwykle jest w czym wybierać.

Nowi mutanci, © 2020 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved. MARVEL © 2020 MARVEL

Oferta CANAL+ online na maj 2021

Filmy:

  • 03/05/2021 – Historia europejskiej klasy pracującej (już dostępne)
  • 07/05/2021 – Greta
  • 09/05/2021 – Polowanie
  • 10/05/2021 – Nowi mutanci
  • 22/05/2021 – Eastern
  • 30/05/2021 – Capone

HISTORIA EUROPEJSKIEJ KLASY PRACUJĄCEJ. Oparta na bogatych materiałach archiwalnych seria przedstawia historię emancypacji klasy pracującej, która ze społecznych nizin dotarła na szczyty władzy. Ośmiogodzinny dzień pracy, urlop, opieka medyczna, emerytura i powszechne prawo wyborcze. To, co dzisiejszym Europejczykom wydaje się oczywiste, zostało zdobyte z ogromnym poświęceniem i trudem. Walka o prawa pracownicze – i prawa człowieka – rozpoczęła się w XVIII wieku i pochłonęła tysiące ofiar. Nie obyło się bez strajków, demonstracji i starć z mundurowymi. Jak doszliśmy do tego co dziś mamy?

Filmowy i serialowy maj w CANAL+ online - jest pełna lista nowości! Co obejrzymy w serwisie?
HISTORIA EUROPEJSKIEJ KLASY PRACUJĄCEJ, © Les Films d’Ici – ARTE France – AB Productions- 201

GRETA. Mroczny wielkomiejski thriller z jeszcze mroczniejszą tytułową bohaterką. Młoda kelnerka Frances znajduje w nowojorskim metrze drogą torebkę. W środku są dokumenty właścicielki – Grety Hideg, więc następnego dnia Frances idzie odnieść torebkę wraz z zawartością. Greta (Isabelle Huppert) okazuje się pochodzącą z Francji starszą wdową, która zaprasza ją na kawę. Dwie kobiety zaprzyjaźniają się, tym chętniej, że Frances rok wcześniej straciła matkę i z przyjemnością przebywa w towarzystwie starszej, fascynującej osoby. Fascynacja jest obustronna tyle, że ta ze strony Grety szybko okazuje się niezdrowa.

Ten pełen napięcia i narastającej dusznej atmosfery film to dzieło słynnego irlandzkiego twórcy Neila Jordana, nagrodzonego Oscarem® za „Grę pozorów”, który wyreżyserował także m.in. „Wywiad z wampirem”, „Śniadanie na Plutonie” i był twórcą serialu „Rodzina Borgiów”. W głównych rolach znana z „Pianistki” i „Elle” francuska gwiazda Isabelle Huppert i jedna z najgorętszych młodych twarzy w Hollywood ostatnich lat Chloë Grace Moretz („Pozwól mi wejść”, „Zostań, jeśli kochasz”).

POLOWANIE. Czarna komedia, która w ironiczny sposób próbuje pokazać współczesne podziały wśród Amerykanów. Nabrzmiały one do tego stopnia, że ludzie już nie tylko dogryzają sobie w internecie, ale najchętniej wszyscy by się tam pozabijali. I o tym właśnie jest ten film. Grupa ludzi budzi się w lesie z kneblami w ustach. Uwalniają się, znajdują broń i zanim orientują się, że są zwierzyną w okrutnym polowaniu spora część z nich ginie. Reszta próbuje przeżyć i zorientować się gdzie są i dlaczego to właśnie oni zostali porwani i „zaproszeni” na tę imprezę. Odpowiedzi są naprawdę zaskakujące.

Scenarzystami tej brutalnej i zabawnej zarazem opowieści jest Damon Lindelof znany z seriali „Lost – Zagubieni”, „Pozostawieni” i „Watchmen”, oraz Nick Cuse, współpracujący z nim przy tych dwóch ostatnich tytułach. W sporej obsadzie (w końcu ma tu kto ginąć) zobaczymy m.in. Betty Gilpin („Glow”), dwukrotną laureatkę Oscara® Hillary Swank („Nie czas na łzy”, „Za wszelką cenę”), Emmę Roberts („American Horror Story”) czy Ike’a Barinholtza („Świat według Mindy”).

NOWI MUTANCI. Najnowszy film o komiksowych mutantach z wydawnictwa Marvel (to ten sam świat, który znamy z serii „X-Men”, czy filmów o Deadpoolu) to próba sprawdzenia się superbohaterów w zupełnie nowym gatunku kina. „Nowi mutanci” są bowiem horrorem. Oto grupka nastolatków z nadprzyrodzonymi umiejętnościami podczas pobytu w tajemniczym szpitalu łączy swe siły w walce z równie nadnaturalnym przeciwnikiem. To film, który może zainteresować zarówno fanów kina superbohaterskiego, jak i miłośników horrorów.

Warto też zwrócić uwagę, że na planie udało się zebrać naprawdę ciekawą gromadkę młodych utalentowanych aktorów. Wśród mutantów są: znana z roli w Aryi Stark w kultowej „Grze o tron” Maisie Williams, która tu wciela się w Wolfsbane, potrafiącą zmieniać się w wilka, czy Anya-Taylor Joy niedawna laureatka Złotego Globu za swą głośną rolę w miniserialu „Gambit królowej”. Tu Anya wciela się w rolę Magic, potrafiącej czarować rosyjskiej mutantki Ilyaną Rasputin, młodszej siostry znanego z filmów o X-Men czy Deadpoolu, Colossusa.

EASTERN. Jeden z najciekawszych, najodważniejszych i najoryginalniejszych polskich filmów ostatnich lat. A przy tym debiut reżyserski Piotra Adamskiego i pierwszy ważne duże role dwóch młodych aktorek – Mai Pankiewicz i Pauliny Krzyżańskiej. Warto zapamiętać te trzy nazwiska, a przede wszystkim warto obejrzeć „Eastern”. To fabuła, która nie boi się przekraczać barier gatunkowych, żonglować chwytami ze współczesnego kina popularnego i niemalże poetyckimi alegoriami. W efekcie dostajemy fascynującą i wciągającą, nieprzesadnie długą (siedemdziesiąt pięć minut) fabułę.

Oto Polska jakiej nie ma, ale o której często opowiadamy między sobą wyolbrzymiając swoje obawy i pragnienia. Polska z łatwym dostępem do broni, pełna zamkniętych osiedli, gdzie honor jest najważniejszy, a krwawa rodzinna zemsta jest ceniona ponad wszystko inne. Jak na Dzikim Zachodzie. Jak w średniowieczu. To opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które nie do końca potrafią odnaleźć się w takiej rzeczywistości. Czy to w ogóle możliwe?

Produkcja CANAL+ ORIGINAL. Film powstał we współpracy CANAL+ ze Studiem Munka, w ramach programu „60 Minut”, który daje szansę na pełnometrażowy debiut młodym reżyserom.

Eastern, Dystrybucja Against Gravity; fot. CANAL+

CAPONE. Takiego filmu o Alu Capone jeszcze nie było, choć powstały ich wcześniej dziesiątki. W najsłynniejszego gangstera w historii wcielali się między innymi Robert De Niro, Jason Robards, czy Jon Bernthal, ale tym razem jest inaczej. I Tom Hardy to Al Capone jakiego jeszcze nie widzieliście na ekranie. Bo dotąd historie o Alu kończyły się na tym jak trafia do więzienia. Tymczasem tu, po blisko dekadzie za kratkami, wreszcie wychodzi na wolność. Schorowany, zmęczony, z poważnymi kłopotami psychicznymi. To postać niemalże tragiczna, otoczony bliskimi, którym nie ufa i którzy nie ufają jemu, z agentami FBI na karku, którzy wciąż wierzą, że trafią na trop schowanych przez Capone dziesięciu milionów dolarów. W sumie on też by je chętnie zobaczył, ale nie pamięta, gdzie są…

Film to kolejna popisowa rola Toma Hardy’ego („Incepcja”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Venom”), który i tym razem pokazuje swój ogromny kunszt aktorski. Na ekranie towarzyszą mu Linda Cardellini (seriale „Ostry dyżur”, „Bloodline”, „Już nie żyjesz”) jako żona Mae Capone oraz Matt Dillon, Kyle MacLachlan i wcielający się w rolę agenta Harrisa reżyser „Capone”, Josh Trank.

Filmowy i serialowy maj w CANAL+ online - jest pełna lista nowości! Co obejrzymy w serwisie?
CAPONE, © Dystrybucja Cineman

Seriale:

  • 02/05/2021 – Wystawieni (1 sezon), Przełęcz Diatłowa. W poszukiwaniu prawdy (już dostępne)
  • 03/05/2021 – Wystawieni (1 sezon) (już dostępne)
  • 06/05/2021 – Dochodzenie
  • 14/05/2021 – Klangor (1 sezon)
  • 29/05/2021 – Obsesja

WYSTAWIENI (STAGED). Gdy cały świat się czymś zamartwia, to zawsze można liczyć na brytyjski humor. Z dystansem i ironią do wszystkiego, a zwłaszcza do siebie samych Brytyjczycy dostarczą nam coś zabawnego i idealnie trafiającego w punkt. Tak też jest i tym razem.

Na świecie pandemia. Wszyscy siedzimy w domach i czekamy na lepsze czasy. Co więc robią aktorzy? No, przede wszystkim się nudzą. I gadają. Niby pretekstem są próby online do spektaklu, ale tak naprawdę gadać można o wszystkim. Serial „Wystawieni” to wielki popis dwóch wybitnych brytyjskich aktorów, którzy jeszcze niedawno wspólnie bawili nas w serialu „Dobry omen”. David Tennant znany jest także z „Doctora Who” i „Broadchurch”, zaś Michael Sheen z „Masters of Sex”, czy sagi „Zmierzch”. Tu obaj przed kamerkami, zarośnięci i nieuczesani grają lekko podkoloryzowane wersje samych siebie męczących siebie i swoich bliskich (w tych rolach też autentyczne rodziny) nudnym życiem w odosobnieniu. Do tego sporo gościnnych występów innych gwiazd.

Świetnie napisana, zagrana i wyreżyserowana produkcja BBC zaciera granicę między prawdę a fikcją i przede wszystkim bawi do łez.

PRZEŁĘCZ DIATŁOWA. W POSZUKIWANIU PRAWDY. Miniserial dokumentalny analizujący jedną z najbardziej frapujących zagadek XX wieku – historię śmierci 9 turystów podczas wyprawy w góry Uralu w 1959 r.

Przez dekady znaliśmy tylko podstawowe fakty – doświadczeni w zimowych wyprawach turyści nagle w nocy rozcięli namiot od środka i wybiegli z niego (niektórzy w bieliźnie) w pośpiechu. I nigdy już nie wrócili – znaleziono ich kilkaset metrów dalej w kilku miejscach, część zmarła z wyziębienia, część od poważnych ran. Ponieważ znajdowali się w miejscu odległym od cywilizacji wyprawa poszukiwawcza odnalazła ciała dopiero po kilku tygodniach, a niektóre dopiero po kilku miesiącach. W poszukiwaniu prawdy nie pomogło też, że akta sprawy objęto klauzulą zamkniętą, czyli stały się jawne dopiero w 2009 r. I wcześniej i później powstało ponad 70 hipotez na temat tego, co naprawdę wydarzyło się na przełęczy Diatłowa (nazwanej tak od nazwiska przywódcy wyprawy). Film próbuje wspólnie ze współczesnymi badaczami tej tragedii zrekonstruować jak najwięcej faktów i odtworzyć prawdziwy przebieg wydarzeń.

Dokumentalny dodatek do serialu sensacyjnego „Martwa góra. Tragedia na Przełęczy Diatłowa” – już dostępny w canalplus.com.

DOCHODZENIE. Sześcioodcinkowy serial kryminalny odtwarzający autentyczne morderstwo, które miało miejsce niespełna cztery lata temu w Danii. Szwedzka dziennikarka Kim Wall zaginęła podczas wywiadu z właścicielem łodzi podwodnej Peterem Madsenem, przeprowadzanego w czasie rejsu na jej pokładzie. Skomplikowane śledztwo trwało miesiącami. Prowadzący je Jens Møller Jensen (Søren Malling) musiał pracować pod wielką presją rodziny zmarłej, mediów i prokuratury. Sprawa była głośna, a jej okoliczności (wyłowiona z morza zatopiona wcześniej łódź podwodna i podejrzany lokalny milioner-wynalazca porównywany do Elona Muska czy Richarda Bransona) dodatkowo utrudniały pracę.

Warto zwrócić uwagę, że scenarzystą i reżyserem serialu jest utalentowany duński twórca filmowy Tobias Lindholm, który wcześniej był autorem scenariuszy między innymi do serialu „Rząd” oraz znanych filmów Thomasa Vinterberga z Madsem Mikkelsenem „Polowanie” czy nagrodzonej tegorocznym Oscarem® w kotegorii najlepszy film międzynarodowy produkcji „Na rauszu”.

Premiera w polskiej telewizji!

DOCHODZENIE, fot. Henrik Ohsten
DOCHODZENIE, fot. Henrik Ohsten

KLANGOR. Maja Ostaszewska i Arkadiusz Jakubik wcielają się w role Magdy i Rafała Wejmanów, małżeńskiej pary, której życie wypada z zakrętu po tym, jak jedna z ich córek znika bez śladu. Kiedy permanentna niepewność i strach o córkę wystawiają na próbę więzi rodziny Wejmanów, Rafał znajduje oparcie w swojej nieugiętej nadziei. Wierząc, że tylko on może odnaleźć córkę, rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę. Wczoraj był psychologiem więziennym w randze porucznika, najbardziej opanowanym człowiekiem na świecie. Dzisiaj, żeby zrozumieć, co naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia jego córki, będzie musiał zaprzeczyć wszystkim wartościom, które jeszcze kilka dni wcześniej definiowały go jako męża, ojca, człowieka.

KLANGOR, fot. Jarosław Sosiński; fot. CANAL+

OBSESJA. Fascynujący serialowy kryminał, w którym równie interesująca jest rozwikłanie zagadki, kto i dlaczego zabił, jak cała egzotyczna dla nas warstwa obyczajowa. Ta sześcioodcinkowa francusko/izraelska koprodukcja rozgrywa się właśnie w tym drugim kraju. To tam w pierwszym odcinku jesteśmy świadkami ślubu i wesela, na którym w pewnym momencie gaśnie światło, a gdy znowu robi się jasno okazuje się, że świeżo poślubiony pan młody nie żyje. I wszystko (łącznie ze śladami krwi) wskazuje na to, że zabiła go panna młoda. Rozpoczyna się śledztwo, które robi się coraz bardziej skomplikowane, a pochodząca z Francji panna młoda – Nathalie – okazuje się jedną wielką chodzącą tajemnicą. Tylko czy ktoś zdoła ją rozwikłać zanim znowu ktoś zginie?

Reżyserem „Obsesji” jest francuski filmowiec Thomas Vincent, który niegdyś zdobywał nagrody na festiwalu w Berlinie („Karnawał” 1999), a od kilku lat specjalizuje się w serialach kręcąc m.in. kilka odcinków historycznego „Wersalu. Prawa krwi” (2015-17), czy świetny brytyjski miniserial sensacyjny „Bodyguard” (2018).

Serial to produkcja CANAL+ ORIGINAL ze Studio Canal TV.

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: https://media.pl.canalplus.com/138040-maj-w-canal-online


Przeczytaj więcej na temat VOD i streamingu: 

(649)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x